Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρωσπαθω να το κανω αυτο αλλα μου βγαζει ,οπως λεω και πριν, οταν παταω επιλογες μεσα στην εγκατασταση εφαρμογων μνημη πληρης κλειστε καποιες εφαρμογες
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα (ή καλημέρα) σε όλους.

Είμαι στην αναζήτηση νέου κινητού και είμαι ανάμεσα στα 5800 και Ε75. Με στεναχωρεί λίγο το γεγονός ότι το 5800 παρουσιάστηκε τέλος του 2008 που σημαίνει ότι μάλλον βαίνει προς το τέλος της ζωής του και με προβληματίζει λίγο ο οθόνη αφής. Επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να διαβάζω γνώμες, μπορείτε να μου πειτε αν αξίζει η αγορά του τώρα και αν ξέρετεσε σχέση με το Ε75;

Αυτή τη στιγμή έχω το Ε51.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας παραθέτω τα προβλήματα του νέου firmware αφού ακολούθησαν φορματ και στην καρτα και στη μνημη του τηλεφωνου.

 

1. Η μπαρα επαφων κολλαει αρκετα στο scrolling και καθυστερει καποιες φορες το κινητο. Καταναλωνει πολυ μπαταρια.

2. Αν ακους ραδιοφωνο και σε καλεσει καποιος και μιλησεις, θελεις επανεκκινηση να λειτουργησει παλι. Το ιδιο δεν συμβαινει με τα μηνυματα. Το rds ειναι πλεον ανυπαρκτο... δεν αναγραφεται οτι ειναι ενεργο και αν αναγραφεται δεν λειτουργει.

3. Δεν υπαρχει kinetic scrolling σε μερικα menu.

 

Σιγουρα (ειδικα για το ραδιοφωνο) θα βγει κι αλλο firmware... να το θυμαστε αυτο..:blink:

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

για το ράδιο σας βρήκα μια (προσορινή) λύση για να μη κάνετε τα ρεσετ σας συνέχεια :)

 

το ράδια βασικά έχει πρόβλημα με το καινούριο update άρα αυτό το έχετε όλοι το πρόβλημα (λογικά)

κρατήστε πατημένο το πλήκτρο απαντήσεις στα ακουστικά σας για να μπείτε στη διαδικασία για της φωνητικές εντολές.

 

ή αφήνετε να τελειώσει αυτή η λειτουργία ή πατάτε το άκυρο (τι έχει τέλος πάντων).

 

βουαλά το ράδιο πλέον τερματίζετε και κλίνει :happy:

 

σε εμένα αυτό δούλεψε, στη τύχη το βρήκα. ελπίζω να γίνετε και σε εσάς αυτό :)

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα ξερει κανεις γιατι δεν μπορουμε να κανουμε το update εμεις που εχουμε product code 0573762:Balkans Black???

Δοκιμασα με Nokia PC Suite, OVI Suite, και OTA αλλα τιποτα.

και στο site της nokia εχει σαν τελευταιο update το 31.0.101 ενω το product code μου ειναι στη λιστα με αυτα που πηραν την αναβαθμηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα (ή καλημέρα) σε όλους.

Είμαι στην αναζήτηση νέου κινητού και είμαι ανάμεσα στα 5800 και Ε75. Με στεναχωρεί λίγο το γεγονός ότι το 5800 παρουσιάστηκε τέλος του 2008 που σημαίνει ότι μάλλον βαίνει προς το τέλος της ζωής του και με προβληματίζει λίγο ο οθόνη αφής. Επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να διαβάζω γνώμες, μπορείτε να μου πειτε αν αξίζει η αγορά του τώρα και αν ξέρετεσε σχέση με το Ε75;

Αυτή τη στιγμή έχω το Ε51.

Είσαι λίγο υπερβολικός με τη φράση "ότι μάλλον βαίνει προς το τέλος της ζωής του".

Ξέρεις άλλο κινητό της ΝΟΚΙΑ στην κατηγορία χρημάτων του 5800 με τόσες δυνατότητες και touch screen??

 

Κάτι άλλο.Όταν μιλάς στο τηλέφωνο και θες να σημειώσεις κάτι, πχ ένα τηλέφωνο, πώς το κάνεις??Σκάλωσα που μου έτυχε προχτές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι άλλο.Όταν μιλάς στο τηλέφωνο και θες να σημειώσεις κάτι, πχ ένα τηλέφωνο, πώς το κάνεις??Σκάλωσα που μου έτυχε προχτές.

