Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν παει κατι στραβα στο φλασαρισμα δεν μπορω να το στείλω για σέρβις στην lg όπως λένε πιο πάνω???

Σε ευχαριστω πολυ Sallas .. Οσο για το αποτυχημενο φλασαρισμα ... το εχετε γεια βρυσουλες το ξερεις να το τραγουδας ??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εχω ενα προβλημα με το pc suit.το περνάω κανονικά απο το cd και όταν συνδέω το το τηλέφωνο στο pc και ανοίγει αυτόματα το pc suit ανοίγει ενα παράθυρο που λέει οτι προσπαθεί να περασει το LG USB DEVICE και γραφει failed με αποτελεσμα να γραφει το πρόγραμμα οτι δεν εχω συνδεσει την συσκευη ενω την εχω συνδέσει...plaese help!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Sallas .. Οσο για το αποτυχημενο φλασαρισμα ... το εχετε γεια βρυσουλες το ξερεις να το τραγουδας ??? :lol:

 

Αν αποτύχει το φλασάρισμα υπάρχει το πρόγραμμα gsmulti το οποίο φλασάρει το κινητό σε μια συγκεκριμένη έκδοση και μετά μπορείτε να προσπαθήσετε εκ νέου να το φλασάρετε στην έκδοση που θέλετε ή να το κάνετε update από το oficial πρόγραμμα..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ηθελα να ρωτησω:

1. ποια ειναι τα πλεονεκτηματα ενος φλασαρισματος?

2. Αν το φλασαρω θα εχω τη δυνατοτητα να περαασω εφαρμογες σαν του iphone π.χ?

3. Ποια ειναι η καλυτερη εκδοση για εσας που το εχετε φλασαρει?

 

Εχω το arena 6 μηνες και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

4ον.Αν φλασαρεις το Arena και παει κατι στραβα τοτε βαφ'το καφε και θαψ'το στο χωμα ,εκτος και αν εχεις ΗΔΗ κανει ενα καλο back-up για να μπορεις να επαναφερεις οσα αρχεια ειχε απο πριν το φλασαρεις .

 

Σε ευχαριστω πολυ Sallas .. Οσο για το αποτυχημενο φλασαρισμα ... το εχετε γεια βρυσουλες το ξερεις να το τραγουδας ??? :lol:

 

 

Μην λέτε τέτοια πράγματα παιδιά. Δεν είναι έτσι. Για ψάξτε λίγο καλύτερα στο νήμα. :X

 

Το backup, εννοείται και επιβάλεται από την στιγμή που ξεκινάτε να σκαλίζετε το κινητό. Αλλα προς Θεού δεν καταστρέφεται!!

 

Ο φίλος Moundoul σας λέει τι μπορείτε να κάνετε σε τέτοια περίπτωση!:cool:

 

 

Καλησπερα! ηθελα να ρωτησω:

1. ποια ειναι τα πλεονεκτηματα ενος φλασαρισματος?

2. Αν το φλασαρω θα εχω τη δυνατοτητα να περαασω εφαρμογες σαν του iphone π.χ?

3. Ποια ειναι η καλυτερη εκδοση για εσας που το εχετε φλασαρει?

 

Εχω το arena 6 μηνες και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα πουθενα.

 

1. Ξυλώνεις τα firmware των παρόχων (Voda, Cote κλπ κλπ):happy:

2. Όχι βέβαια! :confused:

3. Εξαρτάται τι θέλεις.:worry:

 

Τότε ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΕΙΣ!!! Κεραμίδι που δεν στάζει μην το πειράζεις!;)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που δε καταλαβαινω εδω και τοσο καιρο ειναι ,γιατι οταν μπαινω μεσω Wifi στο ιντερνετ μετα απο 5-8 λεπτα με πεταει και πρεπει να βγαινω στην αρχικη οθονη και να ξαναμπαινω wifi και τα λοιπα .. Εχει βρει κανεις καμμια λυση γι αυτη την αηδια ? Γιατι περι αηδιας προκειται .!

 

και μένα το ίδιο μου γίνεται και μου έχει σπάσει τα νεύρα..

