Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ψάξει κανένας για αρχεία για το GSMulti? Έτσι που κοίταξα λίγο βρέθηκα σε κάτι server Ρώσικους και δεν καταλάβαινα τπτ! Επείσης αν κατάλαβα καλά το αρχείο που δουλεύει το GSMulti περιέχεται μέσα στο kdz file, το οποίο είναι μια μορφή cabinet. Το έχει ψάξει κανείς?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω φλασάρω το arena μου. Αξίζει να το φλασάρω τώρα? Θέλω FM transmitter και οσο το δυνατόν καλύτερο GPS αλλά και πιθανότητες να παίξουν οι playlist. Πηγαίνω δηλαδή σε Europe versions.. Να ρωτήσω, ελληνικά θα υποστιρίζει πλήρως, έτσι? Και αν φλασάρω απο Windows7 θα έχω κανα πρόβλημα?

 

EDIT: To flasara τελικα στην V10B_02 έκδοση και είμαι πολύ ευχαριστημένος! λιστες πομπος δούλεψαν. Τώρα θα δοκιμάσω και το Τ9, ευχαριστώ πολύ για τους οδηγούς!!

 

Για όσους έχουν πρόβλημα στο extract του kdz/cab δοκιμάστε να το ξανακατεβάσετε, μου πήρε λιγη ωρα να το καταλάβω οτι αυτό εφταιγέ...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

μολις αγορασα ΤΟ κινητο και θα ηθελα να με πειτε πως να το αναβαθμισω? Ποια εκδοση υποστιριζει youtube μεσω wifi? Αυτη η εκδοση ειναι σε ελληνικα η σε αλλη γλωσσα? Γινεται να "φορτωσω" χαρτες στο gmaps? Αν ναι πως γινεται? Πως απενεργοποιω το 3G?

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

μολις αγορασα ΤΟ κινητο και θα ηθελα να με πειτε πως να το αναβαθμισω? Ποια εκδοση υποστιριζει youtube μεσω wifi? Αυτη η εκδοση ειναι σε ελληνικα η σε αλλη γλωσσα? Γινεται να "φορτωσω" χαρτες στο gmaps? Αν ναι πως γινεται? Πως απενεργοποιω το 3G?

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Άμα δεν σε ενδιαφέρει το FM TRANSIMITTER (πομπός FM), και οι playlists, τότε αναβάθμισε το μέσω του LG PC Suite και είσαι οκ. Αλλιώς πήγαινε στον οδηγό για φλασάρισμα όπου τα πράγματα αλλάζουν και μπορείς να περάσεις όποια έκδοση θες χάνοντας φυσικά την εγγύηση. Υπάρχουν ελληνικά σχεδόν σε όλες τις εκδόσεις.

 

Χάρτες-free μόνο με το wetravel. Για το 3G θα ήθελα να μάθω κι εγώ...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Οχι, απλα εχει μερικα εικονιδια παραπανω

 

δηλαδη κανω αναβαθμιση κανονικα για παραδειγμα?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού άρχισαν να το σκαλίζουν το θέμα του ξεκλειδώματος πιστευω πως θα δούμε πολλές αλλαγές από εδώ και πέρα.

Έχω την εξής απορία...υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω το 3g? στο σήμα μου πολλες φορες το εμφανίζει...απλά για εξοικονόμηση μπαταρίας ρωτάω.

 

Καλημερα σε ολους,

μολις αγορασα ΤΟ κινητο και θα ηθελα να με πειτε πως να το αναβαθμισω? Ποια εκδοση υποστιριζει youtube μεσω wifi? Αυτη η εκδοση ειναι σε ελληνικα η σε αλλη γλωσσα? Γινεται να "φορτωσω" χαρτες στο gmaps? Αν ναι πως γινεται? Πως απενεργοποιω το 3G?

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

 

Για το 3G : Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Επιλογή δικτύου > Λειτουργία δικτύου > Μόνο gsm.

 

Αναβαθμίσεις : Υπάρχει link για αναλιτικό οδηγό (και για πολλά άλλα), στην υπογραφή του φίλου jimdem. Ρίξε μια ματιά. Θα βρεις χρήσιμα πράγματα.

 

Youtube : Θα βάλεις ή κάποια από τις τελευταίες Ελληνικές εκδόσεις V10c_XX (δεν θα έχεις όμως fm transmiter και πιθανών music playlists) ή την τελευταία open Europe V10d_XX.

Αν θες όμως περίμενε λίγο, γιατί είμαστε σε αναμονή major updated firmware version μέσα στον Σεπτέμβρη. Απ' ότι λένε, θα έχει λυμένα τα προβλήματα των προγενέστερων (playlists) και θα έχει και άλλα καλούδια. Είμαστε όλοι σε αναμονή.

