Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου δεν χρειαζεσαι κανενα antivirus

τωρα αν επιμενεις και θελεις να βαραινεις το συστημα σου, παω πασο

 

Εγώ έχω ένα φίλο που σε wm κόλλησε dialer και αυτό είναι που είναι πιο διαδεδομένο, δηλαδή εφαρμογές που δημιουργούν δικό τους apn και μετά καλούν δικούς τους server και σε χρεώνουν τον κούκο αηδόνι

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εγώ έχω ένα φίλο που σε wm κόλλησε dialer και αυτό είναι που είναι πιο διαδεδομένο

 

Ασχολούμαι χρόνια με αυτό το λειτουργικό, δεν το έχω ακούσει ποτέ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα από κάποια παιδιά ότι χρησιμοποιούν για να φράξουν τις εξερχόμενες συνδέσεις ίντερνετ κτλ, την εφαρμογή APN on-off widget.

Την έχω κατεβάσει και πατώντας την εφαρμογή να ανοίξει, δεν μου βγάζει την επιλογή on και off.

Δεν θα έπρεπε να έχω αυτή την επιλογή? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα από κάποια παιδιά ότι χρησιμοποιούν για να φράξουν τις εξερχόμενες συνδέσεις ίντερνετ κτλ, την εφαρμογή APN on-off widget.

Την έχω κατεβάσει και πατώντας την εφαρμογή να ανοίξει, δεν μου βγάζει την επιλογή on και off.

Δεν θα έπρεπε να έχω αυτή την επιλογή? :confused:

το κινητο εχει μια απλη ρυθμιση στις ρυθμισεις του για να μη συνδεεται στο ιντερνετ. οτι και να κανεις, αν δεν το ενεργοποιησεις δεν προκειται να συνδεθει. γιατι δε χρησιμοποιεις αυτο; αυτες οι εφαρμογες, αυτο που κανουν ειναι να σου χαλανε τις ρυθμισεις. αν καποια στιγμη το χρειαστεις μπορει να ψαχνεσαι.

my opinion :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει μια απλη ρυθμιση στις ρυθμισεις του για να μη συνδεεται στο ιντερνετ. οτι και να κανεις, αν δεν το ενεργοποιησεις δεν προκειται να συνδεθει. γιατι δε χρησιμοποιεις αυτο; αυτες οι εφαρμογες, αυτο που κανουν ειναι να σου χαλανε τις ρυθμισεις. αν καποια στιγμη το χρειαστεις μπορει να ψαχνεσαι.

my opinion :)

 

 

Είμαι μπερδεμένος,:dizzy: Ίσως να έχεις δίκιο και να μην χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα από κάποια παιδιά ότι χρησιμοποιούν για να φράξουν τις εξερχόμενες συνδέσεις ίντερνετ κτλ, την εφαρμογή APN on-off widget.

Την έχω κατεβάσει και πατώντας την εφαρμογή να ανοίξει, δεν μου βγάζει την επιλογή on και off.

Δεν θα έπρεπε να έχω αυτή την επιλογή? :confused:

 

1. Κάνεις εγκατάσταση το APN on off

2. Ενεργοποιείς το GPRS σου --> ON

3. Βάζεις το widget στην οθόνη (αυτό θα σου δείχνει on)

4. Το κάνεις ταπ για off

τοσο απλά

 

Τα ίδια βήματα χρησιμοποιείς και για τα toggle-widgets

 

Προσοχή: Τα widgets αυτα τα απεγκαθιστάς πάντα με το gprs στο ON διαφορετικά μένεις με τα μετονομασμένα APN στο χέρι ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2010/12/27/just-got-an-android-phone-the-best-apps-accessories-and-tips/

 

SOUNDHOUND CAPS MOMENTOUS YEAR WITH NEW OFFERING: FREE UNLIMITED MUSIC RECOGNITION TO ALL CUSTOMERS

http://www.soundhound.com/index.php?action=s.press_release&pr=22

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει μια απλη ρυθμιση στις ρυθμισεις του για να μη συνδεεται στο ιντερνετ. οτι και να κανεις, αν δεν το ενεργοποιησεις δεν προκειται να συνδεθει. γιατι δε χρησιμοποιεις αυτο; αυτες οι εφαρμογες, αυτο που κανουν ειναι να σου χαλανε τις ρυθμισεις. αν καποια στιγμη το χρειαστεις μπορει να ψαχνεσαι.

my opinion :)

 

γίνε πιο συγκεκριμένος, ποια είναι η ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

γίνε πιο συγκεκριμένος, ποια είναι η ρύθμιση;

 

MENU-->SETTINGS-->WIRELESS &NETWORKS KAI KANEIS UNCHECK TO MOBILE NETWORK.

