Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως εβαλες κανα περιεργο απντειτ? :ninja:

 

Ακόμη και να έβαλε την περίεργη ενημέρωση Kb971033, το προγραμμάτακι που τονίζω παραπάνω, αφαιρεί τη συγκεκριμένη ενημέρωση.

 

Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα, πέρσι το χειμώνα (αν θυμάμαι καλά) μου εμφάνιζε και εμένα το συγκεκριμένο μήνυμα (σε Windows 7 Pro με πλαστό κλειδί αλλά είχε περάσει άνετα την ενεργοποίηση - όχι activator!!) και το καλοκαίρι που'θελα να ξαναπεράσω τα 7αρια και δοκίμασα το κλειδί, η ενεργοποίηση είχε αποτύχει μιας και η Microsoft το'χε κλειδώσει.

 

Και μου έκανε ακριβώς ότι κάνει και σε'σένα τώρα. Δηλαδή, μου εμφάνιζε το μήνυμα Windows 7

Build 7600

This copy of Windows is pirated (χωρίς να μου πειράξει το wallpaper)

αλλά στις Ιδιότητες του Υπολογιστή εμφάνιζε το μήνυμα

Τα Windows ενεργοποιήθηκαν.

 

Φίλε μου, σίγουρα έκανες σωστά την εγκατάσταση του Remove WAT; Μήπως το έτρεξες χωρίς δικαιώματα admin ;; Και σε'μενα, δεν είχε ενεργοποιηθεί με την πρώτη φορά ;)

Edited by Student

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω επίσης γνήσια windows και είχα παλιότερα το πρόβλημα με την ενεργοποίηση που τα έβγαλε προσωρινά πειρατικά ενώ δεν ήταν. ΤΟ πρόβλημα λύθηκε μόνο του. Έχω όμως μια απορία τι συμβαίνει τελικά με τα 7αρια?

 

Εξηγούμαι: Έχω το γνήσιο δισκάκι, πεντακάθαρο χωρίς ίχνος γρατζουνιάς πάνω ή κάποιο πρόβλημα. Κάθε φορά που κάνω φορματ και ξαναπερνάω τα 7αρια έρχομαι αντιμέτωπος με διαφορετικά προβλήματα.

 

1η φορά: Δεν κατάφερα με τίποτα να εγκαταστήσω τους drivers γραφικών της ATI. Κράσαραν τα 7αρια και μου έκλειναν την εγκατάσταση, τους πέρασα χωρίς επίβλεψη χειροκίνητα και δούλεψα περίπου έναν χρόνο έτσι ώσπου ήρθε η ώρα να τους ενημερώσω και είχα το ίδιο πάλι πρόβλημα

 

2η φορα: Δεν δεχόταν με τίποτα την κάρτα ήχου που είχε onboard η μητρική μου ενώ πριν την είχε αναγνωρίσει κανονικότατα, πήρα μια μικρή εξωτερική μιας και δεν δούλευα τρελά πράγματα στον ήχο, έμεινε έτσι για 2 μήνες

 

3η φορά: Εγκαταστάθηκαν όλα κανονικά μαζί και οι drivers και ξαφνικά άρχισε να κρασάρει τα γραφικά και τα παιχνίδια. Με νέο φορμάτ λύθηκε και αυτό (2 μέρες από το προηγούμενο)

 

4η φορά (διπλό φορμάτ): Διορθώθηκαν όλα αλλά κάθε φορά που ακούω μουσική από τον media player μου κρασάρει τα gadgets δεξιά της οθόνης και μετά τα κάνει επανέκκίνηση μόνο του. Επίσης συχνά πυκνά αντιμετωπίζω μπλε οθόνες.

 

Η διαδικασία που ακολουθώ είναι πάντα η ίδια, Φορμάτ, drivers (με τη σειρά chipset, motherboard, γραφικά, περιφερειακά), και εγκατάσταση προγραμμάτων. Τώρα άφησα κατα μέρους τα προγράμματα αλλά τελικά δεν ήταν αυτά το πρόβλημα μου. Επίσης τα windows ενημερώνονται κανονικά μετά από κάθε φορματ αλλά οι ενημερώσεις δεν λύνουν κανένα από τα προβλήματα που παρουσιάζονται!!!

 

Επίσης δοκίμασα και με τους παλιούς drivers αλλά και με τις νέες εκδόσεις μήπως ήταν εκεί το πρόβλημα αλλά είτε με το ένα σετ είτε με το άλλο τα προβλήματα πάντα διαφοροποιούνταν. Στις 3 πρώτες φορές και στην 4η ήταν όλο το παλιό σετ που είχα. Ενώ όταν πέρασα φρέσκους με το δεύτερο φορμάτ στην "4η φορά" μου έκανε ακριβώς ότι και με τους παλιούς drivers...