 

Μπορείς να πατήσεις το πλήκτρο του μενού (μεσαίο λευκό πλήκτρο, λειτουργεί και στη διάρκεια μια κλήσης) και να βγεις στο μενού της συσκευής. Απο εκεί, επιλέγεις εφαρμογές και μετά τις σημειώσεις. Οπότε κάνεις εκεί ότι σημειώσεις θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα τελικα το κινητο μετα την αναβαθμιση πεταει . Το μόνο προβλημα που εχω δει μεχρι τωρα μετα αφορα το ραδιοφωνο και συγκεκριμενα το rds, και απο οτι διαβαζω και στα ξενα forum ειναι γενικο το κακο μετα την αναβαθμιση σταματησε να λειτουργει ενω πανω δεξια γραφει οτι ο σταθμος εχει εντουτοις δεν εμφανιζει τις πληροφοριες. Ξερουμε κανενα κολπακι για να το φτιαξουμε και να δουλευει οπως πριν? Ευχαριστω πολυ :)
Link to comment
Share on other sites

Με το νεο firmware εχει παρατηρησει κανενας αλλος την παραπανω καταναλωση μπαταριας με την λειτουργια της μπαρας επαφών στο homescreen?? Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Με το νεο firmware εχει παρατηρησει κανενας αλλος την παραπανω καταναλωση μπαταριας με την λειτουργια της μπαρας επαφών στο homescreen??

 

κατι εχουν κανει με τις επαφες.πολλες φορες μπαινω στο handy taskman και βλεπω οτι υπαρχουν ανοιχτες 2 επαφες.μια με το εικονιδιο των επαφων και μια με ασχετο εικονιδιο. αυτο συμβαινει οταν χρησιμοποιεις στην αρχικη οθονη τη μπαρα επαφων οποτε μαλλον η μπαρα επαφων ειναι κατι σαν προγραμμα που ειναι συνεχεια ανοιχτο,οποτε καταναλωνει και μπαταρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, θα ηθελα να με διαφωτίσετε σε μερικά πράγματα αφού είμαι νέος στο 5800.

Από χτες συγκεκριμένα άρχισα και το "γαργαλάω"

 

Τα ερωτήματα ίσως είναι πολλά, αλλά κάντε ένα κόπο να μου τα απαντήσετε. Κάποια ίσως δεν απαιτούν καμία άλλη εξήγηση πέραν μιας μονολεκτικής απάντησης Ναι ή ΟΥ :D

 

Το λοιπόν...

 

1) Αν χακάρω το τηλέφωνο και μελλοντικά πάθει το οτιδήποτε και πρέπει να πάει στη Νοκια, (και το δουν) χάνω την εγγύηση λόγω του hacking?

 

2) Από τις εφαρμογές που έχει από μαμά, ποιες χρεώνονται αν τις δουλέψεις? (πέραν του σερφαρίσματος... αυτό το ξέρω ότι χρεώνει και μάλιστα πολύ αν δεν έχεις πακέτο σύνδεσης :D )

α)Η πυξίδα που λέει "Χάρτες"... τι κάνει? Κατεβάζει χάρτες για το λογισμικό πλοήγησης της Nokia (και σε χρεώνει για το κατέβασμα? )

β)Η λήψη τι είναι. Κατεβάζεις οτιδήποτε αλλά με χρέωση?

γ)"Τοποθεσία" (τι είναι? Είναι το GPS πρόγραμμα της Nokia? Χρεώνεσαι αν το δουλέψεις?)

Εγώ βέβαια χτες, κάθισα και του έβαλα μέσα το Garmin οπότε μάλλον δεν τίθεται θέμα να δουλέψω της Nokia.

 

Και τέλος... πως γίνεται να αλλάξω τον ήχο του ξυπνητηριού για να χτυπάει με ένα συγκεκριμένο mp3 που θέλω? Έφαγα τον τόπο, αλλά δεν το βρήκα!

Επίσης δεν βρήκα και πως να αλλάξω τον ήχο στο εισερχόμενο μήνυμα! (ΕDIT: Aυτό τελικά το βρήκα... το ξυπνητήρι μου μένει)

 

Ευχαριστώσας

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

1) Αν χακάρω το τηλέφωνο και μελλοντικά πάθει το οτιδήποτε και πρέπει να πάει στη Νοκια, (και το δουν) χάνω την εγγύηση λόγω του hacking?2) Από τις εφαρμογές που έχει από μαμά, ποιες χρεώνονται αν τις δουλέψεις? α)Η πυξίδα που λέει "Χάρτες"... τι κάνει? Κατεβάζει χάρτες για το λογισμικό πλοήγησης της Nokia (και σε χρεώνει για το κατέβασμα? )β)Η λήψη τι είναι. Κατεβάζεις οτιδήποτε αλλά με χρέωση?γ)"Τοποθεσία" (τι είναι? Είναι το GPS πρόγραμμα της Nokia? Χρεώνεσαι αν το δουλέψεις?)

