Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλά όλα αυτά αλλά με μια παρατήρηση.

Το dialer One δεν υποστηρίζει τόνους στα ονόματα πράγμα που το κάνει άχρηστο για μένα.

Κρίμα γιατί το ήθελα και στο android. Είχα καλομάθει γιατί το είχα στα winmob.

Ελπίζω να το φτιάξουν στο άμεσο μέλλον.

 

Όντως έχει αυτό το μειονέκτημα και έστειλα και email στον developer σχετικά. Δεν έχει απαντήσει ως τώρα οπότε στείλτε κι εσείς μήπως το δει πιο σοβαρά το θέμα. Ωστόσο δεν το θεωρώ καθόλου άχρηστο καθώς λίγα είναι τα ονόματα που ξεκινάνε με τόνο, οπότε συνήθως έχεις 2-3 γράμματα για να φιλτράρεις και να βρεις αυτό που θες (Αν όχι με το όνομα τότε με το επώνυμο). Πολύ σπάνια τυχαίνει να μη βρω αυτό που θέλω.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι θες να πεις, ότι χωρίς τ9 στελνεις ελληνικα με 160 χαρακτήρες?

 

βασικά χωρίς τ9 δεν είδα και δε με νοιάζει κιόλας απο την στιγμή που μόνο με τ9 γράφω μήνυμα,μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

θα ηθελα να ρωτησω οσους χρησιμοποιουν το weather widget & flip clock αν εχουν παρατηρησει το τελευταιο διαστημα καποιο προβλημα με το ρολοι του widget.Τις δεκα τελευταιες ημερες η ωρα που δειχνει το ρολοι ''κολλαει'' και ομονος τροπος να επανελθει ειναι να κανω update τον καιρο.Δεν χρησιμοποιω κανενα taskiller,και δεν μπορω να καταλαβω γιατι αρχισε να το κανει ετσι ξαφνικα.Δοκιμασα αρκετα skins αλλα δεν ειχε κανενα αποτελεσμα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γενικά η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει προβλήματα.εκτός αυτού με την ώρα,έχει και με το στίγμα τοποθεσίας.αλλου ειμαι και αλλού με δείχνει.ας ελπίσουμε ότι θα το διωρθοσουν με κάποιο update.

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γενικά η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει προβλήματα.εκτός αυτού με την ώρα,έχει και με το στίγμα τοποθεσίας.αλλου ειμαι και αλλού με δείχνει.ας ελπίσουμε ότι θα το διωρθοσουν με κάποιο update.

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

 

φιλε μου με το στιγμα δεν ειχα ποτε προβλημα(στα beauriful widgets ειχα ),ειναι παντα σωστο ειτε με gprs,3g ειτε με wifi.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

και μενα παντα δουλευε ρολοι....

εχεις επιλεξει απο τις επιλογες χρηση δορυφορων?

 

Καλημερα σε ολους,

θα ηθελα να ρωτησω οσους χρησιμοποιουν το weather widget & flip clock αν εχουν παρατηρησει το τελευταιο διαστημα καποιο προβλημα με το ρολοι του widget.Τις δεκα τελευταιες ημερες η ωρα που δειχνει το ρολοι ''κολλαει'' και ομονος τροπος να επανελθει ειναι να κανω update τον καιρο.Δεν χρησιμοποιω κανενα taskiller,και δεν μπορω να καταλαβω γιατι αρχισε να το κανει ετσι ξαφνικα.Δοκιμασα αρκετα skins αλλα δεν ειχε κανενα αποτελεσμα

 

η ωρα σου κολλαει?

αν ναι τοτε σιγουρα το σκοτωνεις με καποιο task manager

καντο ignore/exclude

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

η ωρα σου κολλαει?

αν ναι τοτε σιγουρα το σκοτωνεις με καποιο task manager

καντο ignore/exclude

 

οπως εγραψα και πιο πανω δεν χρησιμοποιω κανενα taskmanager.Thanks παντως για την απαντηση

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως τα beauriful widgets δεν ελεγαν να φορτωσουν το καιρο οτι και αν εκανα(στην 2.01 λειτουργουσε σωστα,στην 2.1 με τιποτα).

 

Χρησιμοποιησα σημερα για πρωτη φορα το wifi-tether και ηταν παρα πολυ καλο!!!

Πολυ απλο και πολυ γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ χρησιμοποιώ το weather widget, αλλά πάντα το small οπότε δεν μπορώ να πω κάτι για την ώρα :worry:

 

Εφαρμογή-full screen caller υπάρχει;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλευει καποιος απο εδω το iGO???

ψαχνω Greek Content...

 

φιλε το εχω εγω ,ρωτα με pm οτι θες

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μετά από συνεννόηση με τον developer του dialer one το συγκεκριμένο app υποστηρίζει και γράμματα με τόνους.

