Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αδερφη μου το πηρε και επειδη εχω μεινει εκτος nokia καιρο δεν ηξερα να τις δειξω(!)anyway το βρηκα πρεπει να το ξεκλειδωσεις απο το διακοπτη στο πλαι πριν πατησεις το touch,ευχαριστω φιλε μου για την αμεση αποκριση

 

εγω παταω το πρασινο κουμπι και απανταω. ακομα και κλειδωμενο αν το εχω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η αδερφη μου το πηρε και επειδη εχω μεινει εκτος nokia καιρο δεν ηξερα να τις δειξω(!)anyway το βρηκα πρεπει να το ξεκλειδωσεις απο το διακοπτη στο πλαι πριν πατησεις το touch,ευχαριστω φιλε μου για την αμεση αποκριση

 

αυτό αν θυμάμαι καλά συνέβαινε με παλιό firmware. Στις τελευταίες εκδόσεις όταν είναι κλειδωμένο και καλεί κάποιος εμφανίζεται η πράσινη μπάρα που τη σέρνεις από αριστερά προς δεξιά και απαντάς.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

αυτό αν θυμάμαι καλά συνέβαινε με παλιό firmware. Στις τελευταίες εκδόσεις όταν είναι κλειδωμένο και καλεί κάποιος εμφανίζεται η πράσινη μπάρα που τη σέρνεις από αριστερά προς δεξιά και απαντάς.

Και σε εμένα με τελευταίο firmware πιο βολικο μου είναι με το κουμπί στο πλαι.

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. ειμαι εντελως καινουργιος και λιγο χαμενος. αν και διαβαζω πολυ καιρο το forum σας, μολις σημερα γραφτηκα γιατι νομιζω οτι ειναι το ποιο ενημερωμενο και πληρες. ειναι το πρωτο μηνυμα που γραφω και δεν ξερω και αν το γραφω με τον σωστο τροπο. θα ηθελα καποιες πληροφοριες οσον αφορα την πλοηγηση με τα κινητα. ειχα αγορασει περσυ ενα νοκια 5800 με δωρεαν πλοηση για παντα. δεν λεω, δουλευει μια χαρα και δωρεαν. ισχυει το ιδιο ομως και για το εξωτερικο? πηγα βελγιο και τιποτα . δεν συνδεοταν το gps με τιποτα. αν και οταν μικραινω πολυ τον χαρτη(εδω στην ελλαδα) φαινεται ολη η ευρωπη. υπαρχουν μεσα χαρτες αλλων χωρων? γιατι δεν συνδεοταν αραγε? μπορω να κανω κατι? παιρνει αλλους χαρτες μεσα? και πως? ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

θα κατεβασεις τους χαρτες του Βελγιου (η οποιας αλλης χωρας επιθυμεις)

μπορεις να το κανεις και μεσω του κινητου (μπανεις στους χαρτες και πας ενημερωση χαρτων.) μεσω wifi

 

ή επισης μπορεις να συνδεσεις το κινητο σου στον υπολογιστη σου και να το κανεις μεσω ovi suite

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου. θα ξαναδοκιμασω, αν και παλιοτερα που δοκιμασα κατι μου ελεγε οτι δεν υπαρχουν εκδοσεις για το 5800 η κατι τετοιο και τα ειχα παρατησει. μηπως αυτη η σειρα με τους δωρεαν χαρτες ελλαδος δεν παιρνει αλλους? το εχει δοκιμασει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Οποιοδήποτε χάρτη θέλεις μπορείς να τον περάσεις.Για ότι έχει σχέση με το πρόγραμμα πλοήγησης της nokia μπορείς να απευθυνθείς εδώ [symbian^1] Ovi Maps (ex Nokia Maps)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχει κατεβασει κανεις την νεα ενημερωση να μας πει τις εντυπωσεις του γιατι στο δικο μου ακομα δεν εχει βγαλει αναβαθμιση?
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχει κατεβασει κανεις την νεα ενημερωση να μας πει τις εντυπωσεις του γιατι στο δικο μου ακομα δεν εχει βγαλει αναβαθμιση?

 

Δεν είναι διαθέσιμη ακόμα για το 5800..

Είμαστε σε αναμονή..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διαθέσιμη ακόμα για το 5800..

Είμαστε σε αναμονή..:rolleyes:

ok ευχαριστω για την ενημερωση.μηπως γνωριζεις σε ποσο καιρο περιπου θα ερθει?

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω ενα προβλημα με τα Nokia maps ειπα να τα δοκιμασω και ενω προσπαθει να βρει δορυφορο συνδεεται με το gprs και μου χρεωνει την καρτα στις ρυθμισεις εκει που λεει συνδεση εχω επιλεξει εκτος συνδεσεις και στις επιλογες εκτος του προγραμματος εχετε να μου προτεινεται καποια λυση? Edited by Segas_Dimitris
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό GPS, A-GPS, OVI Maps και η πρώτη χρήση

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξαφνικά αλλά μετά από πολύ χρήση, η έκθεση δεν ανοίγει κανένα αρχείο φωτό και βίντεο. Τα αρχεία υπάρχουν κανονικά στην διαχείρηση απλά μπαίνοντας στην έκθεση αυτή είναι εντελώς άδεια. Γενικά η κάρτα δείχνει πως δουλεύει κανονικά γιατί όλα τ άλλα προγράμματα δουλεύουν.

