Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα αναφέρει πριν δυο μερες στο φορουμ το προβλημα που αντιμετοπιζω με την αναβαθμιση.Απαντηση δεν ελαβα.

Ξαναγραφω , το νεμεσις δεν αναγνωριζει την συσκευη. Προσπαθησα και στο λαπτοπ και στον ΗΥ (vista , xp).

Μηπως θελει νεοτερη εκδοση του νεμεσις ; το τηλεφωνο πρεπει να ειναι κλειστο;

Ελπιζω σε απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφέρει πριν δυο μερες στο φορουμ το προβλημα που αντιμετοπιζω με την αναβαθμιση.Απαντηση δεν ελαβα.

Ξαναγραφω , το νεμεσις δεν αναγνωριζει την συσκευη. Προσπαθησα και στο λαπτοπ και στον ΗΥ (vista , xp).

Μηπως θελει νεοτερη εκδοση του νεμεσις ; το τηλεφωνο πρεπει να ειναι κλειστο;

Ελπιζω σε απαντηση

 

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι ανοιχτό, κλείνεις το Nokia Pc Suite εάν το έχεις ανοιχτό και συνδέεις στη συνέχεια το κινητό σου με το καλώδιο σε Pc Suite mode, ανοίγεις το Nemesis και θα στο αναγνωρίσει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκλεισα χθές το βράδυ το κινητό μου, κ απο το πρωί δεν ανοίγει με τίποτα.

Πατάω το κουμπί να ανοίξει, και ενώ δονείται δεν ανοίγει.

Εάν το βάλω στη πρίζα πάλι τα ίδια δεν γίνεται τίποτα. Έβγαλα κάρτα μνήμης sim κ παλι τα ιδια.

Δοκιμασα να το κανω hard reset με τον συνδυασμό πλήκτρων αλλά δεν γινεται τίποτα.

Το κινητό έχει την τελευταία έκδοση firmware...

plz help!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκλεισα χθές το βράδυ το κινητό μου, κ απο το πρωί δεν ανοίγει με τίποτα.

Πατάω το κουμπί να ανοίξει, και ενώ δονείται δεν ανοίγει.

Εάν το βάλω στη πρίζα πάλι τα ίδια δεν γίνεται τίποτα. Έβγαλα κάρτα μνήμης sim κ παλι τα ιδια.

Δοκιμασα να το κανω hard reset με τον συνδυασμό πλήκτρων αλλά δεν γινεται τίποτα.

Το κινητό έχει την τελευταία έκδοση firmware...

plz help!!!!!!!!!!

 

το κινητο οταν το εβαλες στη πριζα κανει κατι?φορτιζει?ή τιποτα απολυτως?

αν τιποτα ελεγξε τη μπαταρια μηπως δεν κανουν καλα επαφη γιατι προσφατα ετυχε σε φιλο μου και με ενα χαρτακι(παλιο κλασσικο σε νοκια κολπο) ολα καλα απο τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι στην πρίζα δεν κάνει τίποτα, αν κ έχω την εντύπωση ότι φορτίζει επειδή η μπαταρία είναι λίγο ζεστή.

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα επαφής της μπαταρίας, αφού όταν πατάω να ανοίξει δονείται, χωρίς όμως να γίνεται τπτ μετά...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πιάνει τίποτα, μάλλον πας για Νοκια Shop.

Τρώνε καμιά φορά τέτοια κολλήματα και δεν ξυπνάνε με τίποτα παρά μόνο αν μπούνε στο ειδικό μηχάνημα που έχει οι τεχνικοί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι στην πρίζα δεν κάνει τίποτα, αν κ έχω την εντύπωση ότι φορτίζει επειδή η μπαταρία είναι λίγο ζεστή.

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα επαφής της μπαταρίας, αφού όταν πατάω να ανοίξει δονείται, χωρίς όμως να γίνεται τπτ μετά...

