Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επομενως ας μεινω στην 052.003!μαυρη προσοψη που μπορουμε να βρουμε?

Έχει στο ebay. Την έχω παραγγείλει και μου έχει έρθει, φαίνεται μια χαρά. Θα τη βάλω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά

 

έχω ένα Ε52.. και η μπαταρία του μου κάνει τα εξής περίεργα (μαμά μπαταρία νόκια)

 

το φορτίζω δείχνει όλες τις μπάρες.. και μετά από 12-14 ώρες δείχνει 2 μπαρίτσες, το σβήνω το ξαναανοίγω δείχνει τη μπαταρία στη μέση. το βάζω στο φορτιστή σε 15 λεπτά έχει φορτίσει οπότε προφανώς δεν ήταν άδεια η μπαταρία. γενικότερα κάνει τέτοια αψυχολόγητα με την ένδειξη της μπαταρίας.

 

φταιεί η μπαταρία; μπορώ να επιβεβαιώσω κατά κάποιον τρόπο ότι είνια κλασμένη για να παραγγείλω κάποια άλλη;

 

επίσης ερώτηση 2 και άσχετη.

είναι branded cosmote. τι θα κερδίσω αν το κάνω debrand (εκτός απ' το ότι θα περάσω το τελευταίο firmware) αξίζει;;

 

θεεενκς

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν αρχισε να κανει αυτα τα κολπα η μπαταρια ειχε κλασει το κυκλωμα φορτισης και το πηγα για αλλαγη πλακετας.

 

Το εκαναν πολλα Ε52 στις αρχες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν αρχισε να κανει αυτα τα κολπα η μπαταρια ειχε κλασει το κυκλωμα φορτισης και το πηγα για αλλαγη πλακετας.

 

Το εκαναν πολλα Ε52 στις αρχες.

Ναι, και το δικό μου το ίδιο έκανε. Kavadias σε συμβουλεύω να το πας στο service πριν περάσουνε τα δύο χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπερα,πηρα ένα ε52 και εγώ και προσπαθω να περασω το λογαριασμο του email μου,και δεν περναει με τιποτα, καμία λυση.Εχω την τελευταια αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω και μενα τωρα που δοκιμαζω δεν μπορω να το σεταρω, πιο παλια το ειχα κανει ευκολα.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Με κλειδωμένα τα πλήκτρα αν κρατήσεις λίγο πατημένο το κεντρικό πλήκτρο σου πετάει στιγμιαία την ώρα. Το έκανε αυτό πάντα; Εγώ τώρα το πρόσεξα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα,οχι στιγμιαια αλλα για οση ωρα το κρατας πατημενο.

 

Δεν ξερω αν το εκανε παντα, αλλα αυτο το κινητο μου αρεσει ολο και πιο πολυ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Με κλειδωμένα τα πλήκτρα αν κρατήσεις λίγο πατημένο το κεντρικό πλήκτρο σου πετάει στιγμιαία την ώρα. Το έκανε αυτό πάντα; Εγώ τώρα το πρόσεξα.

 

το κανει και στο e55 που ειναι firmwares πισω οποτε το εκανε παντα:D

 

Καμια λυση ρε παιδια για το email που ειπα πιο πανω υπαρχει?Ευχαριστω.

 

φιλε προσπαθησε να μπεις στο email.nokia.com απο τον υπολογιστη σου κανε ενα account και προσπαθησε να τα ρυθμισεις απο κει...

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν μπορουν να ρυθμισουν το email τους (οπως κι εγω) ας δοκιμασουν το προγραμμα emoze που εγκατεστησα και βρηκα την υγεια μου. ειναι δωρεαν και πανευκολο.

Ενα αλλο προβλημα που εχω και δεν εχω βρει λυση μετα απο τοσο καιρο, ειναι οτι δεν μπορω να συγχρονισω τους σελιδοδεικτες του υπολογιστη μου με το τηλεφωνο. Εχω και ΙΕ και Opera και Firefox, αλλα δεν μπορω με τιποτα να τους περασω στο τηλεφωνο. Μπορει κανεις να δωσει μια ιδεα; Ποιοι αλλοι browsers ειναι διαθεσιμοι γι' αυτο το τηλεφωνο; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με κλειδωμένα τα πλήκτρα αν κρατήσεις λίγο πατημένο το κεντρικό πλήκτρο σου πετάει στιγμιαία την ώρα. Το έκανε αυτό πάντα; Εγώ τώρα το πρόσεξα.

 

Κρατώντας το πατημένο σου το δείχνει για 5 περίπου δευτερόλεπτα πάνω κάτω. Μάλλον είναι χαρακτηριστικό του symbian 3rd edition, γιατί το κάνει και στο Ν86 που έχω...

Link to comment
Share on other sites

Κρατώντας το πατημένο σου το δείχνει για 5 περίπου δευτερόλεπτα πάνω κάτω. Μάλλον είναι χαρακτηριστικό του symbian 3rd edition, γιατί το κάνει και στο Ν86 που έχω...

