Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης ενας πολυ ευκολος τροπος ειναι να παρεις ενα usb για μπλουτουθ(να κανεις τον υπολογιστη σου να εχει μπλουτουθ δηλ..αν δεν εχει ηδη)και τα στελνεις κατευθειαν,ουτε καλωδια ουτε μπερδεματα...αυτα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επισης ενας πολυ ευκολος τροπος ειναι να παρεις ενα usb για μπλουτουθ(να κανεις τον υπολογιστη σου να εχει μπλουτουθ δηλ..αν δεν εχει ηδη)και τα στελνεις κατευθειαν,ουτε καλωδια ουτε μπερδεματα...αυτα

μια ερωτησουλα...πως μπορω να κανω το κινητο μου να συνδεετε μονο με wifi.

γιαι μερικες φορες μπαινει και το 3g στη μεση και χρεωνει χωρις να το καταλαβαινεις.να μπαινει μονο με wifi αλλιως να μην ανοιγει τιποτα....οποιος ξερει ας μου πει....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εγω τωρα πηρα το 505. εχω 2 ερωτησεις.

1) μπορει να εγκατασταθει αλλο λειτουργικο;

2) υπαρχουν themes περα απο τα default; και αν ναι που μπορω να κατεβασω;

Link to comment
Share on other sites

φιλε std... επειδη το κινητακι ειναι τουμπανο ιδιετερα στην τιμη που κανει και αυτα που προσφερει ,ενα απο τα λιγα του ελλατωματα ειναι το gps υπαρχει ολοκληρο αρθρο για αυτο.δεν λιγο και προηγουμενες σελλιδες...

 

Ευχαριστω για την ανταποκριση liontarakii, αλλα αυτο που ρωτησα ειναι αν χρεωνομαι οταν ανοιγω το googlemaps. Ή απλα ειναι αποθηκευμενοι οι χαρτες στο κινητο?

Για το gps εχω προσπαθησει παρα πολυ αλλα δεν εχω καταφερει να το βαλω ακομα και το χω ψιλοποαρατησει. Ευχαριστω και παλι...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εγω τωρα πηρα το 505. εχω 2 ερωτησεις.

1) μπορει να εγκατασταθει αλλο λειτουργικο;

2) υπαρχουν themes περα απο τα default; και αν ναι που μπορω να κατεβασω;

 

Δυστυχώς, η απάντηση και στα δύο ερωτήματά σου είναι αρνητική.

Link to comment
Share on other sites

... αλλα αυτο που ρωτησα ειναι αν χρεωνομαι οταν ανοιγω το googlemaps. Ή απλα ειναι αποθηκευμενοι οι χαρτες στο κινητο?

 

KAΘE ΦOPA που ανοίγεις το google maps χρειάζεται να κατεβάσει δεδομένα για να εμφανίσει τους χάρτες. ΔEN τους έχει αποθηκευμένους στο κινητό. Oπότε, ναι, χρεώνεσαι όταν το ανοίγεις, εκτός αν είναι συνδεδεμένος μέσω wifi σε κάποιο ασύρματο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το κανω install ;

γιατι θα το παρω του χρονου αν το δωσω στην lg

επισης τα firmware που ειναι στο

http://www.lgarenatools.moonfruit.com/#/firmware/

ειναι μονο για arena ; ρωταω γιατι εχουν αρκετα ομοια αξεσουαρ και εφαρμογες :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει καποιος τροπος εγκαταστησεις εσυ την v10e εκδοση απο το σπιτι σου ...

 

Οσο για αυτο που λες με το αρενα δεν το ξερω αλλα μαλον οχι ...:worry:

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

βρηκα εδω κατι :

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f177/lg-gt505-flash-files-setool-1015252/

http://rs979.rapidshare.com/files/394810764/BIN-GT505AT-00-V10f-EUR-XXX-OCT-09-2009_0.rar

 

δεν ξερω τι ακριβως ειναι :P

 

ενα δεν μπορω να καταλαβω μονο!!!

γιατι μαι φορα ενω περπατουσα ειχε βρει δωοριφορο και τωρα που περπαταω εντως πολεως δεν βρισκει τπτ ;

το τζοκινγκ ..

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

παιδακια μια ερωτηση δεν ξερω αν ειναι χαζη...οταν λετε google maps εννοειτε το google που βρισκετε κατω απο το εικονιδιο του browser?

και ειναι gava εφαρμογη?γιατι απο το google μου μπαινει ανετα ενω απο τον browser δεν την παλευει...μπαινω δηλαδη με java?εχω μπερδευτει.οταν κανω αποσυνδεση απο το google μου λεει εξοδος απο τον browser.

