Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H νέα γερμανική έκδοση ανέβηκε και στον σέρβερ τους.Υπάρχουν πάντως άτομα(όχι από εδώ, σε άλλο ξένο φόρουμ) που παραπονιούνται ότι δεν είναι καλή κλπ κλπ...:wacko:

Για μένα η καλύτερη έκδοση μέχρι τώρα..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δε γινεται να ειναι ΟΛΟΙ ικανοποιημενοι φιλε spidey...γιατι δεν υπαρχει τελεια εκδοση ουτε θα υπαρξει..

εγω ανοιξα κατι φωτογραφιες κ τις διεγραφα ενω ηταν ανοιχτες...μια δυο τρεις...στην τεταρτη εκανε επανεκκινηση μονο του...μαλλον γεμισε καμια ραμ κ τα παιξε τι να πω...:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται να ειναι ΟΛΟΙ ικανοποιημενοι φιλε spidey...γιατι δεν υπαρχει τελεια εκδοση ουτε θα υπαρξει..

εγω ανοιξα κατι φωτογραφιες κ τις διεγραφα ενω ηταν ανοιχτες...μια δυο τρεις...στην τεταρτη εκανε επανεκκινηση μονο του...μαλλον γεμισε καμια ραμ κ τα παιξε τι να πω...:lol: :lol:

 

Ναι συμφωνώ, απλώς θεωρώ ότι έγινε βήμα προς τα εμπρός με την έκδοση αυτή.Σου έκανε επανεκκίνηση;;Εμ αλλιώς τι Lg θα ήταν...:p:D:lol:

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ναι σου λεω...αμεσως...τεσπα μικρο το κακο...

το d-pad θα επρεπε να εχεις την επιλογη να το βγαζεις απο τις εφαρμογες...κ σε λιγες χρησιμευει πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

μετα το μεσημεριανο φλασαρισμα στην νεα γερμανικη

μπορω να πω οτι το κινητο εχει βελτιωθει σημαντικα στα σημεια που επρεπε.

εχω διαπιστωσει βελτιωσεις:

-στο wifi δεν αποσυνδεεται πια

-ο browser ειναι πιο γρηγορος, αλλα δεν πιανει τον οπερα

-η νυχτερινη ληψη της καμερας εχει βελτιωθει

-ο πομπος fm εχει πραγματι βελτιωθει αισθητα

- ετρεξα το jbenchmark2.0 και ειχα 390

 

πριν ειχα την γερμανικη την ο2.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα φλασαρισμα κανονικα αλλα τωρα τα εχει παιξει. κλεινει μονο του συνεχεια. μου εχει διαγραψει τα μυνηματα, δεν ανοιγει αν του εχω μεσα και τη memory card και αλλα παλαβα!!! δεν ξερω γιατι. μηπως επρεπε να κανω factory reset πρωτα??? πριν ειχα τη v10b_02 open europe. καποια βοηθεια???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και γω ολοκλήρωσα τις δοκιμές μου με την γερμανικά v10p, σε σχέση με την ελληνική v10c:

 

-ενα τικ πιο γρήγορο, ειδικά στον browser

-αισθητή βελτίωση της κάμερας σε συνθηκες χαμηλού φωτισμου

-αποθηκέυει Τ9

 

δεν δοκίμασα gps, επίσης διάγραψα πάνω απο 10 φωτογραφίες ενω τις είχα ανοιχτές και δεν έκανε καμία επανεκίννηση

 

γενικά αν εχει την σταθερότητα της v10c νομίζω πως η v10p θα πλησιάζει το ιδανικό.. απο δω και πέρα οτι βελτιώσεις προσθεσουν θα είναι μπόνους.. προσωπικά νομίζω πως οι προσπάθειες της LG θα πρέπει να επικεντρωθούν αποκλειστικά και μόνο στον browser, οχι οτι με opera mini δε κάνεις δουλεια.

