Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το GPS δουλεύει μόνο με δίκτυο. Δεν μπορείς να αποθηκεύεις χάρτες. Αυτό έχω καταλάβει.... Και στο πρόγραμμα που έχει από την LG (Wisepilot) όπως και το Google maps το ίδιο πράγμα κάνουν. Και δε μιλάω για το A-GPS. Το Assisted GPS (A-GPS) το απ ενεργοποιείς εύκολα.

Απ' ότι έχω καταλάβει μπορείς να εγκαταστήσεις μόνο Java εφαρμογές. Ξέρει κανένας κανένα πρόγραμμα σαν το Garmin XT ή κάποιο άλλο το ίδιο καλό που να δουλεύει σε Java? Και εννοείται ότι καλό θα ήταν να έχει και ελληνικούς χάρτες.

 

 

πηγα και το ειδα στα Μεδιαμαρκτ .... με χαλασε η αναλυση της οθονης και το οτι δεν εχει τη χαρη του S class (ειδικα το multitouch ) αλλα μην τα 8ελουμε ολα δικα μας.... σε αυτα τα λεφτα δεν παιρνεις τπτ αξιο με οθονη αφης... οντως για wisepilot επρεπε να συνδεθω στο ιντερνετ και μου εκανε εντυπωση που μπορουσα να δω χαρτη αλλιως, ισως εκανα κατι λαθος. Στα μειον θα προσθεσω και την διαφορα στο αγγιγμα της οθονης ,( με νυχι πετυχαινες την επιθυμητη ακριβεια- ενω στο αρενα με νυχι δεν αντιδρουσε καν αλλα μονο με δαχτυλο) ... το σερφαρισμα ικανοποιητικο παντως.Ειναι ενα entry level touch κινητο οπως και να χει ... αλλα ευτυχως που υπαρχει και η LG για να εχουμε να επιλεξουμε σε αυτα τα λεφτα κατι εκτος απο symbian kai SE....:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγα και το ειδα στα Μεδιαμαρκτ .... με χαλασε η αναλυση της οθονης και το οτι δεν εχει τη χαρη του S class (ειδικα το multitouch ) αλλα μην τα 8ελουμε ολα δικα μας.... σε αυτα τα λεφτα δεν παιρνεις τπτ αξιο με οθονη αφης... οντως για wisepilot επρεπε να συνδεθω στο ιντερνετ και μου εκανε εντυπωση που μπορουσα να δω χαρτη αλλιως, ισως εκανα κατι λαθος. Στα μειον θα προσθεσω και την διαφορα στο αγγιγμα της οθονης ,( με νυχι πετυχαινες την επιθυμητη ακριβεια- ενω στο αρενα με νυχι δεν αντιδρουσε καν αλλα μονο με δαχτυλο) ... το σερφαρισμα ικανοποιητικο παντως.Ειναι ενα entry level touch κινητο οπως και να χει ... αλλα ευτυχως που υπαρχει και η LG για να εχουμε να επιλεξουμε σε αυτα τα λεφτα κατι εκτος απο symbian kai SE....:cry:

 

Αυτό γιατί είναι διαφορετικού είδους οθόνες. Το GT505 έχει resistive οθόνη (την πιέζεις με οποιοδήποτε αντικείμενο και αυτή "ακούει") ενώ το Arena έχει capacitive (λειτουργεί μόνο με το άγγιγμα του δαχτύλου).

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκειμασεις αυτο http://www.mediafire.com/download.php?mxmvmiyjzzi ειναι ενας οδηγος για το αρενα που ομως θα λειτοθργει σιγουρα και στο g505 :) (για το gps μιλαω παντα)

 

Φιλαράκι πολύ καλό.... κάτι τέτοιο έψαχνα...

Θα κάτσω όμως ποιο μετά να το δω με την ησυχία μου. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκειμασεις αυτο http://www.mediafire.com/download.php?mxmvmiyjzzi ειναι ενας οδηγος για το αρενα που ομως θα λειτοθργει σιγουρα και στο g505 :) (για το gps μιλαω παντα)

 

Εγκατέστησα το πρόγραμμα και το δοκίμασα λίγο (Πάτρα).

 

Εντυπώσεις: Αγγλικό μενού και οδηγίες, κλείδωσε πολύ γρήγορα θέση (10-15 δεύτερα), ο χάρτης δεν είναι κάτι ιδιαίτερο (τα βασικά έχει) και η καθοδήγηση σε κεντρικούς δρόμους ικανοποιητική.

 

Το δικό του πρόγραμμα δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί. Με βγάζει πάντα στη Σουηδία (!!)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκες ίντερνετ;

 

Όχι, γιατί είχα βγει έξω και δεν έπιανε το WiFi, αλλά ούτε και WAP χρησιμοποίησε.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω λειτουργιας μαζικης αποθηκευσης τι εννοει?? δηλαδη πρεπει να εγκαταστισω το CD που ειχε??

 

(μην με παρεξειγητε αλλα το πρωι δεν λειτουργει):X:X:O:O

 

ολα οκ το εβαλα..αλλα δεν με ρωτησε search root Κλπ :(

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδες...ψηνετε κανεις να ανεβασει κανα βιντεακι να κανει κανα μινι ριβιου?

 

Φιλικα παντα :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα το gt505 με το gt 500 πια διαφορα γιατι αλλα λεει ο ενας και αλλα ο αλλος?θα παω σημερα να το παρω απο γερμανο το gt 500 εχει μονο?λενε οτι ειναι τα ιδια ακριβως μονο το δυκτιο αλλαζει gsm.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα το GT505 από τη Vodafone online με 135 € λόγω 83 € επιδότησης και μου ήρθε σπίτι σε 2 ημέρες χωρίς έξοδα αποστολής (εκτός Αθηνών).

