Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις αν το εχει φερει ο ανεμος?

 

Πηρα τηλ και μου ειπαν μεσα στην εβδομαδα , για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

to 500 που πηρα μονο σε εμφανισει αλλαζει.εχει πενακι και ραδιο τα οποια δεν ξερω αν τα εχει το 505 που διαβαζα.ρωτηστε με

 

εχει και απο αυτα :):)

Link to comment
Share on other sites

tas_daz οσον αφορα τα βιντεακια που εχουν ανεβει στο youtube? εχει ιδια λειτουργια; πως το ειδες;

 

και κατι αλλο. ευκολη συνδεση με wi-fi;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το τηλεφωνο ... μπορει να παιξει χωρις να προσθεσω καποιο προγραμμα τα βιντεο του youtube χρησιμοποιωντας απλα το wifi του και επισης το gps του μπορω να το χρησιμοποιησω βαζοντας καποιο προγραμμα ??
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σε όποιον λέω ότι θέλω να πάρω LG μου λέει τα χειρότερα και μου λέει να πάρω κάτι άλλο...Λέτε κι αυτό να βγει προβληματικό όπως τα άλλα?:O
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σε όποιον λέω ότι θέλω να πάρω LG μου λέει τα χειρότερα και μου λέει να πάρω κάτι άλλο...Λέτε κι αυτό να βγει προβληματικό όπως τα άλλα?:O

 

Το έχω 12 μέρες και δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι τώρα. Η μπαταρία που είναι ένα μειονέκτημα, μετά την τρίτη φόρτιση και με οικονομία στο φωτισμό κλπ. κρατάει 3+ μέρες.

Link to comment
Share on other sites

γαμ**το το ειδα στα mediamarkt και δεν εχει μινι usb θυρα φορτισης αλλα την παλια της LG :( και το χειροτερο ειναι οτι ετσι ειναι και τα ακουστικα (περιμενα να ειναι 3,5 αντε 2,5 στη χειροτερη....)

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οντως εχει Mini usb αφου τα ποαιδια που το εχουν αυτο ειπαν...Μηπως μπερδευτηκες με αλλο κινητο ή μηπως βαλαν αλλο αυτοι τη της Mediamarkt?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φίλε μου miniUSB, είναι γνωστό ότι η LG δεν βάζει συνήθως! ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

φιλε teacher 3 μερες διαρκειας της μπαταριας δεν ειναι κακο...

δεν ξερω με τι κινητα εχετε "μεγαλωσει" αλλα εγω με το sony j7,panasonic vs3,panasonic GD87,nokia n71 πανω απο 2 μερες αυτονομια δεν εχω δει, αντε σε μερες που δεν εστειλα sms ή καποιο τηλ να κρατησε 3!! θελω να πω πως 3+ μερες ειναι υπεραρκετες για μενα..

γινομαι κουραστικος αλλα αυτο το κινητο μονο ακτινοβολια κ που δεν διαθετει 3,5" θυρα για ακουστικα.

αλλο κινητο με ~235€ wifi,gps k 5mp camera δεν θα βρειτε..

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη τη ρημάδα την μπαταρία θα την έχουν βελτιώσει άραγε;

και οχι μονο..ειχα το ku990 και δεν ειχα βρει τροπο να βγαζει φλας στις φωτογραφιες..επισης το ραδιοφωνο δεν ειχε μεγαφωνο και η χωρητικοτητα στα μηνυματα ηταν σχετικα μικρη..επισης το βασικοτερο ηταν οτι ειχε πολυ περιπλοκη συνδεση με pc την οποια δεν καταφερα να κανω και το συνδεσα με πατεντες..ξερει κανεις αν εχουν διορθοθει αυτα τα προβληματα στο gt500??

Link to comment
Share on other sites

και οχι μονο..ειχα το ku990 και δεν ειχα βρει τροπο να βγαζει φλας στις φωτογραφιες..επισης το ραδιοφωνο δεν ειχε μεγαφωνο και η χωρητικοτητα στα μηνυματα ηταν σχετικα μικρη..επισης το βασικοτερο ηταν οτι ειχε πολυ περιπλοκη συνδεση με pc την οποια δεν καταφερα να κανω και το συνδεσα με πατεντες..ξερει κανεις αν εχουν διορθοθει αυτα τα προβληματα στο gt500??

 

Στο 505 που έχω λειτουργεί κανονικά το φλας στις φωτογραφίες αλλά και στο βίντεο ως φως, το ραδιόφωνο παίζει και από ακουστικά και από ηχείο, τα μηνύματα που αποθηκεύει είναι 500 και τέλος συνδέεται πανεύκολα με το PC.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελικα μικρο/μινιΕΣΔ? [micro/miniUSB][ΕΣΔ=Ενιαιος Σηρειακος Διαυλος]

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχω δικιο thnx :) Σημερα ειδα το Cookie μου φανηκε σχεδον αδυνατο να γραψω μηνυμα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά τι sar έχει αυτή η συσκευή? στο phonearena λέει χαμήλο και στο βιβλιαράκι υψηλό. Ας μας διαφωτίσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Έχει μικροΕΣΔ (microUSB).

