Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γινετε το traveler να κανει ενημερωση απο ασυρματο δικτυο και οχι απο web vodafone?αν ναι τι ρυθμισεις θελει?
??????????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η γραμματοσειρα πως μεγαλωνει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

@mafiagalou

Θα πας Μενού > Πίν. ελέγχου > Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμίσ. > Προβολή > Μέγεθος γραμματοσειράς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεί κανείς τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου μπορεί να μου πει αν ξέρει κάποιο τρόπο να παραμένουν οι υπενθυμίσεις στην οθόνη μέχρι να τις "διώξω" εγώ και να μη φεύγουν όποτε θέλουν αυτές; Γιατί στη δεύτερη περίπτωση αν δεν ακούσεις τον ήχο για κάποιο λόγο και πιάσεις το κινητό στα χέρια σου μετά από καμιά ώρα υπενθύμιση δεν βλέπεις.

Υπάρχει κάτι που παραβλέπω ή που μπορώ να κάνω για να αλλάξει αυτή η συμπεριφορά των "υπενθυμίσεων";

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεί κανείς τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου μπορεί να μου πει αν ξέρει κάποιο τρόπο να παραμένουν οι υπενθυμίσεις στην οθόνη μέχρι να τις "διώξω" εγώ και να μη φεύγουν όποτε θέλουν αυτές; Γιατί στη δεύτερη περίπτωση αν δεν ακούσεις τον ήχο για κάποιο λόγο και πιάσεις το κινητό στα χέρια σου μετά από καμιά ώρα υπενθύμιση δεν βλέπεις.

Υπάρχει κάτι που παραβλέπω ή που μπορώ να κάνω για να αλλάξει αυτή η συμπεριφορά των "υπενθυμίσεων";

Νομίζω ότι το προβλημά σου μπορεί να λυθεί ως εξής: ημερολόγιο>νεα καταχωρηση>σύσκεψη αφού κάνεις την καταχώρηση, από κάτω που έχει για τις ώρες βάλε από την ώρα που θες να χτυπήσει το κινητό έως την ώρα που θες να εμφανίζεται στην οθόνη η συγκεκριμένη υπενθύμιση ή αν θες τσεκάρισε το ολοήμερο συμβαν. Μέχρι τότε θα βρίσκεται πάνω στην οθόνη σου. (Πες μου αν είναι σωστό)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα τη τελευταία έκδοση λογισμικού και τα πρόβλημα με τα μηνύματα που δεν ακουγόταν ο ήχος λύθηκε.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Tην πέρασα χθες το βραδυ...Καμια διάφορα μεχρι τωρα. Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος οσον αφορά την διόρθωση των προβλημάτων (κολλήματα, σβησίματα και restart). Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Η RAM μου παντως απο 30 που ήταν πηγε 44,5! Παρατηρώ κ εγώ όμως ότι δεν άλλαξε σε μένα ενα πράγμα----> όποτε μπαίνω στις εφαρμογές τρώει κόλλημα και σαν να αναβοσβήνει η οθόνη!

Συγχρονισμός με ovi.com μετακινήθηκε στις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το προβλημά σου μπορεί να λυθεί ως εξής: ημερολόγιο>νεα καταχωρηση>σύσκεψη αφού κάνεις την καταχώρηση, από κάτω που έχει για τις ώρες βάλε από την ώρα που θες να χτυπήσει το κινητό έως την ώρα που θες να εμφανίζεται στην οθόνη η συγκεκριμένη υπενθύμιση ή αν θες τσεκάρισε το ολοήμερο συμβαν. Μέχρι τότε θα βρίσκεται πάνω στην οθόνη σου. (Πες μου αν είναι σωστό)

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Το θέμα αρχικής οθόνης που χρησιμοποιώ δεν είναι το Ενεργό αλλά το Βασικό οπότε εκεί δεν εμφανίζει τις εγγραφές του ημερολογίου καθόλου.

Στο Βασικό που έλεγξα, μάλλον δεν είναι έτσι όπως περιγράφεις. Εμφανίζει τη σύσκεψη μέχρι και μισή ώρα μετά την έναρξή της (αν είναι μεγαλύτερης διάρκειας από μισή ώρα) αλλά στη συνέχεια εξαφανίζεται ανεξάρτητα αν έχει παρέλθει η ώρα της λήξης της. Το ίδιο συμβαίνει και με το ολοήμερο συμβάν.

Αυτό που είδα όμως είναι πως ενώ εξαφανίζεται από την οθόνη η υπενθύμιση, επανέρχεται μετά από τακτά χρονικά διαστήματα (χωρίς ήχο όμως!), η διάρκεια των οποίων καθορίζεται στην ρύθμιση του ημερολογίου "Χρόνος αναβ. αφύπνισης". Και αυτό όμως δεν είναι ακριβώς το επιθυμητό.

Από την άλλη μεριά, η διάρκεια της σύσκεψης δεν θα έπρεπε να έχει καμία σχέση με τη διάρκεια εμφάνισης της υπενθύμισης.

Τέλος, παραπάνω από ένα συμβάντα δεν εμφανίζονται στην οθόνη.

 

Για να δούμε τι θα γίνει και με την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Για τον δικό μου κωδικό (0578.6.) τίποτα ακόμη για αναβάθμιση:(

 

Μεσω Ovi δεν βρήκε την αναβάθμιση. Μεσω του κινητού ομως την βρηκε. Απο κει την κατέβασα και την εγκατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω Ovi δεν βρήκε την αναβάθμιση. Μεσω του κινητού ομως την βρηκε. Απο κει την κατέβασα και την εγκατέστησα.