 

ενα αλλο που μου έκανε εντύπωση παίζοντας με το οπερα μινι ειναι ποσο εχουν μεγαλώσει οι ιστιοσελίδες.. εκει που κάποτε αντε να κατέβαζε 50-100kb για κάθε σελίδα τώρα είμαστε στα 200+.. δεν είναι να απορείς που τα κινητά ζορίζονται.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα φλασαρισμα κανονικα αλλα τωρα τα εχει παιξει. κλεινει μονο του συνεχεια. μου εχει διαγραψει τα μυνηματα, δεν ανοιγει αν του εχω μεσα και τη memory card και αλλα παλαβα!!! δεν ξερω γιατι. μηπως επρεπε να κανω factory reset πρωτα??? πριν ειχα τη v10b_02 open europe. καποια βοηθεια???

 

εκανες factory reset μετα το φλασαρισμα?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

εκανες factory reset μετα το φλασαρισμα?

 

οχι. μηπως επρεπε να το κανω πριν τη βαλω την εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

οχι. μηπως επρεπε να το κανω πριν τη βαλω την εκδοση?

 

εγω πάντα κάνω και πριν και μετα.. για το πριν δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει αλλά μετα πρέπει σίγουρα..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντα κάνω και πριν και μετα.. για το πριν δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει αλλά μετα πρέπει σίγουρα..

 

δεν ειχα κανει ουτε οταν εβαλα την open europe γί' αυτο. δε θα μου σβηστουν τα παντα ομως? οκ θα κανω παντως.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα κανει ουτε οταν εβαλα την open europe γί' αυτο. δε θα μου σβηστουν τα παντα ομως? οκ θα κανω παντως.

 

θα σου σβηστούν ρυθμίσεις, μυνήματα, τηλεφωνικός κατάλογος, java εφαρμογες..

προσωπικά κραταω backup με το lg suite μόνο τον κατάλογο και τα άλλα τα ξαναβάζω

 

εικόνες, ήχοι οχι

 

ωστωσο αν ειναι κάτι σημαντικό κράτα backup σε όλα καθώς έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που κόλησε το κινητό σε factory reset

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

μεσω pc suite ποτε θα ειναι διαθεσιμη αυτην η εκδοση?

H συγκεκριμένη γερμανική δεν πρόκειται, γιατί δεν είναι ελληνική, άρα δε θα τη δει το pc suite.Θα πρέπει να βγει νέα ελληνική ανοιχτή να ενσωματώνει αυτά.Αν και η ελληνική που υπάρχει στο pc suite είναι καλή.Ποια έκδοση έχεις;

εγω πάντα κάνω και πριν και μετα.. για το πριν δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει αλλά μετα πρέπει σίγουρα..

Αυτή είναι η σωστή διαδικασία.Factory reset πριν και μετά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμένη γερμανική δεν πρόκειται, γιατί δεν είναι ελληνική, άρα δε θα τη δει το pc suite.Θα πρέπει να βγει νέα ελληνική ανοιχτή να ενσωματώνει αυτά.Αν και η ελληνική που υπάρχει στο pc suite είναι καλή.Ποια έκδοση έχεις;

 

Αυτή είναι η σωστή διαδικασία.Factory reset πριν και μετά.

 

εχω την v10c που ομως δεν παιζει video via wifi που τοσο πολυ θελω

Link to comment
Share on other sites

θα σου σβηστούν ρυθμίσεις, μυνήματα, τηλεφωνικός κατάλογος, java εφαρμογες..

προσωπικά κραταω backup με το lg suite μόνο τον κατάλογο και τα άλλα τα ξαναβάζω

 

εικόνες, ήχοι οχι

 

ωστωσο αν ειναι κάτι σημαντικό κράτα backup σε όλα καθώς έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που κόλησε το κινητό σε factory reset

 

εχει περασει παντως κανα τεταρτο... ξερεις ποση ωρα περιπου το κανει (το factory reset)? για να καταλαβω αν εχει κολλησει...:cry:

Link to comment
Share on other sites

για τον πομπό έχει πετύχει κανένας στερεοφωνική μετάδοση στο ράδιο(να γράφει stereo δηλαδή)? γιατί με αρκετούς σταθμούς που προσπάθησα να μεταδώσω ήχο πάντα μονοφονικά(αν και με μπάσο) και πάντα το κινητό έπρεπε να είναι κοντά στην κεραία του ραδιοφώνου....υπάρχει κάποιος σταθμός που μεταδίδει καλύτερα το σήμα??
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εχω την v10c που ομως δεν παιζει video via wifi που τοσο πολυ θελω

Είδα το ποστ σου, που δεν έχει wifi στις ρυθμίσεις ροής..Περίεργο..Είσαι ο πρώτος που το λέει αυτό...

