Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GsMulti ξε-ξερένει εύκολα. Ψάξε οδηγίες στο τόπικ.

Τελικα ξεκολλησε μονο του και βαζοντας sim και pin ... δεν εχει σημα :wacko::wacko::wacko: !!!

Του κανω update μεσω της LG και κλειδωσε σε ξενο δικτυο,θα τρελαθω !!!

Ξερει κανεις πως να το ξεκλειδωσω ?

Οσον αφορα το GSMULTI δεν εχω το firmware σε .cab

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα ξεκολλησε μονο του και βαζοντας sim και pin ... δεν εχει σημα :wacko::wacko::wacko: !!!

Του κανω update μεσω της LG και κλειδωσε σε ξενο δικτυο,θα τρελαθω !!!

Ξερει κανεις πως να το ξεκλειδωσω ?

Οσον αφορα το GSMULTI δεν εχω το firmware σε .cab

 

 

Ξένο δίκτυο? Που βρίσκεσαι και κλείδωσε σε ξένο δίκτυο?

 

Κάνε χειροκίνητη αναζήτηση, βρες το οικίο σου δίκτυο και κλείδωσέ το εκεί.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξένο δίκτυο? Που βρίσκεσαι και κλείδωσε σε ξένο δίκτυο?

 

Κάνε χειροκίνητη αναζήτηση, βρες το οικίο σου δίκτυο και κλείδωσέ το εκεί.

 

Μαλλον δεν το μετεφερα σωστα,γραφει ''κλειδωμα SIM/USIM''

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προσπαθησα για φλασαρισμα,κατεβασα ακομη και το εγχειριδιο του Jimdem,αλλα μαλλον κατι δεν κανω καλα.Υπαρχει καποιο παιδι απο Θεσσαλονικη που ασχολειται? Νταφαλιας Δημητρης 6957498079 Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα για φλασαρισμα,κατεβασα ακομη και το εγχειριδιο του Jimdem,αλλα μαλλον κατι δεν κανω καλα.Υπαρχει καποιο παιδι απο Θεσσαλονικη που ασχολειται? Νταφαλιας Δημητρης 6957498079 Ευχαριστω

 

 

επειδή κι εγώ ζορίστηκα πολύ να φλασάρω με τον οδηγό το έκανα με το UpTestEX. πήγαινε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257470 και φλάσαρε με το UpTestEX όπως δείχνει η εικόνα. χρειάζεσαι μόνο το πρόγραμμα και την έκδοση που θες. πραγματικά είναι παιχνιδάκι. 100% επιτυχία!!! :)

..in all the bad days and the music that plays..
Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εγώ ζορίστηκα πολύ να φλασάρω με τον οδηγό το έκανα με το UpTestEX. πήγαινε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257470 και φλάσαρε με το UpTestEX όπως δείχνει η εικόνα. χρειάζεσαι μόνο το πρόγραμμα και την έκδοση που θες. πραγματικά είναι παιχνιδάκι. 100% επιτυχία!!! :)

Σ΄ευχαριστω αρχηγε μου,αλλα δεν καταφερα τιποτα.Ακομα και το LG Uptext Δεν δουλευει ισως επειδη εχω win7.Εννοειται εχω ανοικτα το Windows ennabler,anyway,Θα με υποχρεωνε καποιο παιδι αν ερχοταν σπιτι να μου δειξει.ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια!αφου δεν μπορουσα να φλασαρω με το uptestex,δοκιμασα να φλασαρω με τον κανονικο τροπο του Jimdem,αλλα σε ενα σημειο κολλαω εκει που παει να γινει η αναβαθμιση τηλεφωνου μου βγαζει σφαλμα,και μου λεει''Η αναβαθμιση του LG κινητου σας τηλεφωνου δεν ειναι δυνατη λογω σφαλματος που παρουσιαστηκε στο LG Mobile Phone Upgrade'',Τι να κανω? [ATTACH]16651[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SOS!!!!!!!!!!!!!!! Παιδια, προσπαθησα να φλασαρω χθες και μετα απο πολυ κοπο το καταφερα. Τη στιγμη ομως που γινοταν η αναβαθμιση, δηλ. στην αναβαθμιση τηλεφωνου αφου περασε τα αναλυση και download και ενω τελειωνε κολλησε το προγραμμα και αναγκαστηκα να πατησω τερματισμο!!! Φυσικα τωρα το κινητο δεν ανοιγει, γραφει Version mismatching και ουτε το αναγνωριζει το pc suite!! Τι να κανω??? Ας βοηθησει καποιος!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

GSMulti. Ρίξε μια ματια στο νύμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα search στο νημα αυτο και θα βρεις τα παντα σχετικα με το GsMulti. (Δεν ειμαι σιγουρος αν στο τελος ηταν με "i" ή με "y").

