Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλεις εικόνες οι οποίες θα ενσωματωθούν σε κάθε επαφή και θα χρειάζεται να τις έχεις στη μνήμη του κινητού συνέχεια, αλλά δεν θα φαίνονται σε ολόκληρη την οθόνη κάνε τες 76x96.

Αν πάλι θέλεις οι εικόνες να εμφανίζονται σε ολόκληρη την οθόνη κάνε τες 240x244, αλλά δεν ενσωματώνονται σε κάθε επαφή με αποτέλεσμα το λειτουργικό να τις τραβά κάθε φορά που καλείς ή σε καλεί οποιαδήποτε επαφή από τη μνήμη της συσκευής και γι αυτό θα πρέπει να είναι συνέχεια αποθηκευμένες στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις προβλημα με την αφυπνιση?

Σημερα εβαλα και ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν χτυπησε!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με την αφυπνιση?

Σημερα εβαλα και ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν χτυπησε!

Έλεγξε ότι η ημερομηνία του κινητού είναι η σωστή....Επίσης αν κατά τη φόρτιση αλλάζει το προφιλ του κινητού σε αθόρυβο....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνια ειναι σωστη,οχι δεν μπαινει σε αθορυβο οταν φορτιζει και επισης ενα αλλο προβλημα που εχω,που δεν ξερω αν ειναι προβλημα:

ολες οι γιορτες στο ημερολογιο μου εμφανιζονται την προηγουμενη μερα ως μελοντικο συμβαν

πχ

αν σημερα γιορταζει ο κωστας και αυριο ο Νικος

χτες θα εγραφε "γιορταζουν Κωστας"

και σημερα "γιορταζουν Νικος"

 

το ημερολογιο εγινε συνχρονισμος απο το Ν80 οπου εκει δουλευει κανονικα!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 ευχαριστώ

 

Κάποιος αν θυμάμαι καλά ρωτούσε πως μπορεί να κάνει την κάμερα αθόρυβη. Οδηγίες εδώ :)

Edited by lefkal
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά "φοράω" την 022.009 και μου "έβγαλε" ότι χρειάζεται update και κατέβασα αρχείο 22.3ΜΒ. Δεν το εγκατέστησα ακόμη. Ξέρει κανείς κάτι? Να προχωρήσω στην εγκατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση για το Ε52 είναι αυτή που έχεις. Προφανώς είναι καινούργια αναβάθμιση και γι' αυτό σε ενημέρωσε, δεν έχω διαβάσει κάτι όμως για καινούργια αναβάθμιση. Ακόμα και το site της nokia για τελευταία αναβάθμιση δίνει την 022.009. Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση για το Ε52 είναι αυτή που έχεις. Προφανώς είναι καινούργια αναβάθμιση και γι' αυτό σε ενημέρωσε, δεν έχω διαβάσει κάτι όμως για καινούργια αναβάθμιση. Ακόμα και το site της nokia για τελευταία αναβάθμιση δίνει την 022.009.

 

Το ξέρω γι αυτό ρώτησα τι γίνεται. Αν την κάνω μόνος μου και όχι σε νοκια club θα χρειαστει κάτι να κάνω backup? Τι σβήνει η αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω γι αυτό ρώτησα τι γίνεται. Αν την κάνω μόνος μου και όχι σε νοκια club θα χρειαστει κάτι να κάνω backup? Τι σβήνει η αναβάθμιση?

 

Δεν σβηνει τιποτα.

Κανε ομως πρωτα ενα αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα μνημης η και στον υπολογιστη γιατι πρεπει να εισαι εξασφαλισμενος γενικα στο θεμα των back up.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Είμαι και εγώ έτοιμος να αποκτήσω την συγκεκριμένη συσκευή, διότι πιστεύω ότι είναι μια από τις καλύτερες λύσεις στην αγορά αυτή την στιγμή, πάντα βέβαια βάση τιμής - απόδοσης.

 

Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες από το forum σχετικά με τα pros και τα cons του κινητού, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κυρίως τους παλαιότερους χρήστες το κατά πόσο είναι ευχαριστημένοι από την συσκευή βάση των χρημάτων που έχουν διαθέσει για να την προμηθευτούν.

