Jump to content

Συσκευή Windows Mobile με ελληνικά και dual SIM


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ όλους.

 

Αν είναι εύκολο, κάποιος που έχει το W73 ας μας κάνει κάποιο σχόλιο σχετικά με το πόσο εύκολο είναι να γράψει κανείς μήνυμα με το ενσωματωμένο πληκτρολόγιο, έστω με αγγκλικούς χαρακτήρες, καθώς και εαν είναι εύκολο να επιλέξει έπειτα απο ποια sim θα κάνει αποστολή του μηνύματος. Σε περίπτωση αγγλικών χαρακτήρων απο το hardware πληκτρολόγιο , υπάρχει πρόβλημα αναγνωρισεις του μηνύματος απο τον παραλήπτη?

 

Επίσης εάν είναι εύχρηστο και εύκολο να επιλέγει κανείς κάθε φορά απο ποια sim θα κάνει μια κλήση, ή εαν καταλαβαίνει απο ποια sim δέχεται μια κλήση.

 

Τέλος εαν έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα στο κινητό, όπως πχ να κολλάει, να μην κρατάει η μπαταρία, να μην αναγνωρίζει τον καλούντα ή τον αποστολέα μηνυμάτων, προβλήματα στην εγκατάσταση προγραμμάτων, ανάγκη για hard reset-format και γενικά οποιαδήποτε δυσλειτουργία....

 

Όπως καταλαβαίνετε είμαι ένα βήμα πριν το πάρω...:cool:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανένας δυστυχώς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί την αξιόπιστη λειτουργία αυτών των ατεστάριστων συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλημερα θα ηθελα να ρωτησω ποιια ειναι η καλυτερη επιλογη για android dual sim και απο που μπορω να το προμηθευτω... Ευχαριστω
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

θα ηθελα την βοηθεια σας

αγορασα το http://www.e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&category_id=185&flypage=flypage.tpl&product_id=1309&q=eshop&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=77 κ προσπαθεισα να περασω την αγγλικη ρομ που βρεικα στο solomoni.com

ενω το τηλ δεχεται το file from sd μετα κολαει και δεν παει παρακατω.

κανω ακριβος οτι γραφει στισ οδηγιες αλλα τιποτα!το τηλ παραμενει εκει.

τι κανω λαθος?υπαρχει περιπτωση αυτο που αγορασα να μην ειναι το ιδιο κ να χρειαζεται διαφορετικη ρομ?

 

help guys!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει περιπτωση αυτο που αγορασα να μην ειναι το ιδιο κ να χρειαζεται διαφορετικη ρομ?

 

Φυσικά. Κάθε rom απευθύνεται σε συγκεκριμένο μοντέλο. Σιγουρέψου ότι έχεις τη σωστή rom.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι την πατισα..κ αυτο γιατι νομιζα οτι υπαρχει μονο ενα μοντελο απο αυτο το τηλ κ εκανα το λαθος να περασω αυτη τη ρομ

υπαρχει καποιος εδω βρε παιδια που μπορει να μου πει που αλλου να ψαξω για ρομ για αυτο το τηλ?

καποια ιδεα?

κατι?

 

 

σας ευχαριστω πολλυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικά δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Έχεις κάποιο link από όπου κατέβασες τη rom; Ρώτησε εκεί αν είναι συμβατή με τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

sto solomoni.com ρωτισα κ τελικα μου ειπαν πως υπαρχει πιθανοτιτα να μην ταιριαζουν οι ρομ γιατι υπαρχουν κ αλλα μοντελα

υπαρχει καποιος που να ξερει παιδια που θα μπορουσα να κοιταξω για να βρω καμια ρομ για το δικο μου?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sto solomoni.com ρωτισα κ τελικα μου ειπαν πως υπαρχει πιθανοτιτα να μην ταιριαζουν οι ρομ γιατι υπαρχουν κ αλλα μοντελα

υπαρχει καποιος που να ξερει παιδια που θα μπορουσα να κοιταξω για να βρω καμια ρομ για το δικο μου?

 

Δυστυχώς με τα κινέζικα δεν βγάζεις άκρη. Κυκλοφορούν τόσα που αφενώς δεν ξέρεις ποιο είναι ποιο, αφετέρου δεν είσαι σίγουρος για το αν αληθεύουν τα ονομαστικά χαρακτηριστικά που το συνοδεύουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sto solomoni.com ρωτισα κ τελικα μου ειπαν πως υπαρχει πιθανοτιτα να μην ταιριαζουν οι ρομ γιατι υπαρχουν κ αλλα μοντελα

υπαρχει καποιος που να ξερει παιδια που θα μπορουσα να κοιταξω για να βρω καμια ρομ για το δικο μου?