Edited by Johnny_Nik

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και να έβαλε την περίεργη ενημέρωση Kb971033, το προγραμμάτακι που τονίζω παραπάνω, αφαιρεί τη συγκεκριμένη ενημέρωση.

 

Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα, πέρσι το χειμώνα (αν θυμάμαι καλά) μου εμφάνιζε και εμένα το συγκεκριμένο μήνυμα (σε Windows 7 Pro με πλαστό κλειδί αλλά είχε περάσει άνετα την ενεργοποίηση - όχι activator!!) και το καλοκαίρι που'θελα να ξαναπεράσω τα 7αρια και δοκίμασα το κλειδί, η ενεργοποίηση είχε αποτύχει μιας και η Microsoft το'χε κλειδώσει.

 

Και μου έκανε ακριβώς ότι κάνει και σε'σένα τώρα. Δηλαδή, μου εμφάνιζε το μήνυμα Windows 7

Build 7600

This copy of Windows is pirated (χωρίς να μου πειράξει το wallpaper)

αλλά στις Ιδιότητες του Υπολογιστή εμφάνιζε το μήνυμα

Τα Windows ενεργοποιήθηκαν.

 

Φίλε μου, σίγουρα έκανες σωστά την εγκατάσταση του Remove WAT; Μήπως το έτρεξες χωρίς δικαιώματα admin ;; Και σε'μενα, δεν είχε ενεργοποιηθεί με την πρώτη φορά ;)

 

Κάτι μου έβγαλε για το update 971033 και το έβγαλα αμέσως. έτρεξα το πρόγραμμα που μου λες χωρίς αποτέλεσμα... το πρόγραμματακι που μου λες το έτρεξα εννοείται με δικαιώματα.δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου έβγαλε για το update 971033 και το έβγαλα αμέσως. έτρεξα το πρόγραμμα που μου λες χωρίς αποτέλεσμα... το πρόγραμματακι που μου λες το έτρεξα εννοείται με δικαιώματα.δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

Μερικά antivirus (όπως το MSE για παράδειγμα) βρίσκουν το αρχείο ως trojan και το καθαρίζουν καταστρέφοντάς το. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το antivirus σου και στη συνέχεια τρέξ'το.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μερικά antivirus (όπως το MSE για παράδειγμα) βρίσκουν το αρχείο ως trojan και το καθαρίζουν καταστρέφοντάς το. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το antivirus σου και στη συνέχεια τρέξ'το.

 

το update αυτό δεν μου το έβγαλε σαν trojan, κανονικά το έβγαλα εγώ από την αφαίρεση αναβαθμίσεων στον πίνακα ελέγχου.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το update αυτό δεν μου το έβγαλε σαν trojan, κανονικά το έβγαλα εγώ από την αφαίρεση αναβαθμίσεων στον πίνακα ελέγχου.

 

Όχι, δεν κατάλαβες. Το Remove WAT μερικά το εντοπίζουν ως trojan. Τις ενημερώσεις της Microsoft δεν είναι δυνατόν να της εντοπίζουν ως trojan. Τότε θα'χαμε πρόβλημα. :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κατάλαβες. Το Remove WAT μερικά το εντοπίζουν ως trojan. Τις ενημερώσεις της Microsoft δεν είναι δυνατόν να της εντοπίζουν ως trojan. Τότε θα'χαμε πρόβλημα. :p

 

ναι τώρα που το θέτεις έτσι το καταλαβαίνω...lol!

πάντος όχι δεν μου εμφάνισε τέτοιο πρόβλημα

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα σκληρο στο pc μου,ο οποιος πριν ηταν σε αλλο pc,με windows xp..εγω εχω τα 7αρια και απλα θελω να παρω τα αρχεια (φωτος,βιντεο,μουσικη) απο τον σκληρο με τα xp,αλλα μου βγαζει οτι απαγορευεται κτλ...πως γινεται σε αυτη τη περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κατάλαβες. Το Remove WAT μερικά το εντοπίζουν ως trojan. Τις ενημερώσεις της Microsoft δεν είναι δυνατόν να της εντοπίζουν ως trojan. Τότε θα'χαμε πρόβλημα. :p

 

Λοιπόν, έτρεξα πάλι το remove WAT από την αρχή όλη την διαδικασία και τώρα στο status δεν μου βγάζει τίποτα πλέον... πόσο καλό είναι αυτό;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το ιντερνετ παρατηρω οτι πολλες φορες οταν μπαινω στο ιντερνετ μου ανοιγει μονο του αλλες σελιδες στο ιντερνετ που εχω δεν εχω ανοιξει.; αυτο ειναι φυσιολογικο ή εχω κολλησει καποιο ιο;. το εχω παρατηρησει σε πολλους η.υ. σορρυ μου φαινεται λιγο κουλη η απορια μου αλλα ηθελα καιρο να ρωτησω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ποιες σελιδες σου εμφανιζει?με ie κανεις browsing?