οσο για τις ρυθμισεις για να μπαινω μονο απο wifi πηρα τηλεφωνο την κοσμοτε απενεργοποιησα τα παντα εχω παει μενου,βοηθητικες εφαρμογες,browser.ρυθμισεις,προφιλ,wifi

και οσο αναφορα το google maps επειδη διαβασα οτι ειναι java εφαρμογη και δεν ξερω επειδη μπαινω απο εκει αν μπαινω με java πηγα μενου,ρυθμισεις,συνδεσιμοτητα,java,προφιλ,(εκει μουεχει 2 επιλογες cosmote java και wifi)και εννοειτε επιλεγω το 2ο.να κανω κατι αλλο?

αν κατεβασω το οπερα θελει να κανω αλλες ρυθμισεις για να μπαινει και αυτο με wifi ?

οποιος ξερει ας μου πει να στε καλα............

Link to comment
Share on other sites

Εχω και 'γω αυτο το κινητο απο προχθες ..!! Ειναι τελειοοο !!!:D

 

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να του βγαλω το ενοχλινιτκο "μπιπ" που ακουγεται οταν δεν εχει μπαταρια ???Ακομα και οταν ειναι στο αθορυβο αυτο κανει "μπιπ" ....

 

Επισης ξερει καποιος πως βγαζω την εικονο υποδοχης οταν ανοιγω το κινητο ? (εκεινη τη μαυρη με το βελακι ) ???

 

Τελος , ξερει κανεις κανα site σαν το lggt505tools.tk γιατι οσες φωρες κ αν εχω μπει εκει μου βγαζει κατι βλακεις διαφημισεις ... (Περα απο το getjar και το mobille9 )

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό το μπιπ θα το ακούς ό,τι κι αν προσπαθήσεις να κάνεις. Άλλωστε χρειάζετε να ειδοποιήσε για όταν τελειώνει η μπαταρία. Είναι σαν έχεις γεμάτη την μνήμη sd από φωτογραφίες και βίντεο και να μην σου έδειχνε αν έχεις χώρο για άλλη φωτογραφία ή για βίντεο 1 λεπτού. Θα έμπαινες στο φορουμ και θα γράφαμε σελίδες επί σελίδων για αυτό!

 

Όσο για το άλλο με το βελάκι νόμιζα πως κάπου το είχα δεί αλλά τελικά ήταν άλλο.

Το σάιτ lggt505tools.tk ήταν προσωπικο σάιτ. Τώρα αν κάποιος έχει αγάπη και θέληση να κάνει κάτι παρόμοιο μαζεύοντας 10-12 προγράμματα είναι καλοδεχούμενος (όχι δεν ήταν δικό μου! :-) ).

Link to comment
Share on other sites

ok thanks ! Α και κατι αλλο ...

Το εχω φορτισει 2 φωρες μεχρι τωρα , κανει να το φορτιζω ενω ειναι ανοιχτο ή να το αφησω καλυτερα μεχρι να "στρωσει" η μπαταρια ???

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κλείνω την συσκευή για να φορτίσω την μπαταρία.

Ποτέ με ανοιχτή την συσκευή για το λόγο του ότι ένα μέρος από το ρεύμα θα μπαίνει στην μπαταρία και η μπαταρία θα δίνει ρεύμα για να λειτουργεί η συσκευή.

Με αυτόν τον τρόπο η μπαταρία αργεί να φορτίσει πλήρως και με τον καιρό μπορεί να μειωθεί η διαρκεια ζωής της.

Άλλωστε τι είναι 2 ώρες κλειστό το κινητό μπροστά στις 2 μέρες ή και παραπάνω χρόνου αναμονής για την λειτουργία του.

Α, και κάτι για το οποίο πολλοί πωλητές το λένε και δεν υφίσταται από την πρώτη μέρα που βγήκανε οι επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ανεξαρτήτου μεγέθους.

Όλες αυτές οι μπαταρίες δεν έρχονται άδειες. Έχουν ένα μέρος φόρτισης μικρό. Αν έρθουν άδειες θα χαλάσουν πριν την ώρα τους. Ολες οι εταιρίες λένε κάτι πολύ απλό. Οι μπαταρίες δίνουν το 100% της ισχύς τους μετά από 2-3 πλήρεις φορτίσεις και αποφορτίσεις.

Δηλαδή, την βάζεις και φορτίζει μέχρι να γεμίσει η μπαταρία. Την χρησιμοποιείς μέχρι να σου βγάλει σήμα άδειας μπαταρίας. Την ξαναφορτίζεις πλήρως και η μπαταρία δουλεύει στο μέγιστο. Οι παλιές θέλανε 2-3 πληρη αδειάσματα και γεμίσματα των στοιχείων τους. Της τελευταίας τεχνολογίας με 1-2 πλήρεις αποφορτίσεις και επαναφορτίσεις αποδίδει στα μέγιστα.