 

ευχαριστω

 

ψαξε στους xda καπου ειχε παρει το ματι μου roms για κινεζικα topaz

 

edit: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=619643&highlight=tops

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Την καλή υποστήριξη πως την διαπίστωσες;

Πρώτη φορά βλέπω μη επώνυμο κινητό τέτοιας έκτασης παρουσίαση με αναλυτικά βίντεο για τις δυαντότητες του τηλεφώνου, τα μενού του, ρυθμίσεις κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο υστερα απο πολλες δοκιμες ειδα οτι η ελληνικη rom για το Α1 ΤΟΡS δε τρεχει καλα και βγαζει αρκετα κολληματα.Η δε αγγλικη ειναι σωστη και παει σφαιρα.Οσο αφορα το προβλημα με το 0030 το εμφανισε και μενα αλλα βρηκα τι φταιει.Οποτε συγχρονισω το κινητο με το outlook τοτε αποκτανε προβλημα οι επαφες και εμφανιζεται το προβλημα.Οποτε βρηκα ενα προγραμμα το mobiledit με το οποιο παει μια χαρα και δεν εμφανιζει το προβλημα.Τελος για να δουλεψει το gps πρεπει οπωσδηποτε πρωτα να τρεξω το BeeLineGPS και μετα αφου το κλεισω τρεχω το προγραμμα πλοηγησης.igo k dest7 τρεχουν μια χαρα .

 

Καλησπέρα παιδιά μετά από 1 χρόνο συμβίωσης με το K599 και αφού τον συνήθισα τον κινέζο είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά με WM 6.5 (χρειαζόμουνα μία αναβάθμιση) Δεν έχω σκοπό για να πώ την αλήθεια να δώσω παραπάνω από 160 ευρώπουλα και νομίζω ότι η πλέον δίκαιη επιλογή είναι το t5388i... έλα όμως που ξετρύπωσα κ το t5588... αν το πάρεις σαν αύξοντα αριθμό πρέπει να είναι πιό καινούριο... ξέρει κανένας τπτ σχετικό? έχει να προτείνει κανένας καμία άλλη επιλογή σε αυτά τα χρήματα? Αυτά που θέλω οπωσδήποτε είναι dual sim, wifi και φυσικά να είναι WM γτ το Κ599 μου άλλαξε τα φώτα. Αν γνωρίζει κανένας τπτ σχετικό με την οθόνη αφής των μοντέλων θα ήμουνα υπόχρεος... το Κ599 με ταλαιπώρησε μέχρι να το συνηθίσω... αυτά έχουν βελτιωθεί καθόλου?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας

Παναγιώτης

 

εχω το A1 TOPS και εχω προβλημα με το gps δεν βρισκει δορυφορους καθολου..οταν ετρεξα το BeeLineGPS μου εβγαλε μπερδεμενους χαρακτηρες και δεν ξερω τι παταγα στην ουσια.

σε τι 8υρα και τι ταχυτητα παιζεται?

OΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΡΙΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ!

 

τελικα το ενεργοποιησα!!!!!!!!!

αλλα αν κλεισω το BeeLineGPS και τρεξω το dest7 δουλευει κανονικα.

αν κλεισω το dest7 μετα και το ξανανοιξω μετα απο λιγο δεν δουλευει,πρεπει παντα να τρεχω το BeeLineGPS??????

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]Το απολυτο οπλο

Golf mk3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε οτι αφορα το Tops A1 παρακατω θα βρειτε ολα οσα θα θελατε να ξερετε για το συγκεκριμενο και τις παραλλαγες αυτου.

Προσωπικα μεσα απο εκει βρηκα πολλες πληροφοριες και εφαρμογες και προγραμμα αλλαγης-καταχωρησης ΙΜΕΙ numbers με οδηγιες στα...Ρωσσικα!!! σε αρχειο *.doc

AN ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΜΕΙ αριθμο και δειχνει την λεξη ΟΚ ΔΕΝ συνδεεται με κανεναν Παροχο.

http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?f=22&t=3394

http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?f=22&t=5340

 

η αληθεια ειναι οτι δυσκολευτικα αρκετα με το Google translator διοτι στο site εχει posts και σε Ουκρανικα.

Η δικη μου συσκευη δουλευει τέλεια με ισχυροτατο σημα δικτυου και στις δυο

καρτες σε συγκριση με Nokia & LG με τον ιδιο provider στο ιδιο σημειο, χωρις να ψήνεται το αυτί μου σε σχεση με ενα αλλο dual sim ZOHO.!!

