Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο. Από΄εξωτερικό ηχείο τι λέει; Είναι δυνατό σε θορυβώδες περιβάλλον; (αν το δοκίμασες)

Επίσης όταν τελειώνει η μπαταρία σε προειδοποιεί από νωρίς ή ξαφνικά σου πετάει μήνυμα και σβήνει;

 

Λογικα θα εχει την ιδια ποιοτητα και ενταση με τα αλλα LG....αλλα επιδει δεν ξερω εχουν καλο ηχο τα αλλα LG??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρε σήμερα η κοπέλα μου, μετά από δικιά μου προτροπή... :p

 

Δεν μπορώ να πω τπτ ακόμα μιας και που το κινητό φορτίζει. Σαν πολύ πρώτες εντυπώσεις μπορώ να πω οτί είναι πανέμορφο, με καλή ποιότητα κατασκευής, ενσωματωμένο πενάκι και καταπληκτική τιμή. Ένα άλλο θετικό είναι ότι έχει φορτιστή micro usb! Επιτέλους LG!

 

Τα λίγα αρνητικά είναι ότι η συσκευασία είναι λίγο φθηνή, λόγω micro usb το κινητό έχει καλώδιο usb για σύνδεση με pc, το οποίο χρησιμοποιείται και για τον φορτιστή (ο φορτιστής είναι απλά ένας αντάπτορας που δίνει από πρίζα σε usb) οπότε πρέπει να πάρετε και ένα καλώδιο micro usb ψιλομεγάλο για να μην βάζετε/βγάζετε. Τα handfree δείχνουν πολύ ψεύτικα (ίσως τα πιο ψεύτικα handsfree που έχω δει) χωρίς να έχουν αντάπτορα για 3.5" ο οποίος όμως βρίσκεται εύκολα από ebay.

 

Περισσότερα από αύριο... :)

Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγεειλει απο τηνwind αλλα ακομη δεν εχει ερθει..

το gps ξερει κανεισ αν εχει φωνητικες οδηγιες?

γινεται να περασεις mls..:

Link to comment
Share on other sites

τα LG γενικος εχουν καλο ηχο??

Σε γενικές γραμμές καλός είναι.Δεν είναι και ο χειρότερος αλλά ούτε και ο καλύτερος.

το εχω παραγεειλει απο τηνwind αλλα ακομη δεν εχει ερθει..

το gps ξερει κανεισ αν εχει φωνητικες οδηγιες?

γινεται να περασεις mls..:

Όχι δεν έχει.Για προγράμματα δεν ξέρω.Υπάρχουν μερικά αλλά και πάλι δεν ξέρω αν σου μιλάνε!

----

Δεν μπορούσα να μπώ με τίποτα στο myPhone πιο πρίν.Ήταν λες και είχε "καταρεύσει" το σύστημα!:worry:

----

Πειμένουμε Reviews!

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές καλός είναι.Δεν είναι και ο χειρότερος αλλά ούτε και ο καλύτερος.

 

εχει δυνατο ηχο???

Link to comment
Share on other sites

Για προηγουμενος που ανεφερθηκε τι menu εχει το LG το βρηκα στα multirama:

Η LG παρουσιάζει το νέο κινητό της τηλέφωνο GT505. Το GT505 προορίζεται κυρίως για χρήση ως GPS και διαθέτει οθόνη 3? με ανάλυση 400 x 240 καθώς και 16 M χρώματα. Έρχεται εφοδιασμένο με το πρόγραμμα πλοήγησης WisePilot καθώς και το S-class User Interface. Επιπλέον διαθέτει 3G, HSDPA, Wi-Fi και 5 Megapixels κάμερα. εχω μια απορια ομως.. αλλα Site λενε οτι εχει 262.000 χρωματα και αλλα sιte 16Μ..στα σιγουρα τι ισχυει τελικα??

Link to comment
Share on other sites

Oρισμένα μοντέλα έχουν και άλλα όχι.

Π.χ.:το ΚΡ500(το δικό μου)έχει πάρα πολύ δυνατό!:X Ενώ το Renoir έχει χαμηλή ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Για προηγουμενος που ανεφερθηκε τι menu εχει το LG το βρηκα στα multirama:

Η LG παρουσιάζει το νέο κινητό της τηλέφωνο GT505. Το GT505 προορίζεται κυρίως για χρήση ως GPS και διαθέτει οθόνη 3? με ανάλυση 400 x 240 καθώς και 16 M χρώματα. Έρχεται εφοδιασμένο με το πρόγραμμα πλοήγησης WisePilot καθώς και το S-class User Interface. Επιπλέον διαθέτει 3G, HSDPA, Wi-Fi και 5 Megapixels κάμερα. εχω μια απορια ομως.. αλλα Site λενε οτι εχει 262.000 χρωματα και αλλα sιte 16Μ..στα σιγουρα τι ισχυει τελικα??