Link to comment
Share on other sites

γίνε πιο συγκεκριμένος, ποια είναι η ρύθμιση;

αν εχεις froyo 2.2 ειναι πολυ ευκολο. κρατας πατημενο το πληκτρο που κλεινεις το κινητο (power) και θα σου εμφανισει το μενου που υπαρχει και η επιλογη για απενεργοποιηση της συσκευης.

εκει θα δεις μια επιλογη για να ενεργοποιησεις/απενεργοποιησεις το 3g internet.

 

ουτως η αλλως μπορεις να το κανεις αυτο και απο τις ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια->δικτυα κινητης τηλεφωνιας. εκει θα βρεις την επιλογη "χρηση δεδομενων πακετου". αν την εχεις τσεκαριμσμενη τοτε ειναι ανοικτο το 3g internet. αλλιως ειναι κλειστο και δεν προκειται να συνδεθει ποτε στο ιντερνετ μεσω 3g.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις froyo 2.2 ειναι πολυ ευκολο. κρατας πατημενο το πληκτρο που κλεινεις το κινητο (power) και θα σου εμφανισει το μενου που υπαρχει και η επιλογη για απενεργοποιηση της συσκευης.

εκει θα δεις μια επιλογη για να ενεργοποιησεις/απενεργοποιησεις το 3g internet.

 

 

Στο desire HD δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο desire HD δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.

υπαρχει, ισως το λεει αλλιως. δε θυμαμαι πως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

MENU-->SETTINGS-->WIRELESS &NETWORKS KAI KANEIS UNCHECK TO MOBILE NETWORK.

 

ουτως η αλλως μπορεις να το κανεις αυτο και απο τις ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια->δικτυα κινητης τηλεφωνιας. εκει θα βρεις την επιλογη "χρηση δεδομενων πακετου". αν την εχεις τσεκαριμσμενη τοτε ειναι ανοικτο το 3g internet. αλλιως ειναι κλειστο και δεν προκειται να συνδεθει ποτε στο ιντερνετ μεσω 3g.

 

Εγω ειτε το εχω τσεκαρισμενο ειτε οχι, ενεργοποιειται μονο του το 3g παρα πολλες φορες τη μερα. Και εχω ψαξει απο ολες τις εφαρμογες να μην ενεργοποιουν αυτοματα συγχρονισμους κτλ. Το μονο που μπορω ειναι να το κλεινω καθε φορα απο αντιστοιχο widget... και με την αλλαγη του μηνα που ληγει και το δωρεαν internet (F2G), τοτε θα ειμαι standby με το APN στο χερι :p

Ισως οταν βαλω αλλη rom να ξεμπλοκαρει αυτο, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειτε το εχω τσεκαρισμενο ειτε οχι, ενεργοποιειται μονο του το 3g παρα πολλες φορες τη μερα. Και εχω ψαξει απο ολες τις εφαρμογες να μην ενεργοποιουν αυτοματα συγχρονισμους κτλ. Το μονο που μπορω ειναι να το κλεινω καθε φορα απο αντιστοιχο widget... και με την αλλαγη του μηνα που ληγει και το δωρεαν internet (F2G), τοτε θα ειμαι standby με το APN στο χερι :p

Ισως οταν βαλω αλλη rom να ξεμπλοκαρει αυτο, τι να πω.

παιδια αλλο 3G, αλλο mobile internet.

 

Για να ενεργοποιειται μαλλον καποιο σκαλωμα εχει φαει απο εφαρμογη. εγω σε οσες ρομ εχω δοκιμασει, αν το απενεργοποιησω, ακομα και πολεμος να γινει δε δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλο 3G, αλλο mobile internet.

 

Για να ενεργοποιειται μαλλον καποιο σκαλωμα εχει φαει απο εφαρμογη. εγω σε οσες ρομ εχω δοκιμασει, αν το απενεργοποιησω, ακομα και πολεμος να γινει δε δουλευει.

 

Ναι το δικτυο κινητης τηλεφωνιας εννοω. Απο το traffic counter που ελεγχω ποια εφαρμογη απορροφα δεδομενα, οποτε βλεπω οτι ενεργοποιειται, ειναι μονο οι εφαρμογες του κινητου: Ρυθμισεις, Εγκατασταση, και Sim toolkit. Και καμια φορα το market, χωρις να το εχω ανοιξει. Ελαχιστα δεδομενα βεβαια, αλλα αυτες το ενεργοποιουν συνεχεια μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή: Τα widgets αυτα τα απεγκαθιστάς πάντα με το gprs στο ON διαφορετικά μένεις με τα μετονομασμένα APN στο χέρι ;)

 

 

Μάλλον έμεινα με τα μετονομασμένα APN στο χέρι μετά την απεγκατάσταση που έκανα :(

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις froyo 2.2 ειναι πολυ ευκολο. κρατας πατημενο το πληκτρο που κλεινεις το κινητο (power) και θα σου εμφανισει το μενου που υπαρχει και η επιλογη για απενεργοποιηση της συσκευης.

