Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω τι θα κανω ρε παιδια με λεει εχο το πιο νεο λογισμικο ενο εχω το προηγουμενο....δεν μου βρισκει το 3 και με τον τροπο FOTA δεν γινετε να το κανω....βασικα εχω ενα ανταπτορα για ασιρματο δικτιο,διμιουργω ενα και παταω σινδεση απο το κινητο και οταν παω να μπο σε ενα σιτε με βγαζει ''ιστος: καμια ανταποκρισι πυλης''
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εαν γινει τιποτα τοτε θα πρεπει να κανεις hard format.

 

S60 5th Edition Platform FAQ

 

το soft reset δεν έκανε τίποτα, οπότε η επόμενη λύση ήταν backup και hard reset

αυτό ήταν και με το restore όλα (μα όλα) μπήκαν στην θέση τους + οτι ελευθερώθηκε και μνήμη...

 

thanks guys ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρεις μέρες έκανα παραγγελία για το κινητό και εγώ (apiastos.g r).Με ενημέρωσαν ότι θα παρελάμβαναν Παρασκευή ή σήμερα,αλλά σήμερα τους ρώτησα και απάντησαν ότι δεν παραδίδει η alpha copy εξαιτίας του ότι έχει μειωμένο προσωπικό λόγω αδειών και δε μπορούν να κατάγραφουν τα imei...Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο ρε παιδιά;Μου είπαν πλέον σε δέκα μέρες ότι θα γίνει η παράδοση...(!!!!!)
Link to comment
Share on other sites

Εγω τι θα κανω ρε παιδια με λεει εχο το πιο νεο λογισμικο ενο εχω το προηγουμενο....δεν μου βρισκει το 3 και με τον τροπο FOTA δεν γινετε να το κανω....βασικα εχω ενα ανταπτορα για ασιρματο δικτιο,διμιουργω ενα και παταω σινδεση απο το κινητο και οταν παω να μπο σε ενα σιτε με βγαζει ''ιστος: καμια ανταποκρισι πυλης''

 

Λοιπόν καταρχήν μην αγχώνεσαι..

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή ή κάτι τέτοιο.

 

Το Nokia Software Updater (NSU) δεν έχει βγάλει ακόμα την καινούρια αναβάθμιση οπότε για αυτό σου λέει ότι έχεις την τελευταία έκδοση. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να την βγάλουν και εκεί.

Τώρα άμα θέλεις πάρα πολύ να κάνεις την αναβάθμιση και αφού δεν έχεις ασύρματο δίκτυο στο χώρο σου, θα πρέπει να πας κάπου που να έχει, να την κάνεις με τη διαδικασία FOTA (Over The Air)

 

Μη ρωτήσεις που μπορείς να βρεις ασύρματο δίκτυο!!

Στο 2009 ζούμε!

Αλλά επειδή θα ρωτήσεις δίνω μερικά παραδείγματα για βοήθεια:

  • Φίλο
  • Καφετέριες
  • Εμπορικά Κέντρα
  • Ξενοδοχεία
  • Αεροδρόμια
  • Στο μπαλκόνι σου βγήκες??? Όλο και κάτι θα πιάσεις, δε μπορεί!!!
  • ...

 

Καλή τύχη στο κυνήγι του χαμένου δικτύου!!!:lol:

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys μερικές φορές έχω τερμα σημα ασυρματου, χωρις να ειναι κλειδωμενο, κι ομως δεν μπαινει! Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Χθες συνέβει το εξής, έιμαι σε ένα μπαρ και μιλάω με κάποιον γνωστό. Μου δίνει το σταθερό του τηλέφωνο και την ώρα που το πληκτρολογώ στο κινητό μου (ΝΟΚΙΑ 5800) για να το αποθηκεύσω, πριν ακόμα ολοκληρώσω την πληκτρολόγηση με καλεί από το κινητό του και είμαι 1000% σίγουρος ότι δεν του έχω δώσει τον αριθμό μου.

Παίζει να έχει μπει κανένα κακόβουλο πρόγραμμα στην συσκευή μου;

 

Ευχαριστώ

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα!Απο προχτες εχω και εγω στην κατοχη μου το νοκια 5800 και ωφειλω να πω οτι ειναι τελειο κινητο!Δε του εχω κανει ακομη αναβαθμιση στη τελευταια εκδοση του λογισμικου αλλα μεχρι στιγμης ολα καλα μαυτη που εχει!Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι με τη παραμικρη χρήση ζεσταινεται,ειναι φυσιολογικο? ..Επισης η οθονη του χαρακώνεται εύκολα;
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Ρε guys μερικές φορές έχω τερμα σημα ασυρματου, χωρις να ειναι κλειδωμενο, κι ομως δεν μπαινει! Γιατί;

 

Υπαρχει περιπτωση να εχει δωσει ο ρουτερ το μεγιστο αριθμο IP που μπορει να δωσει ή να εχει ενεργοποιημενο το mac adress filter

 

Κανένα προγραμματάκι να βρίσκει κωδικούς σε κλειδομένα δίκτυα υπάρχει;

 

Οχι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καταρχήν μην αγχώνεσαι..