έχω την v10c και έλεγα να κάνω flash να βάλω άλλη...με την μέθοδο που αναφέρεται στο πρώτο post....jimdem οδηγίες κλπ..αλλα κολλάω στο τέλος...μετά την ανάλυση πάει για update-upgrade και λέει error conection και λοιπά ...μου έδωσε ο φίλος bleed me άλλη επιλογή "φλασαρισματος" αλλα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα...ελπίζω όταν το δοκιμάσω να το πετύχω και να φτιάξει και το wi fi....να μην με πεταει μετα απο κανα 5λεπτο...και να εχει και φμ τρανσ...και να ειναι και λιγο πιο γρηγορο το μενου...αυτα....και φυσικα ελληνικα πληρη...λεω να βαλω την γερμανικη v10p..!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειλικρινα δεν εχω καταλαβει ποια εκδοση μπορει να ειναι αυτη που θα λειτουργουνε ολα φυσιολογικα χωρις κανενα απολυτως προβλημα ! Στο ψαξιμο ειμαι. !! Θα παρω iphone δε γινεται αλλιως !
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειλικρινα δεν εχω καταλαβει ποια εκδοση μπορει να ειναι αυτη που θα λειτουργουνε ολα φυσιολογικα χωρις κανενα απολυτως προβλημα ! Στο ψαξιμο ειμαι. !! Θα παρω iphone δε γινεται αλλιως !

 

 

Καμοία! Μην ψάχνεις άδικα! Δυστυχώς η LG δεν το υποστήρηξε όπως έπρεπε, το τηλέφωνο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρετε!Καινούργιος στο myphone και πρώτο post.

 

Λοιπόν τα πράγματα ειναι απλά.Πρόκειται να αγοράσω ένα καινούργιο κινητό το σάββατο και είμαι ανάμεσα στο LG KM ARENA και το LG GM 750.Έχω φάει άπειρες ώρες να συγκρίνω χαρακτηριστικά και άκρη δεν έχω βγάλει.

 

Η κοπέλα μου αγόρασε το LG GT-500 και πήρα μια πρώτη γεύση.

Απ'ότι έχω καταλάβει το arena εχει την καλυτερη οθονη στην αγορα,γενικα ειναι πολυ

multimedia κινητο αλλά με προβληματίζει το ότι δεν δίνεται πλέον με προγράμματα της εγχώριας κινητής τηλεφωνίας ( λόγω του ότι η συσκευή θεωρείται ξεπερασμένη?) και ότι δεν έχει γνωστό λειτουργικό οπώς το mobile 6.5.

 

Ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

1.Το ότι το GM-750 έχει mob. 6.5 του δίνει πολλά συν σε σχέση με το km arena?

Αξίζει η επιλογή μου να βασιστεί μόνο σε αυτό?

 

2.Επειδή θα το κρατήσω για 1,5 -2 χρόνια (δεν έχω να ξοδεύω κάθε χρόνο 250 ε) ποιο από τα 2 έχει περισσότερο "εύρος λειτουργιών" για να μπορέσει να ανταποκριθεί στο χρόνο?

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο κινητό στα 250 - 280 ευρώ παρόμοιου στυλ?

Link to comment
Share on other sites

Νέα γερμανική... δεν έχω ιδέα τι διαφορές έχει...

 

Germany O2 - KM900 AO2D V10h 01_7 2010-03-25

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/KM900/AO2DSV/V10h_01/V10H_01.kdz

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Να την δοκιμασουμε?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Να την δοκιμασουμε?

 

αμε γιατι όχι...!

 

Λένε πως είναι πιο γρήγορο το interface και το java. Δεν το πιστεύω αλλα μακάρι! Καλό πάσχα παίδες...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα! Ρε παίδες, μήπως είναι branded firmware για το δίκτυο της Ο2 ? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας..

Λοιπόν προσφάτως προμηθεύτηκα την VL έκδοση του κινητακίου με την έκδοση 10v_02.. Επειδή μου έχει κάτσει όπως και δήποτε να έχω και το FMT είπα κι εγώ να το φλασάρω..Άρχισα λοιπόν και πήγαν όλα καλά μέχρι ένα σημείο όμως! Στο analyzing κάποια στιγμή μου βγάζει το μήνυμα στην παρακάτω φωτογραφία! Δοκίμασα όλα τα πιθανά dll αλλά τίποτα. Επίσης δοκίμασα να κάνω extract το kdz αλλά το pc μου βγάζει μήνυμα σφάλματος.(τα xp έχω). Τι άλλο μπορεί να φταίει ρε παιδιά; Μήπως δεν γίνεται να γυρίσω σε παλιότερη έκδοση;

Edited by tralalilalom
πρόοδος διαδικασίας
..in all the bad days and the music that plays..
Link to comment
Share on other sites

φίλε street πώς έλυσες το πρόβλημα που αναφέρεις στη σελίδα 367 της άλλης συζήτησης για το arena? αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο!

