Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τις φωτο τα παει μια χαρα το προγραμμα που αναφερες, αλλα με μουσικη και video πρεπει να τα ακουω ενα ενα και οχι σε διαδοχικη σειρα, εστω κι αν εχω επιλεξει ολοκληρο τον φακελο, οπως δυστηχως κανει και ο default player του κινητου, οποτε εχω θεμα. Ποιο πολυ με ενδιαφερει για μουσικη, μιας που το χρησιμοποιω πολυ σαν mp3 player το κινητο.

Δεν γνωριζουμε κατι αλλο εεε?

 

νομίζω εάν βάλεις ta κομμάτια χύμα και οχι σε φάκελο στην κάρτα μνήμης ta αναγνωρίζει το music player ΤΗΣ συσκευής.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομίζω εάν βάλεις ta κομμάτια χύμα και οχι σε φάκελο στην κάρτα μνήμης ta αναγνωρίζει το music player ΤΗΣ συσκευής.

 

Εννοειτε οτι γινεται αυτο που λες, ομως εγω ψαχνω εναν player να διαβαζει και φακελους, μιας που εχω καπου 3,000 τραγουδια και οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλω ακρη με τον player της συσκευης.

 

Επιτελους μετα απο πολυ ψαξιμο, κατεληξα στον lcg jukebox. Φαινεται φοβερος και ευχρηστος κι ελπιζω να μην εχω θεματα στο μελλον. Τον προτεινω ανεπιφυλαχτα.

Για αναγνωση φωτο, ο xplore ειναι κορυφη.

Παντως μου κανει εντυπωση ο υψηλος δεικτης SAR: 1,23W/kg του κινητου. Μου φαινετα μεγαλος, σε σχεση παντα με τα καινουρια smartphones τυπου Galaxy, τα οποια κυμαινονται καπου στο 30-60W/kg, ή για την εποχη που βγηκε το E52 τοσο κυμαινοντουσαν τα sar και στα αλλα κινητα?

Ευχαριστω πολυ παιδια, που ενδιαφερθηκατε και ασχοληστε ακομα με περασμενες γενιες κινητων...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο πολυ ψαξιμο, κατεληξα στον lcg jukebox. Φαινεται φοβερος και ευχρηστος κι ελπιζω να μην εχω θεματα στο μελλον. Τον προτεινω ανεπιφυλαχτα.

Χαίρομαι που βρέθηκε λύση.. :)

αλλα με μουσικη και video πρεπει να τα ακουω ενα ενα και οχι σε διαδοχικη σειρα, εστω κι αν εχω επιλεξει ολοκληρο τον φακελο, οπως δυστηχως κανει και ο default player του κινητου, οποτε εχω θεμα.

Μια και δεν έχω Symbian για να το ελέγξω και να μου φύγει η απορία, μπορείς να μπεις σε ένα φάκελο με mp3 να τα επιλέξεις όλα με mark all και μετά play. Αυτό έκανες και δεν βόλεψε;

 

Ευχαριστώ :O

Παντως μου κανει εντυπωση ο υψηλος δεικτης SAR: 1,23W/kg του κινητου. Μου φαινετα μεγαλος, σε σχεση παντα με τα καινουρια smartphones τυπου Galaxy, τα οποια κυμαινονται καπου στο 30-60W/kg, ή για την εποχη που βγηκε το E52 τοσο κυμαινοντουσαν τα sar και στα αλλα κινητα?

Από ότι θυμάμαι τα περισσότερα δεν είχαν υψηλό sar.. Μπορείς να διαβάσεις το πρώτο post κάθε επίσημου θέματος και να συγκρίνεις. Έχουμε προσθέσει το sar. Π.Χ αν πας στην πρώτη σελίδα:

Δείκτης SAR:

1,23 W/kg

Nokia 6720c-1 Classic

Δείκτης SAR:

0,69 W/kg

Nokia N86-1 "8MP"

Δείκτης SAR:

0,76 W/kg

Nokia E72

Δείκτης SAR:

1,31 W/kg

κ.λ.π.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες με τον default player, το ειχα δοκιμασει απο την αρχη και δεν πιανει, γιατι επιλεγοντας πανω απο ενα αρχειο, δεν βγαζει την επιλογη "ανοιγμα", αλλά επιλογες για διαχειριση πολλαπλων αρχειων.

