Jump to content

Συσκευή Windows Mobile με ελληνικά και dual SIM


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβα κι εγώ εχθές το T5888+ και το ψάχνω....

 

Βασικά διαπίστωσα οτι γράφει επεξεργαστή Qualcomm MSM7200A στα 600ΜΗΖ, RAM 288, Flash Size 512, με οθόνη 800x480, αντί για Hislicon K3 533HMz. Βέβαια άλλο τι γράφει κι άλλο τι είναι...

 

Επίσης η κάμερα μου βγάζει με ανάλυση 2000x1200 και όχι 2048*1536 και δεν έχει autofocus όπως μου έλεγαν.

 

Κατά τα άλλα είναι φοβερό τηλέφωνο, αν και το δικό μου έχει 2 καμμένα pixels και μάλλον θα το στείλω πίσω. Πάει σφαίρα, μπαίνει WIFI σε πολύ καλή ταχύτητα, έχει 8GB μνήμη επάνω, και το GPS δουλεύει μια χαρά σε δοκιμή που του έκανα με Destinator 7 εχθές...

 

Επίσης δοκίμασα MSN, Skype με επιτυχία.

 

Το μόνο πρόβλημα μου είναι οτι όταν είναι σε standby mode, και ενώ το έχω βάλει να κλείνει το φως σε 10", το backlight δεν κλείνει, απλά χαμηλώνει, και συνεχίζει να φωτίζει. Ο μόνος τρόπος που βρήκα για να σκοτεινιάσει τελείως, είναι να πατήσω το on/off στιγμιαία. Τότε σβήνει τελείως το backlight, και αν το ξαναπατήσω ξαναανάβει. Όμως αν το αφήσω λίγη ώρα, μετά δεν επανέρχεται, ενώ αναβοσβήνει το πράσινο φωτάκι δεξιά, και ούτε κλήσεις λαμβάνει (ενώ καλεί, δεν χτυπάει καν), και αναγκάζομαι να του βγάλω την μπαταρία. Έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα?

 

Κι ένα ακόμη ερώτημα, επειδή θέλω να μπαίνω στο online menu της κάρτας, για να αλλάζω νούμερα από εκεί, αλλά δεν το εμφανίζει κάπου, ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να το εμφανίσει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβα κι εγώ εχθές το T5888+ και το ψάχνω....

 

Βασικά διαπίστωσα οτι γράφει επεξεργαστή Qualcomm MSM7200A στα 600ΜΗΖ, RAM 288, Flash Size 512, με οθόνη 800x480, αντί για Hislicon K3 533HMz. Βέβαια άλλο τι γράφει κι άλλο τι είναι...

 

Επίσης η κάμερα μου βγάζει με ανάλυση 2000x1200 και όχι 2048*1536 και δεν έχει autofocus όπως μου έλεγαν.

 

Κατά τα άλλα είναι φοβερό τηλέφωνο, αν και το δικό μου έχει 2 καμμένα pixels και μάλλον θα το στείλω πίσω. Πάει σφαίρα, μπαίνει WIFI σε πολύ καλή ταχύτητα, έχει 8GB μνήμη επάνω, και το GPS δουλεύει μια χαρά σε δοκιμή που του έκανα με Destinator 7 εχθές...

 

Επίσης δοκίμασα MSN, Skype με επιτυχία.

 

Το μόνο πρόβλημα μου είναι οτι όταν είναι σε standby mode, και ενώ το έχω βάλει να κλείνει το φως σε 10", το backlight δεν κλείνει, απλά χαμηλώνει, και συνεχίζει να φωτίζει. Ο μόνος τρόπος που βρήκα για να σκοτεινιάσει τελείως, είναι να πατήσω το on/off στιγμιαία. Τότε σβήνει τελείως το backlight, και αν το ξαναπατήσω ξαναανάβει. Όμως αν το αφήσω λίγη ώρα, μετά δεν επανέρχεται, ενώ αναβοσβήνει το πράσινο φωτάκι δεξιά, και ούτε κλήσεις λαμβάνει (ενώ καλεί, δεν χτυπάει καν), και αναγκάζομαι να του βγάλω την μπαταρία. Έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα?

