Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την τελευταία αναβάθμιση, η οποία είναι η 022.009, δεν είναι δυνατό να κάνεις hack την συσκευή. Αναφέρεται και στο πρώτο ποστ του θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ τη χρησιμοποιώ τη συσκευή 4-5 μήνες τώρα. Το Noise Cancellation μου δουλεύει σωστά και άψογα από την αρχή. Ήμουν από τους τυχερούς μάλλον, ακόμη και σε περιβάλλοντα με έντονο θόρυβο ο συνομιλητής με ακούει καθαρά.

 

Τώρα προβληματάκια υπάρχουν αρκετά στη συσκευή. Υπάρχει το γνωστό bug με τα κεφαλαία στα SMS. Επίσης κρασάρουν σχετικά συχνά τα 3rd party GPS. Τώρα βέβαια που δίνουν το Ovi Maps δωρεάν δεν υπάρχει πρόβλημα...

 

Επίσης και αυτό είναι το πιο σημαντικό για μένα, ο αριθμός των Applications και των Games που διατίθενται για τη v5 είναι πολύ μεγαλύτερος από τη v3. Δηλαδή αν έπαιρνα τώρα κινητό μπορεί και να προτιμούσα το 5800... ... ΜΠΑ ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τισ χρήσιμες πληροφορίες, αλλά με τα χρήματα που διαθέτουμε και κοστίζει πλέον η συσκευή, μην είμαστε και πλεονέκτες.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει πώς θα κάνω το κινητό να συνδέεται στο Internet ΜΟΝΟ από το Wi-Fi σε ΚΑΘΕ περίπτωση ή τουλάχιστον να με ρωτάει πώς να συνδεθεί;

 

Περισσότερο θέλω αυτήν τη λειτουργία στο Ovi Maps, για το σύνολο των υπηρεσιών που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδέεται στο ιντερνετ μόνο απο wifi θα πας μενου - πίνακας ελέγχου - ρυθμίσεις - σύνδεση - προορισμοί - διαδίκτυο θα το ανοίξεις και εκεί βλέπεις τα σημεία πρόσβασης στο ιντερνετ αν θες μόνο το wifi θα βάζεις εκεί τα wifi σημεια που έχεις αποθηκεύεσει , αν θες και gprs τότε θα βάλεις και αυτά στη κατηγορία διαδίκτυο θα το ανοίξεις και κάτω κάτω λέει χρήση σημείου πρόσβασης και διαλέγεις με επιβεβαίωση ώστε κάθε φορά που θα θέλει να συνδεθεί να σε ρωτάει.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

 

SAR:

1.23 W/kg

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αν δεν έχει ξαναμπει αυτή η πληροφορία προηγουμένως, θα ήθελα να διορθώσω την τιμή της μέγιστης εκπεμπόμενης ακτινοβολίας της συσκευής Nokia E52 η οποία σύμφωνα με το Ελληνικό manual είναι 1,05W/kg (η πληροφορία 1,23W/kg είναι και αυτή ορθή και δίνεται από την ηλεκτρονική διεύθυνση της Nokia).

 

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον για εμένα πάντως έχει η πληροφορία που δίνεται από την ιστοσελίδα http://www.phonearena.com/htmls/Nokia-E52-phone-pa_3682.html (Αξίζει να την επισκεφτείτε) όπου η μέγιστη τιμή για χρήση σε GSM 1900 (η χρήση δηλαδή που ως επί το πλείστον θα γίνεται όταν κάποιος έχει την συσκευή κοντά στο κεφάλι του) είναι 0,65W/kg στο κεφάλι και 0,24W/kg στο σώμα!

 

Ε, μα με είχαν σκάσει οι διάφοροι ειδικοί: Η Wind μου έλεγε 0,99W/kg, η Vodafone έγραφε 1,40W/kg, η Nokia δίνει μέγιστη (με όλες τις εκπομπές ανοιχτές, δηλ. WiFi, GPS, κ.λ.π.) 1,24W/kg την ίδια στιγμή που η ίδια η Nokia δίνει για το ίδιο τηλέφωνο (Ε55) με άλλο πληκτρολόγιο (δηλ. half-qwerty) τιμή 1,19W/kg!!!!!!!!!!