 

GPS : Όπως είπα και παραπάνω, ρίξε μια ματιά στην υπογραφή του jimdem. Έχει γίνει αρκετή δουλειά σ' αυτό το θέμα. Μην περιμένεις όμως τρελά πράγματα. Δεν είναι navigator. Προσωπικά για να βρώ που είναι κάποιος δρόμος μου κάνει και το GMaps. Για τα περισσότερα έχω το Garmin μου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα άλλο μην χαλάσουν όμως!! Γιατί το έχουν συνήθειο. Φτιάχνουν ένα και χαλάνε δύο!:lol:

 

Πάντως, όντως στις τελευταίες εκδόσεις έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα στην φωτογραφική. Όχι ότι έγινε ξαφνικά NIKON αλλά είναι σίγουρα καλύτερα τα πράγματα. ;)

 

Ps: το είπαμε και το ξαναλέμε. ΔΕΝ είναι φωτοκινητό. Αν το πέρνετε για φωτοκινητό χάσατε. Απλά έχει μια υποφερτή φωτογραφική μηχανή (για ημέρα πάντα). Για βράδυ, πάρτε την φωτογραφική σας μαζί οπωσδήποτε!

 

Αγαπητέ φιλε fanatike γνωρίζω ότι δεν είναι φωτογραφική μηχανή... αλλα κινητό. Σύγκρινα απλά με τη συσκευή που είχα πρίν... και που έβγαζε παντού και πάντα πεντακάθαρα και εύκολα. και έβγαλα κάποια συμπεράσματα. Αναρωτιέμαι άν έπαιρνα τη Renoir με τα 8 ΜΡ θα είχα πρόβλημα.

Όσο για την έκδοση... εμένα γράφει ΚΜ 900 ΑΤ. V10t. και rev: 1.1

να υποθέσω ότι είμαι πολύ πίσω στην έκδοση ε?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φιλε fanatike γνωρίζω ότι δεν είναι φωτογραφική μηχανή... αλλα κινητό. Σύγκρινα απλά με τη συσκευή που είχα πρίν... και που έβγαζε παντού και πάντα πεντακάθαρα και εύκολα. και έβγαλα κάποια συμπεράσματα. Αναρωτιέμαι άν έπαιρνα τη Renoir με τα 8 ΜΡ θα είχα πρόβλημα.

Όσο για την έκδοση... εμένα γράφει ΚΜ 900 ΑΤ. V10t. και rev: 1.1

να υποθέσω ότι είμαι πολύ πίσω στην έκδοση ε?

Για να λες οτι πρώτα ακούγεται ο ήχος και μετά τραβά τη φωτογραφία, χρονολογώ την έκδοσή σου σε : 4-5/2009

Κάνε λίγη υπομονή και βάλε μια απο τις νέες εκδόσεις που φημολογείται οτι θα βγούν μέσα στο Σεπτέμβριο και δεν θα έχουν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση σου είναι αργή πολύ για αυτό έχεις και το πρόβλημα με την φωτογραφική που αργεί πολύ.Την είχα πριν φλασάρω και το ξερω.

 

Πρέπει λοιπον να φλασάρω το κινητό ακόμη δεν το πήρα.

Ας πούμε ότι θα περιμένω την νέα έκδοση που μου λέει ο jimdem . Αναρωτιέμαι άν με την αλλαγή του λογισμικού η φωτογραφική διορθωθεί καθόλου.

Η το θέμα του GPS και των χαρτών του

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση σου είναι αργή πολύ για αυτό έχεις και το πρόβλημα με την φωτογραφική που αργεί πολύ.Την είχα πριν φλασάρω και το ξερω.

 

Πρέπει λοιπον να φλασάρω το κινητό ακόμη δεν το πήρα.

Ας πούμε ότι θα περιμένω την νέα έκδοση που μου λέει ο jimdem . Αναρωτιέμαι άν με την αλλαγή του λογισμικού η φωτογραφική διορθωθεί καθόλου.

Η το θέμα του GPS και των χαρτών του

Τώρα είπες τη μαγική λέξη (Vodafone Live!). Αυτή φταίει για την καθυστέρηση και την ανικανότητα του κινητού να εγκαταστήσει εφαρμογές. Αν θές, βάλτο σε pc suite και αναβάθμισε στην τελευταία v10v που έχει και youtube μέσω wifi και πολλές βελτιώσεις αλλά δεν μπορείς να κάνεις playlist. Κάνε την αναβάθμιση και περίμενε να βγεί και η νεότερη.

 

Edit: Σε μια ώρα έρχεται το κινητό μου απο το σέρβις. Για να δούμε τί έγινε τελικά...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε το κινητό μου. Και ναι! κάνει Playlists μια χαρά και αποθηκεύει λέξεις στο T9. Τέλεια, πολύ καλή δουλειά!!!
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση λεει οτι εχεις στις πληροφοριες τηλεφωνου..!!!