 

οχι με chrome ή μοζιλα το ι.ε. εχω σταματησει να το χρησιμοποιω διοτι κολλαει. κοιτα π.χ. μπαινω σε μια σελιδα και μετα στην συγκεκριμενη σελιδα παταω καπου και με πηγαινει στην επομενη σελιδα αλλα μου ανοιγε ξανα το browser με διαφημισεις π.χ. για ο ποκερ. και μετα οταν παω να κλεισω το browser κλεινω δυο παραθυρα ενα το κανονικο και ενα τις διαφημισης. γενικα εχει καταντησει κουραστικα διοτι μου το κανει σχεδον συνεχεια... ελπιζω να καταλαβες τι θελω να πω..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οχι με chrome ή μοζιλα το ι.ε. εχω σταματησει να το χρησιμοποιω διοτι κολλαει. κοιτα π.χ. μπαινω σε μια σελιδα και μετα στην συγκεκριμενη σελιδα παταω καπου και με πηγαινει στην επομενη σελιδα αλλα μου ανοιγε ξανα το browser με διαφημισεις π.χ. για ο ποκερ. και μετα οταν παω να κλεισω το browser κλεινω δυο παραθυρα ενα το κανονικο και ενα τις διαφημισης. γενικα εχει καταντησει κουραστικα διοτι μου το κανει σχεδον συνεχεια... ελπιζω να καταλαβες τι θελω να πω..

 

Φυσιολογικό ειναι αν σερφάρεις επικίνδυνα!!

 

..κοριτσάκια βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό ειναι αν σερφάρεις επικίνδυνα!!

 

..κοριτσάκια βλέπεις?

 

οχι καμια σχεση.... μου το κανει συνεχεια ακομα και στο google

 

χρησιμοποιησε τον μοζιλα με add ons. κανουν δουλεια

οκ υπαρχει καποιο add ons συγκεκριμενο που πρεπει να περασω ; ή απλα εγκαθιστω ολα τα add ons που μου βγαζει οτι υπαρχουνε διαθεσιμες ενημερωσης για εγκατασταση;

Edited by mcde

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το adblock (καπως ετσι τελος παντων) και δεν εχω πλεον τετοια προβληματα.

 

πηγαινε στο θεμα του μοζιλα να μαθεις περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το adblock (καπως ετσι τελος παντων) και δεν εχω πλεον τετοια προβληματα.

 

πηγαινε στο θεμα του μοζιλα να μαθεις περισσοτερα

 

σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση να εισαι καλα θα κοιταξω . καλες γιορτες!!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πάρει ιό και σου εμφανίζει σε κάθε ιστοσελίδα διαφημίσεις ;; :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να βοηθησει.

εχω xp home 32 bit,εκανα ενα αλλο pariticion στον δευτερο σκληρο που εχω για να βαλω τα windows 7 ultimate 64bit,να δω γενικα τι λεει ως λειτουργικο.

μετα απο 4 αποτυχιες εγκαταστασεις,τα παρατησα,αλλα τωρα στο boot μου βγαζει συνεχεια 4 επιλογες windows 7 και την προηγουμενη εκδοση λειτουργικου (xp home).

πως μπορω να τα σβησω ωστε να μπουταρει απεθειας στα xp και να μην αναγκαζομαι να περιμενω ωστε να επιλεξω τα xp?

μπηκα στο boot.ini των xp,αλλα ειναι μια χαρα .

τι πρεπει να κανω?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα σκληρο στο pc μου,ο οποιος πριν ηταν σε αλλο pc,με windows xp..εγω εχω τα 7αρια και απλα θελω να παρω τα αρχεια (φωτος,βιντεο,μουσικη) απο τον σκληρο με τα xp,αλλα μου βγαζει οτι απαγορευεται κτλ...πως γινεται σε αυτη τη περιπτωση?

 

 

το δοκιμασα,αλλα παλι δεν μπορεσα να κανω κατι.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.Έχω windows 7 και όσα παιχνίδια έχω βάλει δεν παίζουν full screen.Έχω αλλάξει ανάλυση και άλλες επιλογές και παρ'όλο που βελτιώνονται τα γραφικά δεν γίνεται full screen.Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...