Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα 64bit ultimate δε μου εμφανιζει τα language packs στα windows update...θελω να γυρισω απο αγγλικα σε ελληνικα και δε μπορω..και ουτε το βρισκω πουθενα να το κατεβασω.....καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα 64bit ultimate δε μου εμφανιζει τα language packs στα windows update...θελω να γυρισω απο αγγλικα σε ελληνικα και δε μπορω..και ουτε το βρισκω πουθενα να το κατεβασω.....καμια ιδεα;

 

Νομίζω πως τα γλωσσικά πακέτα βρίσκονται στις προαιρετικές ενημερώσεις και όχι στις σημαντικές. Ρίξε μια ματιά κι εκεί. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει ουτε optional ούτε important....αυθεντικά είναι...φόρτωσα και sp1 χθες αλλα δε κοίταξα ποτέ αν το έκανε πριν
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ηλετκρικο ματι

 

As Windows 7 SP1 is not officially launched yet, the language packs for Windows 7 SP1 is not yet available in Windows Update. But the Windows 7 SP1 MUI language packs have also been leaked, and available for free download via BitTorrent (BT) network and various file hosting services.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά, έχετε παρατηρήσει καμιά αργοπορία στο start up των Windows μετά την εγκατάσταση του SP1 ;;; Το πέρασα χθες το βράδυ και σήμερα που άνοιξα τον υπολογιστή δύο φορές, και τις δύο μετά το 'Εκκίνηση των Windows' μου βγάζει μια μαύρη οθόνη με τον κέρσορα σα να φορτώνει κάτι και μετά από λίγο με βάζει στο 'Καλώς ορίσατε', ενώ πριν την εγκατάσταση δεν υπήρχε αυτή η μαύρη οθόνη και φυσικά η εκκίνηση γινόταν πιο γρήγορα. Καμιά ιδέα ;; :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω εγκαταστήσει αντιγραμένα windows 7 και μετα απο 2 εβδομαδες(ενδιαμεσα γινοντουσαν και αυτοματες ενημερωσεις)ξαφνικα κολλαει το pc μου και επειτα δεν μπορεσα να ξαναμπω στα windows,ο υπολογιστησ παει πολυ αργα και δεν μπορω να ξενινησω το pc μου απο το cd ,δεν μου το επητρεπει.Επισης με βγαζει σε μια οθονη που εχει σαν επιλογεσ την κανονικη εκκινηση των windows και την εκκινηση με διορθωση αλλα μου επιτρεπει να επιλεξω μονο το δευτερο,μη αφινοντας με να μετακινησω την επιλογη μου προς τα κατω.

τι να κανω?βασικα θελω να μαθω πως μπορω να διαγραψω το λειτουργικο χωρις να ξεκινησω τα windows καθως και την επιδιορθωση(διοτι ουτε αυτη δουλευει ευκολα και κολλάει).

να τονισω οτι τον υπολογιστη τον αγορασα πριν 2 βδομαδες και αυτοσ,οποτε νομιζω να ειναι θεμα hardware.για αυτο το λογο αποφασισα να αγορασω τα κανονικα windows,αλλα δεν πρεπει πρωτα να επιδιορθωσω τησ κατασταση αδειαζοδας τον σκληρο?πως να το κανω μεσω του bios?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω εγκαταστήσει αντιγραμένα windows 7 και μετα απο 2 εβδομαδες(ενδιαμεσα γινοντουσαν και αυτοματες ενημερωσεις)ξαφνικα κολλαει το pc μου και επειτα δεν μπορεσα να ξαναμπω στα windows,ο υπολογιστησ παει πολυ αργα και δεν μπορω να ξενινησω το pc μου απο το cd ,δεν μου το επητρεπει.Επισης με βγαζει σε μια οθονη που εχει σαν επιλογεσ την κανονικη εκκινηση των windows και την εκκινηση με διορθωση αλλα μου επιτρεπει να επιλεξω μονο το δευτερο,μη αφινοντας με να μετακινησω την επιλογη μου προς τα κατω.

τι να κανω?βασικα θελω να μαθω πως μπορω να διαγραψω το λειτουργικο χωρις να ξεκινησω τα windows καθως και την επιδιορθωση(διοτι ουτε αυτη δουλευει ευκολα και κολλάει).

να τονισω οτι τον υπολογιστη τον αγορασα πριν 2 βδομαδες και αυτοσ,οποτε νομιζω να ειναι θεμα hardware.για αυτο το λογο αποφασισα να αγορασω τα κανονικα windows,αλλα δεν πρεπει πρωτα να επιδιορθωσω τησ κατασταση αδειαζοδας τον σκληρο?πως να το κανω μεσω του bios?