 

Το τηλ. είναι σούπερ η αλήθεια είναι ότι δεν είχα κάποιο τηλ. προκοπής μέχρι τώρα αλλά αυτό τα έχει όλα. Αν μπορέσω θα τραβήξω βιντεάκι και θα ανεβάσω.

Αυτό που προσπάθησα πριν από λίγο να κάνω κ δεν έγινε είναι η σύνδεση του με τον Η/Υ (Windows XP SP3) για να χρησιμοποιήσω το PC Suite που δίνει μαζί σε μικρό cd.

Δεν το αναγνωρίζουν τα XP αν και γίνεται εγκατάσταση κάποιου USB driver προφανώς της συσκευής και έχοντας κάνει την ρύθμιση στην συνδεσιμότητα για PC suite.

Τεσπα αν το έκανε κανένας ας πει καμιά ιδέα. Δεν το προσπάθησα και πολύ περιμένοντας να γίνει χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

Τέλος μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι δεν αναφέρεται σε κανένα site της lg ίσως επειδή είναι πολύ νέο αλλά και πάλι δεν έπρεπε;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβασα videaki αλλα δεν εχει καλη ποιοτητα,ειναι και το πρωτο μου βιντεο που ανεβαζω με κινητο οποτε μην με παρεξηγεισετε για οσα ξεχασα...αν θελετε τιποτα παραπανο πειτε μου να ανεβασω κιαλο.... :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβασα videaki αλλα δεν εχει καλη ποιοτητα,ειναι και το πρωτο μου βιντεο που ανεβαζω με κινητο οποτε μην με παρεξηγεισετε για οσα ξεχασα...αν θελετε τιποτα παραπανο πειτε μου να ανεβασω κιαλο.... :)

 

 

Πολυ καλο ευχαριστω πολυ :)

 

Να επισημανω 2-3 πραγματακια εντελως φιλικα

 

- Αυτα που μας δειχνεις να μας εξηγεις και τι ειναι τι κανεις κτλπ ... θα μου πεις δεν βλεπετε τι κανω??Ειναι καλυτερα να λες τι κανεις παρα να βαζεις τον αλλον που δεν ειναι εξοικιωμενος με το ταδε κινητο να καταλαβει τι κανεις

 

- Αν μπορεις σε καλυτερη ποιοτητα :O

 

- Να δοκιμασεις Browser/Wifi/GPS και αν πιστευεις εσυ να μας δειξεις οτι αλλο αξιοσημειωτο εχει :)

 

Φιλικα Ρωμανός

 

Επισης να σου πω, πως απο τι βλεπω ειναι το μοναδικο βιντεο στο youtube με το Gt505 on hands :)..Μπραβο σου ... Eυχαριστω πολυ

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

με το Gps δεν μπορω να κανω κατι γιατι δεν ξερω,με την ποιοτητα δεν μπορω να την αλλαξω δεν εχω καμερα, με το wi-fi & Browser εχω σκοπο να κανω και σημερα ή αυριο θα το φτιαξω το βιντεο.....τωρα παντος με τα λογια δεν μιλαω καθολου :p ντρεπομαι :p οπως και μερικα παραπανο πραγματακια ;)
Link to comment
Share on other sites

Άσε τις ντροπές κατά μέρος αδερφέ! :)

 

Ευχαριστούμε πολύ για την κίνησή σου. Πέραν όσων αναφέρει ο Ρωμανός, μήπως θα μπορούσες να μας πεις και τι λέει από αυτονομία; Δυστυχώς δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα. Προσωπικά δεν με πολυενοχλεί, αλλά πιστεύω πως ενδιαφέρει την πλειοψηφία.

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι το εβγαλα απο φορτιση,ημουνα συνεχεια στο ιντερνετ στο facebook kai sto youtube και ακομα full ειναι η μπαταρια,,εστειλα και μερικα μυνhματακια :) πως σου ακουγετε??
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα μου φαινεται :)

 

και κατι αλλο. Οταν γραφεις κειμενο στο ιντερνετ, σου δινει δυνατοτητα πλήρους πληκτρολογιου (qwerty) ;

Link to comment
Share on other sites

WantedPre ελπιζω να μην πηρες αρνητικα τα λογια μου :) ηταν απλα για να γινεις καλυτερος :)

Δειξε μας οσα περισσοτερα μπορεις...Ειδικα αυτο στην αρχη που βαζεις το ρολοι στην <<Επιφανεια Εργασιας>> it's all the bucks :) Ευχαριστουμε πολυ και παλι :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

To Μultirama και το e-shop τα έχουν ετιμοπαράδοτα!:):D:w00t::happy:

Μόλις το διάβασα αυτό παίχτηκε ένα από τα αγοπημένα μου κομμάτια!:):p

Αύριο το απόγευμα το παίρνω!Και μεθαύριο διακοπές!

Link to comment
Share on other sites

WantedPre ελπιζω να μην πηρες αρνητικα τα λογια μου :) ηταν απλα για να γινεις καλυτερος :)

Δειξε μας οσα περισσοτερα μπορεις...Ειδικα αυτο στην αρχη που βαζεις το ρολοι στην <<Επιφανεια Εργασιας>> it's all the bucks :) Ευχαριστουμε πολυ και παλι :)

 

εγω που το επιασα λιγο στα χερια μου διαπιστωσα οτι εχει ακριβως το ιδιο μενου (οχι λειτουργιες) με το LG COOKIE οποτε δειτε αυτα τα parts να σας κατατοπισουν επιπλεον.

 

 

Η wind ποτε επιτελους θα το φερει οταν τους παιρνω δεν εχουν ιδεα... το κουρασαν :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...