Παντως ο συνδιασμος lcg jukebox και xplore ειναι μονοδρομος για symbian κινητα και φοβερα ευχρηστα και τα 2. Να σημειωσω οτι ειναι της ιδιας εταιριας και αξιζουν με το παραπανω τα λεφτα τους.

Οσο αφορα τους δεικτες Sar, απλα μου εκανε εντυπωση ο υψηλος sar του E52, κατι που δεν ειχα παρατηρησει πριν παρω το κινητο και δυστηχως νομιζω οτι καποιοες φορες που (κακως) μιλαω πολυ χωρις bluetooth, με ποναει η περιοχη γυρω απο το αριστερο αυτι μου.

Κατα τ'αλλα, ημουν ετοιμος να πaρω το Galaxy S3 για τα προβληματα που ειχα με το κινητο, αλλα με την βοηθεια σας γλιτωσα προς το παρον 250€.

Edited by euromaster
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες με τον default player, το ειχα δοκιμασει απο την αρχη και δεν πιανει, γιατι επιλεγοντας πανω απο ενα αρχειο, δεν βγαζει την επιλογη "ανοιγμα", αλλά επιλογες για διαχειριση πολλαπλων αρχειων.

Παντως ο συνδιασμος lcg jukebox και xplore ειναι μονοδρομος για symbian κινητα και φοβερα ευχρηστα και τα 2. Να σημειωσω οτι ειναι της ιδιας εταιριας και αξιζουν με το παραπανω τα λεφτα τους.

Οσο αφορα τους δεικτες Sar, απλα μου εκανε εντυπωση ο υψηλος sar του E52, κατι που δεν ειχα παρατηρησει πριν παρω το κινητο και δυστηχως νομιζω οτι καποιοες φορες που (κακως) μιλαω πολυ χωρις bluetooth, με ποναει η περιοχη γυρω απο το αριστερο αυτι μου.

Κατα τ'αλλα, ημουν ετοιμος να πaρω το Galaxy S3 για τα προβληματα που ειχα με το κινητο, αλλα με την βοηθεια σας γλιτωσα προς το παρον 250€.

 

χίλιες φορές αυτό ! To ε52 είναι φοβερη συσκευή!! Γενικά είναι ένα κινητό smartphone με πλήκτρα δώδεκα ψηφίων που δυσκολα βρίσκεις.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν το λές και smartphone, αλλα οκ για μια για Normal χρηση, χωρις πολλες απαιτησεις, ειναι μια χαρα, τιμιο και αξιοπιστο, κατι σαν "Toyota" των κινητων.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα σας

ξαφνικά το nokia δεν ανοιγει.... :(

μου εμφανίζει το μηνυμα : nokia failed to start.please contact the retailer!

 

εκανα hard reset αλλα τπτ

εψαξα στο internet και το μόνο που βρήκα ηταν αυτο

 

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f641/how-repair-nokia-e52-phone-startup-failed-1593463/

 

αλλα δεν εχω ιδεα πως γίνεται!

 

εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο πρόβλημα;

 

ευχαριστω

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Έψαξε να δεις υπάρχει κανένα update; εμένα δεν με άφηνε να μπω στον τηλεφωνικό κατάλογο ένα φεγγάρι. Έλεγε memory full.. Μετά δεν μου έκανε επαφή ο φορτιστής. Άλλη στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί το power button.. Η λύση για όλα αυτά είναι το service της Nokia. Είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο και θεωρώ ότι αξίζει το ρεκτιφιέ του.
Link to comment
Share on other sites

Έψαξε να δεις υπάρχει κανένα update; εμένα δεν με άφηνε να μπω στον τηλεφωνικό κατάλογο ένα φεγγάρι. Έλεγε memory full.. Μετά δεν μου έκανε επαφή ο φορτιστής. Άλλη στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί το power button.. Η λύση για όλα αυτά είναι το service της Nokia. Είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο και θεωρώ ότι αξίζει το ρεκτιφιέ του.

