Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα είναι θέμα συνήθειας. Στην αρχή θα σου φανεί "κάπως" ο χειρισμός του αλλά πολύ γρήγορα θα το μάθεις και θα γράφεις ότι θες πολύ γρήγορα. Ειδικά με ενεργοποιημένο το Τ9 είναι ακόμα πιο εύκολη κ γρήγορη η γραφή. Η οθόνη μια χαρά ευανάγνωστη είναι, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημερα..βρισκω στο ιντερνετ τιμη για το NOKIA 5800 240 ευρω την στιγμη που η επισημη αντιπροσωπεια το δινει 320..πηρα τηλεφωνο στην ΝΟΚΙΑ και μου ειπανε οτι μπορει να ειναι απο παραεισαγωγη και να μην το καλυπτει η εγγυηση..Μιλωντας με το καταστημα που εχει αυτην την τιμη μου ανεφερε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα εγγυησησς...τελικα τι ισχυει..???παρακαλω βοηθηστε με...

http://mobiletechneasy.skroutzstore.gr/p.NOKIA-5800-XPRESSMUSIC-BLK-ICHEIO-MD-ELLINIKIS-ANTIPROSOPEIAS.46908.html

 

αυτην ειναι η σελιδα του καταστηματος που το δινει 240 ευρω.....

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2840596#post2840596

 

... Αυτό ισχύει!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τώρα που θα το πάρω τι να κάνω από την αρχή για να μην μπλέκω με backup και ιστορίες αργότερα?Ας πούμε να κάνω αναβάθμιση να το hacκάρω,και αν ναι με ποια σειρά?Το hackάρισμα γιατί χρειάζεται?Στο παλιό μου νοκια ν70 οι εφαρμογές από τα γνωστά site παίζαν φυσιολογικά.Εδώ υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις αναβάθμιση και μετά προχωράς σε hack της συσκευής σου.

Διάβασε το θέμα S60 5th - Hacks & Patches για περισσότερα όσο αφορά το hack.

Φυσικά και δεν είσαι αναγκασμένος να το χακάρεις για να εγκαθιστάς εφαρμογές.

Διάβασε το S60 5th Edition Platform FAQ για να πάρεις τις βασικές γνώσεις. Εκεί θα καταλάβεις πως έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα από την εποχή του N70.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημερα..βρισκω στο ιντερνετ τιμη για το NOKIA 5800 240 ευρω την στιγμη που η επισημη αντιπροσωπεια το δινει 320..πηρα τηλεφωνο στην ΝΟΚΙΑ και μου ειπανε οτι μπορει να ειναι απο παραεισαγωγη και να μην το καλυπτει η εγγυηση..Μιλωντας με το καταστημα που εχει αυτην την τιμη μου ανεφερε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα εγγυησησς...τελικα τι ισχυει..???παρακαλω βοηθηστε με...

http://mobiletechneasy.skroutzstore.gr/p.NOKIA-5800-XPRESSMUSIC-BLK-ICHEIO-MD-ELLINIKIS-ANTIPROSOPEIAS.46908.html

 

αυτην ειναι η σελιδα του καταστηματος που το δινει 240 ευρω.....

 

Υπαρχουν αρκετα καταστηματα στο ιντερνετ που το δινουν με τιμη κατω απο 270 ευρω..μιλησα τηλεφωνικα με κανα 2 απο αυτα και μου ειπαν πως δεν τα δεχεται για εγγυηση η ΝΟΚΙΑ ΑΛΦΑ copy αλλα η ΝΟΚΙΑ γενικα(οχι ΑΛΦΑ copy)το δεχεται..επισης με διαβεβαιωσαν οτι ειναι απο ευρωπαικη ενωση εισαγωγη..Αλλα το ΙΜΕΙ που ζητησα της συσκευης δεν μου το δωσανε τηλεφωνικα...τι λετε να κανω????επισης μου ειπανε πως μολις το παραλαβω μπορω μεσα σε 10 μερες να το επιστρεψω αν δεν ανοιχθει η συσκευη...Τωρα για τα χρηματα πως θα τα παρω πισω δεν ξερω αφου ειναι με αντικαταβολη...;););)Τι γνωμη εχετε???Να σκασω αλλα 70 ευρω και να παω κανονικα απο καταστημα ΝΟΚΙΑ να το παρω???δεν ειναι κοροιδια??