Έχεις δίκιο. Και εγώ τώρα μέσω του κινητού κάνω αναβάθμιση του λογισμικού του. Για να δούμε αν έχει κάτι καινούργιο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Το θέμα αρχικής οθόνης που χρησιμοποιώ δεν είναι το Ενεργό αλλά το Βασικό οπότε εκεί δεν εμφανίζει τις εγγραφές του ημερολογίου καθόλου.

Στο Βασικό που έλεγξα, μάλλον δεν είναι έτσι όπως περιγράφεις. Εμφανίζει τη σύσκεψη μέχρι και μισή ώρα μετά την έναρξή της (αν είναι μεγαλύτερης διάρκειας από μισή ώρα) αλλά στη συνέχεια εξαφανίζεται ανεξάρτητα αν έχει παρέλθει η ώρα της λήξης της. Το ίδιο συμβαίνει και με το ολοήμερο συμβάν.

Αυτό που είδα όμως είναι πως ενώ εξαφανίζεται από την οθόνη η υπενθύμιση, επανέρχεται μετά από τακτά χρονικά διαστήματα (χωρίς ήχο όμως!), η διάρκεια των οποίων καθορίζεται στην ρύθμιση του ημερολογίου "Χρόνος αναβ. αφύπνισης". Και αυτό όμως δεν είναι ακριβώς το επιθυμητό.

Από την άλλη μεριά, η διάρκεια της σύσκεψης δεν θα έπρεπε να έχει καμία σχέση με τη διάρκεια εμφάνισης της υπενθύμισης.

Τέλος, παραπάνω από ένα συμβάντα δεν εμφανίζονται στην οθόνη.

 

Για να δούμε τι θα γίνει και με την αναβάθμιση...

 

Προσπάθησε αντί για υπενθύμιση να βάλεις new task (ή νέα εργασία στο ελληνικό μενού μου φαίνεται). Μετά από τις προσωπικές ρυθμίσεις πήγαινε στις ενεργές εφαρμογές αρχικής οθόνης και τίκαρε το ημερολόγιο και τότε σου βγάζει το task στην οθόνη μέχρι να μπεις και να το επισημάνεις ως ολοκληρωμένο!

 

 

Stendor με defragment της κάρτας μνήμης έφτιαξαν οι διακοπές στο video! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και στην αρχή τώρα μου βγάζει πάντα κάτι "καλαμίες" για να φτιάξω λογαριασμό e-mail και να μεταφέρω τις επαφές μου από άλλο τηλ. Πως τα απενεργοποιούμε αυτά?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και στην αρχή τώρα μου βγάζει πάντα κάτι "καλαμίες" για να φτιάξω λογαριασμό e-mail και να μεταφέρω τις επαφές μου από άλλο τηλ. Πως τα απενεργοποιούμε αυτά?

 

Παρακάμπτονται εύκολα αυτα. Δεν γίνονται αλλαγες στις ρυθμίσεις και στα δεδομένα σου (επαφες, e-mail klp) μετα το update.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάμπτονται εύκολα αυτα. Δεν γίνονται αλλαγες στις ρυθμίσεις και στα δεδομένα σου (επαφες, e-mail klp) μετα το update.

Ναι αλλά κάθε φορά που ανοίγω το τηλ. βρίσκονται μπροστά μου και πρέπει να πατάω οχι, όχι συνέχεια! Τρόπος να μην ξαναεφανίζονται δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κάθε φορά που ανοίγω το τηλ. βρίσκονται μπροστά μου και πρέπει να πατάω οχι, όχι συνέχεια! Τρόπος να μην ξαναεφανίζονται δεν υπάρχει?

 

Δεν εχω δει κατι τέτοιο σε μένα. Ίσως πήγε κάτι στραβά και πρέπει να ξαναπεράσεις την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη παρατήρηση (firmware 051):

 

Σε Αναπάντητη κληση, στην οθόνη εμφανίζεται ΚΑΙ το όνομα και ο αριθμός του Καλούντος!!

(Κάποιους μπορεί να μην τους εξυπηρετήσει βέβαια...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη παρατήρηση (firmware 051):

 

Σε Αναπάντητη κληση, στην οθόνη εμφανίζεται ΚΑΙ το όνομα και ο αριθμός του Καλούντος!!

(Κάποιους μπορεί να μην τους εξυπηρετήσει βέβαια...)

 

Σε μενα εμφανίζεται ή αριθμός (αγνωστο τηλ) ή το όνομα (απο τον κατάλογο)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει κατι τέτοιο σε μένα. Ίσως πήγε κάτι στραβά και πρέπει να ξαναπεράσεις την αναβάθμιση.
Εγκατέστησα μια εφαρμογή το "τώρα" . Λες να "φταίει" αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα μια εφαρμογή το "τώρα" . Λες να "φταίει" αυτό?

Εάν το πρόβλημα που αναφέρεις εμφανίστηκε μετά την εγκατάσταση της εφαρμογής που λες τότε αυτό θα φταίει. Για δοκίμασε να την αφαιρέσεις και να δεις αν θα σταματήσει να σου εμφανίζει αυτές τις 2 ενημερώσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη παρατήρηση (firmware 051):

 

Σε Αναπάντητη κληση, στην οθόνη εμφανίζεται ΚΑΙ το όνομα και ο αριθμός του Καλούντος!!

(Κάποιους μπορεί να μην τους εξυπηρετήσει βέβαια...)

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screen shot αν δεν σου κάνει κόπο...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να κατεβασω την αναβαθμιση μεσω συσκευης και ενω εχω προεπιλεγμενο σημειο προσβασης το WLAN ξεκιναει το cosmote internet να δουλευει!Δε γινεται να την κατεβασω μεσω WLAN?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...