μπραβο στο service κ καλοριζικο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!! θελω μια βοηθεια παιδια. εχω το arena με εκδοση λογισμικου: ΚΜ900ΑΤ_V10v

Οπως καταλαβατε ειναι vodafone live. Τα ερωτηματα ειναι τα εξης :

 

1. Αξιζει το Flasharisma σε μια εκδοση open? αν ναι ποια θα ειναι τα υπερ ? εκτος του οτι λογικα θα εχω Fm transmiter και δεν θα εχω τα προβλημα με προγραμματακια-εφαρμογες τυπου wetravel.

 

2. Ποια εκδοση αξιζει να περασω ?? open europe? open greece??Που θα την βρω αν θελησω να το κανω?

 

3. Ποια ειναι η τελευταια εκδοση που "κυκλοφορει" και ειναι δοκιμασμενα σταθερη και θεωρητικα καλυτερη απο αυτη της Vodafone?

 

με εκδοση που εχω τωρα ειναι απολυτα σταθερη ( μεχρι τωρα) χωρις κοληματα και ειμαι ευχαριστημενος.μονο με την μπαταρια εχω προβλημα, δεν κρατα και τοσο... 1 μερα + περιπου.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και ζητω συγνωμη αλλα ειναι δυσκολο να διαβασω τοσα post..:OΑν και εχω διαβασει αρκετα!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φλασαρει στην Open Europe V10B_02 και το PC Suitte μου λεει οτι υπάρχει αναβάθμιση.. τι αναβάθμιση βρήκε δηλαδή?
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε το κινητό μου. Και ναι! κάνει Playlists μια χαρά και αποθηκεύει λέξεις στο T9. Τέλεια, πολύ καλή δουλειά!!!

 

από gps Τζιμάκο τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φλασαρει στην Open Europe V10B_02 και το PC Suitte μου λεει οτι υπάρχει αναβάθμιση.. τι αναβάθμιση βρήκε δηλαδή?

Είναι πολύ πιθανό να σε αναβαθμίσει σε δεύτερη έκδοση της αρχικής σου πριν φλασάρεις (voda/cosmote),έχει συμβεί σε παιδιά εδώ.Δηλαδή το κινητό σου θα γίνει πάλι branded...

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό να σε αναβαθμίσει σε δεύτερη έκδοση της αρχικής σου πριν φλασάρεις (voda/cosmote),έχει συμβεί σε παιδιά εδώ.Δηλαδή το κινητό σου θα γίνει πάλι branded...

 

μάλιστα.. από wind το είχα πάρει debranded αλλά και πάλι σε καμιά open greek θα με πήγαινε από ότι κατάλαβα... ευχαριστώ για την απάντηση ;)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ αυτό θα κάνει! Την έχω πατήσει έτσι.:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

πάντως η v10b_02 πολύ καλή αν εξαιρέσουμε ότι δεν εχει youtube over wifi... δεν βλέπω κάποιο αλλό αρνητικό σ'αυτην την έκδοση!
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

πάντως η v10b_02 πολύ καλή αν εξαιρέσουμε ότι δεν εχει youtube over wifi... δεν βλέπω κάποιο αλλό αρνητικό σ'αυτην την έκδοση!

επίσης δέν έχει και playlists

Link to comment
Share on other sites

επίσης δέν έχει και playlists

Ίσα ίσα...έχει και παραέχει.Είναι καλή έκδοση πράγματι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

επίσης δέν έχει και playlists

 

έχει φίλε μου playlist... ευτηχώς(!)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω αναβαθμιση μεσω του λογισμικου του, και πλεον εχω την εκδοση V10c-202-xxx-jul-09-2009. Το Youtube ομως, το οποιο με ενδιαφερει περισσοτερο, παλι δεν δουλευει, μου βγαζει μηνυμα "Αγνωστο σφαλμα". Χρειαζεται ισως καποια ρυθμιση επιπλεον?Μετα την αναβαθμιση, μηπως χρειαζεται να κανω factory reset?τι χανω σε αυτη την περιπτωση απο αυτα που εχω βαλει στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

επειδη φορτιζει το κινητο τωρ δε μπορω να σου πω ακριβως...αλλα υπαρχει ρυθμιση στη συνδειμοτητα νομιζω...streaming κ μετα σαν προφιλ το wifi..για ψαξτο λιγο
Link to comment
Share on other sites

επειδη φορτιζει το κινητο τωρ δε μπορω να σου πω ακριβως...αλλα υπαρχει ρυθμιση στη συνδειμοτητα νομιζω...streaming κ μετα σαν προφιλ το wifi..για ψαξτο λιγο

 

σωστός, Ρυθμίσεις ροής -> προφιλ Wifi βάλε.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...