Jump to content

Παράξενες ειδήσεις από όλο τον κόσμο


GloBy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενας πολύ δραστήριος Ιταλός, 102 ετών, αναζητεί σύζυγο για έρωτα και γάμο, δηλώνοντας ότι μπορεί ακόμη να εκτελεί πολύ καλά τα συζυγικά του καθήκοντα.

Ο υπερήλικας Σαλβατόρε Μπορντίνο, πατέρας πέντε παιδιών, και άσσος στην σκοποβολή, δεν μπορεί να καταλάβει γιατί έχει πρόβλημα να βρει μια τρίτη σύζυγο.

''Εχω σπίτι, σύνταξη και μπορώ να εκτελέσω όλα τα συζυγικά μου καθήκοντα'', δήλωσε σήμερα στην εφημερίδα ''Ιλ Νουόβο'' ο Μπορντίνο που ζει μόνος του στην Καλαβρία, στη νότια Ιταλία.

''Ψάχνω μια όμορφη γυναίκα, πολύ καλά στην υγεία της, καθώς ακόμη δεν έχει έρθει η μέρα που θα πω όχι σε ορισμένα πράγματα'', κατέληξε ο Μπορντίνο.

 

[Νεος 102 ετων, ομορφος, με καλογυμνασμενο σωμα, αναζητει συζυγο για....τρελες!!!] :p :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστός !!!!!!!!!! Κάτι απο κυρ. Μιχάλη απο το THE WALL μου θυμησε. Βέβαια σε περασμένη ηλικία :) Εμ αν αντεχει ακόμη και μπορεί τοτε είναι ΘΑΥΜΑ. :eek: :eek: :eek:

 

Κρατήστε αυτό το ποστ, ίσως σε μερικά χρονάκια να το ξαναδιαβάσουμε (κατα τα 60 μας :D :D ) και να πούμε .. "ρε τον φο*στη είδες αντοχές? Άλλα χρόνια τότε" :lol: :lol: :lol:

 

Μπράβο του πάντος :cool:

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύει κανείς ότι δεν θα παίρνει;;;;; έλεος...

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Αν στα 21 χρειαζόμουν χάπι άστα να πάνε φίλε...

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ο παππούς... Μα καλά δεν γλέντησε στη ζωή του, θέλει και άλλο? Θα παντρευτεί καμμιά 20άρα, αυτή θα μείνει έγκυος, αλλά άλλος θα την έχει "πυροβολήσει" :p Ανατρέξατε στο topic με τα ανέκδοτα για περεταίρω!
Brave new worlds...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ασε που υπάρχει περίπτωση άν κρατά και λεφτά να τα κληρονομήσει άμα πεθάνει....:)
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Ενας Αμερικανός ταχυδακτυλουργός κρεμάστηκε πάνω από τον ποταμό Τάμεση μέσα σε ένα πλαστικό κουτί όπου σκοπεύει να παραμείνει επί 44 ημέρες και νύχτες χωρίς φαγητό, πίνοντας μόνο νερό για να μην αφυδατωθεί. Ο Ντέιβιντ Μπλέιν, 30 ετών, θα ζήσει για έξι εβδομάδες μέσα σε ένα κουτί διαστάσεων δύο μέτρων ύψους, δύο μήκους και ενός πλάτους. Ο 30χρονος Νεοϋορκέζος μπήκε στο κουτί στις 21:27 της Παρασκευής, τοπική ώρα και θα ξαναβγεί την Κυριακή, 19 Οκτωβρίου, στις 9 το βράδυ. ''Δεν ανησυχώ για τις τρεις πρώτες εβδομάδες, ανησυχώ για τη δεύτερη φάση, όταν θα αρχίσω να τα χάνω και όλα τα πηγαίνουν χάλια'' είπε ο Μπλέιν λίγο πριν ξεκινήσει την προσπάθειά του. Περίπου 4.000 άνθρωποι είχαν φτάσει στην περιοχή για να παρακολουθήσουν το ξεκίνημά του. Το μοναδικό πράγμα που θα έχει μαζί του αυτές τις έξι εβδομάδες είναι μια φωτογραφία της νεκρής μητέρας του. Ο γιατρός Ανταμ Κάρεϊ που τον εξέτασε λίγο πριν μπει στο κουτί, είπε: ''Ως γιατρός δεν μπορώ να τον καταδικάσω. Ως άνθρωπος, πιστεύω ότι είναι τρελός''.
Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ για περισσότερες πληροφορίες :

 

http://www.channel4.com/entertainment/tv/microsites/D/david_blaine/week1/story2.html

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GloBy

 

''Ως γιατρός δεν μπορώ να τον καταδικάσω. Ως άνθρωπος, πιστεύω ότι είναι τρελός''.