Όχι, γιατί στο N78 δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα,οχι στιγμιαια αλλα για οση ωρα το κρατας πατημενο.

 

Δεν ξερω αν το εκανε παντα, αλλα αυτο το κινητο μου αρεσει ολο και πιο πολυ.

 

εμενα να δεις...

πειτε και αλλα τετοια :)

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ολα ωραια με το κινητακι με βολεψε στην αρχη αλλα πλεον χρειαζομαι καποιες εφαρμογες που δεν υπαρχουν σε symbian η τουλαχιστον δεν εχουν την ιδια ποιοτητα οποτε μαλλον θα το αποχωρηστω..Μοναδικο μειον για μενα η μικρη οθονη αλλα τεραστιο + η απιστευτη μπαταρια του ...
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, ξερει κανεις ποια αρχεια ειχε η καρτα μνημης που ειχε το κινητο μαζι γιατι τα ειχα μεταφερει σε αλλη καρτα και επειδη θα το δώσω το κινητο θελω να του περασω οτι αρχεια ειχε.

 

το κινητο το εχω 1 χρονο και ποτε του δου εβγαλε καμια βλαβη και το πιο σημαντικο δεν θυμάμαι να χρειάστηκε να βγαλω τη μπαταρια επειδη κόλλησε

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε όλους τους φακέλους και τους κρυφούς εκτός από τις εικόνες, βίντεο κ.λ.π. + αυτούς που έτυχε να δημιουργήσεις εσύ για προσωπική χρήση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι, οταν παω να το φορτισω μου αλλαζει το theme απο μονο του, συνη8ως βγαζω το καλωδιο απο την υποδοχη και το ξαναβαζω και παει πισω στο 8εμα που εχω επιλεξει(και κατεβασει απο το ovi)

επισης, δεν ξερω αμα γινεται μονο σε μενα η και σε αλλους με το ιδιο κινητο αλλα δεν "πιανει" τοσο καλα/γρηγορα τους δορυφορους. εδω που μενω στο παγκρατι για παραδειγμα δεν μπορω να δω που ειμαι στο χαρτη εκτος και αν επιλεξω να χρεω8ω.

να το παω πισω απο κει που το πηρα για service ?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι, οταν παω να το φορτισω μου αλλαζει το theme απο μονο του, συνη8ως βγαζω το καλωδιο απο την υποδοχη και το ξαναβαζω και παει πισω στο 8εμα που εχω επιλεξει(και κατεβασει απο το ovi)

επισης, δεν ξερω αμα γινεται μονο σε μενα η και σε αλλους με το ιδιο κινητο αλλα δεν "πιανει" τοσο καλα/γρηγορα τους δορυφορους. εδω που μενω στο παγκρατι για παραδειγμα δεν μπορω να δω που ειμαι στο χαρτη εκτος και αν επιλεξω να χρεω8ω.

να το παω πισω απο κει που το πηρα για service ?

 

To E52 δεν εχει ενσωματωμένο δεκτη GPS.

Link to comment
Share on other sites

Νικο συγνωμη αλλα εχει GPS το Ε52 απλα ο φιλος πρεπει να βαλει τους χαρτες στο κινητο του απο το OVI Maps απο το PC του.

 

 

@Slim128 φιλε κου κατεβασε στον υπολογιστη σου το NOKIA Ovi Suite, κανε εγκατασταση και εκει θα βρεις και το Nokia Maps Loader (νομιζω πια λεγετε Ovi Maps).

Μεσω αυτου το προγραμματος θα επιλεξεις τους χαρτες της χωρας που θες και σε ποια γλωσσα να γινετε η πλοηγηση.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

τους χαρτες τους εχω. οχι 100% αλλα δεν ειναι το 8εμα οι χαρτες οσο το οτι δεν βρισκει το σημειο που ειμαι τοσο ευκολα.
Link to comment
Share on other sites

Νικο συγνωμη αλλα εχει GPS το Ε52 απλα ο φιλος πρεπει να βαλει τους χαρτες στο κινητο του απο το OVI Maps απο το PC του.

 

Εχει Α-GPS οχι GPS, δηλαδη το ενα κινητό με gps βγαίνεις εξω και πιάνεις δορυφόρους και ας μην εχεις μεσα καρτα sim, ενω το αλλo με Α-GPS τους δορυφόρους στους δινει η κινητή και εννοείται με χρέωση.

 

http://images.wmexperts.com/articleimages/2008/01/agps.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει Α-GPS οχι GPS, δηλαδη το ενα κινητό με gps βγαίνεις εξω και πιάνεις δορυφόρους και ας μην εχεις μεσα καρτα sim, ενω το αλλo με Α-GPS τους δορυφόρους στους δινει η κινητή και εννοείται με χρέωση.

 

 

εχω την εντυπωση πως δεν εφισταται υποβοηθουμενο gps χωρις ενσωματομενο :rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...