Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την Παρασκευή παραγγελία από το site της Vodafone και σήμερα Τρίτη με πήραν για να κανονίσουν παράδοση αύριο Τετάρτη.

Όμως την Δευτέρα που προσπάθησε να το παραγγείλει ένας φίλος από το site της Vodafone πάλι, των ενημερώσανε ότι μετά της 11/9 θα υπάρχει διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητακι ειναι super.Μολις τελειωνει η μπαταρια,εκτος τον προειδοπιοητικο ηχο,μπαινει αυτοματα σε μενου εξοικονομησης ενεργειας που σημαινει χαμηλωνει

αυτοματα ο φωτισμος και κλεινει το φως σε 5 δευτερολεπτα για να εχουμε οσο το δυνατον περισσοτερη ωρα ανοιχτο ακομα το τηλεφωνο μας!!!!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκατσε κάποιος να συγκρίνει την ταχύτητα πλοήγησης σε ιστόσελίδες σε σχέση με αυτή του Ε51; Μιλάω κυρίως για πρόσβαση μέσω wifi.

 

Το Ε51 στον τομέα αυτό είναι αρκετά έως πολύ αργό,οπότε αν και το Ε52 βαδίζει στον ίδιο δρόμο τότε προσωπικα δεν αξίζει η "αναβάθμιση" μιας και έως τώρα δεν εχω δει και κάτι το συνταρακτικό ώστε να αφήσω το Ε51.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια γνωριζει κανεις που μπορει να το βρει καποιος για αμεση αγορα?

 

Δυστυχως ακομα πουθενα....

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Tο πλαίσιο όντως το έχει πριν δυο μέρες από εκεί το πήρα και εγώ . Tουλάχιστον στο πλαίσιο της περιοχής μου το είχε . Σε αλλα δεν ξέρω!!

 

Εχω μια απορία ! Τι διαφορα έχει το 3g από το 3.5g ? Το ρωτάω αυτό γιατί αντί για 3g η συσκευή γραφή 3.5g στο σήμα τις κεραίας από κάτω

 

 

Ομάδα Διαχείρισης :

Να χρησιμοποεις την Τροποποίηση μηνυματος !

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία ! Τι διαφορα έχει το 3g από το 3.5g ? Το ρωτάω αυτό γιατί αντί για 3g η συσκευή γραφή 3.5g στο σήμα τις κεραίας από κάτω

http://www.mtn.com.cy/index.cfm/id/149/lang/greek

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκατσε κάποιος να συγκρίνει την ταχύτητα πλοήγησης σε ιστόσελίδες σε σχέση με αυτή του Ε51; Μιλάω κυρίως για πρόσβαση μέσω wifi.

 

Το Ε51 στον τομέα αυτό είναι αρκετά έως πολύ αργό,οπότε αν και το Ε52 βαδίζει στον ίδιο δρόμο τότε προσωπικα δεν αξίζει η "αναβάθμιση" μιας και έως τώρα δεν εχω δει και κάτι το συνταρακτικό ώστε να αφήσω το Ε51.

 

σε σχεση με το e51 δεν ξερω αλλα to e52 ειναι παρα πολυ γρηγορο στην πλοηγηση και το συγκρινω ανετα με το n79 απο το οποιο ειναι πολυ ταχυτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Το παρέλαβα. Για το φίλο που ρωτάει, δεν είναι brander από την Vodafone. Εντυπωσιακό φαίνεται, αλλά όντως όπως έχουν παρατηρήσει και άλλοι φίλοι, σε σχέση με το Ε51 δείχνει κάπως πιο "ψεύτικο", ίσως είναι η αίσθηση του πλαστικού. Πρώτες εντυπώσεις θετικές βέβαια, άντε να δούμε και πότε θα... μείνουμε από μπαταρία τώρα. Θα επιστρέψω με νέο ποστ για τις εντυπώσεις, όταν θα έχω πιο αναλυτική εικόνα.

Μέσω του σαιτ της Vodafone, φίλος το παρήγγειλε χθες και του είπαν πως αύριο θα το παραλάβει στο σπίτι του!Για την ιστορία και αν παίζει ρόλο, πλήρωσε με πιστωτική...

Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το e51 δεν ξερω αλλα to e52 ειναι παρα πολυ γρηγορο στην πλοηγηση και το συγκρινω ανετα με το n79 απο το οποιο ειναι πολυ ταχυτερο

 

high quality videos mp4 απο το youtube παιζει κανονικα χωρις να κολλαει? (δε μιλαω για HD, για αναλυση 480x360, 480x270 λεω)

 

μεσω coreplayer. το ε51 απλα κολλαει απιστευτα πηδαει τα frames 20, 20 :p. να δουμε τι κανει η cpu...:)

 

επισης δοκιμασε και το myrmx. στο ε51 πηγαινει slideshow

 

αν αυτα τα 2 τα βγαζει νερο τοτε οντως ειναι πραγματικα γρηγορο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ξαναρωτήσω το εξής, για όσους το έχουν:

 

Στο πληκτρολόγιο, αριστερά, κάτω από το home key, υπάρχει η ατέλεια που φαίνεται στην φωτογραφία;

 

http://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-e52/phone/gsmarena_007.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες κι
... Δυστυχώς σε ΟΛΑ τα E52/E55 που έχω δει υπάρχει αυτή η ατέλεια. :(

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Δες κι
... Δυστυχώς σε ΟΛΑ τα E52/E55 που έχω δει υπάρχει αυτή η ατέλεια. :(

 

Μπας και τελικά δεν είναι ατέλεια; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπας και τελικά δεν είναι ατέλεια; :confused:

 

Και μενα ετσι ειναι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

και το 55άρι που πήρα πριν από λίγο έτσι είναι...(κόλπο θα είναι για να μη μας τα ματιάσουν..:O)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ξαναρωτήσω το εξής, για όσους το έχουν:

 

Στο πληκτρολόγιο, αριστερά, κάτω από το home key, υπάρχει η ατέλεια που φαίνεται στην φωτογραφία;

 

http://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-e52/phone/gsmarena_007.jpg

 

και εμενα ετσι ειναι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα από Πλαίσιο Μαγούλας..Πολύ καλό αλλά και εγώ θα προσθέσω ότι δεν εμπνέει στιβαρότητα.ΑΛΛΑ τα κάνω όλα πέρα και αρχίζω το ψάξιμο και το στήσιμο γιατί αξίζει το κινητό.

Κάτι πήρε το αυτί μου πάντως ότι υπάρχει ένα κομμάτι στο Πλαίσιο Ψυχικού για αυτούς που το αναζητούν..

Link to comment
Share on other sites

Χτυπησα και ΄γω ενα απο το Πλαισιο Ευκαρπιας. Δεν εχω να προσθεσω τιποτε στα γραφεντα. Υπεροχη, πληρεστατη, ταχυτατη και ευκολομεταφερομενη συσκευη! Εχω ομως μια ενσταση. Δε διαπισωσα σε καμια περιπτωση καποια "αριστη" ποιοτητα κατασκευης ή ακριβα υλικα. Τα μόνα μεταλικα κομματια ειναι το πισω καπακι μπαταριας (σαν τσιγαροχαρτο και καθολου σαν το υπεροχο του 6700) και το κομματι γυρω απο το πολυπληκτρο. Το μπροστινο πλαισιο της συσκευης, που ειναι πλαστικο βαμενο σαν χρωμιο, ειναι φτηνοτατο και η μπογια του μου θυμιζει τις σομπες που ειχαμε στο στρατό! :p Οι γυρω-γυρω βαμενες γωνιογραμμες θα γινουν "αγνωριστες" σε χρονο μηδεν. Δεν ξερω γιατι επρεπε ενα τηλεφωνο αυτων των διαστασεων (πλην του παχους) να ζυγιζει μονο 95 γραμμαρια. Αν ειχε πιο πολυ μεταλλο, θα τους στοιχιζε κανα 5 ευρω παραπανω, αλλα με 120 γραμμαρια στο χερι θα ενεπνεε αλλη στοιβαροτητα, χλιδη και προπαντως ανθεκτικοτητα!