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε πάρτο από κανα e-shop/πλαίσιο/γερμανός καλύτερα.

Εγώ το παρείγγειλα από το πλαίσιο πριν το μεσημέρια με 300.5 €.Δηλαδή δεν αξίζει καν τον κόπο για 30€,γιατί μετά αν σου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα μπορεί να μπείς μέσα για επίσκευή παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε πάρτο από κανα e-shop/πλαίσιο/γερμανός καλύτερα.

Εγώ το παρείγγειλα από το πλαίσιο πριν το μεσημέρια με 300.5 €.Δηλαδή δεν αξίζει καν τον κόπο για 30€,γιατί μετά αν σου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα μπορεί να μπείς μέσα για επίσκευή παραπάνω.

 

Μαλλον εχεις δικιο...Τελικα το εκλεισα απο το Eshop..Σε 2 μερες ερχεται..Γιατι εχει διαφορα το μαυρο απο το μπλε???Εγω πηρα το μαυρο 309 ευρω...Ενω το μπλε 10 ευρω πιο φθηνο...:)

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει καμία διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σας:up: ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας...Θα ηθελα επισης να συγχαρω και τα παιδια που φτιαξανε αυτην εδω την σελιδα και ενημερωνομαστε ολοι για τα κινητα..Πολλοι συναδελφοι μου ενημερωνονται απο εσας..Συνεχιστε την ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ δουλεια...
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

1. δεν λειτουργούν καλά οι αισθητήρες για την αλλαγή προσανατολισμού της οθόνης

2. όταν είναι πολύ φορτωμένη η μνήμη του κινητού (όχι η memory card) δεν ξεκινάει, η μόνη λύση που βρήκα είναι να ξεκινήσει χωρίς τν κάρτα μνήμης μέσα.

3. το ρολόι του πάει πίσω.

 

 

1. Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; Μετά την 30, ο αισθητήρας λειτουργεί άψογα.

2. Δεν στέκει αυτό που λες. Αν όντως έχεις φορτωμένη την εσωτερική μνήμη, πως είναι δυνατόν να στρώνει αν αφαιρείς την κάρτα μνήμης; Καλό είναι να ελευθερώσεις όσο περισσότερη εσωτερική μνήμη μπορείς. Εγκατέστησε το X-plore, καθάρισε το inbox (menu-tools-messaging) και, χειροκίνητα, καθάρισε όλους τους φακέλους τις εσωτερικής μνήμης. Άσε εγκατεστημένες στο C μόνο τις άκρως απαραίτητες εφαρμογές και όλες τις υπόλοιπες στην κάρτα.

3. Κάποια εφαρμογή το προκαλεί αυτό (αν χάνει συχνά). Εμένα το Worldmate μου είχε δημιουργήσει παρόμοιο πρόβλημα. Πλέον, δεν χάνει καθόλου. Οπότε, δεν ευθύνεται η συσκευή.

 

Το θέμα με το ρολόι το έιχα επισημάνει κι εγω σε παλαιότερο post. Τότε είχα την v20 του firmware. Εδώ και λίγες ημέρες έχω αναβαθμίσει στην v30 και δείχνει να έχει λυθει το πρόβλημα. Αποκλείεται να το προξένησε κάποια εφαρμογή μιας και δεν εχω εγκαταστησει κατι καινούριο. Κάνε την αναβαθμιση και πιστέυω ότι θα στρώσει. Αλλιώς ρύθμισέ το να ενημερώνεται από τον πάροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

1.Έχω την 21. Αν αλλάξω σε 30 θα πρέπει να πάω πάλι στην ΝΟΚΙΑ για να βάλω τα ελληνικά ? Δεν θέλω να το χακάρω.