 

 

UPDATE: Λύθηκε το προβληματάκι με τον εξής απλό τρόπο! Έχοντας το κινητό συνδεδεμένο στο pc με μαζική αποθήκευση, κάνουμε δεξί κλικ στο ( Ε: ) και πατάμε διαμόρφωση. Μ΄αυτό τον τρόπο σβήνονται όλα τα αρχεία απο "Τα αρχεία μου" μαζί με τα προβληματικά!!! Ξαναπερνάμε τα αρχεία μας και εμφανίζονται κανονικότατα στους φακέλους τους.

Edited by tralalilalom
λύση
..in all the bad days and the music that plays..
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη...Κατάφερα επιτέλους και φλάσαρα (τελικά με το uptest!!) στην v10p_00 :D .. Πώς θα γίνει όμως να βρω το firmware της ελληνικής v10v_02 της vodafone για να την έχω καβάτζα ώστε να μου ισχύει η εγγύηση!!! Ευχαριστώ πολύ παιδιά.. Edited by tralalilalom
ανανέωση
..in all the bad days and the music that plays..
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα Χριστός Ανέστη παιδιά!!

Μια αφελής ερώτηση Υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί το destinator ωστε να δουλευει με αυτό το GPS?

Edited by hpapagigr
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη...Κατάφερα επιτέλους και φλάσαρα (τελικά με το uptest!!) στην v10p_00 :D .. Πώς θα γίνει όμως να βρω το firmware της ελληνικής v10v_02 της vodafone για να την έχω καβάτζα ώστε να μου ισχύει η εγγύηση!!! Ευχαριστώ πολύ παιδιά..

 

Αληθώς ανέστη! Χρόνια σου, πολλά!

Δεν χρειάζεται. Το συνδέεις απλά στο pc-suite και αυτό από το product code του κινητού, βρίσκει το firmware και στο ξαναγυρνάει σε βόϊδι-φον:p

Παρεπιπτόντως, προσοχή! Αν το βάλεις, θα σου πει ότι υπάρχει καινούργια έκδοση λογισμικού για το τηλέφωνό σου και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση. Αν του πεις ναι τότε θα στο ξανακάνει βόϊδι-φον θες δε θες, και θα πάει στράφι το φλασάρισμα. Προσοχή λοιπόν, μην ξεχαστείς και πατήσεις ναι αν δεν το θες πραγματικά!

 

χρονια πολλα Χριστός Ανέστη παιδιά!!

Μια αφελής ερώτηση Υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί το destinator ωστε να δουλευει με αυτό το GPS?

 

Αληθώς ανέστη! Χρόνια πολλά!

Απλά, όχι!:(

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ανέστη! Χρόνια σου, πολλά!

Δεν χρειάζεται. Το συνδέεις απλά στο pc-suite και αυτό από το product code του κινητού, βρίσκει το firmware και στο ξαναγυρνάει σε βόϊδι-φον:p

Παρεπιπτόντως, προσοχή! Αν το βάλεις, θα σου πει ότι υπάρχει καινούργια έκδοση λογισμικού για το τηλέφωνό σου και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση. Αν του πεις ναι τότε θα στο ξανακάνει βόϊδι-φον θες δε θες, και θα πάει στράφι το φλασάρισμα. Προσοχή λοιπόν, μην ξεχαστείς και πατήσεις ναι αν δεν το θες πραγματικά!

 

 

α οκ...θενξ ε λοτ! :lol:

..in all the bad days and the music that plays..
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε φιλε τοσες μερες ψαχνω να βρω την λυση εδω μεσα για να βλεπω youtube πηγα και στην lg και με ελεγαν αρες μαρες κουκουναρες. και τελικα αλλαξα της ρυθμησεις ροης και ολα τελεια. τι να πω το μπραβο ειναι πολυ λιγο

Υ.Γ. τωρα που το αλλαξα δεν νομιζω να εχω προβλημα στα αλλα? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μετα απο πολλες προσπαθειες κ ωρες καταφερα να φτασω στο φλασαρισμα.