 

δεν ανοιγει καν

πως να κανω update?κατεβασα το nokia suite αλλα αφου δεν ανοιγει δεν το βρισκει σαν συσκευη. υπάρχει άλλος τρόπος;

 

κ εμενα μου αρεσει σαν τηλεφωνο και δεν θελω να το πεταξω στα σκουπιδια οπως μου ειπαν

 

δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για το σερβις της nokia αλλα θα κανω μια προσπάθεια

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πηγαίνω όποτε χρειάζεται στο service της Nokia στην Κατεχάκη.

Θα τους πεις να το κοιτάξουν πρώτα και να σε ενημερώσουν πόσο κοστίζει η επισκευή του για να δεις αν θα προχωρήσεις ή όχι. Θα το κάνουν χωρίς χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω πολυ

ειναι κοντα στο μετρο;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοντά είναι ανεβαίνεις την Κατεχάκη και είναι στο αριστερό σου χέρι

 

ok

το βρηκα κ στον χάρτη

 

ευχαριστώ πολυ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ενημέρωσε μας για το τι έγινε!

μαλλον θα το παω αυριο

οποτε μολις εχω ενημερωση θα ποστάρω :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

τελικά το πήγα σε καταστημα Nokia Που βρισκεται στην ζωοδοχου πηγής στο κέντρο.

με ενημερωσαν οτι με την αναβαθμιση δεν καταφεραν κάτι.

μου ειπαν θα το κρατησουν μεχρι και αυριο μηπως βρουν αλλο τροπο.

 

αυτο που μου ειπαν αρχικα είναι οτι οταν εμφανιζεται αυτη η βλάβη , πολυ δύσκολο να διορθωθεί

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε μπας και κατάφεραν τίποτα.. θεωρώ τα Nokia αθάνατες συσκευές και για το συγκεκριμένο δυσκολεύομαι να το δω σε κάδο ανακύκλωσης..
Link to comment
Share on other sites

τελικά το πήγα σε καταστημα Nokia Που βρισκεται στην ζωοδοχου πηγής στο κέντρο.

με ενημερωσαν οτι με την αναβαθμιση δεν καταφεραν κάτι.

μου ειπαν θα το κρατησουν μεχρι και αυριο μηπως βρουν αλλο τροπο.

 

αυτο που μου ειπαν αρχικα είναι οτι οταν εμφανιζεται αυτη η βλάβη , πολυ δύσκολο να διορθωθεί

 

το καταστημα αυτο που λες ειναι στο πανεπιστημιο εγω που εχω και εγω το νοκια ε52 που εχω προβλημα με το bluetooth και το ραδιο μου ειπε εκει ενας παχουλος οτι ειναι προβλημα πλακετας και οτι δεν αξιζει να το φτιαξω και του λεω οκ;. και εγω τι να κανω; υπαρχει ιδια συσκευη ; ή καποια που να ειναι με κουμπια 12 ψηφιων ; και wifi και μου ειπε οχι μονο windowphone αφης , οποτε το λεω δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξω κινητο που βρηκα αυτο το φοβερο κινητο με 12 ψηφια!! οποτε θα βολευτω με αυτο και αμα χαλασει θα παρω ενα μεταχειρισμενο στην ομονοια με 55 ευρω που βρηκα σε ενα καταστημα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το καταστημα αυτο που λες ειναι στο πανεπιστημιο εγω που εχω και εγω το νοκια ε52 που εχω προβλημα με το bluetooth και το ραδιο μου ειπε εκει ενας παχουλος οτι ειναι προβλημα πλακετας και οτι δεν αξιζει να το φτιαξω και του λεω οκ;. και εγω τι να κανω; υπαρχει ιδια συσκευη ; ή καποια που να ειναι με κουμπια 12 ψηφιων ; και wifi και μου ειπε οχι μονο windowphone αφης , οποτε το λεω δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξω κινητο που βρηκα αυτο το φοβερο κινητο με 12 ψηφια!! οποτε θα βολευτω με αυτο και αμα χαλασει θα παρω ενα μεταχειρισμενο στην ομονοια με 55 ευρω που βρηκα σε ενα καταστημα.

