Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχθες το κινιτο μου εβγαλε ενα προβλημα,οριζοντιες παραλληλες γραμμες....

Θα ανεβασω συντομα εικονα...

 

http://img5.imageshack.us/i/dscf1332rk.jpg/

 

 

http://img9.imageshack.us/i/dscf1337s.jpg/

 

Στην 2η φαινεται που μου κανει και αλλα κολπακια η οθονη,η γραμμες κατα το ξεκλειδωμα ναβοσβηνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προχθες το κινιτο μου εβγαλε ενα προβλημα,οριζοντιες παραλληλες γραμμες....

Θα ανεβασω συντομα εικονα...

 

Ειναι προβλημα hardware.Εχει ξανααναφερθει αρκετες φορες..Κανε ενα search

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας αναβάθμιση στο 5800 πίστεψα ότι θα αλλάξει η ποιότητα κάμερες αλλά τίποτα . Δεν είναι το πρώτο μου νοκια έχω το ν76 και το ν95 8 γιγα, και τα συγκρινα και είδα ότι ακόμη και το ν76 που έχει 2 κάμερα βγάζει λίγο καλύτερα από το 5800 που έχει 3.2.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει βρει το changelog της 31.0.008??

Υπάρχει μόνο αυτό.

Έχει δοθεί και πιο πίσω...:rolleyes:

 

 

Καλημέρα. Μήπως γνωρίζει κανείς , το αν υπάρχει καμία αναβάθμιση η κανένας τρόπος , έτσι ώστε να βελτιωθεί η κάμερα του 5800?

Δεν υπάρχει κάτι από τη Nokia για αυτό που ζητάς.

Άτυπα υπάρχει ένα patch του RomPatcher, αλλά δεν γνωρίζω τα αποτελέσματα...

Φυσικά χρειάζεται να έχεις χακάρει τη συσκευή σου.

Περισσότερα στο θέμα των Hacks & Patches.

 

 

Προχθες το κινιτο μου εβγαλε ενα προβλημα,οριζοντιες παραλληλες γραμμες....

Θα ανεβασω συντομα εικονα...

 

http://img5.imageshack.us/i/dscf1332rk.jpg/

http://img9.imageshack.us/i/dscf1337s.jpg/

 

Στην 2η φαινεται που μου κανει και αλλα κολπακια η οθονη,η γραμμες κατα το ξεκλειδωμα ναβοσβηνουν...

Όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω, πρόκειται για πρόβλημα hardware με αποτέλεσμα να πρέπει να πας σε Nokia Shop να το διορθώσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το NOKIA 5800 και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γίνεται να βάλω 2 κάρτες sim γιατί έχω σύνδεση αλλά θα ήθελα και καρτοκινητό. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις 2 κάρτες sim με 2 νούμερα δεν γίνεται. Να βάλεις 1 κάρτα sim με 2 νούμερα π.χ. όπως είναι το 2in1 της wind γίνεται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το NOKIA 5800 και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γίνεται να βάλω 2 κάρτες sim γιατί έχω σύνδεση αλλά θα ήθελα και καρτοκινητό. Ευχαριστώ!!!

Δύο κάρτες sim δεν παίρνει. Αν όμως έχεις σύνδεση στη Cosmote (και το καρτοκινητό σου είναι και αυτό εκεί) τότε παίρνεις μία κάρτα sim που περιέχει και τα δύο νούμερα, οπότε χρησιμοποιείς μία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....τον οκτωβριο θα παρω επιδοτηση θελω να παρω το 5800 ....ποια ειναι η γνωμη σας για το κινητο αυτο?....εγω ηξερα και απο πρωσωπικη πειρα(εχω το νοκια 6233 και το κ550ι της ερικσον) οτι η νοκια εχει φοβερη ποιοτητα κατασκευης ...αλλα μετα που διαβασα τα σχετικα με τα προβληματα οπως σχισμη και χαλασμενη καμερα σοκαριστηκα λιγακι...εχω απαιτησεις ως προς την ποιοτητα κατασκευεις μην το παρω δηλαδη και μου χαλασει μετα απο μερικους μηνες με νορμαλ χρηση ...τι μου προτεινετε να το αγορασω ή να παρω καποιο αλλο κινητο?

 

παρακαλω η απαντηση σας να ειναι αντικειμενικη και σας ευχαριστω εκ των προτερων:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ είμαι απο αυτούς που το μετάνιωσαν που το πήρα.

Μου έβγαλε πολλα προβλήματα και συνολικά έμεινε στο σερβις κοντα στους 2 μηνες.

Γενικά το λειτουργικό του δεν είναι ώριμο και κολλάει συχνά πυκνά με πολλά και διάφορα bugs.

Και από hardware αν εισαι άτυχος θα σου βγάλει πρόβλημα.

