Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει αναφερθει απο καποια παιδια προβλημα με τον αισθητηρα φωτος..δοκιμασε να βγαλεις τη ζελατινα που εχει κ να μας πεις..ειναι ρυθμισμενο οταν το εχεις στο αυτι να σβηνει..μετα το βγαζεις κ σε ενα δευτερολεπτο αναβει για να τερματισεις την κληση..αν δεν ειναι η ζελατινα μαλλον πας για ελεγχο στο service

 

δοκίμασα και με τη ζελατίνα ... δεν νομιζω ότι ειδα καποια βλετίωση ...

σκεφτηκα επίσης ότι μπορεί να φταίει και η ειδική θηκη που εχω αγορασει, αλλά ματαια ...

καλεσα για service ... Ομολογώ πως ηταν αρκετα εξυπηρετικοί ... δεν βγαλαμε καποια άκρη δια τηλεφώνου, οπότε θα ερθει άτομο της LG να το παραλαβει προς επισκευή.

Μαλιστα η εταιρία προθυμοποιηθηκε να μου δώσει νεο κινητό για όσο καιρό το τηλεφωνο μου θα ειναι προς επισκευή ... Ιδωμεν ...

ευχαριστω πολύ ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω κανει αυτα π λες παραπανω αλλα εξακολουθει να μ βγαινει το μνμα¨Η υπηρεσια δεν υποστηριζεται - wi-Fi' :( κ εχω το latest software κατευασμενο απο το LG pc suite..) να ξαναεγκαταστησω το λογισμικο? :S:S:S:wacko::worry::confused::confused::(

 

ποια εκδοση εχεις? πηγαινε ρυθμισεις τηλεφωνου κ μετα πληροφοριες κ πες μας..

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδιά!!! δε μου κάνει extract το αρχειο .kdz όταν πάει να κάνει την αναβάθμιση και το διακόπτει! μου βγάζει error!! τί κάνω;;;

 

αρχικα μας λες τι εχεις κανει μεχρι τωρα..ποσταρεις το Log του λαθους που σου βγαζει κ μετα αναλογα με το τι ειναι θα προσπαθησουμε να σε βοηθησουμε...σαν περιπτωση με τα λαθος dll μου ακουγεται αλλα περιμενω νεα σου

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και με τη ζελατίνα ... δεν νομιζω ότι ειδα καποια βλετίωση ...

σκεφτηκα επίσης ότι μπορεί να φταίει και η ειδική θηκη που εχω αγορασει, αλλά ματαια ...

καλεσα για service ... Ομολογώ πως ηταν αρκετα εξυπηρετικοί ... δεν βγαλαμε καποια άκρη δια τηλεφώνου, οπότε θα ερθει άτομο της LG να το παραλαβει προς επισκευή.

Μαλιστα η εταιρία προθυμοποιηθηκε να μου δώσει νεο κινητό για όσο καιρό το τηλεφωνο μου θα ειναι προς επισκευή ... Ιδωμεν ...

ευχαριστω πολύ ....

 

κριμα που δεν ηταν κατι τοσο απλο για να ησυχασεις κ εσυ...αντε καλο ξεμπερδεμα με το service κ μιας κ το εστειλες πες να σου βαλουν την τελευταια εκδοση λογισμικου..ευκαιρια ειναι

Link to comment
Share on other sites

προβλημα!!!!

πήρα ενα κινητό lg arena από το εξωτερικό που υποτίθεται ότι είναι ξεκλείδωτο,αλλά όταν βάζω την sim μου λέει sim locked...με δούλεψε φαντάζομαι....είναι κλειδωμένο στην orange...το κινητό δουλέβει μόνο χωρίς κάρτα sim....την να κάνω?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ακούσει κάτι περίεργο για την έκδοση km900at_v10o ?

Έκανα update κανονικά από το pc suite και μου πέρασε αυτήν..

Χάρηκα στην αρχή γιατί δούλεψε το youtube από wifi και βελτιώθηκε το fm transmitter αλλά ενώ έχω επιλέξει να μου εμφανόζονται τα τηλ που έχω αποθηκευμένα στην συσκευή, στα μηνύματα και στισ κλήσεις μου βγάζει μόνο όσα είναι αποθηκευμένα στην sim..

Πολύ κουλό μου φαίνεται..

Ο κατάλογος φαίνεται κανονικά με τα ονόματα της συσκευής καθώς και τα αγαπημένα ονόματα αλλά στα μηνύματα και στις κλήσεις μόνο τα ονόματα της sim..

Τι να κάνω?? Μου λέει ότι είναι η τελευταία έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

εγώ το αναβάθμισα το τηλέφωνο(η σιμ είναι κλειδωμένη τι να κάνω???)μέσω pcsuite και μου λέει ότι τώρα έχω την έκδοση KM900AT_V10V

τι να κάνω παιδιά για να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο να μπορώ να βάλω την σιμ μου μέσα??