εχει περασει παντως κανα τεταρτο... ξερεις ποση ωρα περιπου το κανει (το factory reset)? για να καταλαβω αν εχει κολλησει...:cry:

Κατά 99% κόλλησε.Μου το χει κάνει και μένα.Βγάλε την μπαταρία και κανε επανεκίνηση, λογικά θα ολοκληρωθεί τότε.Υπάρχει και η περίπτωση να κολλήσει όμως.Υπάρχει και λύση να το επαναφέρεις όμως.Έχει συμβεί σε 2 παιδιά εδώ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% κόλλησε.Μου το χει κάνει και μένα.Βγάλε την μπαταρία και κανε επανεκίνηση, λογικά θα ολοκληρωθεί τότε.Υπάρχει και η περίπτωση να κολλήσει όμως.Υπάρχει και λύση να το επαναφέρεις όμως.Έχει συμβεί σε 2 παιδιά εδώ.

 

κόλησε.. 2-3 λεπτά θέλει

 

αν δεν λειτουργεί μετα η μόνη σου λύση ειναι το gsmulti.. ψάξε στα ανάλογα θέματα και θα βρείς

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Είδα το ποστ σου, που δεν έχει wifi στις ρυθμίσεις ροής..Περίεργο..Είσαι ο πρώτος που το λέει αυτό...

 

 

μηπως πρεπει να κανω factory reset?

Link to comment
Share on other sites

κόλησε.. 2-3 λεπτά θέλει

 

αν δεν λειτουργεί μετα η μόνη σου λύση ειναι το gsmulti.. ψάξε στα ανάλογα θέματα και θα βρείς

 

εβγαλα τελικα την μπαταρια και την ξαναβαλα και ξεκολλησε. δουλευει αλλα... εχουν σβηστει και εικονες και βιντεο και τραγουδια. ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα τελικα την μπαταρια και την ξαναβαλα και ξεκολλησε. δουλευει αλλα... εχουν σβηστει και εικονες και βιντεο και τραγουδια. ευχαριστω παντως.

 

πάλι καλα, εικόνες και βίντεο κανονικά δε σβήνει,προφανώς κάτι πήγε στραβα, ελπίζω να τα είχες κρατήσει στον υπολογιστή.

 

τουλάχιστον έφτιαξε απο τα κουλά που έκανε?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

πάλι καλα, εικόνες και βίντεο κανονικά δε σβήνει,προφανώς κάτι πήγε στραβα, ελπίζω να τα είχες κρατήσει στον υπολογιστή.

 

τουλάχιστον έφτιαξε απο τα κουλά που έκανε?

 

ναι ευτυχως να σαι καλα! τα ειχα αποθηκευμενα οκ. τωρα τα ξαναπερναω. θα δοκιμασω να κανω και επαναφορα του back up που ειχα κανει. ελπιζω να μου εχει τις επαφες...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset σβήνει τα πάντα στην μνήμη του κινητού, εκτός και αν τα έχεις στην κάρτα τότε δεν πειράζει τίποτα εκεί!

 

>Edit<

Να ρωτήσω, το να μου δείχνει στις αρχικές οθόνες το φόντο απο πίσω να αχνοφαίνεται, είναι πρόβλημα που λύνεται με factory reset?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Το factory reset σβήνει τα πάντα στην μνήμη του κινητού, εκτός και αν τα έχεις στην κάρτα τότε δεν πειράζει τίποτα εκεί!

 

>Edit<

Να ρωτήσω, το να μου δείχνει στις αρχικές οθόνες το φόντο απο πίσω να αχνοφαίνεται, είναι πρόβλημα που λύνεται με factory reset?

 

κάνει λάθος φίλε μου, το factory reset δε σβήνει τα αρχεία σου.. δεν υπάρχει λόγος άλλωστε.. σήμερα εκανα 2 φορές και δε σβήστηκε τίποτα

 

ίσως η οθόνη σου εχει ψιλοκολήσει.. κάποιος είχε πει οτι διορθώνεται βάζοντας του να παίξει ενα αρχείο βίντεο με εντονες εναλλαγες (βιντεοκλιπ πχ) για κανα τέταρτο...

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...