εκει θα δεις μια επιλογη για να ενεργοποιησεις/απενεργοποιησεις το 3g internet.

 

 

Στο desire HD δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.

 

υπαρχει, ισως το λεει αλλιως. δε θυμαμαι πως τωρα.

 

Γιατι εισαι τοσο απολυτος ?

 

Εχει τα εξης:

 

Απενεργοποιηση

Επανεκκινηση

Λειτουργια πτησης

 

Το εχω μπροστα μου τωρα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δικτυο κινητης τηλεφωνιας εννοω. Απο το traffic counter που ελεγχω ποια εφαρμογη απορροφα δεδομενα, οποτε βλεπω οτι ενεργοποιειται, ειναι μονο οι εφαρμογες του κινητου: Ρυθμισεις, Εγκατασταση, και Sim toolkit. Και καμια φορα το market, χωρις να το εχω ανοιξει. Ελαχιστα δεδομενα βεβαια, αλλα αυτες το ενεργοποιουν συνεχεια μαλλον.

μπορει να ειναι καποιο κολλημα αυτο. παντως χρεωση, μεγαλο ογκο ή τιποτα περιεργο δε θα δεις ετσι. αν εχεις προσεξει δεν εμφανιζεται ποτε το εικονιδιο της συνδεσης οταν το εχεις απενεργοποιημενο.

Γιατι εισαι τοσο απολυτος ?

 

Εχει τα εξης:

 

Απενεργοποιηση

Επανεκκινηση

Λειτουργια πτησης

 

Το εχω μπροστα μου τωρα.

δεν ηθελα να φανω απολυτος, συγγνωμη. :p

εχεις τη μαμα rom με sense; γιατι λογικα θα επρεπε να υπαρχει, τουλαχιστον στο desire υπηρχε. αν αλλαξες ρομ, οκ..μπορει να μην υπαρχει. εγω το ειπα για τη μαμα sense rom(λογικα να το δουμε δηλαδη, δε μπορει να εχει του desire και να μην εχει το HD).

νομιζω το εχω δει και σε wildfire.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι καποιο κολλημα αυτο. παντως χρεωση, μεγαλο ογκο ή τιποτα περιεργο δε θα δεις ετσι. αν εχεις προσεξει δεν εμφανιζεται ποτε το εικονιδιο της συνδεσης οταν το εχεις απενεργοποιημενο.

δεν ηθελα να φανω απολυτος, συγγνωμη. :p

εχεις τη μαμα rom με sense; γιατι λογικα θα επρεπε να υπαρχει, τουλαχιστον στο desire υπηρχε. αν αλλαξες ρομ, οκ..μπορει να μην υπαρχει. εγω το ειπα για τη μαμα sense rom(λογικα να το δουμε δηλαδη, δε μπορει να εχει του desire και να μην εχει το HD).

νομιζω το εχω δει και σε wildfire.

 

Την μαμα rom εχω.Δεν την εχω πειραξει αλλα δεν εχει αλλη επιλογη απο αυτες που εγραψα..:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την μαμα rom εχω.Δεν την εχω πειραξει αλλα δεν εχει αλλη επιλογη απο αυτες που εγραψα..:)

 

εγώ στο wildfire δεν είχα και πολλές επιλογές από το power on/off κουμπί.

Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις αλλά στη θέση σου θα έκανα το εξής.

 

Το mobile internet συνεχώς ενεργοποιημένο και ψάξε στο μάρκετ για ένα widget

apn on/off ίσως αυτό σε βολέψει.

δοκίμασε το ίσως πιάσει.

υγ; το apn on/off ουσιαστικά αλλάζει ένα όνομα στις ρυθμίσεις του apn οπότε ακόμα και το κινητό να θέλει να κάνει τα δικά του, θα είναι εφικτώς αδύνατο να μπει στο internet.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο ειναι το live wallpaper στην αρχη του video?

http://www.youtube.com/watch?v=glFiw1ex7oY&feature=player_embedded

 

Αυτό....;)

http://www.appbrain.com/app/blue-skies-live-wallpaper/fishnoodle.clouds_free

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ασχολούμαι χρόνια με αυτό το λειτουργικό, δεν το έχω ακούσει ποτέ.

 

Παιχνιδάκι κατεβασμένο από omarket. Μάλιστα μετά είχα μπει στα comment της εφαρμογής και όλοι λέγανε για αυτό. Δημιουργούσε δικό της apn και το έβαζε για default.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...