 

Νομίζω ότι θα βρείτε το παραπάνω site πολύ-πολύ ενδιαφέρον!

 

Παρεπιπτόντως, με το που αγόρασα το Ε52, έχω να πω ένα πράγμα! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ εργαλείο. Μένει να δοκιμάσω το GPS (θα προσπαθήσω με χάρτες MLS Navigator) και θα σας πω!

 

Τα λέμε!

 

Φιλικά,

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Εμφανίζει κάποια προβλήματα? Κάτι που πρέπει να προσέξω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Εμφανίζει κάποια προβλήματα? Κάτι που πρέπει να προσέξω?

 

εκτός από ένα μικρό bug που όταν έχεις ενεργοποιημένο το Τ9 δε σε αφήνει να γράψεις με κεφαλαία δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα άλλο πρόβλημα. Μπορώ να δηλώσω ικανοποιημένος. Πάντως να ξέρεις ότι παίρνεις κινητό της σειράς Ε οπότε μην έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις από την κάμερα του.

 

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να του πω εγώ που να χρησιμοποιεί τον αισθητήρα? Γιατί το μόνο που έχω βρει είναι ένα γενικό ενεργοποίηση απενεργοποίηση. Εγώ θα ήθελα πχ να λειτουργεί στην προβολή εικόνων και βίντεο καθώς και στο ίντερνετ και όχι παντού γιατί στην κεντρική οθόνη και στα μενού είναι ενοχλητικό να γυρνάει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Εμφανίζει κάποια προβλήματα? Κάτι που πρέπει να προσέξω?

 

Διάβασε το συγκεκριμένο thread (ξέρω ότι έχει γίνει λίγο μεγάλο) και θα βρεις απαντήσεις. Προσωπικά έχω αναφέρει κάποια πράγματα, που εγώ θεωρώ προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εκλεισα το κινητο και μολις το ανοιξα η γραμματοσειρα ειναι super mini!!

Αλλαξα μεγεθος γραμματοσειρας,αλλαξα θεμα,τιποτα!

Δεν θελω να κανω factory default.

 

Δεν εχω και καποιο προγραμμα για να παρω screenshot να γελασετε!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα με παιρνει ενας φιλος τηλ με το που κλεινω βλεπω τον φωτισμο πολυ χαμηλο ...δεν αναβε ουτε εσβηνε....λεω θα το κλεισω μηπως κολησε .. το εσβησα και δεν ξανααναψε ... ουτε μηνα εκλεισε... τι να επαθε!!!δεν εχει πεσει ουτε κατω ουτε τιποτα καινουργιο λεμε.. Να εχει προβλημα η μπαταρια???
Link to comment
Share on other sites

έχει ήδη βγει νέα έκδοση λογισμικού (031.012) για Κίνα και Φιλανδία...εντός των επόμενων ημερών αναμένεται και για τους υπόλοιπους...:)
Link to comment
Share on other sites

Mεσα στο "Γραφειο" υπαρχει η εφαρμογη Font Magnifier που αυξομειωνει το μεγεθος της γραμματοσειρας. Αυτη σου εκανε την κασκαρικα! Ξαναμεγαλωσε τα οσο θες!

Χιλια ευχαριστω,δεν θα πηγαινε με τιποτα το μυαλο μου!