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή ή κάτι τέτοιο.

 

Το Nokia Software Updater (NSU) δεν έχει βγάλει ακόμα την καινούρια αναβάθμιση οπότε για αυτό σου λέει ότι έχεις την τελευταία έκδοση. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να την βγάλουν και εκεί.

Τώρα άμα θέλεις πάρα πολύ να κάνεις την αναβάθμιση και αφού δεν έχεις ασύρματο δίκτυο στο χώρο σου, θα πρέπει να πας κάπου που να έχει, να την κάνεις με τη διαδικασία FOTA (Over The Air)

 

Μη ρωτήσεις που μπορείς να βρεις ασύρματο δίκτυο!!

Στο 2009 ζούμε!

Αλλά επειδή θα ρωτήσεις δίνω μερικά παραδείγματα για βοήθεια:

  • Φίλο
  • Καφετέριες
  • Εμπορικά Κέντρα
  • Ξενοδοχεία
  • Αεροδρόμια
  • Στο μπαλκόνι σου βγήκες??? Όλο και κάτι θα πιάσεις, δε μπορεί!!!
  • ...

 

Καλή τύχη στο κυνήγι του χαμένου δικτύου!!!:lol:

:cool:

 

 

Πιανω πολλα,εχω και δικο μου αλλα δεν συνδεετε.Διλαδη συνδεετε κανονικα απο το κινητο και με βγαζει οταν παω να μπο σε ενα σιτε ''ιστος: καμια ανταποκρισι πυλης''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι κι εγώ κατοχος ενός 5800 εδώ και τρείς εβδομάδες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και σκέφτομαι να κάνω και το update. Το θέμα μου όμως είναι ότι έχω καεί από τα updates της μαμάς NOKIA. Ο κυριότερος λόγος που πήρα το 5800 ήταν για να αντικαταστήσω το 6110 Navigator που είχα και μετά το τελευταίο update άρχισε να παρουσιάζει προβήματα:

-Δε χτύπαγαν οι αφυπνήσεις (δυό μέρες άργησα να παω στη δουλεία)

-Εαν έκλεινα τη συσκευή και την άνοιγα ξανα έχανε την ημερομηνία, με αποτέλεσμα να την βάζω μόνο σε κατάσταση "Εκτός σύνδεσης"

-Προβήματα με το GPS

και άλλα ψιλοπροβλήματα. Το χειρότερο είναι ότι η ΝΟΚΙΑ έχει ανακοινώσει ότι σταματά τις αναβαθμίσεις για τη συγκεκριμένη συσκευή μέχρι νωτέρας. Έχουν περάσει 7 μήνες και ακόμα τίποτα νεώτερο.

Η ερώτησή μου είναι:

Έχει παρατηρήσει κανείς αντίστοιχα προβήματα με τα updates του 5800;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επιβάλλεται θα έλεγα να κάνεις αναβάθμιση.

Δεν έχει αναφερθεί κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα μετά από αναβάθμιση.

Επίσης το λειτουργικό που φέρει το 5800 είναι σχετικά καινούριο με αρκετά bugs και προβληματάκια τα οποία λύνονται με τις αναβαθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτωμαι να παρω το κινητακη λογο επιδοτησης.εχω ενα n85.και θα ηθελα να μαθω ορισμενα πραγματα.

1.η οθονη ανταποκρινεται αμεσως?

2.αν μπορειται να αναφερεται καπια σημαντικα προβληματα που προεκιπσαν

3.ηχω εχει δυνατο?

4 τελος επειδη εχω vodafone γνωριζεται αμα μπορω να το παρω χωρης vl και αυτο που διαβασα για τις αναβαθμισεις τι σημαινει οτι παλιωσε η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτωμαι να παρω το κινητακη λογο επιδοτησης.εχω ενα n85.και θα ηθελα να μαθω ορισμενα πραγματα.

1.η οθονη ανταποκρινεται αμεσως?

2.αν μπορειται να αναφερεται καπια σημαντικα προβληματα που προεκιπσαν

3.ηχω εχει δυνατο?

4 τελος επειδη εχω vodafone γνωριζεται αμα μπορω να το παρω χωρης vl και αυτο που διαβασα για τις αναβαθμισεις τι σημαινει οτι παλιωσε η συσκευη?

 

 

Καλησπερα.Η οθονη ειναι οκ,δεν εχω καποιο πραπονο.

Εμενα μερικες φορες δεν μου αναγνωριζει την καρτα μνημης,αλλα την βγαζω και την βαζω και ειναι οκ.Μερικες φορες τροει κολημα αμα ειμαι σε καπια εφαρμογη που εχω εγγαταστησει εγω σπασμενη,αλλα δεν ξερω αν φτεει η εφαρμογη η το κινητο.