 

Και κάτι τελευταίο αλλά αρκετά σημαντικό για εμένα που δεν το έχει αναφέρει κανείς μέχρι τώρα.

Η συσκευή διαθέτει απεριόριστες καταχωρήσεις τηλεφωνικού καταλόγου, αλλά είναι δυνατόν να αποθηκεύει και απεριόριστες καταχωρήσεις SMS?

 

Την συγκεκριμένη πληροφορία την έχω πάρει από το έγκυρο γερμανικό περιοδικό Chip.

Παραθέτω και σχετικό link.

 

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-Handys--index/all/id/598/

 

Αληθεύει αυτό ή όχι?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Είμαι και εγώ έτοιμος να αποκτήσω την συγκεκριμένη συσκευή, διότι πιστεύω ότι είναι μια από τις καλύτερες λύσεις στην αγορά αυτή την στιγμή, πάντα βέβαια βάση τιμής - απόδοσης.

 

Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες από το forum σχετικά με τα pros και τα cons του κινητού, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κυρίως τους παλαιότερους χρήστες το κατά πόσο είναι ευχαριστημένοι από την συσκευή βάση των χρημάτων που έχουν διαθέσει για να την προμηθευτούν.

 

Και κάτι τελευταίο αλλά αρκετά σημαντικό για εμένα που δεν το έχει αναφέρει κανείς μέχρι τώρα.

Η συσκευή διαθέτει απεριόριστες καταχωρήσεις τηλεφωνικού καταλόγου, αλλά είναι δυνατόν να αποθηκεύει και απεριόριστες καταχωρήσεις SMS?

 

Την συγκεκριμένη πληροφορία την έχω πάρει από το έγκυρο γερμανικό περιοδικό Chip.

Παραθέτω και σχετικό link.

 

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-Handys--index/all/id/598/

 

Αληθεύει αυτό ή όχι?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Κοίτα αν ρυθμίσεις να αποθηκεύει τα SMS στην κάρτα μνήμης τότε μπορείς να αποθηκεύεις όσα SMS θέλεις μέχρι να γεμίσει η κάρτα σου, πρακτικά δηλαδή άπειρα. Βέβαια από ένα σημείο και μετά (π.χ. σε μένα μετά τα 600 - 700) αργεί λίγο στο φόρτωμα και το άνοιγμα των μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή διαθέτει απεριόριστες καταχωρήσεις τηλεφωνικού καταλόγου, αλλά είναι δυνατόν να αποθηκεύει και απεριόριστες καταχωρήσεις SMS?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Στο Ε51 πάντως είχα φτάσει τα 3250(περίπου) εισερχόμενα sms στην κάρτα μνήμης και δεν αντιμετώπιζε ιδιαίτερα προβλήματα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Στο Ε51 πάντως είχα φτάσει τα 3250(περίπου) εισερχόμενα sms στην κάρτα μνήμης και δεν αντιμετώπιζε ιδιαίτερα προβλήματα

 

Εγώ μόνο 1000 :cry: Ναι, δε λέω ότι θα αντιμετωπίσει κανείς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα απλά ίσως παρατηρήσει μια μικρή καθυστέρηση σε σχέση με τα 50 ή 100.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο 1000 :cry: Ναι, δε λέω ότι θα αντιμετωπίσει κανείς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα απλά ίσως παρατηρήσει μια μικρή καθυστέρηση σε σχέση με τα 50 ή 100.

 

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις γρήγορες απαντήσεις σας.Να υποθέσω ότι αφού μπορούν να σωθούν στην κάρτα μνήμης του κινητού, αντίστοιχα μπορείς να τα κάνεις backup και στο pc. Σε τι format όμως... ? Txt, doc ή κάτι άλλο που δεν το γνωρίζω?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις γρήγορες απαντήσεις σας.Να υποθέσω ότι αφού μπορούν να σωθούν στην κάρτα μνήμης του κινητού, αντίστοιχα μπορείς να τα κάνεις backup και στο pc. Σε τι format όμως... ? Txt, doc ή κάτι άλλο που δεν το γνωρίζω?

 

Ευχαριστώ.