 

βαλε το cd των windows μεσα και πηγαινε στο bios, θα βρεις καπου την σειρα drivers που μπουταρει το pc

λογια πρωτο ειναι καποιο sata με τον σκληρο και το λειτουργικο σου

βαλε πρωτο στη λιστα τη μοναδα cd

save and exit

ξεκιναει παλι και bootαρεις απο το cd

τις επιλογες μετα θα τις βρεις μονος σου, δεν ειναι τιποτα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

βαλε το cd των windows μεσα και πηγαινε στο bios, θα βρεις καπου την σειρα drivers που μπουταρει το pc

λογια πρωτο ειναι καποιο sata με τον σκληρο και το λειτουργικο σου

βαλε πρωτο στη λιστα τη μοναδα cd

save and exit

ξεκιναει παλι και bootαρεις απο το cd

τις επιλογες μετα θα τις βρεις μονος σου, δεν ειναι τιποτα

 

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το ξεkινησω απο το cd,και γενικα οτι και αν κανει κολλαει,για αυτο θελω να δω αν γινεται να διαγραψω τα windows χωρις να χρειαστει το cd

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το ξεkινησω απο το cd,και γενικα οτι και αν κανει κολλαει,για αυτο θελω να δω αν γινεται να διαγραψω τα windows χωρις να χρειαστει το cd

 

Ο μονος τροπος που μπορω να σκεφτω ειναι να βγαλεις το σκληρο, να τον βαλεις σε αλλο υπολογιστη και να του κανεις φορματ απο εκει.αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται με λαπτοπ

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το ξεkινησω απο το cd,και γενικα οτι και αν κανει κολλαει,για αυτο θελω να δω αν γινεται να διαγραψω τα windows χωρις να χρειαστει το cd

Στο bios πατώντας το F2 (Del) μπαίνεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα να διαγράψεις τον δισκο, αντε και τον διέγραψες τι θα κερδισεις? το πρόβλημα σου ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις boot απο το cd.

 

Στους νεους υπολογιστές πρεπει να αλλάξεις την επιλογη του bios το SATA options, εκει εχει καποιες επιλογές δεν θυμαμαι ακριβως νομιζω πρεπει να επιλέξεις ΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο που ειπεσ μολ δεν το καταλαβα!

υπαρχει περιπτωση το προβλημα να μην ειναι τα σπασμενα windows αλλα κατι αλλο?

δεν νομιζω γτ μπηκα ελαχιστες φορες στο ιντερνετ και μαλιστα μονο facebook,mails απλα πραγματα.

επισης το προβλημα με το οτι δεν ξεκιναει απο το cd νομιζω οτι ειναι παλι θεμα των σπασμενων windows

Link to comment
Share on other sites

στα netbooks, που δεν εχουν cd drive, εγκατασταση του λειτουργικο κανεις με τη χρηση ενος usb stick.

για info δες εδω

δε παιζει ρολο αν εχεις νομιμα ή οχι windows. το προβλημα (πιστευω) ειναι του drive. θα εχει χαλασει. δεν εξηγειται αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι υπάρχει cd/dvd drive. Οπότε πρέπει να εκκινήσει από αυτό κάνοντας τις σχετικές ρυθμίσεις στο BIOS. Συνήθως υπάρχει κάτι σαν "Boot options", "Boot sequence" ή κάτι παρόμοιο. Αν έχει ρυθμίσει το BIOS ώστε πρώτο στη σειρά εκκίνησης να είναι το cd/dvd drive και δεν εκκινεί από αυτό, τότε το δισκάκι με τα windows που έχει είναι προβληματικό, πρέπει να βρει άλλο.

 

Από εκεί και πέρα, η πιο απλή λύση για εκκίνηση από usb stick είναι το wintoflash.

 

Και στις δύο περιπτώσεις όμως, πρέπει να έχει σωστό δισκάκι που περιέχει τα windows.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καταφερα να κανω format και ξεκιναζοντας παλι να εγκαταστησω τα windows εβαλα τον υπολογιστη να ξεκιναει απο το dvd drive τωρα μου βραζει ''press a key to boot from cd or dvd'' και παταω κουμπι και δεν γινεται τιποτα και μετα μου βγαζει απο κατω ''bootmgr is missing'' και ''press ctrl+alt+del to restart"και ουτε αυτο δεν μπορω να πατησω!

το πληκτρολογιο ομως δουλευει:S γτ μπορω να μπω και στο boot πατωντας del η

f7

περιεργα πραγματα:S

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καταφερα να κανω format και ξεκιναζοντας παλι να εγκαταστησω τα windows εβαλα τον υπολογιστη να ξεκιναει απο το dvd drive τωρα μου βραζει ''press a key to boot from cd or dvd'' και παταω κουμπι και δεν γινεται τιποτα και μετα μου βγαζει απο κατω ''bootmgr is missing'' και ''press ctrl+alt+del to restart"και ουτε αυτο δεν μπορω να πατησω!

το πληκτρολογιο ομως δουλευει:S γτ μπορω να μπω και στο boot πατωντας del η

f7

περιεργα πραγματα:S

 

Mηπως ξεχασες τωρα που εκανες φορματ να το βαλεις παλι να ξεκιναει απο σκληρο;

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξεχασες τωρα που εκανες φορματ να το βαλεις παλι να ξεκιναει απο σκληρο;

μα ετσι και αλλιως θα ξεκινησει απο το dvd γτ δεν εχω πλεον windows(εκανα format)

 

βασικα οταν το ξεκιναω απο το σκληρο μου βγαζει σκετο το bootmrg is missing

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...