Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα φόρτωσα σήμερα επιτέλους σε ενα pc

Έχω το εξής πρόβλημα :

Όταν φορτώνω τα drivers της κάρτας γραφικών (ASUS EAH4890) και κάνει επανακινηση δεν φορτώνει καλά το windows explorer και βγάζει μόνο τον φόντο και το ποντίκι... Δουλεύει το δεξί κλικ του ποντικιού και οι επιλογες του αλλα λείπουν όλα τα υπολοιπα.

Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω?

Πρέπει μέχρι την δευτέρα να τα έχω έτοιμα.

Ευχαρισώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έβαλες τους οδηγούς για τα 7?

 

κάνε system restore (από το dvd) σε point πριν τους βάλεις. μετά βλέπεις αν ήταν οι σωστοί και αν σου έχει κάποιους το wu.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Από drivers δοκίμασα τα πάντα. Τώρα αν βρει κάτι απο άλλες ενημερώσεις δεν ξέρω.. Συμβαίνει πιο συχνά αυτο το προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγορά νέου φορητού:

με προεγκαταστημένα Windows 7 64bit ή με windows vista χωρίς δυνατότητα μελλοντικής δωρεάν αναβάθμισης σε windows 7?

 

Η ερώτηση εντοπίζεται κυρίως σε θέματα αξιοπιστίας των νέων windows, λόγω νεότητας.

Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Από drivers δοκίμασα τα πάντα. Τώρα αν βρει κάτι απο άλλες ενημερώσεις δεν ξέρω.. Συμβαίνει πιο συχνά αυτο το προβλημα?

Εγώ εγκατέστησα τους drivers κανονικά αλλά μερικοί είναι μόνο για Vista και έτσι δεν εγκαταστάθηκαν.:( Το ωραίο είναι πως μου λέει ενημερώσεις το WU!:happy:

@mobilis_x τα 7 είναι πολύ αξιόπιστα. Αν θες περίμενε κάνα μήνα για να βγει φορητός με οθόνη αφής. Ήδη υπάρχει ένας σταθερός στα 548,99€. Αυτός είναι. Windows XP έχει αλλά μπορείς να κάνεις αναβάθμιση στα 7.

Link to comment
Share on other sites

αν χωράνε στον 4άρη δίσκο του asus 901, στείλε μου ένα πμ please..;)

Θα το προσπαθήσω κι εγώ σήμερα και θα ποστάρω αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά νέου φορητού:

με προεγκαταστημένα Windows 7 64bit ή με windows vista χωρίς δυνατότητα μελλοντικής δωρεάν αναβάθμισης σε windows 7?

 

Η ερώτηση εντοπίζεται κυρίως σε θέματα αξιοπιστίας των νέων windows, λόγω νεότητας.

Eυχαριστώ.

διαβάστε λίγο το θέμα ρε παιδιά.

 

ούτε 30 σελίδες δεν είναι.

 

όλα τα λέει. το λειτουργικό σύστημα είναι το ίδιο σταθερό με τα vista sp2 και σίγουρα πιο σταθερό και ασφαλές από τα xp.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εβαλα εχθες. ΠΟΛΥ γρηγορα και σταθερα. Ειναι τα ultimate. Drivers, τα βρηκε ΟΛΑ μονο του, και μονο κατι updates εκανα. Μονο ενα antivirus ψαχνω, αν εχετε τιποτα να προτεινεται...
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εβαλα εχθες. ΠΟΛΥ γρηγορα και σταθερα. Ειναι τα ultimate. Drivers, τα βρηκε ΟΛΑ μονο του, και μονο κατι updates εκανα. Μονο ενα antivirus ψαχνω, αν εχετε τιποτα να προτεινεται...

 

avast home edition το καλύτερο και free. Μόνο έγγραφη ζητάει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

έλεος. έχουμε γράψει δεκάδες φορές ότι ίσως από τα καλύτερα/δωρεάν/ελαφριά/απολύτως συμβατά είναι το ίδιο το mse.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχεις και τα 2, έτσι κι αλλιώς όλες οι εφαρμογές των xp παίζουν στα 7!

Εχω το ίδιο πρόβλημα. Έχω W7 64bit οπότε μάλλον χρειάζεται λόγω προβλήματος ασυμβατότητας με παλαιότερα προγράμματα να βάλω τα και XP με dual boot.

 

Αν παρόλα αυτά θέλεις να το κάνεις απλά δημιουργείς ένα partition στον σκληρό σου ή απο το boot των windows ή με κάποιο πρόγραμμα πχ partition magic και περνάς εκεί τα xp.

Aναζητώ σχετικό πρόγραμμα compatible με την έκδοση 64bit των Windows 7.

Bρήκα το partition wizard. Εχει κανείς άποψη?

 

Γενικά είναι απλή η διαδικασία ? (δεν έχω καθόλου εμπειρία με τα W7 ούτε έχω ξανακάνει partition)

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικο Συστημα αγοράζω πάντα γνήσιο..

 

Συμφερει να αγοράσω τα νεα windows και να τα βάλω σε ενα laptop 3 ετιας?

Sony vaio fe21m με 320gb στις 7200 στροφες, 2gb ram, και καρτα γραφικων nvidia geforce go 7600 με αυτονομη μνημη 128 Mb.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικο Συστημα αγοράζω πάντα γνήσιο..