 

 

Δεν είσαι και ο μόνος. Στις ειδήσεις όταν το είδα, είπαν ότι πολλοί πιστεύουν ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτόν :p :alien:

 

Αφού γουστάρει ο άνθρωπος... :whistle:

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθετε ότι προσπαθούνε να κάνουνε κάποιο ρεκόρ;

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον priestjim

 

Υποτίθετε ότι προσπαθούνε να κάνουνε κάποιο ρεκόρ;

 

 

Θέλει ντε και καλά μια θέση στο βιβλίο Γκίνες είπαν στο δελτίο.

Δεν θυμάμαι αν είπαν ότι πάει να ξεπεράσει κάποιον άλλον σε κάτι παρόμοιο, αλλά σαν να του έχει μπει στο μυαλό αυτό μόνο. Η θέση στο Γκίνες. Άλλοι λένε ότι το κάνει για να αποκτήσει μεγαλύτερη φήμη κ.λ.π.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το βιβλίο γκίνες δεν το έχω καταλάβει! δλδ όποιος κάνει μια μαλακία που τον βάρεσε στο κεφάλι, ενετελώς ανευ σημασίας μπαίνει στο βιβλίο γκίνες;;
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν παραχέσει με τα reality στη Βρετανία...Οι μισές και βάλε εκπομπές είναι πλέον reality, διαφόρων ειδών.

 

Τώρα ο συγκεκριμένος τύπος πρέπει να είνα και πολύ μ....ας.

 

Ερώτηση:

 

Εσείς για πόσα λεφτά θα κάνατε κάτι τέτοιο?Να βάλετε δηλαδή σε κίνδυνο την υγεία σας μένοντας χωρίς φαγητό σαραντατόσες μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

Ερώτηση:

 

Εσείς για πόσα λεφτά θα κάνατε κάτι τέτοιο?Να βάλετε δηλαδή σε κίνδυνο την υγεία σας μένοντας χωρίς φαγητό σαραντατόσες μέρες?

 

 

Το χρήμα πολλοί εμίσησαν, την δόξα ουδείς!!

Μεταξί μας σιγά την δόξα που θα έχει ο καραγκιόζης, απλά θέλει και αυτός να κάνει το κομμάτι του! Να εκμεταλλευτεί τα 3 λεπτά δημοσιότητας που του αναλογούν :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

Τώρα ο συγκεκριμένος τύπος πρέπει να είνα και πολύ μ....ας.

 

Κοιτα δεν ειμαι σιγουρος αλλα απο τι ακουσα ο τυπος θα υπογραψει (τωρα πως θα γινει αυτο κανεις δεν ξερει)ενα συμβολαιο με μια εταιρια για τα τηλεπτικα δικαιωματα...Δηλαδη εκτος του οτι θα γινει αρκετα γνωστος θα παρει και χοντρο χρημα...Και οσο για το βιβλιο γκινες δεν μπορει να γραφτει γιατι ακουσα πως ενα αλλος μα....ας εχει κανει περισσοτερο... :wacko: :wacko: :wacko:

I love this Myphone Stuff.......
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει η ματαιοδοξία του "κρεμασμένου" και τα προσδοκόμενα φράγκα του καναλιού που έχει αναλάβει την μετάδοση, να γίνονται θέματα συζητήσεων; :mad:

 

(Αν πάω και κρεμαστώ από τον Παρθενώνα για 40 μέρες χωρίς τροφή και νερό, αλλά με την Σαρλίζ Θερόν παρέα και αποκλειστικότητα στην Τατιάνα, λέτε να με δείξει η ΤV;). :) :) :)

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Ενας 4χρονος μικρούλης απο την κεντρική Κίνα είναι τόσο δυνατός που μπορεί να σηκώνει στον αέρα μια γυναίκα βάρους 50 κιλών.

Ο ''φοβερός μικρούλης'' από την πόλη Ζενγκζού της επαρχίας Χενάν, σήκωσε ένα δοχείο που περιείχε 20 λίτρα νερό και μια γυναίκα 50 κιλών κατόρθωσε να τη σηκώσει 7 εκατοστά από το έδαφος.

Οπως αναφέρει το σχετικό δημοσίευμα της εφημερίδας ''Τσάινα Ντέιλι'' ο πατέρας του μικρού δήλωσε ότι το παιδί δεν έχει κάποια ειδική εκπαίδευση απλά τρώει πολύ περισσότερο απο άλλα παιδιά της ηλικίας του.

 

[junior Schwarzenegger] :p :p

Link to comment
Share on other sites

Που εχω ξαναδιαβασει αυτη την ιστορια????:worry:

 

Α ναι!!!!! Ηταν σε μια ταινια που τη λεγανε Superman!!!!! Νομιζω ετσι ξεκιναγε!!! :lol:

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Λες να ειναι ο Superman...;;; :p:p

Mπα, ο superman μικρος σηκωνε αυτοκινητα, αυτος εδω ο μπεμπης ειναι περιορισμενων δυνατοτητων... μαλλον για Batman τον "κοβω" :p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...