Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια για να μεταφερω επαφες απο ericsson σε ενα 5800, γινεται η να το ξεχασω και να προπονησω τα δαχτυλα ? :-)

 

γίνετε απλά θα πρέπει να το κάνεις εξαγωγή σε cvs μέσα σε ένα φάκελο και μετά από το nokia suite θα τα περάσεις στο νοκια , έτσι έγινε σε εμένα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τωρα που ειπατε flash, ξερω οτι εχει χιλιουποθει αλλα μηπως βρηκε κανεις λθση για το flash player(lite)??? ειχα καποιες σελιδες στο ιντερνετ που ανοιγαν κανονικα και τωρα λεει δεν υποστηριζει η κατι αλλο.... βρεθηκε καμια λυση???
Yparxoun 10 eidi anthrwpwn panw sti gi...autoi pou katalavainoun to diadiko sistima kai....autoi pou den to katalavainoun....:D
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Ovi store και θα δεις ότι υπάρχει έκδοση skype για το 5800. Δυστυχώς, όμως δεν υποστηρίζει βίντεο κλήσεις, μόνο ήχου, με πάρα πολύ καλή ποιότητα! Αν θες βίντεο κλήσεις υποστηρίζει το fring, αλλά με κακή ποιότητα, τουλάχιστον από όσο έχω δοκιμάσει εγώ.

 

Το 5800 navi edition είχε να κάνει, απ' όσο ξέρω, με την άδεια χρήσης των χαρτών. Τώρα όμως που η Nokia δίνει τους χάρτες δωρεάν για πάντα, δεν την χρειάζεσαι αυτή την συσκευή. Πάλι έχεις τους χάρτες και με το 5800 xpress music.

 

Νομίζω πως η έκδοση navigation έχει στη συσκευασία βάση και φορτιστή για το αυτοκίνητο.. Κάτι τέτοια extra..

 

τωρα που ειπατε flash, ξερω οτι εχει χιλιουποθει αλλα μηπως βρηκε κανεις λθση για το flash player(lite)??? ειχα καποιες σελιδες στο ιντερνετ που ανοιγαν κανονικα και τωρα λεει δεν υποστηριζει η κατι αλλο.... βρεθηκε καμια λυση???

 

Όχι δεν έχει βγεί κάποια καινούρια αναβάθμιση για το browser της συσκευής. Τώρα σαν εναλλακτική λύση μπορείς να δοκίμασεις το Skyfire

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα οτι πηρα απο σερβις το 5800 μου απο αντικατασταση οθονης οπως εγραφε η αναφορα απο το σερβις ειχε γινει και αναβαθμιση λογισμικου.

Μολις ανοιξα την συσκευη ειδα με εκπληξη οτι ενω η συσκευη ειναι σε κοκκινο χρωμα το μενου του μεσα ηταν μπλε.Μεσω του κωδικου προιοντος προσπαθησα να του αλαξω το χρωμα και ηταν αδυνατο.

Πως μπορω να αλαξω το χρωμα?

Α αξιζει να σημειωθει οτι μου ειχε εγκατεστημενο το qick office

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα οτι πηρα απο σερβις το 5800 μου απο αντικατασταση οθονης οπως εγραφε η αναφορα απο το σερβις ειχε γινει και αναβαθμιση λογισμικου.

Μολις ανοιξα την συσκευη ειδα με εκπληξη οτι ενω η συσκευη ειναι σε κοκκινο χρωμα το μενου του μεσα ηταν μπλε.Μεσω του κωδικου προιοντος προσπαθησα να του αλαξω το χρωμα και ηταν αδυνατο.

Πως μπορω να αλαξω το χρωμα?

Α αξιζει να σημειωθει οτι μου ειχε εγκατεστημενο το qick office

 

μπορεις να κατεβασεις το θεμα νομιζω .... αν και εγω δεν το εχω ψαξει αλλα λογικα θα γινεται ......

εγω παντος με pirated v4 εχω και τα 3 .... αλλα το πιο ωραιο απο αυτα ειναι το κοκκινο .... αλλα το βασικο του pirated ειναι ακομα καλητερο !!!!

edit : εδω θα βρεις ολα τα κλασσικα θεματα του κινητου !!!!

Edited by anastas95
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η έκδοση navigation έχει στη συσκευασία βάση και φορτιστή για το αυτοκίνητο.. Κάτι τέτοια extra..

Όχι δεν έχει βγεί κάποια καινούρια αναβάθμιση για το browser της συσκευής. Τώρα σαν εναλλακτική λύση μπορείς να δοκίμασεις το Skyfire

Έχεις δίκιο, το είχα ξεχάσει. Οπότε, αν ενδιαφέρεται για χρήση στο αυτοκίνητο, μάλλον πρέπει να το σκεφτεί κανείς. Συμφέρει, από να τα αγοράζεις μετά σαν έξτρα.

