Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν παω να κανω εγκατασταση μια εφαρμογη μου λεει παντα μη αξιοπιστος κατασκευαστης και με πεταει εξω. τι πρεπει να κανω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο 5230 τι ακριβως πρεπεινα κανω. οτι περιγραφουν για το 5800? για πηγα να βαλω το FreeSigner_v1.00 αλλα μου λεει δεν ειναι συμβατη η εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ακολουθήσεις ακριβώς την ίδια διαδικασία με το 5800 που σου έστειλε ο φίλος πιο πάνω με λίνκ:)

Σε όλα τα symbian 5th edition οι εφαρμογές εγκαθίστανται με τον ίδιο τρόπο, είτε είναι το 5230 είτε το satio είτε το Ν97 πχ:)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει το τηλεφωνο φιλε. πρεπει απο τις ρυθμισεις της γραμμης να εχει περισοτερη αναμονη για απαντηση και να μην προοθει γρηγορα στον τηλεφωνητη.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα τις συγκεκριμενες ρυθμισεις γραμμης που αναφερεις που μπορω να τις βρω; Ψαχνω το κινητο (συγκεκριμενα εκει που λεει προωθηση κλησεων) αλλα οποια επιλογη και να ενεργοποιησω/απενεργοποιησω δεν βλεπω διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τους χαρτες ovi απλως οταν παω να κανω πλοηγηση μετα απο 2-3 λεπτα με πεταει και μου λεει για να συνεχισετε πρεπει να το αγορασετε?

 

γιατι το λεει αυτο αφου στο site λεει οτι ειναι free.. μηπως τελικα ειναι demo?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τους χαρτες ovi απλως οταν παω να κανω πλοηγηση μετα απο 2-3 λεπτα με πεταει και μου λεει για να συνεχισετε πρεπει να το αγορασετε?

 

γιατι το λεει αυτο αφου στο site λεει οτι ειναι free.. μηπως τελικα ειναι demo?

 

Δεν μπορω να φανταστω γιατι στο λεει φιλε μου παντως κι εγω που τους εχω περασει επισης λειτουργουν κανονικοτατα και η πλοηγηση και η ομιλια χωρις καμια διακοπη!

Link to comment
Share on other sites

τελικα στο πλαισιο παρα οτι το τηλεφωνο ειναι γαλλικο του εχουν αλλαξει το product number και εκανε κανονικα ανα βαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η καλημερα αναλογα ποτε θα το δειτε.......

Εαν καποιος φιλος εχει περασει το garmin η το ndrive η καποιο αλλο προγραμμα σαν πλοηγο μπορει να μας πει πως ειναι σε αποκριση-κλειδωμα-πλοηγηση-φωνιτικες οδηγιες εαν δουλευει και σε landscape και γενικα εαν ειναι καλο σε αυτον τον τομεα το κινητο μιας και το σκεφτομαι για αγορα και το gps του ειναι ενα μεγαλος παραγων για την αγορα.

 

Ευχαριστω Κωστας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα σε μερικες φωτογραφιες οτι εχει πενακι, εμενα το δικο μου γιατι δεν εχει; Ειναι απο MediaMarkt. Τα δικα σας εχουν;
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα εχει. απο πλαισιο το πηρα. εχει ομως αλλα 2 πισω καπακια. ενα μπλε και ενα ροζ. παραγγειλα απο ebay ενα πισω καπακι με πενακι 3 €.
Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα εχει. απο πλαισιο το πηρα. εχει ομως αλλα 2 πισω καπακια. ενα μπλε και ενα ροζ. παραγγειλα απο ebay ενα πισω καπακι με πενακι 3 €.

 

monkey...?

:confused:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον!! οταν ερθει θα σου πω.

αυτο ειναι

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250619785481&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα εχει. απο πλαισιο το πηρα. εχει ομως αλλα 2 πισω καπακια. ενα μπλε και ενα ροζ. παραγγειλα απο ebay ενα πισω καπακι με πενακι 3 €.

 

Εμενα ουτε πισω καπακια ειχε, ουτε πενακι. Εγω το ειχα παρει απο e-click.

Παντως και χωρις το πενακι μια χαρα το χειριζεσαι και με το χερι. Μονο καποια παιχνιδια/εφαρμογες θελουν πενακι κι αυτο γιατι ειναι, τα περισσοτερα τουλαχιστον, για το nokia 5800 το οποιο εχει..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ουτε πισω καπακια ειχε, ουτε πενακι. Εγω το ειχα παρει απο e-click.

Παντως και χωρις το πενακι μια χαρα το χειριζεσαι και με το χερι. Μονο καποια παιχνιδια/εφαρμογες θελουν πενακι κι αυτο γιατι ειναι, τα περισσοτερα τουλαχιστον, για το nokia 5800 το οποιο εχει..

 

To δικό μου είχε πενάκι αλλά έλειπαν τα καπάκια..!Πάντως μέχρι τώρα δεν έχω χρειαστεί ποτέ το πενάκι..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άμα θέλεις ρίξε μια ματιά και εδώ

ακριβα ειναι αυτα. εχω την εντυπωση οτι και αυτα μαιμου θα ειναι.