Και τέλος... πως γίνεται να αλλάξω τον ήχο του ξυπνητηριού για να χτυπάει με ένα συγκεκριμένο mp3 που θέλω? Έφαγα τον τόπο, αλλά δεν το βρήκα!

Επίσης δεν βρήκα και πως να αλλάξω τον ήχο στο εισερχόμενο μήνυμα!

Ευχαριστώσας

 

1. ΟΥ. Υπαρχει επιλογη unhack αλλα και χωρις αυτο δεν επηρρεαζει την ROM το hack! Αρα δεν χανεις καμια εγγυηση. Προκειται για αλλαγη σε software...Αλλωστε με ενα φορματ ολα αυτα εξαφανιζονται (αν δεν σε καλυπτει το unhack)

2. Οι εφαρμογες που απαιτουν συνδεση μεσω ιντερνετ και μπεις χωρις να εισαι σε δικτυο lan θα σε χρεωσουν απο τον παροχο σου (3G). Οι χαρτες ειναι το default προγραμμα της Nokia για την πλοηγηση σου στην πολη σου. Κατεβαζεις μεσω internet στο pc σου δωρεαν τους χαρτες, η αναζητηση στους χαρτες δρομων κλπ ειναι δωρεαν αλλα μολις πας να κανεις μια διαδρομη απο προς καπου τοτε ξεκιναει να ζηταει kbytes απο το ιντερνετ και εκει ειναι που χρεωνεσαι. Με το garmin (αν και προτεινω sygic) θα εισαι πιο μαγκας βεβαια που ειναι τζαμπε η πλοηγηση. Στην "ληψη" κατεβαζεις χωρις χρεωση αν εισαι εντος ασυρματου Lan και κατεβαζεις μετα δωρεαν οτι σου βγαζει... Ο ηχος στο ξυπνητηρι αλλαζει ως εξης: Κλικ στο ρολοι στην αρχικη οθονη ->Επιλογες -> Ρυθμισεις ->Ηχος αφυπνισης και επιλεγεις το mp3 σου... και για τα μηνυματα: Μενου->Ρυθμισεις->Προσωπικο->Προφιλ->Γενικο->Διαμορφωση->Ηχος ειδοπ. μηνυματων και μετα επιλεγεις ηχο

 

η μπαρα επαφων ειναι κατι σαν προγραμμα που ειναι συνεχεια ανοιχτο,οποτε καταναλωνει και μπαταρια

 

Και χωρις taskmanager στο κινητο μου το παρατηρησα αυτο γιατι φορτωνει πολυ στην εκκινηση του κινητου πολλα και διαφορα βγαζοντας και την στρογγυλη "κλεψυθρα" πανω δεξια... Προγραμμα ειναι και μαλιστα "μπαταριοφαγο":)

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες ειναι το default προγραμμα της Nokia για την πλοηγηση σου στην πολη σου. Κατεβαζεις μεσω internet στο pc σου δωρεαν τους χαρτες, η αναζητηση στους χαρτες δρομων κλπ ειναι δωρεαν αλλα μολις πας να κανεις μια διαδρομη απο προς καπου τοτε ξεκιναει να ζηταει kbytes απο το ιντερνετ και εκει ειναι που χρεωνεσαι.

 

Εννοείς δηλαδή ότι στους χάρτες μπορώ να μπω να δω που βρίσκεται μια οδός ας πούμε, αλλά όχι να μου κάνει πλοήγηση. Το οφθαλμόλουτρο τζάμπα δηλαδή, αλλά το "φαί" το πλερώνεις ε? :D

 

Για τα υπόλοιπα, σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Ουπς... πήγα να μπω και μου ζητάει σύνδεση Διαδίκτυο ή WAP! Δεν χρεώνομαι έτσι?

 

ΕDIT

 

Τελικά μπαίνεις και χωρίς σύνδεση... το είδα...ΟΚ

 

Κάτι ακόμα μόνο. Πως γίνεται να κάνω μια συντόμευση του garmin κάπου πιο έξω από κει που είναι χωμένο? Ας πούμε να είναι μέσα στις άλλες εφαρμογές εκεί που είναι και το "Xάρτες". Γίνεται?