 

Μέσω PC Suite μπορείς να τα κάνεις backup σε Excel Comma Separated Values File (.csv) ή να τα εκτυπώσεις. Επίσης αφού μπορείς να τα εκτυπώσεις προφανώς μπορείς και να τα σώσεις σε PDF. Βέβαια αν αυτά τα format δε σε καλύπτουν μπορείς να βρεις κάποια εφαρμογή για S60 που να τα αποθηκεύει σε ότι θες εσύ. Κυκλοφορούν πολλές τέτοιες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινεται με το μικροφωνο της συσκευης ? ξερετε κατι ?? γυρισε απο service και δεν εφτιαξε !! ο συνομιλιτης δεν με ακουει παντα δυνατα-καθαρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να το ξανα στειλεις για επισκευη. Παλιοτερα σε μια παρομoια περιπτωση το ξανα εστειλα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το θέμα ειναι ... τι ''παιζεται'' με το noise canceletion... θα το φιαξουν ή τζαμπα κανει ταξιδια απο Σάμο - Αθήνα ?? γνωρίζει κανεις το θέμα ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης;

Από το να ταλαιπωρείσαι με το service καλύτερα να το απενεργοποιήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση η ενημερωσεις λογισμικου μεσω ιντερνετ ειναι οι ιδιες που εχουν και τα καταστηματα νοκια που κανουν και αυτοι αναβαθμισεις??
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση η ενημερωσεις λογισμικου μεσω ιντερνετ ειναι οι ιδιες που εχουν και τα καταστηματα νοκια που κανουν και αυτοι αναβαθμισεις??

Ναι οι ίδιες είναι, δεν έχουν καμία διαφορά. Είτε κάνεις αναβάθμιση μέσω FOTA ή NSU ή σε nokia store.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης;

Από το να ταλαιπωρείσαι με το service καλύτερα να το απενεργοποιήσεις.

 

και πως απενεργοποιήται ?? δεν εχω βρει καποια τετοια ρύθμιση ...

Link to comment
Share on other sites

Μέσω PC Suite μπορείς να τα κάνεις backup σε Excel Comma Separated Values File (.csv) ή να τα εκτυπώσεις. Επίσης αφού μπορείς να τα εκτυπώσεις προφανώς μπορείς και να τα σώσεις σε PDF. Βέβαια αν αυτά τα format δε σε καλύπτουν μπορείς να βρεις κάποια εφαρμογή για S60 που να τα αποθηκεύει σε ότι θες εσύ. Κυκλοφορούν πολλές τέτοιες...

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...Με κάλυψες απόλυτα.Να υποθέσω ότι είσαι απόλυτα ευχαριστημένος με την συσκευή.Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου...Με κάλυψες απόλυτα.Να υποθέσω ότι είσαι απόλυτα ευχαριστημένος με την συσκευή.Σωστά?

 

Κοίτα, εγώ τη χρησιμοποιώ τη συσκευή 4-5 μήνες τώρα. Το Noise Cancellation μου δουλεύει σωστά και άψογα από την αρχή. Ήμουν από τους τυχερούς μάλλον, ακόμη και σε περιβάλλοντα με έντονο θόρυβο ο συνομιλητής με ακούει καθαρά.

 

Τώρα προβληματάκια υπάρχουν αρκετά στη συσκευή. Υπάρχει το γνωστό bug με τα κεφαλαία στα SMS. Επίσης κρασάρουν σχετικά συχνά τα 3rd party GPS. Τώρα βέβαια που δίνουν το Ovi Maps δωρεάν δεν υπάρχει πρόβλημα...

 

Επίσης και αυτό είναι το πιο σημαντικό για μένα, ο αριθμός των Applications και των Games που διατίθενται για τη v5 είναι πολύ μεγαλύτερος από τη v3. Δηλαδή αν έπαιρνα τώρα κινητό μπορεί και να προτιμούσα το 5800... ... ΜΠΑ ;)

Link to comment
Share on other sites

To ovi maps μπορεί να έκανε free την πλοήγηση αλλά μου ζητά επίμονα να συνδεθεί για να υπολογίσει διαδρομές
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...