Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες με τον παρακάτω τρόπο που αναφέρεται στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

  • Αναβάθμιση μέσω FOTA (Firmware Over The Air).
    Εδώ η μεσολάβηση ηλεκτρονικού υπολογιστή δεν είναι απαραίτητη, με αποτέλεσμα η διαδικασία να καθίστανται πολύ πιο απλή.
    Πηγαίνουμε τις «Ρυθμίσεις» και επιλέγουμε Τηλέφωνο > Διαχείριση Συσκευής > Ενημερώσεις συσκευής > Επιλογές > Αναζήτηση αναβάθμισης.
    Αυτόματα η συσκευή συνδέεται με το server της Nokia για να αναζητήσει τυχών αναβαθμίσεις.
    Σημείωση: Η υπηρεσία αυτή προϋποθέτει σύνδεση δεδομένων. Αυτό σημαίνει πως εάν δεν υπάρχει δίκτυο WiFi εκεί που βρίσκεστε ή απλά η συσκευή σας δεν διαθέτει τη δυνατότητα αυτή, θα χρησιμοποιηθούν πακέτα δεδομένων GPRS ή 3G με αποτέλεσμα να χρεωθείτε.

Το κινητό σου ποιο από τα παρακάτω product codes έχει:

Nokia 5800d-1 XpressMusic (RM-356): 0573762 (Black) / 0559395 (Blue) / 0559299 (Red)

 

To product code ειναι 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες με τον τρόπο FOTA;

Αν όχι, κάνε το!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με τον τρόπο FOTA;

Αν όχι, κάνε το!

 

Δεν εχω καποιο ασιρματο δυκτιο για να το κανω!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Εχω προβλημα κατά τη εκκίνιση του κινητού μετά την αναβαθμιση που έκανα. Ανοίγοντάς το ζητά τον κωδικό κάρτας και στην συνέχεια κολλάει και εμφανίζει το συνεχώς το μήνυμα "Connecting, please wait...".

Να αναφέρω οτι το τηλέφωνο είναι φορτωμένο με πολλά σπασμένα προγραμματάκια και με ένα αντικλεπτικό όπως επίσης και με antivirus.

Μάλλον δεν έπρεπε να του κάνω την αναβαθμιση.

Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει πως μπορω να ξεμπλοκάρω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από το απόλυτο: "Ή είσαι πολύ τυχερός ή το πήρες πρόσφατα" πήγαμε στο 27%, όπως βλέπεις φάσκεις και αντιφάσκεις.

Και προς απάντηση, δεν είναι μικρό το ποσοστό, αλλά και πάλι το 73% είναι σχεδόν 3 στους 4.:p

Σημείωση: τα κεφαλαία δεν σε βοηθούν να ισχυροποιήσεις την άποψη σου, απλά κάνουν το κείμενό σου λιγότερο αρεστό στο μάτι.

 

Σχετικά με το ποιός πορώνεται, νομίζω είναι προφανές

 

 

 

Και για να κόψουμε το offtopic,

 

dj_noizeteck, μήπως έχεις συσκευή vodafone liveσυσκευή vodafone live; αν ναι, δες αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

 

Φιλε μου καλε εχω vodafone live εκανα οτι λεει ακριβως αλλα στο Nemesis Service Suite οταν παταω read δεν βγαζει τον Product Code του τηλεφωνου μου για να τον αλλαξω (αν και εγραψα αυτον που πρεπει) παταω write και δεν γινεται τιποτα.

Το εχω δοκιμασει 10 φορες και αλλες 10 φορες δοκιμασα τον αλλο τροπο που μας λεειο φιλος μας Gherudos και τιποτα. Ειμαι στα προθηρα νευρικης κρισης δεν ξερω τι να κανω για να απαλαγω απο το vodafone live. Αν μπορεις βοηθησε με.:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλε εχω vodafone live εκανα οτι λεει ακριβως αλλα στο Nemesis Service Suite οταν παταω read δεν βγαζει τον Product Code του τηλεφωνου μου για να τον αλλαξω (αν και εγραψα αυτον που πρεπει) παταω write και δεν γινεται τιποτα.

