Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω για το πρόγραμμα για τα mp3, αλλά το Antivirus καλύτερα να το βγάλεις. Δεν σε προστατεύει από τίποτα. Ο πυρήνας του Android είναι Linux kernel. ;)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και χρόνια πολλά. :)

Κατέβασα από το μάρκετ το Mp3 Music Download Everyday και όπως καταλάβατε ψάχνω το mp3 που θέλω και το κατεβάζω στο κινητό μου.

Πολύ καλή εφαρμογή όμως θα ήθελα να μου πει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να κολλήσω κάποιον ιό κατεβάζοντας mp3 τραγούδια.

Αντιβάιρους έχω κατεβάσει στο κινητό μου αλλά δεν ξέρω αν κάνει δουλειά :p

 

Δεν υπάρχουν ιοι για android , οπότε, ούτε να φοβάσαι, ούτε να χρησιμοποιείς antivirus που μόνο βαραίνουν το σύστημα και τίποτα άλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το πρόγραμμα για τα mp3, αλλά το Antivirus καλύτερα να το βγάλεις. Δεν σε προστατεύει από τίποτα. Ο πυρήνας του Android είναι Linux kernel. ;)

 

Συμφωνώ.Εγώ απλά έχω το lookout επειδή κάνει και backup και γενικά έχει πολλά άλλα βοηθήματα!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πιο ελαφρύς/γρήγορος launcher από τον default, αν ναι ποιος είναι ο πιο ελαφρύς/γρήγορος από τους γνωστούς (launcherpro, ADW , κτλπ)?

επειδή παράγγειλα κινέζικο και να ξέρω πιο θα βάλω πάνω (σε 2.2 android)

Ποιό πήρες με 2.2?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

O καινούριος adw launcher ex σε Hero στα 576Mhz το κάνει αρκετά πιο αργό από τον απλό launcher pro.

 

Είναι ωραίος και με πολλές δυνατότητες αλλά για cpu > 600+ mhz

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μέσω της εφαρμογής appbrain δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που έχω βρει στο site της???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μέσω της εφαρμογής appbrain δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που έχω βρει στο site της???

Γιατι δεν υπαρχουν διαθεσιμες για τη συσκευη σου στο market. Το appbrain απλα σε οδηγει στο market.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μέσω της εφαρμογής appbrain δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που έχω βρει στο site της???

 

Η απλα θα πρεπει να ενεργοποιησεις το market enabler, μου το εκανε και μενα σε ορισμενες εφαρμογες free, και μετα εγκατασταθηκαν κανονικα (πχ. movies, google maps v5)

Link to comment
Share on other sites

teamviewer!

 

Πολύ καλό απλά πρέπει να κατεβάσεις το apk από την σελίδα τους, δεν υπάρχει στο μάρκετ.

 

 

ευχαριστω! το χεις κανει να λειτουργει σε win xp?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το πρόγραμμα για τα mp3, αλλά το Antivirus καλύτερα να το βγάλεις. Δεν σε προστατεύει από τίποτα. Ο πυρήνας του Android είναι Linux kernel. ;)

 

Δεν υπάρχουν ιοι για android , οπότε, ούτε να φοβάσαι, ούτε να χρησιμοποιείς antivirus που μόνο βαραίνουν το σύστημα και τίποτα άλλο.

 

 

Παιδιά δεν διαφωνώ με αυτά που λέτε, όμως τέτοιου είδους δημοσιεύματα πως τα κρίνετε?

http://e-pcmag.gr/news/orgiazei-malware-sta-smartphones

http://e-pcmag.gr/news/adiaforoun-gia-tin-asfaleia-ton-dedomenon-tous-oi-perissoteroi-xristes-kiniton

Αφορούν άλλα λογισμικά? αν ναι, τότε γιατί υπάρχουν στο Android Market αντιβάιρους? :worry:

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν διαφωνώ με αυτά που λέτε, όμως τέτοιου είδους δημοσιεύματα πως τα κρίνετε? ΕΔΩ

Αφορούν άλλα λογισμικά? αν ναι, τότε γιατί υπάρχουν στο Android Market αντιβάιρους? :worry:

Δεν μπορώ να διαβάσω το λίγκ που μου δίνεις, δεν είμαι μέλος.

