Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Χμμ... βλέπω έχει αρκετή δουλειά για να γίνει αυτό και πολύ φοβάμαι ότι θα με αφήσει στη μέση, αφού το κινητό αρνείται πεισματικά να συνεργαστεί με το Nokia pc suite και τα υπόλοιπα προγράμματα της Nokia που είναι εγκατεστημένα στο πισί.:(

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mετα τα εξι 5800 που εχουν περασει απο τα χερια μου, σε πληροφορω οτι αναμφισβητητα τα κινεζικα ειναι πολυ πιο καλοφτιαγμενα! ;)

 

+1...Συμφωνω...και το δικο μου made in china ειναι, εχει φαει 3 βουτες καλες (μια βγαινοντας απο το αυτοκινητο και 2 φορες απο το κομοδινο, μιας και "περπαταει" με τη δονηση απο το ξυπνητηρι) χωρις γρατζουνια σχεδον και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος μιας και προβληματα οπως αναφερονται στα διαφορα site δεν εχει μεχρι τωρα...οποιος ειναι να αγορασει ή εχει αγορασει ηδη made in china, γνωμη μου ειναι να μην ανησυχει...

Edited by BMW_
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... ο αδερφος μου θελει το εν λογω κινητο... απ' οτι διαβασα ετσι μια γρηγορα το θεμα εδω βλεπω οτι ολοι ανησηχουν για την εγγυηση για το αν ειναι ελληνικο κτλ κτλ....

Δηλαδη μετα απο τοσο καιρο που εχει βγει το κινητο ακομα κανουν παραεισαγωγη??

Δηλαδη αν το παρουμε απο ηλεκτρονικη παιζει να ειναι παραεισαγωγη? αυτο νομιζω ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι δεν παιζει αν εχει το NOKIA SEALED στην ταινια, σωστα?

Καθως επισης πως παει με τις πτωσεις? δεν ειπα να το πεταω απο οροφους και κουκετες οπως διαβασα παραπανω... αλλα απο τα χερια στο πατωμα πχ...

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...απεγκατέστησα τα πάντα που έχουν σχέση με την Νόκια. Απεγκατέστησα ακόμα και τους drivers του καλωδίου και της συσκευής. Τα ξανα-εγκατέστησα όλα από την αρχή βάζοντας το καλώδια σε άλλη USB. Έκανα την σύνδεση του κινητού κι όλα μια χαρά. Άργησε αρκετά μεν, αλλά συνδέθηκε κανονικά. Μετά με το OVI προσπάθησα να κάνω sync τις επαφές. Άργησε πάρα πολύ αλλά τις έκανε τελικά! (δεν μου κράτησε μόνο τις φωτό των επαφών, εκτός από μία (?) )

 

Τώρα προσπαθώ να κάνω back up όλου του τηλεφώνου με το OVI αλλά όταν πατάω το Backup, μου λέει πως μια άλλη εφαρμογή είναι σε εξέλιξη και δεν μπορεί να ξεκινήσει το back up. Στο μεταξύ, δεν βλέπω να γίνεται κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Έχω απενεργοποιήσει ακόμα και τις αυτόματες ενημερώσεις! Τι διάολο κάνει δηλαδή? Αφού η εφαρμογή δείχνει να είναι σε idle κατάσταση! Παίζει να γίνεται κάτι στο παρασκήνιο και να μην το βλέπω? Κι αν ναι, πως μπορώ να το σταματήσω?

 

Το pc suite δεν το εγκατέστησα ακόμα για να δω αν μπορώ από κει να πάρω αντίγραφο ασφαλείας για όλο το τηλέφωνο. Περιμένω να δω αν θα τα καταφέρω πρώτα με το OVI.

 

EDIT

 

Ώπα! Μόλις κατάφερα να ξεκινήσω το back up με το OVI. Για να δούμε τι θα γίνει!

 

ΕDIT 2

 

Μου έβγαλε ένα error και κάτι μου έλεγε για mp3 που έχουν προστασία και κάτι τέτοια, και φυσικά δεν συνέχισε. Αποσύνδεσα το τηλέφωνο, έβγαλα την μνήμη και το ξανασύνδεσα αλλά μετά μου έλεγε πάλι ότι υπάρχει εφαρμογή σε εξέλιξη!