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αρχικα μας λες τι εχεις κανει μεχρι τωρα..ποσταρεις το Log του λαθους που σου βγαζει κ μετα αναλογα με το τι ειναι θα προσπαθησουμε να σε βοηθησουμε...σαν περιπτωση με τα λαθος dll μου ακουγεται αλλα περιμενω νεα σου

 

Καταρχην δεν κατεβασα αυτη την έκδοση γιατί δεν ανοίγει η σελίδα:

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/USBSW/GSM/EE/LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_NP_IFXG1.0.0.6(2).zip και κατέβασα απο καπου αλλου την εκδοση LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.5_All. Δεν ξερω αν φταιει αυτο. κατα τα αλλα ακολουθω ακριβως τα βηματα εκτος απο το να κάνω δευτερο update στο pc suite οταν μου ζηταει γιατί παντα κολαει. Τωρα με τα πρωτα .dll στο dos δεν ανοιγει καθολου το παραθυρο για upgrade, ενω με τα αλλα .dll που δινετε το ανοιγει αλλα μετα την αναλυση σταματαει και λεει αυτο:

9:12:36 : ****************CheckAndDownload********************

19:12:36 : ******Extract Start C:\V10B_02.kdz*****

19:12:36 : Model Dll Dir(C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone\)

19:12:36 : File Size = 223313843

19:12:36 : Extract kdz file Error.

19:12:36 : [C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

19:12:36 : RemoveDirectory1 Error(5):C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone

19:12:37 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

19:12:37 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

19:12:37 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

19:12:37 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

19:12:37 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα και με αλλαγμένα dll να βαλω νεα εκδοση,αλλά δυστηχώς αφού βάλω τις πληροφορίες στα dos δεν γίνεται τιποτα.δεν ανήγει κανένα παράθυρο......

και έχω την έκδοση KM900AT_V10v σε ποιο δίκτιο είναι κλειδωμένο δηλαδή? λέει orange οταν ξεκινάει το κινητό αλλά δεν ξέρω στα σίγουρα....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ το αναβάθμισα το τηλέφωνο(η σιμ είναι κλειδωμένη τι να κάνω???)μέσω pcsuite και μου λέει ότι τώρα έχω την έκδοση KM900AT_V10V

τι να κάνω παιδιά για να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο να μπορώ να βάλω την σιμ μου μέσα??

πρεπει να το ξεκλειδωσεις ,δεν γινετε μονο σου ειναι δυσκολο ,αν θες λεπτομεριες στειλε μου μυνημα

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου απαντησει κανεις????

Δε χρειάζεται να ρωτάς συνέχεια,θυμίσου ότι είμαστε φόρουμ και όχι chatroom.

Bλέπω ότι προσπαθείς να περάσεις την open europe,δοκίμασε να το κάνεις με το cab αρχείο που υπάρχει στην πρώτη σελίδα στο πρώτο post.Επίσης,σύνδεσε το κινητό σου στον υπολογιστή χωρίς την μπαταρία, περνάει έναν driver , αν δεν το έχεις κάνει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να ρωτάς συνέχεια,θυμίσου ότι είμαστε φόρουμ και όχι chatroom.

Bλέπω ότι προσπαθείς να περάσεις την open europe,δοκίμασε να το κάνεις με το cab αρχείο που υπάρχει στην πρώτη σελίδα στο πρώτο post.Επίσης,σύνδεσε το κινητό σου στον υπολογιστή χωρίς την μπαταρία, περνάει έναν driver , αν δεν το έχεις κάνει.

 

Τα εκανα αλλα ξανα το ιδιο μηνυμα...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

εγώ πέρασα εχτές την ΚΜ900at V10M_02 του finaldestiny86 (παρεπιπτόντως μόνο με αυτό το guide τα κατάφερα....)και έγινε το debrand από το μενού της orange....αν και δεν δουλέβει το youtube,δεν με πολυνοιάζει...τώρα μένει να το ξεκλειδώσω για να δεχτεί την σιμ....στο ebay πουλάνε τον κωδικό ξεκλειδώματος (network unlock) για 20 ευρώ!! κάτι ποιο φτηνό? πχ τζάμπα?:lol:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Καταρχήν καλωσήρθες στην παρέα μας. θα σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά, γιατί είναι σαν να φωνάζεις,είναι αντιαισθητικό και απαγορεύεται επιπλέον.Είσαι νέο μέλος, οπότε σου κάνω αυτή τη διευκρίνηση.

Κατά δεύτερον, για μένα οι καλύτερες εκδόσεις είναι η open europe v10B_02 και η open greek v10C.