Πάντως, χρησιμοποιώ ίντερνετ στο κινητό τα τελευταία 4 χρόνια αρκετά εντατικά. Ποτέ δεν είχα ούτε antivirus, ούτε κάποιο πρόβλημα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ο ιός στο λειτουργικό linux είναι ακόμα σαν παιδική ασθένεια. Ο λόγος που δεν υπήρχαν επικίνδυνες καταστάσεις είναι γιατί μόνο μια μικρή μερίδα χρηστών είχε linux και ήταν σε επίπεδο fair ως expert στους υπολογιστές. Για τον λόγο αυτόν δεν υπάρχει νόημα να χτυπήσεις κάποιον που ξέρει. Τώρα όμως που με τα smart phones όλο και περισσότεροι έχουν ένα linux και δεν έχουν και ιδέα το φαινόμενο είναι υπό ανάπτυξη. Κάπου διάβασα πρόσφατα ότι στην ρωσία υπήρχαν αρκετά θύματα με σκοπό την οικονομική πάντα απάτη. Αργά η γρήγορα νομίζω θα χρειαστούμε όλοι μας προστασία. Ο ιός είναι απλά ένα πρόγραμμα. Ένας ηλίθιος με γνώσεις γλώσσας προγραμματισμού να βρεθεί μπορεί να κάνει την ζημιά.
Link to comment
Share on other sites

ο ιός στο λειτουργικό linux είναι ακόμα σαν παιδική ασθένεια. Ο λόγος που δεν υπήρχαν επικίνδυνες καταστάσεις είναι γιατί μόνο μια μικρή μερίδα χρηστών είχε linux και ήταν σε επίπεδο fair ως expert στους υπολογιστές. Για τον λόγο αυτόν δεν υπάρχει νόημα να χτυπήσεις κάποιον που ξέρει. Τώρα όμως που με τα smart phones όλο και περισσότεροι έχουν ένα linux και δεν έχουν και ιδέα το φαινόμενο είναι υπό ανάπτυξη. Κάπου διάβασα πρόσφατα ότι στην ρωσία υπήρχαν αρκετά θύματα με σκοπό την οικονομική πάντα απάτη. Αργά η γρήγορα νομίζω θα χρειαστούμε όλοι μας προστασία. Ο ιός είναι απλά ένα πρόγραμμα. Ένας ηλίθιος με γνώσεις γλώσσας προγραμματισμού να βρεθεί μπορεί να κάνει την ζημιά.

 

 

Πολύ καλή η απάντησή σου που δείχνει ότι δεν είσαι άσχετος, και ότι ασχολήσε με την εξέλιξη της τεχνολογίας.

Κάτι τελευταίο, τα αντιβάιρους που κυκλοφορούν κάνουν δουλειά η είναι μόνο για να τα βλέπεις να σκανάρουν?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η απάντησή σου που δείχνει ότι δεν είσαι άσχετος, και ότι ασχολήσε με την εξέλιξη της τεχνολογίας.

Κάτι τελευταίο, τα αντιβάιρους που κυκλοφορούν κάνουν δουλειά η είναι μόνο για να τα βλέπεις να σκανάρουν?