Το κινητό έχει το Α Class user interface και όχι το S που λανθασμένα αναφέρει το multirama.

 

Η οθόνη, έτσι όπως την βλέπω, μου μοιάζει περισσότερο για 256Κ.

Link to comment
Share on other sites

Το A class μενού είναι σχεδόν ίδιο με του Renoir. Tώρα αν hackαρεται αυτό δύσκολα μπορεί να το πει κανείς από τώρα, αν και η προσωπική μου εκτίμηση είναι οτί δεν θα γίνει εφικτό...
Link to comment
Share on other sites

Από το ηχείο τπτ φοβερό αλλά με ικανοποιητική ένταση για τον ήχο κλήσης. Από τα ακουστικά (αν και δείχνουν και μάλλον είναι φτηνιάρικα) είναι αρκετά καλός και με ικανοποιητικότατη ένταση. Από τα λεγόμενα της είναι πολύ καλύτερος από του KF510 που είχε.

 

Το κουτί είχε ένα φορτιστή που στην ουσία είναι ένας μετασχηματιστής σε usb. Καλώδιο usb για σύνδεση με pc το οποίο χρησιμοποιείται ΚΑΙ στον φορτιστή. Handsfree και ένα cd.

 

Φωτό από αύριο Ισίδωρε... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!:up:

Ε και τα άλλα που βάζει η LG.LCD Protector, πένα και φυσικά τους οδηγούς.Τίποτα άλλο ε;

Όλα τα ακουστηκά της LG είναι φθηνιάρικα!Και το πιο ακριβό κινητό να πάρεις έτσι θα έιναι!:mad:

Αυτός ο φορτηστής είναι πολύ καλός, αν είναι αυτός που φαντάζομαι, γιατί με ένα καλώδιο USB μπορούμε να συνδέσουμε και άλλες τέτοιες συσκευές!

Η οθόνη είναι σα του Viewty;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Πενάκι, LCD protector και manual.

 

Κοίτα να δεις είναι φοβερό το γεγονός οτί επιτέλους η LG κατάλαβε και χρησιμοποίησε micro usb connector. Απλά τα ακουστικά είναι γτπ γιατί δεν έχουν καν την επιλογή για αυξομείωση της έντασης του ήχου από το handsfree, που είχαν αυτά των Viewty/KF510 καθώς και την υποδοχή για ακουστικά 3.5. Βέβαια υπάρχουν αντάπτορες micro usb σε 3.5 καρφί. Αλλά θέλει και καινούργια handfree και το κακό είναι οτί αυτοί η αντάπτορες είναι ίσιοι και όχι angled που είναι το handsfree της μαμάς.

 

Ο φορτιστής είναι super απλά πρέπει να πάρεις ένα 2ο καλώδιο για την σύνδεση με το pc για να μην είσαι συνέχεια στο βάλε/βγάλε. Καλό θα ήταν να είναι λίγο μακρύ γιατί το υπάρχον είναι σχετικά κοντό για φορτιστής.

 

Η οθόνη του είναι επιπέδου Viewty.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα μία καλή εικόνα!Eννοώ μια με κουμπιά με χρώματα και ενεργοποιημένο!

http://img2.generation-nt.com/lg-gt505_09015E021100392141.jpg

'Ετσι είναι τα κουμπιά του και τα Wibgets;

Link to comment
Share on other sites

Έχει 1000άρα μπαταρία. Δεν μπορώ ακόμα να πω γιατί είναι πρώτη φόρτιση και έχει πέσει πολύ ψαχούλεμα/στήσιμο στο κινητό. Σε μια μέρα πάντως θέλει φόρτιση.

 

Πιστεύω ότι ένας νορμάλ χρόνος θα είναι το 2ήμερο...

 

Ακριβώς έτσι είναι Ισίδωρε...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα. Προφανώς και είναι ανάλογα με την χρήση...

 

Για εμένα πάντως δεν έχει σχέση με το Cookie, είναι upgade από όλες τις απόψεις και η μπαταρία δεν είναι ικανή να σε σταματήσει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος άλλος το πάρει ας κάνει κάνα Review!:)Υπάρχουν άτομα που θέλουν να το πάρουν και δεν βρήσκουν τίποτα!

Βίντεο στο YouTube δεν θα σας ζητήσω να ανεβάσετε!:D:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...