 

Κι ένα ακόμη ερώτημα, επειδή θέλω να μπαίνω στο online menu της κάρτας, για να αλλάζω νούμερα από εκεί, αλλά δεν το εμφανίζει κάπου, ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να το εμφανίσει αυτό??

 

Πως ενεργοποιησες τις sim?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το Finger keyboard είναι τέλειο, απλά δεν ξέρω γιατί, όμως μετά από κάθε restart πρέπει να το ξανατρέξω από το desktop. Δεν γίνεται να είναι συνεχώς ενεργοποιημένο?

 

Και μια ακόμα ερώτηση: Ποιον browser μου προτείνετε, ως τον πιο γρήγορο, που να μπορεί να παίζει και οριζόντια όταν γυρίζω το τηλέφωνο ? Γιατί ο IE δεν το κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ rynac ok μπήκα στο wireless manager κατάφερα να κλεισω το flight mode αλλά το μονο που μου ανοιγει ειναι το wifi

Tα SIM1 και SIM2 παραμένουν closed οταν μου βγαινει μηνυμα για να τα κάνω open πατάω yes αλλά δε γινεται τιποτα... μήπως πρέπει να βάλω κάτι στο sim setting? δοκίμασα στο sim no να βάλω τοσο τον αριθμο του κινητου οσο και τον 16ψηφιο κωδικο της sim αλλά τιποτα ....αν κάποιος έχει το ιδιο μοντέλο ας βοηθήσει!!!

Edited by Dimis72
Link to comment
Share on other sites

@ spkprs

 

Φιλε μου ψαξε λιγο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=619643

Εχει πολλα πραγματα για να αλλαξεις Rom ή να κανεις Upgrade αν και καπου εκει μεσα ειδα να λενε για Rom που φτιαχνει αυτα τα προβληματα οπως και προβληματα με G-sensor.

Φαντασου ... τωρα τελειωσα το ψαξιμο.

 

 

Για τους υπολοιπους ... το μονο που βρηκα για το προβλημα με το +30 ειναι το MagiCall.

Το προηγουμενο URL ειναι για αυτα τα τηλεφωνα και το MagiCall ειναι το μονο που μπορεσα να βρω ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

Το προγραμμα δεν ειναι Free αλλα μπορειτε να το βρειτε πολυ ΦΤΗΝΑ.

Εδω εχει τα Rules που πρεπει να μπουν στο προγραμμα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=298113

Εγω εβαλα μονο ενα Rule [(3) Name: "International Calls".] και δουλεψε κανονικα.

Και τωρα το τηλεφωνο ειναι απιθανο.

Thanks.................

 

Το έκανα κι εγώ και όντως δουλεύει τέλεια!!!

 

Να σαι καλά....

Link to comment
Share on other sites

Το skype που αναφερεις οτι δουλευει το εχεις δοκιμασει και σε κλησεις φωνης κ σε βιντεοκλησεις και λειτουργει οκ?

 

Υ.Γ παντως με την πτωση του ευρω το κινητο εχει παει στα 210Ε πλεον...

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Το skype που αναφερεις οτι δουλευει το εχεις δοκιμασει και σε κλησεις φωνης κ σε βιντεοκλησεις και λειτουργει οκ?

 

Υ.Γ παντως με την πτωση του ευρω το κινητο εχει παει στα 210Ε πλεον...

 

Το έχω δοκιμάσει σε κλήση μεταξύ 2 smartphones με skype (από Skype σε Skype)....