Η ποιότητα κατασκευής νομίζω θα συμφωνησουν οι πιο πολλοι οτι ειναι χαλαρα κατω του μετριου.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα λεφτά του είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κανείς αυτό και το lg arena που έχουν περίπου τα ίδια λεφτά . Όσο για την κατασκευή δεν είναι και η καλύτερη , αλλά δεν χαλάει το κινητό αν σου πέσει κάτω με την μια , αλλά θέλει προσοχή .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Η κατασκευή του , είναι πολύ καλή σαν κινητό και ως λειτουργικό , και με πολύ καλό ήχο και κάμερα . Αν θες όμως να περνάς πολλά πράγματα δεν γίνετε επιδει έχει κλειστό λειτουργικό σε σχέση με το νοκια.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι απολυτα ευχαρηστημενος ειχα τι Ν82 κ αν εξερεσεισ τη καμερα το 5800 ειναι καλυτερο σε ολουσ τουσ τομεις . οκ το λυτουργικο δεν ειναι σαν του iphone αλλα για τα λεφτα του μια χαρα ειναι, το εχω γορτωσει με 25 εφαρμογες κ δεν μ εχει κολησει ουτε μια φορα .εγω σ προτεινω να το παρεις κ δεν θα το μετανιωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να βρω τα original περιεχόμενα της micro sd card του 5800 (δηλ να βρω card clone) ? Της είχα κάνει φορμάτ και το μετάνιωσα:cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρε παδια.την ερχομενη παρασκευη σκεφτομαι να αγορασω το 5800 αλλα ακουσα πολλεσ κακες κριτικες για το κινιτο αυτο.τελικα ποιο να παρω???
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό, είναι παρα πολύ καλό για τα λεφτά που έχει , και με τόσα λεφτά είναι δύσκολα να βρεις κάποιο καλύτερο από το 5800 , και με ανοικτό λειτουργικό . Προσωπικά δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, μην τρελαίνεστε! Το 5800 όπως είπαν όλοι είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Άμα γουστάρετε ποιότητα κατασκευής πάρτε το Iphone το οποίο δεν τράβαει βιντέο. Α σόρρυ! κατάφερε να το ενσωματώσει στο 3GS τώρα η Apple? Έλεος... Θέλω να πω ότι η νόκια είναι πρωτοπόρος στα κινητά. Αν δεν εμπιστευτείς αυτήν ποιά θα εμπιστευτείς? Και πάντα υπάρχουν κάποιοι δυσαρεστημένοι. ΚΑΝΟΝΑΣ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγω οτι για τα ΛΕΦΤΑ του το κινητο ειναι απαιχτο....

και αν αφησεις το θεμα καμερα(ειδικα αν εισαι απο ενα κινητο οπως το 82) πραγματικα αξιζει τα λεφτα του........

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει thread για το Nokia 5800 Navigation Edition ή συζητάμε εδώ μέσα και για αυτό;

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω, ως μια φθηνή λύση μετά το Ν73 που έχω και δεν μπορεί πια να με καλύψει στο θέμα του GPS που το χρειάζομαι :(

Ξέρει κανείς αν το OVI Maps υποστηρίζει Ελληνική καθοδήγηση στην οδήγηση ή έστω στα Αγγλικά;

 

Ευχαριστώ.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιας και δεν πρόκειται για άλλη συσκευή.

 

Φυσικά και θα έχει ελληνική καθοδήγηση.

Ήδη το OVI Maps είναι πλήρως εξελληνισμένο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

 

Άρα ψάχνω αυτό το thread, για να έχω μια καλύτερη γνώση για τα μείον της συσκευής :0

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω, πρόκειται για πρόβλημα hardware με αποτέλεσμα να πρέπει να πας σε Nokia Shop να το διορθώσουν.

 

Λοιπον,το nokia shop δυστυχως στην ξανθη ειναι κλειστο κατι μερες τωρα (δεν ξερω αν και ποτε θα ανοιξει),οποτε πηγα απο εκει που το πηρα (στην vodafone) και οταν εδειξα στην κοπελα εκει το προβλημα μου λεει να παω το κινητο με την αποδειξη αν και ΔΕΝ καλυπτετε (μ'ειπε) το προβλημα αυτο απο την εγγυηση.....

Οταν μου το ειπε αυτο,της λεω (με υφος....:P:shifty:) "Εε...η νοκια αναγνωρισει το συγκεκριμενο προβλημα και καλυπτετε απο την εγγυηση" και αυτη απαντα "α...τοτε φερτε το κινητο με την αποδειξη και για να το στειλουμε στο service...."

 

Τωρα,αυτη ειναι ασχετη,εγω ειπα πατατα:O,η εριχνε αδεια να πιασει γεματα???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Άστη να λέει ότι θέλει αυτή...

Ούτως ή άλλως και αυτοί στη Nokia θα το στείλουν οπότε μην ανησυχείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα, ειμαι της παλιας σχολης των nokia (6600), και μετα απο τις εμπειριες μου με τα s.e ειπα να ξαναγυρισω στην nokia και εχω βαλει στο ματι το 5800, πιστευω πως ειναι αρκετα καλο για τα λεφτα του, βεβαια εχω μια απορια αν το παρω απο μαγαζι οπως το e-click θα εχει καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα, ειμαι της παλιας σχολης των nokia (6600), και μετα απο τις εμπειριες μου με τα s.e ειπα να ξαναγυρισω στην nokia και εχω βαλει στο ματι το 5800, πιστευω πως ειναι αρκετα καλο για τα λεφτα του, βεβαια εχω μια απορια αν το παρω απο μαγαζι οπως το e-click θα εχει καποιο προβλημα?

Πρόβλημα σε hardware ή software δεν νομίζω να έχει. Το μόνο που μπορεί να έχει είναι να είναι παρά-εισαγωγής. Για πιο πολλά διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...