 

Πιστευω πως η μπαταρια σου ειναι off... δοκιμασε απο κανεναν γνωστο σου την μπαταρια του που εχει το 5800 (τοσα πολλα κυκλοφορουν πλεον:)) ή πες στο ΝΟΚΙΑ Shop να ελεγξουν πρωτα την μπαταρια προτου στο παρουν για γενικο τσεκ απ και το ξαναδεις μετα απο κανα μηνα... δειξε τους οτι γνωριζεις ποιο μπορει να ειναι το προβλημα με αυτον τον τροπο...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει φάει κάποιο κόλλημα και χρειάζεται απλά φλασάρισμα, χρειάζονται 2-5 μέρες να το ετοιμάσουν.

Όχι και ένα μήνα για τόσο απλά πράγματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πόσο υπομονετικός είσαι... αλλά εγώ που δεν είμαι μια φορά το ξέχασα σε σύνδεση με laptop και άδειασε τελείως! το έβαλα στην πρίζα τίποτε!!! έκανα όλα τα γιατροσόφια βάλε βγάλε κάρτες, μπαταρίες τίποτε.... ένα βήμα πριν μεταβώ σε νόκια και κατά λάθος (αφού το ξέχασα συνδεδεμένο στο ρεύμα) και ενώ μεταφέρω δεδομένα από ovi στο παλιό κινητό, τσουπ ζωντάνεψε!! Έκτοτε όλα καλά... απλά αν αδειάσει τελείως θέλει πάνω από 5-10 λεπτά στην πρίζα για να δώσει σημείο ζωής!
Link to comment
Share on other sites

5 με 10 λεπτα???το δικο μου οταν το βαζω για φορτιση μετα απο μια πληρη αποφορτιση σε 10 δευτερολεπτα μου βγαζει το μυνημα οτι φορτιζει.
Link to comment
Share on other sites

5 με 10 λεπτα???το δικο μου οταν το βαζω για φορτιση μετα απο μια πληρη αποφορτιση σε 10 δευτερολεπτα μου βγαζει το μυνημα οτι φορτιζει.

 

σε εμενα εχει τυχει να κανει και μισο λεπτο μετα απο μια πληρη αποφορτιση...

συνηθως στα 15 δευτερα εχει ξεκινησει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εγω εχω αυτο το κινητο απο το καλοκαιρι και σημερα ενω μιλουσα περιπου 3 ωρες με τα ακουστικα μου λεει χαμηλη μπαταρια...το συνδεω και εγω λοιπον στο ρευμα και συνεχιζει να μου λεει για την μπαταρια. μετα απο λιγο εκλεισε τελειως. παω να το ανοιξω και ενω κανει αυτη την δονυση οταν ξεκιναει...δεν αναβει η οθονη!!! και μαλιστα δεν λειτουργει καθολου αν δεν ειναι στο ρευμα (εννοω λειτουργει...οταν παταω το on/off δοναει)..εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να εχει.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εγω εχω αυτο το κινητο απο το καλοκαιρι και σημερα ενω μιλουσα περιπου 3 ωρες με τα ακουστικα μου λεει χαμηλη μπαταρια...το συνδεω και εγω λοιπον στο ρευμα και συνεχιζει να μου λεει για την μπαταρια. μετα απο λιγο εκλεισε τελειως. παω να το ανοιξω και ενω κανει αυτη την δονυση οταν ξεκιναει...δεν αναβει η οθονη!!! και μαλιστα δεν λειτουργει καθολου αν δεν ειναι στο ρευμα (εννοω λειτουργει...οταν παταω το on/off δοναει)..εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να εχει.....

 

Καλημέρα... ελπίζω να μην ξενύχτισες μεχτι τις 5! για το κινητο:)... τεσπα, λοιπον βαλτο σε φορτιση για περιπου 2 ωρες χωρις να το πειραξεις και αν δεν ανοιγει παλι σημαινει πως πας για νεα μπαταρια!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εγω εχω αυτο το κινητο απο το καλοκαιρι και σημερα ενω μιλουσα περιπου 3 ωρες με τα ακουστικα μου λεει χαμηλη μπαταρια...το συνδεω και εγω λοιπον στο ρευμα και συνεχιζει να μου λεει για την μπαταρια. μετα απο λιγο εκλεισε τελειως. παω να το ανοιξω και ενω κανει αυτη την δονυση οταν ξεκιναει...δεν αναβει η οθονη!!! και μαλιστα δεν λειτουργει καθολου αν δεν ειναι στο ρευμα (εννοω λειτουργει...οταν παταω το on/off δοναει)..εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να εχει.....