Βέβαια ο χρόνος που θα αδειάσει η μπαταρία εξαρτάται και από την χρήση που θα κάνεις. Όσα πιο πολλά φορτώνεις τόσο πιο πολύ ενέργεια καταναλώνεις.

Σαν το ρεύμα ένα πράγμα. Όσες συσκευές δουλευουν ταυτόχρονα μέσα σε ένα σπίτι (τηλεοραση, πιστολακι, κλιματιστικο) τόσο περισσότερο ρεύμα καταναλώνεις (κι ανάλογα την συσκευή).

Link to comment
Share on other sites

παιδακια εμενα θα μου απαντησετε?

το google ειναι το ιδιο με το google maps?

κανενα ling για το οπερα 5 εχουμε απο το κινητο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το google που έχει είναι το πρόγραμμα πλοήγησης της google.

Το μειονέκτημα είναι ότι τρώει data από το δίκτυο που είσαι και χάνεις μονάδες.

Link to comment
Share on other sites

ειναι λοιπον προγραμα του browser του κινητου ετσι δεν ειναι?κατι σαν συντομευση δηλαδη.δεν εχει σχεση με το google maps.

μπαινω με wifi δεν μου τρωει μοναδες.

java προγραμμα ειναι το opera ε?κανενα ling εχουμε?

Edited by liontarakiii
Link to comment
Share on other sites

ειναι λοιπον προγραμα του browser του κινητου ετσι δεν ειναι?κατι σαν συντομευση δηλαδη.δεν εχει σχεση με το google maps.

μπαινω με wifi δεν μου τρωει μοναδες.

java προγραμμα ειναι το opera ε?κανενα ling εχουμε?

 

Πλοήγησης έγραψα. Όχι σερφάρισμα στο διαδίκτυο.

Navigator. μόνο αν έχεις την σύνδεση για διαδικτυο αποκλειστικά μέσω wi-fi δεν θα σου τρώει μονάδες, αρκεί να βρίσκεις ανοικτά ασύρματα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος να αναβαθμισουμε αυτο το καταραμενο τηλ χωρις να το στειλουμε για service?

 

το δικο μου εχει v10a (απο γερμανο) και ενω εχουν βγει τοσα updates ο upgrader λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη εκδοση.

 

εχει βρει κανεις firmware κ flasher?...

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Πλοήγησης έγραψα. Όχι σερφάρισμα στο διαδίκτυο.

Navigator. μόνο αν έχεις την σύνδεση για διαδικτυο αποκλειστικά μέσω wi-fi δεν θα σου τρώει μονάδες, αρκεί να βρίσκεις ανοικτά ασύρματα δίκτυα.

 

βασικα ευχαριστω για την αμεση απαντηση.απλα ενοοω το google που εχει στο βασικο μενου οχι στις εφαρμογες.με αυτο μπαινω.οκ βρηκα ακρη κατεβασα και το mini opera 5 απλα τα γραμματα και οι αριθμοι τοσο μικροι ειναι?μονο με πενακι τα δουλευεις δηλαδη?

καμια σχεση παντως με τον browser βασικα ειναι πολυ ανωτερη η πλοηγηση εκει.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.

ρε παιδια μερικες ερωτησης εχω κι εγω.....

εβαλα το We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505 οκ αλλα στης εικονες του τηλεφωνου γεμισε με της εικονες του προγραματος.......

ξερει κανεις να μου πει αν εκανα καποιο λαθος η ετσι πρεπει να γινει ???

δευτερο ο ηχος της φωτογραφικης μηχανης γινετε να αφερεθει ???

η φωτο μου βγαινουν κουνιμενες ..... κανω κατι λαθος....???

κατι τελευταιο

στο We-Travel μου βγαζει την γη πως θα κανω zoom στην ελλαδα ?

γραφω αθηνα στην επιλογη πολη αλλα τιποτα...

 

αυτα σορυ αν ρωταω πολλα ....:rolleyes:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας!

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, ποιο απο τα LG GT505,Nokia 5800 και Nokia 5230 είναι καλύτερο διότι είχα γνωστό που ήταν μεταξύ των τριών και τελικά πήρε το LG και απο το λίγο που έχω δει συγκριτικά με τα Symbian είναι πολύ κάτω σε λειτουργικότητα και γενικά το όλο στησιμο. Ως κάτοχος 5800 και κάνοντας μια γρήγορη σύγκριση επίσης παρατήρησα ότι η κάμερα είναι ναι μεν μεγαλύτερης ανάλυσης αλλά απο ποιότητα ελάχιστα ξεπερναει την νοκια... Γενικά πιστεύω ότι ακόμη και το 5230 μπορεί να συναγωνιστεί το συγκεκριμένο για εναν μέσο χρήστη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...