Υποπτεύομαι κάποιο bad sector στην κάρτα ή κάποιο κατεστραμένο αρχείο, προσπαθώ με checkdisk μέσω win μήπως διορθώσω τα πράγματα και θα ξαναποστάρω.

'Εχει τύχει σε κανέναν;

 

Edit: το checkdisk έκανε όσο μπορούσε τη δουλειά του, επανήλθε η έκθεση

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά είναι πολλές οι σελίδες...

 

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω το mailbox (gmail, συγκεκριμένα) από την ενσωματωμένη μνήμη, στην κάρτα?

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη εκ των προτέρων για την (απαντημένη ήδη, αλλού) ερώτηση,

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το προβλημα πως η μνημη τηλεφωνου του κινητου μου ειναι πληρης χωρις να έχει σχεδον τπτ μέσα.χαρτες και οι περισσοτερες εφαρμογες βρίσκονται στη καρτα και οτι απο αυτα και μερικα ακόμα αρχεια έχω εκει δεν κσεπερνουν τα 20 μβ(μνματα ημερολογιο μερικες εφαρμογες) προσπα8ησα μεσω υπολογιστη να αναζητήσω τι υπάρχει και δεν το βλεπω αλλα δεν βρήκα τίποτα.

 

Υπάρχει καμία λύση???

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο browser τότε καθάρισε την cache από τις ρυθμίσεις του ιστού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο browser τότε καθάρισε την cache από τις ρυθμίσεις του ιστού.

 

Αν εννοεις να σβησω τα δεδομενα εμπιστευσιμοτητας το εκανα και κερδισα 5 μβ...αν κανω λαθος θα μου ήταν χρήσιμο να μου υποδειξεις λιγο πιο αναλυτικα την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ειχα περασει στο nokia μου modified firmware N8 και ολα δουλευαν ρολοι μεχρι χτες.προσπαθησα να περασω το original firmware με phoenix και jaf αλλα ενω εγκαθιστα το λογισμικο το κινητο δεν μπορει να αναψει.το πηγα στην nokia πατρας και μου ειπαν οτι θα το στειλουν αθηνα γιατι και σε αυτους δεν μπορει να αναψει και θα παρει τουλαχιστον 15 μερες.παρακαλω οποιος μπορει ας με βοηθησει γιατι εχω ξεμεινει απο κινητο.ευχαριστω Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

firmware N8?

 

Symbian ^3?! δεν γινεται αυτο. μηπως εννοεις firmware C6-00 / N97 ?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω φιλε μου.δυστυχως δεν γινεται τιποτα.μιλησα με nokia για να μου το δωσουν πισω μηπως το εφτιαχνα και μου ειπαν οτι εφυγε για τα κεντρικα στη γερμανια.οποτε αναμενω...παντως ειναι για πολλα γελια οταν δεν μπορουν να ξεκινησουν ενα nokia στην ελλαδα.προσωπικα δεν νομιζω να ξανααγορασω nokia.
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω φιλε μου.δυστυχως δεν γινεται τιποτα.μιλησα με nokia για να μου το δωσουν πισω μηπως το εφτιαχνα και μου ειπαν οτι εφυγε για τα κεντρικα στη γερμανια.οποτε αναμενω...παντως ειναι για πολλα γελια οταν δεν μπορουν να ξεκινησουν ενα nokia στην ελλαδα.προσωπικα δεν νομιζω να ξανααγορασω nokia.

 

δεν φταιει η Νοκια ομως... αυτα τα κανεις με ρισκο δικο σου.:O

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιει η Νοκια ομως... αυτα τα κανεις με ρισκο δικο σου.:O

το ρισκο για το modified firmware ειναι δικο μου.η ανικανοτητα ομως της nokia να περασει σωστα το λογισμικο ειναι δικο της προβλημα που μεταφερεται στους καταναλωτες.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

το ρισκο για το modified firmware ειναι δικο μου.η ανικανοτητα ομως της nokia να περασει σωστα το λογισμικο ειναι δικο της προβλημα που μεταφερεται στους καταναλωτες.

 

με όλο το σεβασμό, αυτό ακριβώς είναι το ρίσκο σου. να "αχρηστεύσεις" μια συσκευή από ένα modified firmware που βρήκες στο νετ. λογικό να βρήκαν μια Α δυσκολία στο support της Nokia για να στο φτιάξουν.

 

by the way μιλώντας για firmware, είχαμε κανένα νεότερο για το update του κινητού μας ? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...