Ομως κατα τη διαρκεια του μου βγαζει error και σταματαει. Οριστε και το log:

 

02:49:00 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

02:49:00 : PCSyncPrograms Not Found

02:49:01 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

02:49:01 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

02:49:01 : ****************CheckAndDownload********************

02:49:01 : ******Extract Start C:\V10P_01.kdz*****

02:49:01 : Model Dll Dir(C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone\)

02:49:01 : File Size = 224410097

02:49:01 : Extract kdz file Error.

02:49:01 : [C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

02:49:01 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone

02:49:02 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

02:49:02 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

02:49:02 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

02:49:02 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

02:49:02 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

 

 

Φλασαρισμα σε V10P_01 σε Windows 7 (32 bit).

Καμια συμβουλη γιατι εχω πηξει ?? :wacko:

 

//Επισης υπαρχει πουθενα αλλος τροπος. Κατι πηρε το ματι μου για uptest αλλα δεν

βρισκω πουθενα οδηγιες και αρχεια.

 

Thnx for any help !! :)

 

 

EDIT: τελικα ενιωσε με το uptest

Edited by giokokos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

στο πρωτο μου ποστ για αυτο το αθλιο κινητο αφου εχω βγαλει τα ματια μου κ κατι ωρες διαβαζοντασ το "μικρο" νημα... ποια εκδοση ειναι η πιο σταθερη για να παιρνεις τηλεφωνα κ να στελνεις μνμτα κ να μν αργει κολλαει σε αυτες τις απλες λειτουργιες που θελεις απο ενα κινητο

flashαρα την γερμανικη V10P_00

η νεα V10P_01 π βγηκε εχει τπτ καλυτερο να προσφερει? γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλα παλι αργο μου φαινεται...ειμαι ετοιμος να γυρισω στο παιλο λατρεμενο ericsson w910...που αφου το εβαλα το οριγιναλ sony λογισμικο ηταν θαυμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

στο πρωτο μου ποστ για αυτο το αθλιο κινητο αφου εχω βγαλει τα ματια μου κ κατι ωρες διαβαζοντασ το "μικρο" νημα... ποια εκδοση ειναι η πιο σταθερη για να παιρνεις τηλεφωνα κ να στελνεις μνμτα κ να μν αργει κολλαει σε αυτες τις απλες λειτουργιες που θελεις απο ενα κινητο

flashαρα την γερμανικη V10P_00

η νεα V10P_01 π βγηκε εχει τπτ καλυτερο να προσφερει? γενικα ειμαι ευχαριστημενος αλλα παλι αργο μου φαινεται...ειμαι ετοιμος να γυρισω στο παιλο λατρεμενο ericsson w910...που αφου το εβαλα το οριγιναλ sony λογισμικο ηταν θαυμα!!!!

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ :).Λίγα διαδικαστικά πρώτα και θα πάμε και στις απορίες.Παράκληση να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις, για να είναι πιο ευανάγνωστα όσα γράφεις.

Για το "μικρό" νήμα που λες, είναι πραγματικά μικρό και κάνει μια χαρά τη δουλειά του, εξάλλου το ότι φτάσαμε 57 σελίδες έχει να κάνει με τη ζήτηση.Που να δεις άλλα νήματα..

Με λίγα λόγια για τις εκδόσεις.Προσωπικά έχω την p γερμανική , από την ώρα που βγήκε και δεν την έχω αλλάξει.Το κινητό πράγματι είναι λίγο πιο αργό από τις προηγούμενες , αλλά έχει καλύτερο gps, που λοκάρει πολύ πιο γρήγορα.Για την _01 p δε ξέρω να σου πω, γιατί από ότι διάβασα δε διορθώνει και πολλά, οπότε δεν μπαίνω καν στον κόπο να φλασάρω.Κοντολογίς, οι παλιές πρώτες εκδόσεις ήταν πιο γρήγορες, αλλά δεν είχαν άλλα πράγματα, πχ youtube μέσω wifi (η γερμανική v10m λόγου χάρη).

Για μένα και την εμπειρία που έχω με τα lg, έχω τονίσει μέσα από εδώ , ότι η LG σταματά τις σημαντικές αναβαθμίσεις (ή και καμία αναβάθμιση γενικά) μετά τους 8 μήνες κυκλοφορίας του κάθε κινητού της (το αρένα συμπλήρωσε 13 μήνες στην αγορά).Η πολιτική της lg είναι η εξής: πολλές απανωτές αναβαθμίσεις τους 5 πρώτους μήνες και μετά σιωπή..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...