 

Εισαι σιγουρος? εχω που το δα και ρωτησα μου παν εχει την κλασσικη της LG , απο ΑΡΕΝΑ και περα ειναι microUsb gia φορτιση (ομοιως και τα ακουστικα ειναι propriety της LG ) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ο Teacher το εχει στα χερια του εδω και μερες αρα πρεπει να ειναι η πιο αξιοπιστη πηγη.

 

Αν δεν πιστευεις ανεβηκε και βιντεο στο YT απο χρηστη του Myphone νομιζω απο τον ισιδωρο.

Πατα να το δεις σε HQ και πάνε στο 0.12-0.18

και προσεξε ιδιαιτερως το 0.18

τα 0.12 0.18 ειναι τα δευτερολεπτα του βιντεο

 

 

LG GT505 Changer, USB Cable, USB and Hands free port

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το κινητό το πήρα την Δευτέρα και του έβαλα μια κάρτα Vodafone συμβόλαιο. Σέταρα και έλεγξα όλες τις λειτουργίες (κάμερα, έβαλα 8gb microsd cart, wifi, email, κλπ). Το μοναδικό που δεν μπόρεσα να σετάρω ήταν το gps. Πιο συγκεκριμένα, ούτε το δικό του gps (wiseplot) ούτε το προεγκατεστημένο google maps ούτε και το wetravel (που έβαλα μόνος μου) δεν μπορούν να βρουν το current location, είτε με σκέτο GPS είτε με aGPS. Τις δοκιμές τις έκανα και με wifi και χωρίς (η σύνδεσή μου υποστηρίζει μεταφορά Internet).

Έχει καταφέρει κανένας να δουλέψει το gps? Αν ναι, έκανε κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

Ίσως μου έτυχε κάποιο ελλατωματικό?

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρει σήμα το GPS πρέπει να είσαι έξω από το σπίτι. Μέσα δεν μπορεί να βρει σήμα. Επίσης την πρώτη φορά καλό είναι να το αφήσεις λίγη ώρα μέχρι να βρει! ;)

 

@Romanos, Στο GSMarena λέει ότι δεν έχει mini/microUSB αλλά στο Phonearena λέει MicroUSB. Δεν ξέρω πιο να πιστέψω. Ας βγάλει μια φωτογραφία ο φίλος μας Teacher να δούμε ξεκάθαρα ποιο είναι.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

τελικά τι sar έχει αυτή η συσκευή? στο phonearena λέει χαμήλο και στο βιβλιαράκι υψηλό. Ας μας διαφωτίσει κάποιος

 

Εγώ θα πιστέψω αυτό που λέει στο βιβλιαράκι που υπήρχε στη συσκευασία: 1,17.

 

Εισαι σιγουρος? εχω που το δα και ρωτησα μου παν εχει την κλασσικη της LG , απο ΑΡΕΝΑ και περα ειναι microUsb gia φορτιση (ομοιως και τα ακουστικα ειναι propriety της LG ) :confused:

 

Δεν ξέρω ποια είναι η κλασσική της LG. Το δικό μου έχει microUSB, σαν των ΝΟΚΙΑ. Κοινή για φόρτιση και σύνδεση με PC, αφού στην ουσία το καλώδιο είναι ίδιο. Συγγνώμη για τη θολούρα. http://img24.imageshack.us/img24/2472/image2ixd.th.jpg

 

Καλησπέρα,

το κινητό το πήρα την Δευτέρα και του έβαλα μια κάρτα Vodafone συμβόλαιο. Σέταρα και έλεγξα όλες τις λειτουργίες (κάμερα, έβαλα 8gb microsd cart, wifi, email, κλπ). Το μοναδικό που δεν μπόρεσα να σετάρω ήταν το gps. Πιο συγκεκριμένα, ούτε το δικό του gps (wiseplot) ούτε το προεγκατεστημένο google maps ούτε και το wetravel (που έβαλα μόνος μου) δεν μπορούν να βρουν το current location, είτε με σκέτο GPS είτε με aGPS. Τις δοκιμές τις έκανα και με wifi και χωρίς (η σύνδεσή μου υποστηρίζει μεταφορά Internet).

Έχει καταφέρει κανένας να δουλέψει το gps? Αν ναι, έκανε κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

Ίσως μου έτυχε κάποιο ελλατωματικό?

 

Εγώ το δούλεψα την πρώτη φορά με το τζόκινγκ και ΟΚ. Το Wisepilot δεν μπόρεσα ποτέ να το δουλέψω, αφού πάντα μου έδειχνε Σουηδία μεριά, ενώ το WeTravel δούλεψε σωστά αν και δεν το χρησιμοποιώ, ελέω Tibo.

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση (δεν ειναι το παλιο της LG λοιπον) αλλα το καινουριο Standard port της Ευρωπης:

 

http://www.erodov.com/forums/micro-usb-becomes-european-phone-charger-standard/22076.html

 

οποτε δεν έχουμε compatibility issues.

 

Αρα μονο το GPS ειναι το σοβαροτερο issue... Garmin like δεν το βλεπω να γινεται ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...