Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο εκανα και μου λεει οτι δεν εχω καρτα !! η οποία ειναι onboard !!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπες στη σελίδα του κατασκευαστή της μητρικής σου και βρες εκεί το μοντέλο που έχεις και κατα συνέπεια τους (legacy μαλλον) drivers που ψάχνεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γυρισα παλι σε βιστα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

http://i54.tinypic.com/f5370k.png

 

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί αυτό που είναι υπογραμμισμένο υπάρχει στα Win 7 Starter μου αλλά δεν υπάρχει στα Win 7 Home του σταθερού ;;;;

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει πριν 6 μήνες ένα sony vaio με win 7 home prem x64 και θέλω να του κάνω format και να τα ξαναπεράσω. Recovery discs δεν έχω αλλά και να είχα δεν θα ήταν λύση επειδή θέλω να ξεφορτωθώ την περισσότερη σαβούρα της sony. Για να κάνω εγκατάσταση μου έδωσε ένας φίλος DVD από το msdnaa και θέλω να χρησιμοποιήσω το oem serial που έχει από κάτω το sony. Πρέπει πρώτα να κάνω deactivate το serial πριν το ξαναχρησιμοποιήσω ή δεν υπάρχει τέτοιο θέμα; Και αν πρέπει να το κάνω deactivate, με ποίον τρόπο γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα σημερα ενα image του σκληρου μου για ωρα αναγκης και εχω μια απορια.εαν κρασαρει ο υπολογιστης

1-βαζω το original cd με τα win7 ,τα εγκαθιστω

2-πρεπει να εγκαταστησω τους drivers του συστηματος(οθονη,καρτα γραφικων κλπ) απο τα cd που εδωσε το πλαισιο η θα υπαρχουν μεσα στο image που εκανα?

3-παω στον πινακα ελεγχου backup/restore και απο εκει κανω restore?

Link to comment
Share on other sites

Image πώς έκανες; Τι λογισμικό χρησιμοποίησες; Εννοείς μέσω του backup των 7;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Image πώς έκανες; Τι λογισμικό χρησιμοποίησες; Εννοείς μέσω του backup των 7;

 

ναι μεσω των wm7,γιατι δεν κανει καλη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, οπότε δεν έχω άποψη. Για τέτοιες δουλειές χρησιμοποιώ πάντα Acronis True Image που παίρνει ένα πλήρες image από το partition που θες. Οπότε αν γίνει η στραβή, κάνεις ένα restore και σε περίπου 15 λεπτά ο υπολογιστής είναι έτοιμος (ούτε επανεγκατάσταση windows ούτε τίποτα).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, οπότε δεν έχω άποψη. Για τέτοιες δουλειές χρησιμοποιώ πάντα Acronis True Image που παίρνει ένα πλήρες image από το partition που θες. Οπότε αν γίνει η στραβή, κάνεις ένα restore και σε περίπου 15 λεπτά ο υπολογιστής είναι έτοιμος (ούτε επανεγκατάσταση windows ούτε τίποτα).

 

κατσε δηλαδη πως ξεκινας να κανεις restore σε ενα κρασαρισμενο κομπιουτερ χωρις να εχεις περασει τα windows πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, το Acronis το ονομάζει Rescue Media. Κάνεις boot από αυτό και σου φορτώνει ένα γραφικό περιβάλλον από το οποίο κάνεις την επαναφορά του image.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα σημερα ενα image του σκληρου μου για ωρα αναγκης και εχω μια απορια.εαν κρασαρει ο υπολογιστης

1-βαζω το original cd με τα win7 ,τα εγκαθιστω

2-πρεπει να εγκαταστησω τους drivers του συστηματος(οθονη,καρτα γραφικων κλπ) απο τα cd που εδωσε το πλαισιο η θα υπαρχουν μεσα στο image που εκανα?

3-παω στον πινακα ελεγχου backup/restore και απο εκει κανω restore?

 

Όταν θα βάλεις το cd με τα windows 7 δεν θα πατήσεις install. Θα πατήσεις repair.

Δες το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβεις.

Για 80 gb λέει κάνει 15 λεπτά!

YouTube - Backup And Restore Windows 7 Operating System Part 2 (Tutorial)

Link to comment
Share on other sites

παίζω ένα παιχνίδι και κατά λάθος άλλαξα την ανάλυση της οθόνης και την έβαλα στο τέρμα 1600 x 1200 το θέμα είναι ότι ο υπολογιστής μου φτάνει μόνο μέχρι 1366 x 768 και κάθε φορά που πατάω το παιχνίδι μου λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει σε φουλ σκριν και μετά κλείνει, υπάρχει τρόπος να το ανοίξουμε με κάποιο τρόπο? ή πρέπει πάλι εγκατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο του παιχνίδιου ή αν πας στο φάκελο του παιχνίδιου στο Program Files δεν υπάρχει κάποιο αρχείο Settings ώστε να αλλάξεις τις ρυθμίσεις ;; Επίσης, δοκίμασε όταν το τρέξεις να πατήσεις Alt + Enter ώστε να σου βγάλει το παιχνίδι σε παράθυρο και έτσι να αλλάξεις τις ρυθμίσεις.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω σε εναν φορητο sony vaio windows vista home premium.Απο την sony ολο το λογισμικο κτλ.. τα παντα.

Θελω να προβώ σε αναβαθμιση windows 7.Ποια εκδοση να αγοράσω?μπηκα στο site απο το πλαισιο και μπερδευτηκα με τις εκδοσεις..

Αν καταλαβα καλα μπορω να παρω τα νεα windows σε καλυτερη τιμη αφου εχω ηδη τα vista?Επισης θα ειναι το ιδιο?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια και παλι ,

 

Λοιπον , ειχα κανει format το laptop και απο τα 64bit που ειχε το λαπτοπ απο την μανα του ,του εβαλα τα 32αρια απο το cd που ειχα παρει οταν ειχα αγορασει το laptop...