 

EDIT 3

 

Χαχα...σιγά σιγά μαθαίνω. Η εφαρμογή που έλεγε ότι είναι σε εξέλιξη, ήταν στο τηλέφωνο κι όχι στο OVI. Είχα μια αναπάντητη και ήταν ανοιχτή η λίστα των κλήσεων. Την έκλεισα και το backup άρχισε

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το παρουμε απο ηλεκτρονικη παιζει να ειναι παραεισαγωγη? αυτο νομιζω ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι δεν παιζει αν εχει το NOKIA SEALED στην ταινια, σωστα?

Καθως επισης πως παει με τις πτωσεις?

 

Απο οπου και να το αγορασεις θα ρωτησεις τον πωλητη αν ειναι παραεισαγωγης ή αν εχει ελληνικο product code, κατοπιν λιγης πιεσης ισως και δειχνοντας οτι εισαι γνωστης της καταστασης με αναφορα σε τεχνικους ορους για να τον ψαρωσεις και να μην νομιζει οτι εχει να κανει με καποιον αδαη. Αν δεν δινει σαφη απαντηση, τοτε με το ΙΜΕΙ της συσκευης μπορεις να επικοινωνησεις στην αλφα κοπυ και να τους το δωσεις για να σου πουν τι ειναι. Αν σου πει πως ειναι ελληνικο και το ανοιξεις και ειναι παραεισαγωγης τοτε εχεις καθε δικαιωμα να του το επιστρεψεις εφοσον σου ειπε ψεματα. Το θεμα ειναι να μην ειναι παραεισαγωγης απο χωρα εκτος Ε.Ε. που νομιζω δεν σε καλυπτει η εγγυηση και σε hardware. Παρομοια ποστ υπαρχουν 3-4 σελιδες πιο πισω αν ψαξεις λιγο καθως και στο Symbian S60 v.5 FAQ.

 

Οσο για τις πτωσεις θεωρω πως το κινητο απο σχετικα μικρα υψη (χερια-πατωμα) ειναι ανθεκτικο αλλα παντα παιζει ρολο και το πώς πεφτει .. Τωρα αν θελει καποιος να παιξει βολευ με το 5800 απο τον 2ο οροφο ή ποδομπασκετ σε κατηφορα, τοτε πιστευω οτι κανενα κινητο δεν εχει καμια τυχη.:cry::vava::dizzy::dash::oops:

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

απο σήμερα η nokia "λανσάρει" τη πλοήγηση μέσο GPS δωρεάν! δεν ξέρω ακριβώς τη διαδικασία αλλά έχω την εντύπωση πως πρέπει να το συνδέσετε με το OVI store (όχι με το PC suit) και να κατεβάσετε ξανά τους χάρτες, επίσης το ίδιο ισχύει και για τη φωνητική πλοήγηση :cool:

 

 

 

ξερεις που μπορω να βρω πληροφοριες για αυτο?? εχεις κανα link??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

Λοιπον...!την κυριακη το πρωι ενω το βραδυ το ειχα κλεισει το 5800 μου σηκωνομαι και το βλεπω ανοιχτο νε ασπρη οθονη και να γραφει νοκια!!

του εβγαλα τη μπαταρια και το ξανανοιξα...αλλα τιποτα!!!!:mad::mad::mad:

μετα του εβγαλα την σιμ και την καρτα μνημης το αφησα 10 λεπτα και μετα ξαναλειτουργησε κανονικα!στη συνεχεια της μερας ομως το ξανακανε!!!!χωρις να ξερω το λογο!!!!!!!!:X:blink::worry:

Σας παρακαλω παρα πολυ μπορειτε να μου πειτε τι γινεται????:(

εχω υπερτσαντιστει!!!!!!!!

 

και ενα δευτερο προβλημα(μαλλον προβληματαρα!!!!!!)εκει που σερφαρο στο κινητο μου κλεινει ο ιστος!!!!!!!(σπαστικο:::::)συνεχεια γινεται αυτο!!!

 

το κινητο μου εχει το τελευταιο firm40. και εχει ελληνικο product code

 

Eυχαριστω προκαταβολικα!!!!παρακαλω βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

αγόρασα το 5800 απο τα public όπου μου είπαν ότι έχει εγγύση ελληνικής αντιπροσωπείας και ότι πρόκειται για ελληνικής εισαγωγής...