Η μπαταρια του σε standby με λιγα τηλεφωνα, κραταει 4 μερες!

Δεν γραφω κατι λιγοτερο ή περισσοτερο, απο ολα τα παραπανω.

Το μονο που δεν καταφερα , και δεν ασχοληθηκα εκτεταμενα, ειναι οτι με το WhatsUp εβαλα και ιντερνετ για ενα μηνα, αλλα δεν ηταν επιτυχης η αυτοματη

ρυθμιση και κατεφυγα σε manual κατοπιν οδηγιων . Ειχε iexplorer

αλλα με google maps σερνοτανε.

Επισης πρεπει να τρεξω πρωτα ενα απο τα προγραμματα gps πχ. Gps test και μετα αφου το κανω minimize τρεχω τα Dest & igo8-9 εκτος του Ginius με μια εντολη στο ordinale.ini .. use_id_driver=1 τρεχει απ'ευθειας.

H ευαισθησια της οθονης και η φωτεινωτητα ειναι πολυ πανω του μετριου.

Το ακουστικο ειναι super και σε θορυβωδες περιβαλλον.

Κολληματα, σπανια σε δυνατη χρηση, και με δονηση ΟΝ καλλαει , ευθυνεται το SPB Shell 3.5.5 αν βαλετε πιο παλιο δεν εχει προβλημα.

Αν εχει κατι να προσθεσει καποιος αλλος.....

 

Τρεχουν τα παρακατω..

Adobe reader

BeeLine

Total CMD

Destinator

G-Alarm

Ginius driver

Google maps

Gps test

Igo Primo

Igo8

Opera 10 & Mini

Core Player

Notepad

Rar

Regedit

Resco Explorer pro

Resco Photo

ResInfoTask

Spb shell

Spb Keyboard

Spb Time

Sprite Backup

Tcpmp

VisualGps

XnView

Office

και ολα τα δικα του προγραμματα

 

Τελος θα ηθελα να ευχαριστησω τα παιδια εκει με τα pm που μου εστειλαν

Edited by spkprs
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε στα χέρια μου το νέο dual sim με windows mobile T4233. Εντυπώσεις στις επόμενες ημέρες. Προς το παρόν, όλα όπως τα περίμενα. Ένα link με χαρακτηριστικά εδώ: http://www.clonedinchina.com/2010/06/touch-t4233-windows-mobile-based-on-a-mtk-mt6516-chip.html
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

 

Μωλις ελαβα και εγω το Τ5388++, ολα μια χαρα μεχρι στιγμης. Πολυ καλο κινητο και ομορφο.

 

Εχω ομως ενα προβλημα, εκανα εγκατασταση το Destinator 7 κανονικα, το πρoγραμμα φορτωνει αλλα δεν μου βρισκει τους χαρτες.

 

Εχετε ιδεα εσεις που ειστε expert που πρεπει να τους βαλω για να τους βρει να δουλεψει το GPS???

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο φακελο του Dest , τα αρχεια των χαρτων σε φακελο GreeceUI ανοιξε το Destinator.ini και γραψε MAP_NAME=GreeceUI λογικα θα σου δουλεψει

ετσι τα εχει και απο την μαμα του.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο φακελο του Dest , τα αρχεια των χαρτων σε φακελο GreeceUI ανοιξε το Destinator.ini και γραψε MAP_NAME=GreeceUI λογικα θα σου δουλεψει

ετσι τα εχει και απο την μαμα του.

 

Ευχαριστω εισαι πρωτος.

 

Το εφτιαξα οπως μου ειπες και τωρα δουλευει μια χαρα και το GPS.

 

Τωρα ομως εχω ενα αλλο προβλημα, το πληκτρολογιο του destinator δεν γραφει ελληνικα και οι χαρτες που εχω εχουν ελληνικα ονοματα.

 

Καμια ιδεα για αυτο????

 

Επισης να πω οτι εχω εγκαταστησει Opera, Google Maps και δουλευουν αψογα.

 

Αλλα ειδικα με τον GoogleMaps το κινητο "γονατιζει".

 

Ενω το FingerKeyboard κολαει οταν τρεχεις τον Internet Explorer. Αλλα αυτο ειναι κατα 99.9% προβλημα software και οχι του τηλεφωνου.

 

ActiveSync εγινε OK χωρις κανενα προβλημα. Contacts, Calendar, Tasks, τα παντα.

 

Ενω (εχοντας την Αγγλικη ROM), με τον FingerKeyboard εγκατεστημενο δεν εχω προβλημα με επαφες, SMS ή αναζητηση.

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...