Μιας και δεν ειμαι ευχαριστημένος απο τα 32 αρια , θελω να ξαναβαλω τα 64bit...

H ερωτησεις μου ειναι οι εξης :

α) Υπαρχει καποιος τροπον να βρω τα 64bit νομιμα δωρεαν και , μεσω καποιας αναβαθμισης ή κατι τετοιο ?...

 

β)Σε περιπτωση που καταφερω να τα βρω τα windows 7 64 , το product key που εχω απο τα 32bit , θα λειτουργει στα 64..?

 

γ) Η εγγυηση του laptop , προϋποθέτει την υπαρξη του αυθεντικου λογισμικου στον υπολογιστη ?

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Δοκίμασε να βάλεις το κλειδί που έχει κάτω απο το λάπτοπ , εφόσον λες ότι είχε τα 64bit & εάν το πάρει τότε δεν θα χρειαστεί να πάρεις άλλο cd .Αλλιώς κάνε τα παρακάτω:

 

α) Δεν υπάρχει η δυνατότητα να τα βρεις δωρεάν και νόμιμα , πρέπει να πληρώσεις κανονικά.

β)Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κλειδί απο το 32 στο 64 , εφόσον το αγοράσεις το νόμιμο έχει επάνω δικό του κλειδί.

γ) Η εγγύηση προυποθέτει την εγγύηση του 64bit που πήρες αρχικά .

Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι ,

 

Λοιπον , ειχα κανει format το laptop και απο τα 64bit που ειχε το λαπτοπ απο την μανα του ,του εβαλα τα 32αρια απο το cd που ειχα παρει οταν ειχα αγορασει το laptop...

Μιας και δεν ειμαι ευχαριστημένος απο τα 32 αρια , θελω να ξαναβαλω τα 64bit...

H ερωτησεις μου ειναι οι εξης :

α) Υπαρχει καποιος τροπον να βρω τα 64bit νομιμα δωρεαν και , μεσω καποιας αναβαθμισης ή κατι τετοιο ?...

 

β)Σε περιπτωση που καταφερω να τα βρω τα windows 7 64 , το product key που εχω απο τα 32bit , θα λειτουργει στα 64..?

 

γ) Η εγγυηση του laptop , προϋποθέτει την υπαρξη του αυθεντικου λογισμικου στον υπολογιστη ?

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά ...

 

α) Αφού τα είχε από τη μάνα του, τότε αυτό το cd πρέπει να έχεις.

β) Και πάλι αφού τα είχε από τη μάνα του, τότε το κλειδί σου είναι για 64bit.

Με αυτά που είπες κατάλαβα ότι το λάπτοπ είχε από τη μάνα του 64μπιτα και το cd του μαζί με το αυτοκόλλητό του είναι από 32μπιτα. Κάτι τέτοιο απλά δε γίνεται.

γ) Η εγγύηση του υπολογιστή δεν έχει καμμία σχέση με το software και κατά συνέπεια ούτε με το λειτουργικό. Εννοείται ότι αυτό ισχύει μόνο αν δεν αναφέρει κάτι άλλο στους όρους της εγγύησης. Δεν ξέρω αν θα έχεις πρόβλημα και με παράνομο λειτουργικό (σπασμένο).

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει πριν καιρό στου αδερφού μου το netbook τα windows 7. Πριν είχε xp και ubuntu. Από τότε που έβαλα τα 7 δεν σου δίνει την επιλογή από πού να bootάρεις. Ανοίγει κατευθείαν τα 7.

Έτσι κι αλλιώς δεν τα χρησιμοποιούσε και πολύ τα ubuntu, οπότε μικρό το κακό.

Όμως τα ubuntu "τρώνε" ένα μέρος του σκληρού δίσκου. Με το Disk Management των windows 7 μου εμφανίζει κάποια partitions τα οποία δεν είμαι σίγουρος τί είναι όλα, εκτός από το partition με τα windows. Πάντως από τα partitions που υπάρχουν, δύο είναι αυτά που έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα το ένα εκ των οποίων είναι αυτό με τα windows. Έτσι λοιπόν έκανα "delete volume" το άλλο partiotion, το έκανα και format, αλλά μου το εμφανίζει ως logical partition.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω primary?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα primary με το easeus partition master. Βασικά αυτό που θέλω να κάνω είναι να επεκτείνω το C αλλά δεν μου ενεργοποιεί την επιλογή extend volume για να το κάνω. Νόμιζα το πρόβλημα ήταν επειδή εμφανιζόταν το δεύτερο partition ως logical.. αλλά και primary που το έκανα πάλι το ίδιο. Φυσικά έκανα διαγραφή διαμερίσματος, μου το εμφανίζει ως unallocated αλλά λύση δεν βρήκα.

Ανάμεσα στον C και στον unallocated υπάρχουν άλλα 2 partitions τα οποία είναι μικρά σε χωρητικότητα. Μήπως παίζει ρόλο αυτό που δεν μπορώ να κάνω extend?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια α σας ρωτησω κατι σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση στο notebook μου τα 7 starter που εχει σε Home Premium N.Πιστευω οτι τα σηκωνει.Θελω να ρωτησω πως γινεται η αναβαθμιση?Παω στο μαγαζι που το πηρα και μου δινουν κλειδι?Μπορω να το κανω απευθειας μεσω ιντερνετ και αν ναι που η χρειαζεται εξωτερικο dvd?Αυτο πχ μου κανει? http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10031371 Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ, sevice pack 1 γιθα 7αρια εχει βγει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...