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνω μια συντόμευση του garmin κάπου πιο έξω από κει που είναι χωμένο? Ας πούμε να είναι μέσα στις άλλες εφαρμογές εκεί που είναι και το "Xάρτες". Γίνεται?

 

Απο οσο γνωριζω υπαρχει μια μονο συντομευση της καθε εφαρμογης για το Symbian λειτουργικο επομενως σερνεις καθε φορα την συντομευση σου εκει που θες. Πας στον φακελο που ειναι τωρα το garmin, πατας Επιλογες->Οργανωση και σερνεις οπου θες εσυ το εικονιδιο ή και σε ανωτερο "επιπεδο" πηγαινοντας το πανω στο εικονιδιο "Βασικος Φακελος".

 

Καλο ειναι να διαβασεις και το εγχειριδιο του κινητου για περισσοτερη βοηθεια και για θεματα περι Symbian v5 κλπ κλπ υπαρχει ενα θεμα FAQ στο παρων φορουμ myPhone Forum > My Devices > Nokia > Nokia S60 (5th Edition) που θα σε βοηθησει στα πρωτα σου βηματα

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα μερικές φορές δεν δουλεύει το ξυπνητήρι(το έκανε και πριν την αναβάθμιση) χωρίς καμμία περιοδικότητα, δλδ στον ένα χρόνο που το έχω να μου το έχει κάνει καμμιά 15 φορες, λέτε να έτυχε να κόλλησε;
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το κινητο μου στο pc με usb (pc suite) Μουν βγαζουν συνεχεια τα windows:Εντοπιστηκε νεο υλικο Mtp Device και δεν σταματαει...Εχει κανενας καμοια ιδεα πριν το σπασω?:p Εχω το ovi suite αλλα και με το Nokia suite το ιδιο μου εκανε..
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το κινητο μου στο pc με usb (pc suite) Μουν βγαζουν συνεχεια τα windows:Εντοπιστηκε νεο υλικο Mtp Device και δεν σταματαει...Εχει κανενας καμοια ιδεα πριν το σπασω?:p Εχω το ovi suite αλλα και με το Nokia suite το ιδιο μου εκανε..

 

Θα πρεπει να περιμενεις σε αυτο το σημειο και να ΜΗΝ αποσυνδεσεις το κινητο απο το pc. Αν κραταει πολυ ωρα αυτη η διαδικασια, τοτε δοκιμασε ή να συνδεσεις το κινητο σε αλλη θυρα usb ή να απεγκαταστησεις οτιδηποτε εχει να κανει με την Nokia απο το pc σου, (Προσθαφαιρεση) και κυριως τα Nokia Usb Cable Drivers και δοκιμασε να εγκαταστησεις παλι τα προγραμματα της ΝΟΚΙΑ χωρις να εχεις συνεδεμενο το κινητο παρα οταν σου ζητηθει. Ακολουθα πιστα τις οδηγιες εγκαταστασης με υπομονη. Αν παλι δεν λειτουργει τπτ τοτε ελεγξε την συμβατοτητα του Nokia Pc Suite και των αλλων προγραμματων με το λογισμικο και το hardware του pc σου

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Με το νεο firmware εχει παρατηρησει κανενας αλλος την παραπανω καταναλωση μπαταριας με την λειτουργια της μπαρας επαφών στο homescreen??

 

Την πρώτη φορά μετά την αναβάθμηση μέσα σε δυο μέρες είχε πέσει στις δύο γραμμές. Τώρα το εχω φορτισμένο από προχθές, με ελάχιστη ομιλία και μυνήματα αλλά με κανα τρίωρο μουσικής είναι ακόμα full :)