Ειμαι μαθημενος στο iPhone της Νοκια,το Ν80,που κανει λιγα αργα και σταθερα!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

έχει ήδη βγει νέα έκδοση λογισμικού (031.012) για Κίνα και Φιλανδία...εντός των επόμενων ημερών αναμένεται και για τους υπόλοιπους...:)

 

για δοκιμάστε όσοι έχετε το Ε52 ένα firmware update...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμάστε όσοι έχετε το Ε52 ένα firmware update...:shifty:

και με καλωδιο και με fota τζιφος!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Firmware 031.012:

 

Soft changelog and improvement :

 

UPDATED KEY BASELINES

• Browser

• FS Email

• Music Store

• Maps

• Settings Wizard 6

 

SEVERAL CORRECTIONS IN THE FOLLOWING AREAS

 

• Audio quality: uplink noise cancellation parameters updated

• FS calendar, Contacts, Home Screen and Meeting request

• Hands Free Voice UI

• Predictive text input

• Ovi Contacts

• Localisation

• WLAN

• VPN

• Gallery

• VoIP

• BT

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα με παιρνει ενας φιλος τηλ με το που κλεινω βλεπω τον φωτισμο πολυ χαμηλο ...δεν αναβε ουτε εσβηνε....λεω θα το κλεισω μηπως κολησε .. το εσβησα και δεν ξανααναψε ... ουτε μηνα εκλεισε... τι να επαθε!!!δεν εχει πεσει ουτε κατω ουτε τιποτα καινουργιο λεμε.. Να εχει προβλημα η μπαταρια???

 

 

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα να πάρω τηλ και δεν έπαιρνε.Απλα δεν έκανε τίποτα.Προσπάθησα 2-3 φορές ακόμα να καλέσω και πάλι τίποτα.Το έκλεισα για να του κάνω ένα restart και το κινητό δεν ξαναλειτούργησε από τότε.Ανοίγει και κολλάει στο λογότυπο nokia πριν καν προλάβω να βάλω το pin.Το πήγα γερμανό και μου είπαν ότι κόλλησε το λειτουργικό.Το έστειλαν στο service και περιμένω εξελίξεις.....

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα να πάρω τηλ και δεν έπαιρνε.Απλα δεν έκανε τίποτα.Προσπάθησα 2-3 φορές ακόμα να καλέσω και πάλι τίποτα.Το έκλεισα για να του κάνω ένα restart και το κινητό δεν ξαναλειτούργησε από τότε.Ανοίγει και κολλάει στο λογότυπο nokia πριν καν προλάβω να βάλω το pin.Το πήγα γερμανό και μου είπαν ότι κόλλησε το λειτουργικό.Το έστειλαν στο service και περιμένω εξελίξεις.....

 

Θα το παω και γω το πρωι πρωτα στην Νοκια εδω μηπως μπορει να δοκιμασει αν φταει η μπαταρια αλλιως το παραδιδω στο καταστημα της βονταφον απο οπου το αγορασα και εχει ο 8εος΄.... εμεινα χωρις τηλεφωνο απλα

Link to comment
Share on other sites

Firmware 031.012:

 

Soft changelog and improvement :

 

UPDATED KEY BASELINES

• Browser

• FS Email

• Music Store

• Maps

• Settings Wizard 6

 

SEVERAL CORRECTIONS IN THE FOLLOWING AREAS

 

• Audio quality: uplink noise cancellation parameters updated

• FS calendar, Contacts, Home Screen and Meeting request

• Hands Free Voice UI

• Predictive text input

• Ovi Contacts

• Localisation

• WLAN

• VPN

• Gallery

• VoIP

• BT

 

 

επιτελους. καντε ενημερωση για το τι προβληματα λυνονται μπας και το αγορασω...ειδικα το νοιse cancellation πρεπει να εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Latest available software for Nokia E52, product code 057XXXX

Version: 022.009

 

Πού ακριβώς βρίσκουμε αυτή την έκδοση 031.012???

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακόμη διαθέσιμη.

Πρέπει να περιμένετε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

επιτελους. καντε ενημερωση για το τι προβληματα λυνονται μπας και το αγορασω...ειδικα το νοιse cancellation πρεπει να εφτιαξε

 

ΦΙΛΕ μου , ... που βρήκες αυτην την ver . ??? ..και εχω πολυ σοβαρο προβλημα με το Noise cancellation ...?!

Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...