 

Δεν έχω απάντηση ούτε για τον εαυτό μου ξεκάθαρη. Είχα το look out αλλά το βρήκα περιττό και το έστειλα. Χθες είδα στο μάρκετ avg. Δεν ξέρω αν υπήρχε η τώρα βγήκε αλλά αν αρχίσουν μα βγάζουν και τα μεγάλα ονόματα προγράμματα σημαίνει πως εσετε ήμαρ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω απάντηση ούτε για τον εαυτό μου ξεκάθαρη. Είχα το look out αλλά το βρήκα περιττό και το έστειλα. Χθες είδα στο μάρκετ avg. Δεν ξέρω αν υπήρχε η τώρα βγήκε αλλά αν αρχίσουν μα βγάζουν και τα μεγάλα ονόματα προγράμματα σημαίνει πως εσετε ήμαρ

 

 

Εγώ πάντως το AVG έχω κατεβάσει εδώ και 5 ημέρες και είναι πανάλαφρο, τώρα αν δουλεύει σωστά η μας δουλεύει, :p θα το δείξει ο καιρός. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το AVG έχω κατεβάσει εδώ και 5 ημέρες και είναι πανάλαφρο, τώρα αν δουλεύει σωστά η μας δουλεύει, :p θα το δείξει ο καιρός. Ευχαριστώ

 

φιλε μου δεν χρειαζεσαι κανενα antivirus

τωρα αν επιμενεις και θελεις να βαραινεις το συστημα σου, παω πασο

Link to comment
Share on other sites

Η απλα θα πρεπει να ενεργοποιησεις το market enabler, μου το εκανε και μενα σε ορισμενες εφαρμογες free, και μετα εγκατασταθηκαν κανονικα (πχ. movies, google maps v5)

 

Θα το τσεκάρω και θα σου πω αν μου δούλεψε...

Και κάτι άλλο!Εϊχα δει κάπου κάποια συμβολάκια με το Ανδροιδές που αντικαθιστούν το συνηθισμένο εικονίδιο του σήματος και του δικτύου...Υπάρχουν κάπου???

 

Kαι!!!Το BusyBox που μπορώ να το βρω???

Edited by amoramor
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω και θα σου πω αν μου δούλεψε...

Και κάτι άλλο!Εϊχα δει κάπου κάποια συμβολάκια με το Ανδροιδές που αντικαθιστούν το συνηθισμένο εικονίδιο του σήματος και του δικτύου...Υπάρχουν κάπου???

 

Kαι!!!Το BusyBox που μπορώ να το βρω???

εγω τα ειχα βαλει στη status bar, βεβαια δεν τα εφτιαξα εγω(τα τροποποιησα λιγο ομως για τη μπαταρια και το σημα) :p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=702470

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπώ στο myphone μέσω tapatalk pro?

 

Ανοίγες tapatalk, κάνεις search για myphone και μπαίνεις. Πατάς στο favorites και θα σου ζητήσει να κάνεις log in.. αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγες tapatalk, κάνεις search για myphone και μπαίνεις. Πατάς στο favorites και θα σου ζητήσει να κάνεις log in.. αυτό ήταν.

 

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να βρω τρόπο να μεταφέρω στην sim τα τηλέφωνα μου στο desire Hd αλλά καμία εφαρμογή δεν τα καταφέρνει . Καμμιά ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να βρω τρόπο να μεταφέρω στην sim τα τηλέφωνα μου στο desire Hd αλλά καμία εφαρμογή δεν τα καταφέρνει . Καμμιά ιδέα ?

 

Δεν ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμογη σε market αλλα νομιζω δεν γινεται .Μονο το αντιστροφο.

 

Edit

 

Εκανα αναζητηση στο market contact to sim και μου βρηκε καποιες εφαρμογες αλλα δεν τις δοκιμασα.Αν το κανεις πες μας .

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμογη σε market αλλα νομιζω δεν γινεται .Μονο το αντιστροφο.

 

Edit

 

Εκανα αναζητηση στο market contact to sim και μου βρηκε καποιες εφαρμογες αλλα δεν τις δοκιμασα.Αν το κανεις πες μας .

 

contact2sim λεγεται η εφαρμογη που ψαχνεις και κανει και τα δυο.δηλαδη απο την συσκευη στην σιμ και το αντιστροφο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...