Αυτό που με προβληματίζει είναι που με το νέο firmware χάθηκαν οι υπενθυμήσεις του ημερολογίου απο την αρχική οθόνη.:( Υπάρχει κάποιο ''κόλπο" για να επανέλθουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλό το νέο firmware παρά τα hard format που έπρεπε να κάνω (4 συνολικά) για να συνέλθει απο την v.40.Οι πρώτες θετικές εντυπώσεις είναι το kinetic scrolling στις επαφές και η πιο γρήγορη ανταπόκριση της αφής στην εναλλαγή στα μενού,γενικά το κινητό έγινε πιο γρήγορο παντού:)Η νέα homescreen δεν με βόλεψε ειδικά το εικονίδιο "προσθήκη επαφής" δεν ανταποκρίνετε με το πρώτο πάτημα (ούτε κάνει δόνηση όταν το πατάς) το έχετε παρατηρήσει?Πέραν αυτού η λειτουργία αυτού του εικονιδίου δεν είναι σωστή γιατί δεν σε βάζει κατευθείαν στο μενού της προσθήκης επαφής;)Στην κάμερα μηδαμινή διαφορά σε σχέση με πρίν:(Επίσης παρατήρησα ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη απο τo νεο firmware.. Το kinetic scrolling επρεπε να το βαλουν παντου..Ο browser του κινητου εξακολουθει να κλεινει..Η νεα μπαρα των επαφων δε με ενθουσιασε,προτιμουσα την παλιοτερη που δεν υπαρχει πλεον δυνατοτητα να την επιλεξεις..Δεν παρατηρησα καποια ιδιαιτερη διαφορα στη ταχυτητα και στην αποκριση της οθονης(και πριν μια χαρα ηταν)..Το ραδιοφωνο παρουσιαζει τα προβληματα που αναφερθηκαν(αλλα εδω που τα λεμε και πριν το rds δεν ηταν οπως στα sony ericsson)Γενικα απογοητευτηκα..περιμενα κατι καλυτερο.θα υπαρξει στο μελλον η τζαμπα να ελπιζουμε?
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο υπερβολικός με τη φράση "ότι μάλλον βαίνει προς το τέλος της ζωής του".

Ξέρεις άλλο κινητό της ΝΟΚΙΑ στην κατηγορία χρημάτων του 5800 με τόσες δυνατότητες και touch screen??

 

Δεν ξέρω κανένα άλλο και γι'αυτό ψάχνομαι για να το πάρω. Το οτιβαίνει προς το τέλος της ζωής του το είπα, γιατί, αν δεν κάνω λάθος, παρουσιάστηκε τέλος του 2008. Συνήθως η Nokia στο χρόνο βγάζει το επόμενο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κανένα άλλο και γι'αυτό ψάχνομαι για να το πάρω. Το οτιβαίνει προς το τέλος της ζωής του το είπα, γιατί, αν δεν κάνω λάθος, παρουσιάστηκε τέλος του 2008. Συνήθως η Nokia στο χρόνο βγάζει το επόμενο πλέον.

 

μη κρίνεις απο την ηλικία του κινητού ;) το software είναι αυτό που μετράει περισσότερο στις συσκευές.

 

το nokia 5800 είναι μια πάρα πολύ καλή αγορά σήμερα και αξίζει τα χρήματά του (με το τελευταίο update ιδικά).

 

μία συμβουλή αν θέλεις. να το αγοράσει απο τον ΟΤΕ το μπλε 5800. απο ότι είδα είναι λίγο ποιο σπάνιο να παρουσιάσει πρόβλημα, αν δεις και τα μηνύματα εδώ στο φόρουμ αυτοί που έχουν το μπλε έχουν τα λιγότερα - έως κανένα πρόβλημα- σε αναβαθμίσεις.

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

μη κρίνεις απο την ηλικία του κινητού ;) το software είναι αυτό που μετράει περισσότερο στις συσκευές.

 

το nokia 5800 είναι μια πάρα πολύ καλή αγορά σήμερα και αξίζει τα χρήματά του (με το τελευταίο update ιδικά).

 

μία συμβουλή αν θέλεις. να το αγοράσει απο τον ΟΤΕ το μπλε 5800. απο ότι είδα είναι λίγο ποιο σπάνιο να παρουσιάσει πρόβλημα, αν δεις και τα μηνύματα εδώ στο φόρουμ αυτοί που έχουν το μπλε έχουν τα λιγότερα - έως κανένα πρόβλημα- σε αναβαθμίσεις.

 

Το μπλε ψάχνω κι εγώ και βλάπω ότι είναι αρκετά σπάνιο. Το κόκκινο όμως το βρίσκω σε πολύ καλή τιμή. Στη σελίδα της Nokia βλέπω ότι υπάρχει και μαύρο, το οποίο θα ήταν ιδανικό για μένα, αλλά τουλάχιστον στην Ελλάδα, απ'οτι μου είπαν, δεν έχει έρθει.

 

Κάτι άλλο: Οι διαφορές στο Navigator Edition είναι μόνο η βάση και ο φορτιστής αυτοκινήτου;

Link to comment
Share on other sites

στην ουσία ναι, δεν έχει κάτι το διαφορετικό.

εδώ έχει τις προδιαγραφές του κινητού και το τι περιέχει η συσκευασία πώλησης

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...