 

Το skyfire το έχω εγκαταστήσει εδώ και καιρό και το έχω βρει πολύ βολικό σε σχέση με το δικό του browser και τον opera.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση navigation εχει και αλλα χρωματα ...... προφανως η νοκια προσπαθησε να ανανεωσει λιγο το κινητο χωρις μεγαλη επιτυχια ....
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα οτι πηρα απο σερβις το 5800 μου απο αντικατασταση οθονης οπως εγραφε η αναφορα απο το σερβις ειχε γινει και αναβαθμιση λογισμικου.

Μολις ανοιξα την συσκευη ειδα με εκπληξη οτι ενω η συσκευη ειναι σε κοκκινο χρωμα το μενου του μεσα ηταν μπλε.Μεσω του κωδικου προιοντος προσπαθησα να του αλαξω το χρωμα και ηταν αδυνατο.

Πως μπορω να αλαξω το χρωμα?

Α αξιζει να σημειωθει οτι μου ειχε εγκατεστημενο το qick office

Στο θέμα των Θεμάτων υπάρχει μήνυμα το οποίο δίνει link προς όλα τα original θέματα (κόκκινο-μπλε-μαύρο).

 

Εμεις τι πρέπει να κανουμε για να το αποκτήσουμε?

Είτε να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού είτε να το αγοράσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα οτι πηρα απο σερβις το 5800 μου απο αντικατασταση οθονης οπως εγραφε η αναφορα απο το σερβις ειχε γινει και αναβαθμιση λογισμικου.

Μολις ανοιξα την συσκευη ειδα με εκπληξη οτι ενω η συσκευη ειναι σε κοκκινο χρωμα το μενου του μεσα ηταν μπλε.Μεσω του κωδικου προιοντος προσπαθησα να του αλαξω το χρωμα και ηταν αδυνατο.

Πως μπορω να αλαξω το χρωμα?

Α αξιζει να σημειωθει οτι μου ειχε εγκατεστημενο το qick office

 

Το quick office είναι full έκδοση? Σε περίπτωση που δοκίμασες Hard Format αυτό παρέμεινε? Ποιο firmware έχεις? Τι product code βλέπεις?

 

μπορεις να κατεβασεις το θεμα νομιζω .... αν και εγω δεν το εχω ψαξει αλλα λογικα θα γινεται ......

εγω παντος με pirated v4 εχω και τα 3 .... αλλα το πιο ωραιο απο αυτα ειναι το κοκκινο .... αλλα το βασικο του pirated ειναι ακομα καλητερο !!!!

edit : εδω θα βρεις ολα τα κλασσικα θεματα του κινητου !!!!

 

Να σας ενημερώσω ότι αν είναι παλιό post καί είναι από παλιότερη έκδοση λογισμικού και ειδικά από τις πρώτες μπορεί και να μην παίζουν σωστά..

 

Εμεις τι πρέπει να κανουμε για να το αποκτήσουμε?

 

Την ίδια απόρια έχω και εγώ.. Περίεργα πράγματα..

 

Στο θέμα των Θεμάτων υπάρχει μήνυμα το οποίο δίνει link προς όλα τα original θέματα (κόκκινο-μπλε-μαύρο).

 

 

Είτε να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού είτε να το αγοράσεις.

 

Δεν παίζει με την αναβάθμιση.. Τουλάχιστον στο ελληνικό product code..

Στην αρχή είχαν ανακοινώσει κάτι τέτοιο αλλά εγώ όπως και πολλοί άλλοι που κάναμε αναβάθμιση δεν το βλέπουμε :(

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Το quick office είναι full έκδοση? Σε περίπτωση που δοκίμασες Hard Format αυτό παρέμεινε? Ποιο firmware έχεις? Τι product code βλέπεις?

 

 

 

Να σας ενημερώσω ότι αν είναι παλιό post καί είναι από παλιότερη έκδοση λογισμικού και ειδικά από τις πρώτες μπορεί και να μην παίζουν σωστά..

 

 

 

Την ίδια απόρια έχω και εγώ.. Περίεργα πράγματα..

 

 

 

 

Δεν παίζει με την αναβάθμιση.. Τουλάχιστον στο ελληνικό product code..

Στην αρχή είχαν ανακοινώσει κάτι τέτοιο αλλά εγώ όπως και πολλοί άλλοι που κάναμε αναβάθμιση δεν το βλέπουμε :(

 

 

Δοκιμασα αυτο να κατεβασω τα θεματα και δεν επαιζαν σωστα το κινητο φοραει την 50 δεν εχω κανει χαρντ φορματ γιατι δεν εχει χρειαστει οσο αφορα το wuick office απ οτι ειδα ειναι φουλ επισης υπαρχει και το ριανα οπυ αναφερουν οι φιλοι σε παλιοτερο ποστ το product code ειναι το Ελληνικο για την κοκκινη συσκευη αν εννοεις αυτο.