Το εχω δοκιμασει 10 φορες και αλλες 10 φορες δοκιμασα τον αλλο τροπο που μας λεειο φιλος μας Gherudos και τιποτα. Ειμαι στα προθηρα νευρικης κρισης δεν ξερω τι να κανω για να απαλαγω απο το vodafone live. Αν μπορεις βοηθησε με.:cry::cry:

εγώ προσωπικά δεν έχω ιδέα για τη διαδικασία αλλαγής product code οπότε δεν μπορώ να πω και πολλά:O

Link to comment
Share on other sites

Με jaf δοκίμασες να αλλάξεις το product code;;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ζachary, κανε Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων. Αν δεν διορθωθεί, θα πρέπει να κάνεις φορματ σε συσκευή και κάρτα μνήμης (αφού πρώτα κρατήσεις αντίγραφο των δεδομένων σου).
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά πως να επαναφερω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις αφου σε αυτην την κατασταση το τηλέφωνο δεν μπορει να κανει καμιά λειτουργία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το κινητο απο αρχες Μαΐου και δουλευει τελεια!Ειδικα μετα την τελευταια αναβαθμιση εχει γινει πολυ πιο γρηγορο.Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Σε αντιθεση με τα SE που ειχα ως τωρα που σχεδον ολα παρουσιαζαν καποια προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που δεν εχω ασυρματο δυκτιο για να το κανω με τον τροπο FOTA τι να κανω? το product code μου ειναι 0559395
Link to comment
Share on other sites

Κανε την αναβάθμιση μέσω ΝSU από τον υπολογιστή σου. Δεν υπάρχει φόβος να χαθούν τα ελληνικα σου καθώς η συσκευή σου είναι ελληνική.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλε εχω vodafone live εκανα οτι λεει ακριβως αλλα στο Nemesis Service Suite οταν παταω read δεν βγαζει τον Product Code του τηλεφωνου μου για να τον αλλαξω (αν και εγραψα αυτον που πρεπει) παταω write και δεν γινεται τιποτα.

Το εχω δοκιμασει 10 φορες και αλλες 10 φορες δοκιμασα τον αλλο τροπο που μας λεειο φιλος μας Gherudos και τιποτα. Ειμαι στα προθηρα νευρικης κρισης δεν ξερω τι να κανω για να απαλαγω απο το vodafone live. Αν μπορεις βοηθησε με.:cry::cry:

 

Δοκιμασε να κανεις hard format στην συσκευη σου και ξανα προσπαθησε.

 

NSU διλαδη??

Nokia Software Updater

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651202#post2651202

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθειά σας...

Το πρωϊ έκανα την αναβάθμιση, η οποία ολοκληρώθηκε κανονικά, χωρίς προβλήματα και το τηλέφωνο λειτούργησε μια χαρά.

Ώσπου σήμερα το απόγευμα, σύνδεσα το τηλέφωνο με καλώδιο στον υπολογιστή για να μεταφέρω κάποια αρχεία (μέσω μαζικής αποθήκευσης).

Όταν τελείωσα, έβγαλα από βιασύνη το καλώδιο χωρίς ασφαλή κατάργηση και από εκείνη την ώρα χάθηκαν οι συντομεύσεις, δεν λειτουργεί το dialer και δεν ανοίγουν οι επαφές στην οθόνη έναρξης και το πράσινο κουμπί απλά δεν κάνει τίποτα...:mad:

 

Τι προτείνετε???

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις την καρτα μνημης - επανεκκινηση στην συσκευη και πες μας τι κανει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εαν γινει τιποτα τοτε θα πρεπει να κανεις hard format.

 

S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθειά σας...

Το πρωϊ έκανα την αναβάθμιση, η οποία ολοκληρώθηκε κανονικά, χωρίς προβλήματα και το τηλέφωνο λειτούργησε μια χαρά.

Ώσπου σήμερα το απόγευμα, σύνδεσα το τηλέφωνο με καλώδιο στον υπολογιστή για να μεταφέρω κάποια αρχεία (μέσω μαζικής αποθήκευσης).

Όταν τελείωσα, έβγαλα από βιασύνη το καλώδιο χωρίς ασφαλή κατάργηση και από εκείνη την ώρα χάθηκαν οι συντομεύσεις, δεν λειτουργεί το dialer και δεν ανοίγουν οι επαφές στην οθόνη έναρξης και το πράσινο κουμπί απλά δεν κάνει τίποτα...:mad:

 

Τι προτείνετε???

hard format. :) Ακριβως τα ιδια ειχα παθει κι εγω. Κανοντας πρωτα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων μηπως και διορθωνονταν το προβλημα (τελικα δεν διορθωνεται ετσι) ειδα οτι λειτουργουσε το dialer:blink: Ετσι περασα το *#7370# (κωδικος για hard format) και ολα ok:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο S60 5th Edition Platform FAQ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...