Απο ηχο δεν εχω κανενα παραπονο,ειναι super.

Οσο για τις αναβαθμισεις,η συσκευη δεν ειναι παλια,απλα ειναι symbian s60 v5,νεο λειτουργικο που το φοραει μονο το 5800(και το n97 αν δεν κανω λαθος).Οποτε καταλαβενεις,νεο ειναι,κανεις αναβαθμισεις στο λειτουργικο για να διορθοθουν καποια bugs που πιθανον θα υπαρχουν.Μην σε ανυσιχει αυτο.

 

Αυτα απο μενα.Να τονισο οτι τα παραπανω θετικα και αρνητικα τα παρουσιασε η δικι μου σισκευη,ειναι hackαρισμενη και ειναι φορτομενη με αρκετες σπασμενες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτωμαι να παρω το κινητακη λογο επιδοτησης.εχω ενα n85.και θα ηθελα να μαθω ορισμενα πραγματα.

1.η οθονη ανταποκρινεται αμεσως?

2.αν μπορειται να αναφερεται καπια σημαντικα προβληματα που προεκιπσαν

3.ηχω εχει δυνατο?

4 τελος επειδη εχω vodafone γνωριζεται αμα μπορω να το παρω χωρης vl και αυτο που διαβασα για τις αναβαθμισεις τι σημαινει οτι παλιωσε η συσκευη?

1. Η οθόνη ανταποκρίνεται πολύ καλά για το είδος της. Δεν είμαι σαν του iPhone αλλά προσαρμοζεσαι γρήγορα στον χειρισμό της και μαθαίνεις να την λειτουργείς γρήγορα και άμεσα.

2. Εδώ κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με απόλυτη βεβαιότητα. Αν ρήξεις μια ματιά στο θέμα του 5800 θα δεις πολλές διαφορετικές απόψεις. Το δικο μου πάντως δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το έχω κοντά 5-6 μήνες και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα.

3. Η ένταση των ηχείων του είναι πάρα πολύ καλή και δυνατή. Το ίδιο και από τα ακουστικά. Ειδικά αν βάλεις κάποιο άλλο σετ ακουατικών τότε γίνεται πολύ καλυτερη η ακρόαση μουσικής.

4. Απ' όσο ξέρω το 5800 δεν κυκλοφορεί με vodafone live menu αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Το κινητό δεν έχει παλιώσει και έχει δρόμο ακόμα για να πούμε κάτι τετοιο. Οι αναβαθμισεις βγαίνουν για να καλυτερευουν την συσκευή, τις λειτουργίες της και ότι bugs υπάρχουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει παρατηρήσει κανείς αντίστοιχα προβήματα με τα updates του 5800;

 

Οι αναβαθμίσεις του 5800 έχουν λύσει παρά πολλά από τα αρχικά προβλήματα, γίνονται απίστευτα εύκολα μέσω του FΟΤΑ, και δεν υπάρχει κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ηρθε στα χερια μου ενα νεο 5800 μιας φιλης για ''φτιαξιμο''.

Πρωτα απο ολα ηθελα να κaνω αναβαθμιση αλλα ειναι αγορασμενο απο τη ^&*vodafone.

Εχει μεσα την 21 και δε με αφηνει να βαλω τη νεα.

Αν αλλαξω product code θα ειναι εφικτη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα.

Παρολαυτα χανω την εγγυηση λογικα.

Αν ομως ξαναβαλω το νορμαλ p.c. υπαρχει τροπος εντοπισμου της αλλαγης?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φαίνεται η αλλαγή. Αν δεις και πιο πίσω, τουλάχιστον εγώ αυτό προτείνω ώστε αν χρειαστεί να πάει για service μια συσκευή να μην υπάρξει πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και 3 εβδομάδες έχω και γω ένα 5800. Μέχρι στιγμής μπορώ να πω πως το κινητό πετάει. Αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Έχω στο μαγαζί μου ένα σύστημα κλειστού κυκλώματος τηλεόρασης το οποίο είναι δικτυακό και το παρακολουθώ μέσα από τον Internet Explorer στα Windows. Το ίδιο σύστημα, δίνοντας τη διεύθυνση στο 5800 δεν μπορεί να μου κάνει login. Τα ίδια μου κάνει και με τον opera και με τον Bolt. Τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω μία ερωτησούλα... Όλα αυτά που έχει στο "Κοινό online"(ovi y nokia, flickr, vox) τι ακριβώς είναι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι υπηρεσίες φιλοξενίας φωτογραφιών.

Το "Κοινό online" σε βοηθά να ανεβάσεις εύκολα και γρήγορα φωτογραφίες στις εν λόγω υπηρεσίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω επαναγκατάστση την 30... έκδοση αλλά δε γίνεται απ το nokia phone updater! Τί να κάνω?

 

Τι μηνυμα σου βγαζει? Εχει δημιουργηθει καποιο προβλημα και θελεις να την ξανα περασεις απο επανω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...