Καμια αλλη λυση για να αλαξω το χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Το skyfire το έχω εγκαταστήσει εδώ και καιρό και το έχω βρει πολύ βολικό σε σχέση με το δικό του browser και τον opera.

Βολικό είναι.

Το τι DATA κατεβάζει το έχεις δει?Το δοκίμασα με 3g και με έκπληξη είδα ότι φορτώνει τρελά mb παραπάνω σε σχέση με Opera.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σβησμένο sms, όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το 5800 υποστηριζει κανονικα το youtube ετσι(me flash player)....δεν λεω για το app αλλα το site απο browser.Οταν ετυχε να πιασω στα χερια μου το κινητο μπηκα και λειτουργουσε ..τωρα κατι ακουσα και ταρακουνηθηκα.............
Link to comment
Share on other sites

Βολικό είναι.

Το τι DATA κατεβάζει το έχεις δει?Το δοκίμασα με 3g και με έκπληξη είδα ότι φορτώνει τρελά mb παραπάνω σε σχέση με Opera.

 

Ε λογικό είναι αφού ο skyfire φορτώνει ολόκληρο το περιεχόμενο από τις σελίδες. (Flash, εικόνες και τα λοιπά)

 

το 5800 υποστηριζει κανονικα το youtube ετσι(me flash player)....δεν λεω για το app αλλα το site απο browser.Οταν ετυχε να πιασω στα χερια μου το κινητο μπηκα και λειτουργουσε ..τωρα κατι ακουσα και ταρακουνηθηκα.............

 

Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις..

Πάντως τα video στο youtube λειτουργούν κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

το 5800 υποστηριζει κανονικα το youtube ετσι(me flash player)....δεν λεω για το app αλλα το site απο browser.Οταν ετυχε να πιασω στα χερια μου το κινητο μπηκα και λειτουργουσε ..τωρα κατι ακουσα και ταρακουνηθηκα.............

 

Εμένα όταν πήρα το κινητό έπαιζαν τα βιντεο κανοκικά. Από τότε που άρχισα να περναω τις αναβαθμίσεις, παίζουν για 2 δευτερόλεπτα και μετά ενώ προχωράει η μπάρα η εικόνα μαυρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν πήρα το κινητό έπαιζαν τα βιντεο κανοκικά. Από τότε που άρχισα να περναω τις αναβαθμίσεις, παίζουν για 2 δευτερόλεπτα και μετά ενώ προχωράει η μπάρα η εικόνα μαυρίζει.

 

Και ακούγεται ο ήχος?

Μήπως αυτό το κάνει μόνο σε μεγάλα video ή με πολλές εναλλαγές της εικόνας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι απο μένα. Μπορείτε να μου πείτε πόσο κρατάει κατα μέσο όρο η μπαταρία του τηλεφώνου? Σίγουρα παίζει ρόλο η χρήση, αλλά εννοώ με λογική χρήση, όχι για παράδειγμα να είσαι με το wi fi ανοιχτό 5 ώρες.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Without racing there is no Honda"

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι απο μένα. Μπορείτε να μου πείτε πόσο κρατάει κατα μέσο όρο η μπαταρία του τηλεφώνου? Σίγουρα παίζει ρόλο η χρήση, αλλά εννοώ με λογική χρήση, όχι για παράδειγμα να είσαι με το wi fi ανοιχτό 5 ώρες.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Εγώ που το είχα με μουσική και λίγο ιντερνετ μου πήγαινε 3 μέρες.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Και ακούγεται ο ήχος?

Μήπως αυτό το κάνει μόνο σε μεγάλα video ή με πολλές εναλλαγές της εικόνας?

 

Εχθες που το δοκίμασα παίζει κανονικα τα βιντεο απο το youtube. :wacko:

Τι να πω, ότι να' ναι αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι; θελω να φερω το κινητο στην αρχικη κατασταση (του κουτιου) φορματ καρτας μνημης και φορματ συσκευης. με το *#7370# σβηνονται τα παντα, σωστα? κ τα υπολειματα απο παλιες εγκαταστασεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι; θελω να φερω το κινητο στην αρχικη κατασταση (του κουτιου) φορματ καρτας μνημης και φορματ συσκευης. με το *#7370# σβηνονται τα παντα, σωστα? κ τα υπολειματα απο παλιες εγκαταστασεις?

 

Κανονικα ετσι ειναι και λογικα ετσι θα γινει.

Απλα καμια φορα μενουν μερικα υπολείμματα απο παλιες εγκαταστασεις.

Οχι τα ιδια τα προγραμματα, απλα φαινεται στην διαχειριση των εφαργμογων πως υπαρχουν ακομα στο κινητο (ενω δεν υπαρχουν).

 

Αλλα αυτο δεν ειναι ο κανονας.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...