 

Τέλεια ακούγεται...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε θελω να παρω ενα κινητο με 2 σιμ και να εχει αρκετα καλη καμερα.3.15mgpx πιστευω οτι ειναι αξιοπρεπη.ελεγα να μην καταληξω σε κινεζικο γιατι ολο φρου φρου και αρωματα ειναι, αλλα βγαζουν προβληματα κτλ.αν δεν εχει καλη καμερα, που θελω που και που να βγαλω και μια φοτο, δεν το θελω αρα το μονο κινητο που εχει αυτη τη δυνατοτητα ειναι το τ53833 +.. καπως ετσι τελος παντων.εχει και τα windows mobile gps t.v. fm κτλ.αρα λεω να παω εκει.η καμερα ειναι οντως καλη?εχει ζουμ φλας?γενικα σαν μενου τι λεει?υπαρχει κατι σε ελληνικα windows?εχει προβληματα στα μνμ στις επαφες(κατι ακουγα για το π που ειναι παντα μικρο)κτλ.ανταποκριση αφης?βιντεο απο you tube βλεπουμε?fb msn sites μπαινεις κανονικα ολα οκ?για να καταλαβεις ελεγα να παρω το samsung b5722.απλα αυτο ειναι πιο ομορφο με windows wifi κτλ.κανε μια αναλυτικη περιγραφη για το κινητο εχεις καταλαβει περιπου τι ψαχνω και αν θες πες μου τι γνωμη σου...α και κατι τελευταιο , αν υπαρχει κινεζικο με καλη καμερουλα 3.15 και πανω εννοω χωρις windows αν ειναι να γλιτωσω καποια χρηματα.ευχαριστω πολυ για την δουλεια που κανετε και τη βοηθεια που προσφετετε..
Link to comment
Share on other sites

γιατι δε περνεις ενα επωνυμο μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση να μην εχεις τετοιες φοβιες και κοληματα :) , σπανια θα βρεις κινεζικο με αξιοπρεπη καμερα
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειχα σκοπο φιλε απλα ελεγα οτι το συγκεκριμενο ειναι κατι διαφορετικο.ιδικα για καμερα που λεει 3.15..δεν ειναι εε?http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82/htc/touch/touch-diamond2-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%BF-gps-wi-fi-wm65/v/an606249090/ τι γνωμη σας.... Edited by liontarakiii
Link to comment
Share on other sites

καταρχην αυτο που δειχνεις εχει μια σιμ εδω μιλαμε για δυο σιμ,anyway,

αυτο το εχετε δει?

http://www.e-mobilo.com/dg3.html

Link to comment
Share on other sites

καταρχην αυτο που δειχνεις εχει μια σιμ εδω μιλαμε για δυο σιμ,anyway,

αυτο το εχετε δει?

http://www.e-mobilo.com/dg3.html

φιλε Κωστα ενδιαφερον το κινητακι αυτο, απο παλια ειχα ενα κολλημα με το αντιγραφο του hero (ειχα ανοιξει θεμα γιαυτο).αλλα τωρα βλεπω οτι εχει ερθει και με διπλη σιμ γιαυτο υπαρχει περιπτωση να φορεσει ελληνικη ρομ με τα 6.5;

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μη σας απαγοητευσω οπως απαγοητευτικα εγω απλα μιλησα με 2 πωλητες απο το ricardo.gr και εναν απο το solonomi.com.ξεκαθαρα μου ειπαν και οι 3 οτι δεν υπαρχει windows mobile με 2σιμ και 3.2 mpx καμερα.κανενα.ολα ειναι 2.εκεινοι που βαζουν παραπανω καμερα(καποιοι λενε 5mpx) ειναι για να πουλησουνε πιο ακριβα.υπαρχουν διαφορες εκδοσεις σε λειτουργικα μνημη ram/rom κτλ αυτο να κοιταμε.μακαρι να βγω ψευτης αλλα ετσι μου ειπαν ολοι.α ρε sunno βγαλε με 2 σιμ να γινει χαμος....
Link to comment
Share on other sites

ελληνικη ρομ δυσκολο και δεν προτεινω πειραματα,ελληνικο πληκτρολογιο και spb shell με ελληνικα ευκολα:D:D
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα να παρω με αγγλικα windows..αφου λυνετε το προβλημα με τα εληνικα..η καμερουλα ομως ειναι ι ιδια.ετσι μου ειπαν.το εχει κανεις στα χερια του?καμια καλη περιγραφη? Edited by liontarakiii
συμπληρωση απαντησης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...