 

Συμφερει να αγοράσω τα νεα windows και να τα βάλω σε ενα laptop 3 ετιας?

Sony vaio fe21m με 320gb στις 7200 στροφες, 2gb ram, και καρτα γραφικων nvidia geforce go 7600 με αυτονομη μνημη 128 Mb.

 

Ευχαριστω πολυ

Έχω και εγώ τα Windows 7 σε υπολογιστή 3 ετίας (Fujitsu-Siemens Scaleo P, 1Gb Ram, nVidia GeForce 7300 SE/Ati Radeon xPress 1150). Μπορείς, αν θες, να "κατεβάσεις" μια από τις εκδόσεις που κυκλοφορούν στο διαδύκτιο για να τεστάρεις το laptop σου και αν πάνε όλα καλά, αγόρασέ τα απο ένα κατάστημα... :happy:

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο.

Α) Γιατί η έκδοση "Home Basic" δεν πωλείτε στα κατάστηματα;

Όποιο σύστημα κι αν επιλέξετε, τα Windows 7 είναι έτοιμα. Όλες οι εκδόσεις των Windows 7 που διατίθενται στο εμπόριο (εκτός από την έκδοση Home Basic) περιλαμβάνουν λογισμικό τόσο για 32 bit όσο και για 64 bit.

 

Β)Γιατί κάθε φορά που αλλάζω θέμα απενεργοποιήτε και η προστασία οθόνης;

 

Και τέλος, Γ) Γιατί όταν βάζω το θέμα Home Basic (που δεν έχει aero), τα παράθυρα αργούν τα ανοίξουν τελείως (Μεγιστοποίηση - Επαναφορά κάτω); Ο υπολογιστής έχει τους τελευταίους "οδηγούς" για κάθε συσκευή που είναι συνδεδεμένη σε αυτόν.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα το προσπαθήσω κι εγώ σήμερα και θα ποστάρω αποτελέσματα!

Τα έβαλα στο Asus 900 και πάει μια χαρά!

Έκανα εγκατάσταση από usb stick και έβαλα τα ελληνικά windows.

Χρειάστηκα να κατεβάσω drivers μόνο για την κάρτα γραφικών (όπου πρέπει να πω ότι στο πρώτο update βρήκε drivers), τα υπόλοιπα (wifi, network card, track pad) όμως τα βρήκε μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα , εκανα προσφατα clean install τα win7 ultimate 32bit σε netbook acer 531h ολα πηγαν κανονικα αλλα.... εγινε πολυ αργο το μηχανημα !! :lol: ο επεξεργαστης δουλευει συνεχως 80% εως 100% !!! (Intel atom 1.6, RAM:2GB) καποια βοηθεια για αυτο ?? ή να ξαναγυρισω σε win XP ??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα , εκανα προσφατα clean install τα win7 ultimate 32bit σε netbook acer 531h ολα πηγαν κανονικα αλλα.... εγινε πολυ αργο το μηχανημα !! :lol: ο επεξεργαστης δουλευει συνεχως 80% εως 100% !!! (Intel atom 1.6, RAM:2GB) καποια βοηθεια για αυτο ?? ή να ξαναγυρισω σε win XP ??

 

Δέν χρειάζεται να το γυρίσεις σε Windows XP απλά για τα netbooks υπάρχουν δύο εκδόσεις: Windows 7 Starter Edition,Windows 7 Home Premium είναι τα μόνα που σηκώνουν τα netbook χωρίς να είναι ο επεξεργαστης πάνω από 60%(40% κανονικά αλλά λέμε...).;)

Link to comment
Share on other sites

mger δες ποιο process κάνει την ζημιά και report back ! :)

 

πως θα το κανω αυτο ??? την βοηθεια σου -Demis- !!!! please !!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ, θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ τα Windows 7 σε υπολογιστή 3 ετίας (Fujitsu-Siemens Scaleo P, 1Gb Ram, nVidia GeForce 7300 SE/Ati Radeon xPress 1150). Μπορείς, αν θες, να "κατεβάσεις" μια από τις εκδόσεις που κυκλοφορούν στο διαδύκτιο για να τεστάρεις το laptop σου και αν πάνε όλα καλά, αγόρασέ τα απο ένα κατάστημα... :happy:

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο.

Α) Γιατί η έκδοση "Home Basic" δεν πωλείτε στα κατάστηματα;

 

 

Β)Γιατί κάθε φορά που αλλάζω θέμα απενεργοποιήτε και η προστασία οθόνης;

 

Και τέλος, Γ) Γιατί όταν βάζω το θέμα Home Basic (που δεν έχει aero), τα παράθυρα αργούν τα ανοίξουν τελείως (Μεγιστοποίηση - Επαναφορά κάτω); Ο υπολογιστής έχει τους τελευταίους "οδηγούς" για κάθε συσκευή που είναι συνδεδεμένη σε αυτόν.. :worry:

το έχουμε γράψει πολλές φορές...

 

η home basic είναι για το BRIC.

 

αναπτυσσόμενες χώρες.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εχω windows vista premium 64bit english

μπορω να βαλω τα windows 7 ultimate 64bit greek??

ρωταω αμα εχω καποιο προβλημα σχετικα με την γλωσσα.

ευχαριστω!!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...