Οτι χειροτερο αυτο... Στο Ε51 παρολο που το κεντρικο πολυπληκτρο ξεβαψε, τα γυρω πλαστικα εχουν μεινει ανεπαφα μιας και δεν φαινονται να ειναι φτηνο υλικα.

 

Τωρα αν το Ε52 αρχισει να ξαβαφει σε στυλ gx30 οπου κοντευε το πλαστικο να γινει διαφανο, η νοκια εκανε μια τρυπα στο νερο στο θεμα ποιοτητας...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ξαναρωτήσω το εξής, για όσους το έχουν:

 

Στο πληκτρολόγιο, αριστερά, κάτω από το home key, υπάρχει η ατέλεια που φαίνεται στην φωτογραφία;

 

http://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-e52/phone/gsmarena_007.jpg

Μα έχει αναφερθεί ξανά...Δεν πρόκειται για ατέλεια, αλλά για το γνωστό φωτάκι από το Ε51, το οποίο πληροφορεί για αναπάντητες κλήσεις, μηνύματα κλπ....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Για την ποιότητα των πλαστικών, θα δούμε στην πορεία. Πάντως σαν αίσθηση στο χέρι σαφώς και υπολείπεται σε σχέση με το Ε51, το είχα πει από την πρώτη στιγμή.

 

Όσον αφορά την ατέλεια, ή είναι ελαττωματικές όλες οι πρώτες παρτίδες παγκοσμίως ή είναι επίτηδες έτσι (μήπως και καλά επειδή εκεί είναι το home key).

 

Μα έχει αναφερθεί ξανά...Δεν πρόκειται για ατέλεια, αλλά για το γνωστό φωτάκι από το Ε51, το οποίο πληροφορεί για αναπάντητες κλήσεις, μηνύματα κλπ....;)

 

Καμία σχέση, στο Ε52 αυτή την δουλειά την κάνει το πολυπλήκτρο. Κανένα «φωτάκι», απλά φαίνεται ο φωτισμός κάτω από το home key.

Link to comment
Share on other sites

Γυρω-γυρω απο το πληκτρολογιο "ξεφευγει" φως λογω ελλειπους/φτηνης σχεδιασης του πληκτρολογιου και ακομη διαλογιζεστε αν εγινε επιτηδες ετσι;;; :blink:

 

Καλά, αυτό ξαναπες το. Αθάνατη Nokia :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε θα συνεβαινε ΠΟΤΕ σε ΚΑΝΕΝΑ Samsung ή LG...αλλα αυτοι εχουν άλλου ειδους κάλο στον εγκεφαλο! :vava: Πότε θα πετυχουμε τον τελειο συνδυασμο; :wacko:

 

Κοίτα, τα μόνα τηλέφωνα στα οποία δεν έχω δει καμία ατέλεια αυτού του του είδους, είναι όντως τα Samsung. Άν η Samsung έβγαζε κάτι ανάλογο με το Ε52 και γενικά τα Εxx, θα ήμουν από τους πρώτους που θα το παιρναν.

 

Για να είμαστε αντικειμενικοί όμως, όσο μπορούμε, θεωρώ ότι πριν προδιαγράψουμε την συμπεριφορά του Ε52 γενικώς, ας περιμένουμε να περάσει λίγος καιρός. Έχω δει τηλέφωνα να ξεβάφουν που δεν περίμενα, και το αντίστροφο. Και ΟΚ, δεν είναι και ΤΟΣΟ ενοχλητικά τα πλαστικά του Ε52 και αυτό στο λέω εγώ που έζησα ένα χρόνο και βάλε με το Ε51. Για την ακρίβεια, το Ε52 δεν τρίζει καθόλου, ούτε ενοχλεί σε κάτι, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του E52 (ή του E55, λίγη σημασία έχει) είχαν αναφερθεί συσκευές με χαμηλή ποιότητα ήχου από το ακουστικό. Από το review του mobile-review (μεταφρασμένο κατά προσέγγιση από τα ρώσικα στα αγγλικά) φαίνεται ότι το πρόβλημα έχει σχέση με το Noise Cancelation και θα λυθεί στο επόμενο firmware.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...