εγώ πέρασα εχτές την ΚΜ900at V10M_02 του finaldestiny86 (παρεπιπτόντως μόνο με αυτό το guide τα κατάφερα....)και έγινε το debrand από το μενού της orange....αν και δεν δουλέβει το youtube,δεν με πολυνοιάζει...τώρα μένει να το ξεκλειδώσω για να δεχτεί την σιμ....στο ebay πουλάνε τον κωδικό ξεκλειδώματος (network unlock) για 20 ευρώ!! κάτι ποιο φτηνό? πχ τζάμπα?:lol:

Θεωρώ ότι 20 ευρώ είναι ελάχιστο ποσό, μιας και το κινητό το αγόρασες αρκετά φθηνά στα 250 ευρώ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλωσήρθες στην παρέα μας. θα σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά, γιατί είναι σαν να φωνάζεις,είναι αντιαισθητικό και απαγορεύεται επιπλέον.Είσαι νέο μέλος, οπότε σου κάνω αυτή τη διευκρίνηση.

Κατά δεύτερον, για μένα οι καλύτερες εκδόσεις είναι η open europe v10B_02 και η open greek v10C.

 

Θεωρώ ότι 20 ευρώ είναι ελάχιστο ποσό, μιας και το κινητό το αγόρασες αρκετά φθηνά στα 250 ευρώ.

 

όχι το κινητό το αγόρασα στα 160 ευρώ....ποιός σου είπε 250??:blink:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

όχι το κινητό το αγόρασα στα 160 ευρώ....ποιός σου είπε 250??:blink:

Nόμισα ότι το ανέφερες εσύ,λανθασμένη εντύπωση.Ακόμη καλύτερα τότε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια αναφορά λογισμικου!

Εδώ και 3 βδομάδες ΔΕΝ κόλλησε-έκλεισε-έκανε επανεκκίνηση- και γενικά ΔΕΝ είχα κανένα πρόβλημα σταθερότητας και αξιοπιστίας. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και χαίρομαι ιδιαίτερα για την υποστήριξη της LG.

 

Έκδοση V10_C (revised) Greek Unbranded

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια αναφορά λογισμικου!

Εδώ και 3 βδομάδες ΔΕΝ κόλλησε-έκλεισε-έκανε επανεκκίνηση- και γενικά ΔΕΝ είχα κανένα πρόβλημα σταθερότητας και αξιοπιστίας. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και χαίρομαι ιδιαίτερα για την υποστήριξη της LG.

 

Έκδοση V10_C (revised) Greek Unbranded

 

Άμα το στείλω στο serivce κάνει στάνταρ 3ις μέρες για να μου το επιστρέψουν? Α και πομπό δεν θα έχει μετά από οτι κατάλαβα, σωστά? σου δίνουν συσκευή μέχρι να στο επιστρέψουν? ασπρόμαυρο? :p:lol::lol::p και κανα τηλέφωνο αν γίνετε θα ήθελα..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός για unlocking network του lg arena? νομίζω όταν έκανα αναβάθμιση το κινητό να περάσω την V10B_02 είδα στην αρχή που πας και επιλέγης το Ι εχει στο Ο μια επιλογή που λέει unlock?.....απλά θέλω να δω τον κωδικό ξεκλειδώματος......
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται.

 

Spidey ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου, αλλά θα ηθελα περισσοτερες λεπτομέρειες αν γίνεται. Ενας οδηγος για φλασαρισμα που κατεβασα λεει πως εχει δοκιμαστει μόνο σε xp. Εχω ελληνικη εκδοση και θέλω να περασω την open europe αλλα φοβαμαι να ρισκαρω μηπως βγάλω το κινιτο off.

Link to comment
Share on other sites

Spidey ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου, αλλά θα ηθελα περισσοτερες λεπτομέρειες αν γίνεται. Ενας οδηγος για φλασαρισμα που κατεβασα λεει πως εχει δοκιμαστει μόνο σε xp. Εχω ελληνικη εκδοση και θέλω να περασω την open europe αλλα φοβαμαι να ρισκαρω μηπως βγάλω το κινιτο off.

O oδηγός δεν αλλάζει, θα τον ακολουθήσεις κατά γράμμα.

Αρχικά θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή χωρίς την μπαταρία,θα σου περάσει έναν driver.Θα κατεβάσεις το cab αρχείο(υπάρχει όπως είδες στο πρώτο post στην πρώτη σελίδα εδώ),αν δεν τα καταφέρεις δοκιμάζεις με το kdz (όπου θα πρέπει να αλλάξεις κάποια dll,αλλά για αρχή δοκίμασε με το cab).

Κατεβάζεις τους drivers αυτούς από εδώ http://rapidshare.com/files/281867170/LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_IFXG_NP_v2.zip.html , όπου αφού κάνεις το setup, θα δεις ότι υπάρχει και ένας driver infineon, τον κάνεις και αυτόν εγκατάσταση.

Λογικά αυτά αρκούν.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...