Δοκίμασε με άλλο φορτιστή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το geo tapping τι παιζει?πως βλεπω που τραβηξα μια φωτο?το εχω ενεργοποιημενο,κ καθε φορα που βγαζω μου εμφανιζει το εικονιδιο με το δορυφορο,παω στην εκθεση κ βλεπω στα στοιχεια κ εχει τα βασικα,μηπως πρεπει να εγκαταστησω κανα απλικεισιον?γενικα πως δουλευει?

 

και αν καποιος γνωριζει κανα απλικεισιον για battery bar στο 5800

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις που τράβηξες τις φωτο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις καμία online υπηρεσία όπως το lockr ή το picassa της google..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά...

Να ρωτήσω,το 5800 black είναι το 5800 navigator που αναφέρει η νόκια?

Στην συσκευασία περιλαμβάνεται φορτιστής και βάση αυτοκινήτου?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά...

Να ρωτήσω,το 5800 black είναι το 5800 navigator που αναφέρει η νόκια?

Στην συσκευασία περιλαμβάνεται φορτιστής και βάση αυτοκινήτου?

 

Αλλο ειναι το 5800black και αλλο το 5800 navigation edition(εχει διαφορετικο χρωμα στο πλαστικο γυρω απο την οθονη-ασημι και εχει και αρκετο χρονο στην αδεια πλοηγησης )Το επισημο σαιτ της Νοκια δειχνει οτι εχει και βαση αυτοκινητου: http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-5800-navigation-edition/specifications?page=inthebox

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H μόνη διαφορά δλδ είναι αυτή?

Απλά το navigation δεν το βρίσκω σε κάποιο μαγαζί,και νόμιζα μήπως το black ήταν αυτό...

Σε λίγες μέρες λογικά θα το έχω κι εγώ στα χέρια μου....:)

 

Eπίσης,γνωρίζεται αν το handwriting υποστηρίζει και ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

H μόνη διαφορά δλδ είναι αυτή?

Απλά το navigation δεν το βρίσκω σε κάποιο μαγαζί,και νόμιζα μήπως το black ήταν αυτό...

Σε λίγες μέρες λογικά θα το έχω κι εγώ στα χέρια μου....:)

Δεν έχουν διαφορές στο hardware οι 2 συσκευές. Οι διαφορές τους είναι στο χρώμα και στην απεριόριστη άδεια πλοήγησης για το Nokia maps που έχει το 5800 Navigation edition.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση...

Τότε αυτή η δυνατότητα είναι κάτι χωρίς πρακτική εφαρμογή (σπίτι-ΤΕΙ,ΤΕΙ-σπίτι είμαι :lol: )...

 

Δεν έχουν διαφορές στο hardware οι 2 συσκευές. Οι διαφορές τους είναι στο χρώμα και στην απεριόριστη άδεια πλοήγησης για το Nokia maps που έχει το 5800 Navigation edition.
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε το εξής κουλό, σήμερα μετά από συνομιλία που είχα στο κινητό περί τα 15 λεπτά κάνω ξανά μια κλήση και διαπιστώνω πως ο συνομιλητής δεν με άκουγε. Το τσέκαρα με έναν φίλο μου μιλώντας και τα ίδια...Λέω πάπαλα το μικρόφωνο. Το κλείνω και το ξανανοίγω, (δίνωντας του και μια "ψιλή" μπας και δεν έκανε κάτι επαφή :lol:) και ως δια μαγείας δούλεψε :confused::confused::confused:

Και τώρα αναρωτιέμαι αν όντως έχει πρόβλημα το τηλέφωνο ή αν απλά έφαγε κόλλημα....Για πείτε γνώμες!Να πω πως ούτε τούμπα έφαγε ούτε κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Μου το είπε και ένας φίλος αυτό.Κάποιες φορές δεν τον ακούνε όταν μιλάει ή το ανάποδο και μετά από restart της συσκευής στρώνει..

Προβληματικό firmware??:confused:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...