Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα με χρηση 5 ωρες και αν θα αντεξει..οποτε καλο μου καθεται το LG...αυριο θα το αγορασω

 

Και καλά θα κάνεις. Μην ξεχάσεις να πάρεις και μια καρτα μνήμης, αν δεν έχεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρομαι που μεγαλωσε τοσο πολυ το topic και θα εχουμε review :) αντε να δουμε τι θα παρουμε :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μην το βλέπεις έτσι είναι... :)

 

 

Ρε παιδια έλεος , ειναι δυνατον να εχει κυκλοφορησει το κινητο και να μην το εχει το επισημο σιτε της LG ουτε καν καποιο site για το ΝΕΟ αυτο User Interface to A class?

Ουτε ενα videaki στο σωληνα? Τοσο απαρατηρητο θελουν να περασει αυτο το κινητο? Τα εχει ολα συμφερει αλλα Hands on πουθενα ? ειναι το καλοκαρι ισως που φταιει?

 

ΠΛΣ joebar ριξε ενα (εστω και μουγκο ) ρεβιου να δουμε τις διαφορες S με A class και αν λεει τπτ η οθονη γιατι το ΑΡΕΝΑ εχει τη διπλασια αναλυση:cry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα πηγα multirama&Vadafone...δεν το ειχε κανενας και το παρηγγυλα(καπως ετσι γραφεται)απο multirama..τη Πεμπτη το αργοτερο θα το εχω στις χερουκλες μου
Link to comment
Share on other sites

http://img.gsmarena.com/vv/pics/lg/lg-gt500-gt-505-01-.jpg

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με ενδιαφέρει άμεσα γιατί έχω μια επιδότηση μέσω vodafone και μπορώ να το πάρω με 135 € από ότι λέει το site τους συνδεδεμένος με τα στοιχεία μου.

Από ότι διάβασα στα specs και ότι αναφέρετε εδώ αξίζει και με το παραπάνω η αγορά της για τα λεφτά που μου χρεώνουν.

Εμένα με ενδιαφέρει η κάμερα για κάποιες ποιοτικές φωτογραφίες και βίντεο, το organizer, το wifi για να έχω κάποια στοιχειώδη πρόσβαση και κάποιες δοκιμές που θέλω με ένα νορμάλ SAR.

Ο μόνος προβληματισμός μου είναι η μπαταρία. Αν κρατάει 1-2 μέρες ανάλογα την χρήση βέβαια και χωρίς το wi-fi ξεχασμένο ανοιχτό είναι πρόβλημα.

Δεν ξέρω τα αντίστοιχα πολυκινητά πόσο κρατάνε αλλά από ότι κατάλαβα πρέπει να είσαι με ένα φορτιστή στο χέρι.

Περιμένω με αγωνία κάποιο review σας για να βγάλω κάποιο συμπέρασμα. Επίσης για το SAR δεν αναφέρθηκε τίποτα αν και βλέποντας το SAR του LG KU990i στα 0,68-0,8 θεωρώ ότι θα είναι χαμηλό.

Ενναλακτικά ίσως προτιμήσω το LG KU990i που μου βγαίνει κάτω από 100 € και από ότι διάβασα έχει ικανοποιητικές δυνατότητες.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα Multirama να πάρω μια μπαταρία για το Κ850 και το είχε!:happy:

Το δούλεψα για λίγο.

Το μενού δεν είναι το S-Class!:cry:Είναι το κλασικό, το παλιό!:cry::(

Η κάμερα του είναι ικανοποιητική.

Η οθόνη δεν είναι και η πιό τέλεια.Σαν του iPhone.Θέλει παλί λίγη πίεση.Τέλεια χρώματα.

Το GPS έχει ένα πολύ ωραίο εικονίδιο(μία πυξίδα!) και λέγεται "Nagitor".Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το δουλέψω γιατί ήθελε σύνδεση WAΡ:cry:(το GPS το θέλω για να λέω πως και καλά έχω και τέτοια:p)

Τα υπόλοιπα ήταν τα ίδια.Δεν έχει αλλάξει τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μόλις το αγόρασα από το Πλαίσιο με επιδότηση της Vodafone. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Το έχω βάλει να φορτίζει. Παρήγγειλα και μια καρτούλα 8GB από το http://www.mymemory.co.uk με μόνο 14.50 ευρό.
Link to comment
Share on other sites

Ισιδωρε το Garmin δεν κανει θελει Symbian S60 ή Windows Mobile :)

 

Φιλικα :)

 

Καλορίζικο!

Μπορείς να ανεβάσεις καμία φωτογραφία του κουτιού;

 

Το κουτι τι το θες? :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με αυτά που λέτε για αλλαγή του ui σε S-class το θεωρώ αδύνατο καθώς οι συσκευές που έχουν s-class (Arena, Viewty 2, Crystal) έχουν επεξεργαστή γραφικών για να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στην αυξημένη ζήτηση πόρων. Ούτε το cookie-renoir-GT505 έχουν επεξεργαστή γραφικών οπότε είναι αδύνατο.
Link to comment
Share on other sites

Στο Viewty αν το hackάρεις μπορείς να το βάλεις.Σαν θέμα.

jimdem582 ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς;Εχεις το R1 είδα.Έχει το R1 το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Viewty αν το hackάρεις μπορείς να το βάλεις.Σαν θέμα.

jimdem582 ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς;Εχεις το R1 είδα.Έχει το R1 το καλύτερο.

Οκ σαν θέμα γίνεται, απλά το ολοκληρωμένο ui δεν γίνεται. Ναι το R1 έχω και χρησιμοποιώ το we-travel που έγινε πολύ λεπτομερής η χαρτογράφηση και έχει σχεδόν τα πάντα. Όποιος θέλει ας το χρησιμοποιήσει (ενδεχομένως να χρειάζονται παραλλαγές στις ρυθμίσεις) και να μας πει αν δουλεύει με το gt505.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω we-travel(καλή ονομασία:)) υπάρχει χρέωση;

Το R1(εγώ το βρήκα αυτό!:D) είναι φοβερό και φθηνό!

Όχι, δεν υπάρχει καμία χρέωση (εφ'όσον ρυθμίσεις από το μενού το gps σε αυτόνομο.)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Και είναι κανονικό GPS ε;Βρήσκει που είσαι, σου δείχνει το δρόμο όταν βάλεις κάποια τοποθεσία. Φωνητικές οδηγίες έχει;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Και είναι κανονικό GPS ε;Βρήσκει που είσαι, σου δείχνει το δρόμο όταν βάλεις κάποια τοποθεσία. Φωνητικές οδηγίες έχει;

Ναι όλα αυτά στα δείχνει κανονικότατα (υπάρχει ένα μικρό θέμα με την ονομασία μικρών οδών, αλλά πιθανόν θα λυθεί με μια νέα release των χαρτών), και έχει και φωνητικές οδηγίες! (προς το παρών σε αγγλικά, γερμανικά, ισπανικά)

Link to comment
Share on other sites

Να τες και οι πρωτες φωτο...Πολυ ωραια...Να περιμενουμε και σε 2-3 μερες κανα mini review?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...