2. ΣΥγγνώμη που δεν έδωσα όλε τις πληροφορίες σχετικά. Πρώτα πράγματι διορθωνόταν όπως είπα (?????!!!!!) μετά έκανα ότι προτείνεις και όλα καλά. Μην ξεχνάς ότι προσπαθούσα να πώ την γνώμη μου στην ερώτηση του φίλου για αγορά.

3. Θα ελέγξω το worldmate και να δούμε.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές.

 

 

1. Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; Μετά την 30, ο αισθητήρας λειτουργεί άψογα.

2. Δεν στέκει αυτό που λες. Αν όντως έχεις φορτωμένη την εσωτερική μνήμη, πως είναι δυνατόν να στρώνει αν αφαιρείς την κάρτα μνήμης; Καλό είναι να ελευθερώσεις όσο περισσότερη εσωτερική μνήμη μπορείς. Εγκατέστησε το X-plore, καθάρισε το inbox (menu-tools-messaging) και, χειροκίνητα, καθάρισε όλους τους φακέλους τις εσωτερικής μνήμης. Άσε εγκατεστημένες στο C μόνο τις άκρως απαραίτητες εφαρμογές και όλες τις υπόλοιπες στην κάρτα.

3. Κάποια εφαρμογή το προκαλεί αυτό (αν χάνει συχνά). Εμένα το Worldmate μου είχε δημιουργήσει παρόμοιο πρόβλημα. Πλέον, δεν χάνει καθόλου. Οπότε, δεν ευθύνεται η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχω Νοκια 5800 και αυτη τη στιγμη δν μου ανοιγει, κολλαει στο λογοτυπο και τπτ.Βγαζω τη μπαταρια το ξαναδοκιμαζω. τα ιδια. Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχω Νοκια 5800 και αυτη τη στιγμη δν μου ανοιγει, κολλαει στο λογοτυπο και τπτ.Βγαζω τη μπαταρια το ξαναδοκιμαζω. τα ιδια. Καποια βοηθεια?

 

Δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης... Λογικά ΑΝ θα δουλέψει κανονικά μετά από αυτό, πρέπει να φορμάρεις ξανά την κάρτα μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ανοιξε, σε ευχαριστω νασαι καλα

λες να εχω καποιο ιο? να κανω φορματ την καρτα?

 

Για ιο δεν νομίζω να υπάρχει πιθανότητα να είχες..Απλά κάτι που εγκατέστησες δημιούργησε πρόβλημα!!! Προφανώς αφού άνοιξε με την αφαίρεση της κάρτας, η κάρτα πρέπει να διαμορφωθεί από την αρχή.. Βάλε την στον υπολογιστή σου, για να κρατήσεις ότι φωτό, τραγούδια κτλ θέλεις, και ρίξε της ένα format για να συνέλθει.. Ότι εφαρμογές είχες κάνει εγκατάσταση σε αυτή θα χαθούν όμως, ...απλά στο υπενθυμίζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι οταν κανουμε format την καρτα μνημης να κανουμε και hard format στο κινητο για να καθαρισει απο ολα τα σκουπιδια.

 

Κανουμε πρωτα hard format στην συσκευη και μετα format την καρτα μνημης μεσα απο το κινητο :)

 

 

S60 5th Edition Platform FAQ ερωτηση #12

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

1.Έχω την 21. Αν αλλάξω σε 30 θα πρέπει να πάω πάλι στην ΝΟΚΙΑ για να βάλω τα ελληνικά ? Δεν θέλω να το χακάρω.