Οπότε όσοι δεν μπορούσατε να το χρησιμοποιήσετε επειδή τα ονόματα στον κατάλογο είχαν τόνους τώρα μπορείτε μετά το τελευταίο update :D

Link to comment
Share on other sites

το αλλο προγραμματακι για τα μηνυματα πως γινεται να γραφει με 160 χαρακτηρες?με χρηση τ9 παντα.το handsent sms.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το Handcent SMS, πολύ καλή εφαρμογή, έχω ένα προβληματάκι όμως!! Όταν έρχετε κάποιο SMS στα notification μου βγάζει και το Handcent SMS και το πρόγραμμα μυνημάτων του κινητού!! Πώς γίνετε να φαίνετε στα notification μόνο το Handcent SMS όταν έρχετε κάποιο SMS??
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το Handcent SMS, πολύ καλή εφαρμογή, έχω ένα προβληματάκι όμως!! Όταν έρχετε κάποιο SMS στα notification μου βγάζει και το Handcent SMS και το πρόγραμμα μυνημάτων του κινητού!! Πώς γίνετε να φαίνετε στα notification μόνο το Handcent SMS όταν έρχετε κάποιο SMS??

 

ανοιξε την εφαρμογη των μηνυματων πατα menu-ρυθμισεις και ξετικαρισε τις ειδοποιησεις.

 

 

Και τωρα μια ερωτηση:εχει καταφερει κανεις να κανει τον καιρο απο τα beautiful widgets να δουλεψει με geolocation?εχω δοκιμασει με 3g,wifi,gps και δε δουλευει,επισης ακομα και οταν εχω γραψει την περιοχη που βρισκομαι δεν την βρισκει αν εχω τικαρει το geolocation.Aν το ξετικαρω δουλευει κανονικα.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μια ερωτηση:εχει καταφερει κανεις να κανει τον καιρο απο τα beautiful widgets να δουλεψει με geolocation?εχω δοκιμασει με 3g,wifi,gps και δε δουλευει,επισης ακομα και οταν εχω γραψει την περιοχη που βρισκομαι δεν την βρισκει αν εχω τικαρει το geolocation.Aν το ξετικαρω δουλευει κανονικα.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο "πρόβλημα"...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο "πρόβλημα"...

 

καταλαβα μπρος γκρεμος και πισω ρεμα,στο weather widget κολλαει το ρολοι,και στο beautiful widget δεν δουλευει το geolocation.Kριμα παντως γιατι εχει φοβερα γραφικα η εφαρμογη

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη Veggos μπηκε στην 1.1 version και ειναι καλυτερη απο ποτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έκανε αυτό στην αρχή αλλά στην πορεία έστρωσε μόνο του. Τώρα πάντα δείχνει σωστά την περιοχή που είμαι πάντα
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έκανε αυτό στην αρχή αλλά στην πορεία έστρωσε μόνο του. Τώρα πάντα δείχνει σωστά την περιοχή που είμαι πάντα

 

δηλαδη βρισκει την περιοχη μεσω κεραιας(3g) ή μεσω gps?

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει αυτό το μειονέκτημα και έστειλα και email στον developer σχετικά. Δεν έχει απαντήσει ως τώρα οπότε στείλτε κι εσείς μήπως το δει πιο σοβαρά το θέμα. Ωστόσο δεν το θεωρώ καθόλου άχρηστο καθώς λίγα είναι τα ονόματα που ξεκινάνε με τόνο, οπότε συνήθως έχεις 2-3 γράμματα για να φιλτράρεις και να βρεις αυτό που θες (Αν όχι με το όνομα τότε με το επώνυμο). Πολύ σπάνια τυχαίνει να μη βρω αυτό που θέλω.

 

Το έφτιαξε το θέμα με τους τόνους στο τελευταίο update!!! Πλέον το προγραμματάκι είναι τέλειο.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει παιδια κανενα προγραμματακι απο το μαρκετ να κατεβαζεις ελληνικα τραγουδια....?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει παιδια κανενα προγραμματακι απο το μαρκετ να κατεβαζεις ελληνικα τραγουδια....?

 

βάλε το tube downloader βρες το βίντεο που θες και κατέβασε το σαν mp3

επίσης μπορείς να μπαίνεις με το κινητό στο audiko.net και να βρίσκεις έτοιμο το κομμάτι που θες και να το κάνεις download κατευθείαν στο κινητό ;)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

βάλε το tube downloader βρες το βίντεο που θες και κατέβασε το σαν mp3

επίσης μπορείς να μπαίνεις με το κινητό στο audiko.net και να βρίσκεις έτοιμο το κομμάτι που θες και να το κάνεις download κατευθείαν στο κινητό ;)

 

 

Ψαχνω να βρω κατι σαν το neo music....αυτο εχει μονο ξενα...:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...