Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχω ενα Ε52 και το προβλημα μου ειναι οτι οταν το συνδεω στην οθονη του αυτοκινητου μου μετα απο λιγο αποσυνδεετε και για να ξανασυνδεθη πρεπει να τα κλεισω και τα δυο και να τα ξανανανηκσω. ειχα και αλλα νοκια οπωσ Ν97 Ε66 Ε55 Ε51 και ολα επαιζαν μια χαρα. μηπως εχει καμια ρυθμιση που δεν την ξερω.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Τι έκδοση έχεις στο τηλέφωνο;

 

Καλημερα εχω την 034.001 και προσαρμοσμενη 034.001.C00.01 κανεις βοηθεια γιατι το δουλεω συνεχεια στο αυτοκινητο>

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω την 034.001 και προσαρμοσμενη 034.001.C00.01 κανεις βοηθεια γιατι το δουλεω συνεχεια στο αυτοκινητο>

Τι αυτοκίνητο έχεις αν επιτρέπεται; Σε μένα δημιουργείται το πρόβλημα στο Ford Ka. Με το παλιό κινητό όμως, το Nokia 6600 slide δεν είχα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Τι αυτοκίνητο έχεις αν επιτρέπεται; Σε μένα δημιουργείται το πρόβλημα στο Ford Ka. Με το παλιό κινητό όμως, το Nokia 6600 slide δεν είχα πρόβλημα!

 

ενα mercedes c 200

 

κανενας βοηθεια?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το αναδυομενο μηνυμα για wlan εχει αρχισει να γινεται ΣΠΑΣΤΙΚΟ.

Εχω βγαλει καθε εφαρμογη (πιστευω), εχω κανει disable τα 2 email account και αυτο εκει καθε 5 λεπτα ζηταει συνδεση...ΕΛΕΟΣ.

Πικρη παρηγορια οτι και αλλοι εχουν το προβλημα αυτο...ελπιζω να διορθωθει.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο update site της νοκια τουλάχιστον για τον δικό μου κωδικό βγάζει "Sorry, There was a technical problem. Please try again soon". Είδωμεν!!!
Link to comment
Share on other sites

σε όλες τις καρτέλες των settings εεε??

:confused: σταματησε σημερα...δεν αλλαξα τιποτα παντως...απλα εχει δικη του νοημοσυνη το κινητο....

Link to comment
Share on other sites

μετά την νέα αναβάθμιση όταν πάω στην διαχείριση αρχείων και προσπαθω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας της μνήμης του τηλεφώνου μου αυτό δεν γίνεται και μου βάζει μήνυμά ότι είναι η μνήμη του τηλεφώνου πλήρης διαγράψτε αρχεία και ξανάδοκιμάστε... ενώ δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή και φυσικά έχω μνήμη ελευθερη 12ΜΒ και κάρτας 5GB!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευη 15 ημέρες και προσπαθησα να στειλω sms. Ενώ λαμβάνω κανονικά, δεν μπορώ να στείλω τίποτε. Επικοινώνησα και με Cosmote και ρύθμισα το τηλεφωνο του κέντρου μηνυμάτων, αλλά πάλι δεν έγινε τίποτε. Καμιά ιδέα κανείς; Οι ρυθμίσεις αυτές δεν γίνονται αυτόματα από τη SIM?

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος να απαντήσει: Υπάρχει επιπλέον χρέωση για να λαμβάνω τα μαιλ μου από το κινητό;

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευη 15 ημέρες και προσπαθησα να στειλω sms. Ενώ λαμβάνω κανονικά, δεν μπορώ να στείλω τίποτε. Επικοινώνησα και με Cosmote και ρύθμισα το τηλεφωνο του κέντρου μηνυμάτων, αλλά πάλι δεν έγινε τίποτε. Καμιά ιδέα κανείς; Οι ρυθμίσεις αυτές δεν γίνονται αυτόματα από τη SIM?

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος να απαντήσει: Υπάρχει επιπλέον χρέωση για να λαμβάνω τα μαιλ μου από το κινητό;

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα όταν πας να στείλεις? Σίγουρα έγραψες σωστά τον αριθμό κέντρου μηνυμάτων? Έχεις ενεργοποιήσει το συγκεκριμένο κέντρο μηνυμάτων? Αν και αυτό γίνεται αυτόματα μόλις βάλουμε την κάρτα sim στο κινητό.

 

Αν δεν έχεις κάποιο πακέτο δεδομένων τότε θα χρεώνεσαι ανάλογα με το πόσο είναι η χρέωση από τον πάροχο σου. Π.χ. για Wind η χρέωση για internet είναι 0,0005 €/kb και για wap είναι 0,0121 €/kb.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω βάλει σωστά τον αριθμό +3097100000 για την Cosmote. Αναφορικά με την ενεργοποίηση δεν μπορώ να σου πω αν και από τις ρυθμίσεις της συσκευής φαίνεται ότι αυτό το κέντρο είναι σε χρήση. αν ήταν άλλωστε πρόβλημα του κέντρου πως θα λάμβανα μηνύματα κανονικά; Παίζει να είναι κάποια άλλη ρύθμιση που έχω κάνει λάθος;

 

Ναι μου βγάζει αρχικά μήνυμα σφάλματος ότι είναι αδύνατη η αποστολή μηνύματος και ακολούθως μου λέει ότι: μη έγκυρος αριθμός τηλεφώνου ή κέντρου μηνυμάτων. Τι να κάνω;

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ"
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει αποστολή μέσω GSM και όχι GPRS;

 

'Έχει δύο επιλογές: GSM/UMTS και πακέτα δεδομένων. Δεν δουλεύει με καμιά από τις δύο. Να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Μπορεί να είναι πρόβλημα της SIM; θα μου πείτε πήγαινέ το ρε φίλε σε ένα κατάστημα της Nokia. Απλά ήλπιζα ότι θα έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα και θα έχω μια εύκολη λύση.

Ευχαριστώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενεργοποίησες την επιλογή "Απάντ.από ίδιο κέντρο"? Αν ναι, απενεργοποίησε την και δοκίμασε ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

'Έχει δύο επιλογές: GSM/UMTS και πακέτα δεδομένων. Δεν δουλεύει με καμιά από τις δύο. Να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Μπορεί να είναι πρόβλημα της SIM; θα μου πείτε πήγαινέ το ρε φίλε σε ένα κατάστημα της Nokia. Απλά ήλπιζα ότι θα έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα και θα έχω μια εύκολη λύση.

Ευχαριστώ παιδιά

Την αλλαγή κάρτας sim με άλλη (άλλο αριθμό) για να δεις αν δουλεύει σωστά το κινητό με την νέα κάρτα, την σκέφτηκες (λέω μήπως φταίει η κάρτα που έχεις για να πας να την αλλάξεις)?

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγή κάρτας sim με άλλη (άλλο αριθμό) για να δεις αν δουλεύει σωστά το κινητό με την νέα κάρτα, την σκέφτηκες (λέω μήπως φταίει η κάρτα που έχεις για να πας να την αλλάξεις)?

 

Καταπληκτικό! Ναι με άλλη κάρτα δουλεύει. Οπότε για να σας τα ζαλήσω εντελώς: φταίει η SIM μου και θέλει αλλαγή ή να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να δουλέψει;

 

Δεν ξέρω πως με την αλλαγή της κάρτας λύθηκε και το πρόβλημα καθώς στα κέντρα μηνυμάτων εμφανίστηκε και το κέντρο μηνυμάτων SIM και τώρα λειτουργεί κανονικά. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Μια ερώτηση ακόμη μόνο. Μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία e-mail και να λειτουργεί μόνο όταν πιάνω ασύρματο δίκτυο, ώστε να μην χρεώνομαι;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό! Ναι με άλλη κάρτα δουλεύει. Οπότε για να σας τα ζαλήσω εντελώς: φταίει η SIM μου και θέλει αλλαγή ή να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να δουλέψει;

 

Δεν ξέρω πως με την αλλαγή της κάρτας λύθηκε και το πρόβλημα καθώς στα κέντρα μηνυμάτων εμφανίστηκε και το κέντρο μηνυμάτων SIM και τώρα λειτουργεί κανονικά. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Μια ερώτηση ακόμη μόνο. Μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία e-mail και να λειτουργεί μόνο όταν πιάνω ασύρματο δίκτυο, ώστε να μην χρεώνομαι;

Εγώ θα πήγαινα στην cosmote π.χ. και θα ζητούσα να μου βγάλει νέα κάρτα sim, το τελευταίο θα ήταν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό! Ναι με άλλη κάρτα δουλεύει. Οπότε για να σας τα ζαλήσω εντελώς: φταίει η SIM μου και θέλει αλλαγή ή να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να δουλέψει;

 

Δεν ξέρω πως με την αλλαγή της κάρτας λύθηκε και το πρόβλημα καθώς στα κέντρα μηνυμάτων εμφανίστηκε και το κέντρο μηνυμάτων SIM και τώρα λειτουργεί κανονικά. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Μια ερώτηση ακόμη μόνο. Μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία e-mail και να λειτουργεί μόνο όταν πιάνω ασύρματο δίκτυο, ώστε να μην χρεώνομαι;

 

Ναι μπορείς. Στις "παγκόσμιες ρυθμίσεις" θα επιλέξεις είτε το ασύρματο δίκτυο που θες να συνδέεται αποκλειστικά για να λαμβάνεις τα mail σου ή την επιλογή "ερώτηση πάντα" ώστε να σε ρωτάει κάθε φορά που να συνδεθεί (στην περίπτωση που για παράδειγμα έχεις ασύρματο και στο σπίτι και στη δουλειά);)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum! Είμαι νέος κάτοχος του Ε52 και πραγματικά η συσκευή τα σπάει! Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

Ήθελα να ρωτήσω (γιατί απο ψάξιμο δε βρηκα τπτ), υπάρχει θέμα με το 3G και τη συσκευή με πάροχο τη Cosmote? Σε φίλου τη συσκευή είτε καλέι είτε τον καλούν πέφτει το σήμα του 3G και διακόπτεται η σύνδεση. Αν ξανακλέσει ή τον ξανακαλέσουν παίζει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Στο nokiaclub είπαν ότι φταίει το 3G και να το γυρίσει σε gsm. Αν είναι δυνατόν!

 

Καμιά ιδέα κανείς?

Συνεχίζει η ίδια κατάσταση μετά και από αναβάθμιση.

Με hard format θα γίνει τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα κανείς?

Συνεχίζει η ίδια κατάσταση μετά και από αναβάθμιση.

Με hard format θα γίνει τπτ?

 

Προς το παρόν γιατί δεν το γυρίζει σε gsm και να δεί αν έχει πάλι πρόβλημα? Τελικά ας ρωτήσει και στον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...