2. ΣΥγγνώμη που δεν έδωσα όλε τις πληροφορίες σχετικά. Πρώτα πράγματι διορθωνόταν όπως είπα (?????!!!!!) μετά έκανα ότι προτείνεις και όλα καλά. Μην ξεχνάς ότι προσπαθούσα να πώ την γνώμη μου στην ερώτηση του φίλου για αγορά.

3. Θα ελέγξω το worldmate και να δούμε.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές.

Αν έχει ελληνικό product code, δεν πρόκειται να χαθούν τα ελληνικά από την συσκευή σου. Αν έχεις product code άλλης αγοράς, τότε κάνε αναβάθμιση μόνο μέσω FOTA. Με αυτόν τον τρόπο δεν χάνονται τα ελληνικά. Και μην ξεχάσεις, αφού περάσεις την αναβάθμιση, κάνε φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα χωρίς να σώσεις ρυθμίσεις. Έτσι η συσκευή σου θα είναι εντελώς καθαρή και απαλλαγμένη από κάθε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το τηλέφωνο. Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Ενώ προσπαθώ να του περάσω την ελληνική γλώσσα, είτε με το NSS είτε με το jafδεν γίνεται τίποτα. Στο μεν nemesis μου βγάζει reading error και στο δε jaf όταν φτάνει στο παράθυρο που του πατάς read δεν κάνει τίποτα! Τα έχω κάνει απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση πολλές φορές άλλα και πάλι τίποτα.

Καμιά ιδεά ?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει κάποιος τρόπος οταν παιζουμε μουσικη και εχουμε συνδεμενο ακουστικο bluetooth η μουσικη να αναπαραγεται απο τη συσκευη και οχι απο το ακουστικο.

Το ιδιο προβλημα εχω και με το GPS και οι οδηγειες ακουγονται απο το ακουστικο...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Έτσι λειτουργούν οι bluetooth συνδέσεις των Nokia. Όλοι οι ήχοι περνάνε μέσα παό το συνδεδεμένο ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις δικιο...Τελικα το εκλεισα απο το Eshop..Σε 2 μερες ερχεται..Γιατι εχει διαφορα το μαυρο απο το μπλε???Εγω πηρα το μαυρο 309 ευρω...Ενω το μπλε 10 ευρω πιο φθηνο...:)

Παντώς εγω παιδιά μια φορά που αγόρασα ενα Ε66 από το ΠΛΑΙΣΙΟ ήταν γερμανικό. Αν σας ενδιαφέρει να είναι ελληνικης εισαγωγής πρέπει προτού το αγοράσετε να πείσετε τον πωλητή να σας δείξει το product key. Και να πάτε διαβασμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Παντώς εγω παιδιά μια φορά που αγόρασα ενα Ε66 από το ΠΛΑΙΣΙΟ ήταν γερμανικό. Αν σας ενδιαφέρει να είναι ελληνικης εισαγωγής πρέπει προτού το αγοράσετε να πείσετε τον πωλητή να σας δείξει το product key. Και να πάτε διαβασμένοι.

Καλυτερα που πηρες γερμανικο απο το να επερνες ελληνικο,γιατι του Γερμανους δεν τους κοροιδευουν,αμα δεν ειναι καλο απλα δεν το αγοραζουν.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το τηλέφωνο. Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Ενώ προσπαθώ να του περάσω την ελληνική γλώσσα, είτε με το NSS είτε με το jafδεν γίνεται τίποτα. Στο μεν nemesis μου βγάζει reading error και στο δε jaf όταν φτάνει στο παράθυρο που του πατάς read δεν κάνει τίποτα! Τα έχω κάνει απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση πολλές φορές άλλα και πάλι τίποτα.

Καμιά ιδεά ?:wacko:

 

Είναι αρκετά συνηθισμένη συμπεριφορά αυτή του NSS. Δοκίμασε να κλείσεις το Nokia PC Suite (Δεξί κλικ στο εικονίδιο που βρίσκεται στο tray κάτω δεξιά στην οθόνη) και ξαναδοκίμασε να συνδεθείς με το NSS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...