αν και τι διαφορα να εχουν απο τα γνησια? ενα κοματι πλαστικο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Oτι να 'ναι με τη αρχικη συσκευασια του κινητου. Σε αλλους εχει πενακι, σε αλλους εχει περισσοτερα απο ενα καλυμματα της μπαταριας. Εμενα παντως ειχε μεσα ακουστικα, μπαταρια, manual, καρτα μνημης 1gb, κατι διαφημιστικα εφαρμογων της νοκια και φορτιστη..

 

Εγω αν βγει μεταλλικο καλυμμα της μπαταριας σε ασημι χρωμα ευχαριστως να το αγορασω :p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το πήρα κι εγώ σήμερα από το e-shop. Σε μαύρο, είναι αρκετά όμορφο και για τα λεφτά που έδωσα είμαι ευχαριστημένος μπορώ να πω, δεν χτυπάει και τόσο άσχημα που είναι όλο πλαστικό. Όλα μια χαρά λοιπόν, παρόλο που είναι σίγουρα παραεισαγωγής, και πιθανόν προοριζόμενο για πολωνική (!) αγορά, αν κατάλαβα καλά από το αυτοκόλλητο της συσκευασίας, μόνο ένα πρόβλημα αντιμετωπίζω: Πάω να αλλάξω θέμα μέσα από ρυθμίσεις>προσωπικό>θέματα και με πετάει έξω, δεν με αφήνει καν να μπώ :confused::confused:. ¨εχω αλλάξει αρκετά νόκια και δεν το έχω ξαναδεί..Έχει συμβεί σε άλλον;:O Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω κάτι σχετικά με τα παραπάνω: όλα τα προϊόντα που εμφανίζονται στο ebay είναι αντιγραφές. Πιθανόν, αρκετά καλές, αλλά αντιγραφές.

 

ακριβα ειναι αυτα. εχω την εντυπωση οτι και αυτα μαιμου θα ειναι.

αν και τι διαφορα να εχουν απο τα γνησια? ενα κοματι πλαστικο ειναι.

 

Τυπικά, ναι, ένα κομμάτι χρωματιστό πλαστικό είναι, αλλά μπορεί να έχεις πρακτικά προβλήματα όπως κακό "κούμπωμα" στη πλάτη της συσκευής, εύκολη φθορά και πιθανή αλλοίωση χρωμάτων, χαμηλότερη ποιότητα πλαστικού από τις αντίστοιχες original, πενάκι που να φθείρει / χαράσσει την οθόνη αφής. :(

 

Εμενα ουτε πισω καπακια ειχε, ουτε πενακι. Εγω το ειχα παρει απο e-click.

Παντως και χωρις το πενακι μια χαρα το χειριζεσαι και με το χερι. Μονο καποια παιχνιδια/εφαρμογες θελουν πενακι κι αυτο γιατι ειναι, τα περισσοτερα τουλαχιστον, για το nokia 5800 το οποιο εχει..

 

για τις βασικες εφαρμογες ειναι ανετο χωρις πενακι.

 

Η αλήθεια βρίσκεται στα 2 παραπάνω posts. Και το δικό μου στη συσκευασία του ήταν όπως του φίλου filipsyros. Αλλά είναι το μενού του έξυπνα σχεδιασμένο και πραγματικά δε χρειάζεται κάποιος "υποβοήθηση" από κάποιο πενάκι. Στη δική μου συσκευή χρησιμοποιώ την κρεμαστή "πένα κιθάρας" που περιλαμβάνεται στη συσκευασία.

 

http://www.uk-mobilestore.co.uk/images/97206-ebay1.gif

 

Τέλος, επειδή το έψαξα σε ένα Nokia Store και έναν εισαγωγέα γνήσιων ανταλλ/κών ΝΟΚΙΑ, τα καπάκια μπαταρίας με ενσωματωμένο πενάκι δεν περιλαμβάνονται στους επίσημους καταλόγους της εταιρείας, όπερ και σημαίνει πως εκ των πραγμάτων τα συγκεκριμένα αξεσουάρ είναι ιμιτασιόν

Link to comment
Share on other sites

 

Τέλος, επειδή το έψαξα σε ένα Nokia Store και έναν εισαγωγέα γνήσιων ανταλλ/κών ΝΟΚΙΑ, τα καπάκια μπαταρίας με ενσωματωμένο πενάκι δεν περιλαμβάνονται στους επίσημους καταλόγους της εταιρείας, όπερ και σημαίνει πως εκ των πραγμάτων τα συγκεκριμένα αξεσουάρ είναι ιμιτασιόν

παντος ολες οι θηκες που κυκλοφορουν στο ebay εχουν κενο για να βγαινει το πενακι. οποτε σε καποια αλλη ηπειρο να εχει πενάκι το κινητο

Link to comment
Share on other sites

παντος ολες οι θηκες που κυκλοφορουν στο ebay εχουν κενο για να βγαινει το πενακι. οποτε σε καποια αλλη ηπειρο να εχει πενάκι το κινητο

 

Συνήθως στο 98% των περιπτώσεων οι συσκευές έχουν σχεδόν κοινές προδιαγραφές και εμφάνιση. Άλλωστε οι κωδικοί προϊόντων έρχονται από το εξωτερικό και θα μπορούσαν κάλλιστα να περιλαμβάνουν και τα συγκεκριμένα καπάκια/προσόψεις, έστω και ως αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...