 

το καταστημα ειναι ζωοδοχου πηγης & σολωνος

εγω το εχω για 2η συσκευη.

σιγουρα αν χρειαστει αλλαγη πλακετας δεν θα μπω καν στην διαδικασια να το αλλαξω

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα,

 

ψαχνω να βρω ενα Ε52 ειτε καινουργιο , ειτε μεταχειρισμενο (σε πολυ καλη κατασταση).

 

εχει ιδεα κανεις για το που μπορω να βρω??? περιοχη θεσσαλονικη ή απο καταστημα και αθηνων...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ψαχνω να βρω ενα Ε52 ειτε καινουργιο , ειτε μεταχειρισμενο (σε πολυ καλη κατασταση).

 

εχει ιδεα κανεις για το που μπορω να βρω??? περιοχη θεσσαλονικη ή απο καταστημα και αθηνων...

 

ναι θα το βρεις στην αθήνα στην ομονοια στην σωκράτους 66 αθήνα το κατάστημα είναι global mobiles Hafiz imran n.2 Στα 55ευρώ μεταχειρισμένο τόσο είχα βρει εδώ και κάτι μήνες ! Πρέπει να υπάρχει ακόμα !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα σαν το iBlacklist στα iPhone? Και να μπλοκάρει και να έχω διακριτική ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ σε περίπτωση κλήσεων η sms Edited by hackertom
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια.

Μπορει καποιος να μου πει ΑΝ και ΠΩΣ μπορω να αντιγραψω τα μηνυματα μου απο την καρτα SIM που ειναι τωρα στη συσκευη (ενα Nokia E52) ??

Θελω να τα κρατησω ως αρχειο.. Ειναι πολυ σημαντικο για μενα

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Μπορει καποιος να μου πει ΑΝ και ΠΩΣ μπορω να αντιγραψω τα μηνυματα μου απο την καρτα SIM που ειναι τωρα στη συσκευη (ενα Nokia E52) ??

Θελω να τα κρατησω ως αρχειο.. Ειναι πολυ σημαντικο για μενα

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

καλησπέρα εάν εννοείς αντιγραφή από το τηλέφωνο στην κάρτα σήμ δεν γίνεται. Από την κάρτα σήμ στο τηλέφωνο βεβαίως και γίνεται . Θα μπεις στο μενού μετα μυνηματα μετα επιλογές και μετα μυνηματα σήμ θα δεις ότι μυνηματα έχεις στην σήμ και μετα θα πας στο κάθε μυνημα που θέλεις να αντιγράψεις και θα πας επιλογές και μετα αντιγραφή μετα επέλεξε εισερχομένα για να αντιγράφουν στα εισερχομένα ή σε οποιασδήποτε άλλο φάκελο !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια...

εχω ενα νοκια E55 που εμφανισιακα ειναι οντως E55 ομως το προβλημα ειναι οτι η πλακετα πισω και μεσα το λογισμικο γραφει E52!!!

το τηλεφωνο δουλευει κανονικα και το μονο που δεν δουλεευει ειναι τα πλαινα πληκτρα στο πληκτρολογιο μιας και το Ε55 εχει παραπανω πληκτρα.

και σας ρωταω μπορω να του περασω firmware για Ε55???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...