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλε Tralalilalom,σ'ευχαριστω για το Flash with uptest που μου εδωσες.και μαλιστα περασα το καινουριο λογισμικο(Simpsons),χωρις να πειραξει απολυτως τιποτα απο τις ρυθμισεις μου και το υλικο μου!Και μαλιστα στα Ελληνικα!Λοιπον επειδη και αλλα παιδια ειπαν πως δεν λειτουργει θα πω τι εκανα ακριβως,ειναι οντως πανευκολο οπως ειπες!Επειδη εχω Win7 και Θεμα με aero,εβαλα το βασικο θεμα των Windows.Mετα ανοιγοκλεισα(με πρωτο παντα το Windows enabler και μετα το Uptest( και τα δυο'ανοιγω ως administrator'),μεχρι που ανταποκρινεται.Loop test count,βαζω 15(maximum) και μετα παταω Start upgrade και εγινε!Καλη τυχη εκει εξω!:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλε dimitrakhs_1 να σε ρωτησω κατι... Το φλασαρισμα στο κινητο σου με το uptest , το εκανες με το κινητο κλειστό και χωρίς μπαταρία, σιμ, και κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σταυρο εγω το κανω με ανοιχτο το κινητο αλλα χωρις καρτα και σιμ μην γινει τπτ και χασω αυτα που εχουν μεσα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οκ εγω παντως ετσι το κανω απο την πρωτη φορα και εχω περασει περιπου 10 φορες καινουργιο firmware με αυτον τον τροπο

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ φιλε DTse! Δεν πηρε αμεσως με την πρωτη, μετα απο την 3 προσπαθεια τα καταφερα! Του εβαλα το γερμανικο V10F firmware που βρηκα στην πρωτη σελιδα του νηματος. Ειναι και η τελευταια? Πριν απο αυτη του ειχα με το PC Suite την 10Η αν θυμαμε καλα(την ειχα βαλει πριν 2 μερες. Cosmote ειναι ο παροχος)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ LG KM900 ARENA ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ FIRMWARE ΚΜ900ΑΤ_V10m,EΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Η ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΥ,ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

----------------

Καλώς ήρθες.Μη γράφεις με κεφαλαία όμως γιατί απαγορεύεται και είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

οχι,φιλε Σταυρο,δεν εβγαλα τιποτα,αλλα βοηθαει καμμια φορα αν βγαλεις καρτα και μπαταρια.Ακολουθα τις οδηγιες οπως τις εχω γραψει,γιατι κι εμενα δεν λειτουργουσε το updater.Aν παρ'ολα αυτα δεν γινεται τιποτα,δες τις ρυθμισεις του υπολογιστη σου για τη θυρα Usb.Πηγαινεις στο boot menu των windows(f8ηf10)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ξερει κανεις που μπορω να βρω εφαρμογη equalizer για το player η αλλο προγραμμα mp3 player?Το Get jar ξεχαστε το.Ειναι για τον μπιιιιιπ!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια... επειδη το τηλ κολουσε συνεχεια το εστηλα στη λγ για αναβ γιατι δε μπορουσα να την κανω εγω (προβλημα στην εγκατασταση του φλας οταν το ανοιγω χωρις μπαταρια).... οταν το εστηλα η εκδοση λογισμικου ηταν κμ900ατ_v101.... οταν το πηρα ηταν η ιδια... δεν το αναβαθμησανε ετσι??? το πηρα στις 14:00 και στις 19:30 ξανακολησε... δε ξερω τι να κανω πια.... σας παρακαλω θελω καποια βοηθεια πριν το σπασω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού μόνος μου. Η ερώτηση είναι απλή και γρήγορη: :)

 

Ακολουθώ τις οδηγίες της πρώτης καταχώρησης του νήματος, σωστά; Δεν έχει αλλάξει κάτι, έτσι;

 

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις και απο μένα.

Ποια είναι η τελευταία ελληνική έκδοση??το κινητο το έχω από κοσμοτέ.

Για να έχω το fm trans ποια εκδοση θα πρέπει να βάλω??

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τις αναβαθμίσεις κινητών και καινούριος στο site, μπορεί κάποιος να μου στείλει email ή το νούμερο σελίδας του site που να μου εξηγεί αναλυτικά πως να κάνω αναβάθμιση το lg arena μου? Πρόσφατα είδα ένα βιντεάκι που το έχουν κάνει να μοιάζει με iphone. Π.χ. όταν το ξεκλειδώνεις δεν πατάς παρατεταμένα αλλά το σέρνεις. Τώρα έχω την έκδοση V10e. Ούτε φλασάρισμα ξέρω να κάνω οπότε αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει... :rolleyes:

 

Το email μου είναι: freespotsite@gmail.com , απαντήστε μου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...