γυρνάω σπίτι και βλέπω ότι το product code δεν είναι ελληνικό σύμφωνά με το ποστ αυτό

επίσης παρατήρησα ότι το βιβλιαράκι οδηγιών δεν είχε και την καλύτερη ποιότητα και ότι το κουτί ήταν σφραγισμένο με μία λευκή ταινία που δεν έλεγε nokia sealed...

νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για παρα-εισαγωγή... το θέμα είναι το εξής... λέει made in hungary... άρα είναι εισαγωγή από ουγγαρία? ως ευρωπαική χώρα δεν καλλυπτεται από εγγύηση?

 

να πω ότι τελικά πήγα από το νοκια store και μου είπαν ότι έχει εγγύση κανονικά από νόκια και μάλιστα μου πρότειναν να μου κάνουν και αναβάθμιση (δωρεάν) και να πάω σε μία ώρα να το πάρω.

μια χαρα...:D

Link to comment
Share on other sites

ξερεις που μπορω να βρω πληροφοριες για αυτο?? εχεις κανα link??

http://www.nokia.com/maps

γεια σας παιδια!

Λοιπον...!την κυριακη το πρωι ενω το βραδυ το ειχα κλεισει το 5800 μου σηκωνομαι και το βλεπω ανοιχτο νε ασπρη οθονη και να γραφει νοκια!!

του εβγαλα τη μπαταρια και το ξανανοιξα...αλλα τιποτα

και ενα δευτερο προβλημα(μαλλον προβληματαρα!!!!!!)εκει που σερφαρο στο κινητο μου κλεινει ο ιστος!!!!!!!(σπαστικο:::::)συνεχεια γινεται αυτο!!!

Για το πρωτο προβλημα σου δεν εχω καποια λυση, το μονο που μπορω να σκεφτω ισως , λεω ΙΣΩΣ, να φταει η μπαταρια. Ρωτα και σε καποιο νοκια μαγαζι... Για το δευτερο προβλημα εχω να πω οτι εχει ξανα-αναφερθει απειρες φορες και συμβαινει επειδη μπουκωνει η RAM και κανει Kill την εφαρμογη για να απελευθερωσει χωρο να λειτουργει το υπολοιπο κινητο. Αν θες δοκιμασε το Opera Mini (δωρεαν) που δεν παρουσιαζει τετοια προβληματα! Πρεπει ο Ιστος καποια στιγμη να γινει System Application να παψουν αυτα τα τρελα πεταγματα!!!

να πω ότι τελικά πήγα από το νοκια store και μου είπαν ότι έχει εγγύση κανονικά από νόκια και μάλιστα μου πρότειναν να μου κάνουν και αναβάθμιση (δωρεάν) και να πάω σε μία ώρα να το πάρω.

μια χαρα...:D

Ισχυουν δυο περιπτωσεις... ή επεσες σε καλο νοκια στορ και στο αλλαξαν παρολο που εχει αλλο product code ή αλλαξε η νοοτροπια επισημα της alpha copy... το κινητο σου δεν παυει να ειναι παραεισαγωγης. Εχει αναφερθει ξανα οτι πολλα νοκια στορς κανουν δουλεια και με αλλα product codes... Σε ποιο πηγες τυχερε?:X

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

@aggeloss

Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα μνήμης και ν' ανοίξεις ξανά το κινητό σου. Αν ανοίξει τότε θα θέλει φορμάτ η κάρτα μνήμης σου. Ειδικά στην περίπτωση που είναι η εργοστασιακή τότε καλύτερα να την αλλάξεις με κάποια άλλη (sandisk, transcend). Αν και πάλι δεν ανοίγει τότε το format στην συσκευή είναι μονόδρομος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να παρω κινητο απο το SATURN..Εκει διαπιστωσα οτι εχει το 5800 222 ευρω..Αλλα προκεινται για 2 κινητα που εχουν επιστραφει..Εγω δεν το πηρα γιατι δε θελω να ρισκαρω..Αλλα οποιος ενδιαφερεται ας εχει στο νου του οτι στο SATURN ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ υπαρχουν 2 τετοια κινητα..
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 21ΜΒ χωρις να εχω δεκαδες εφαρμογες. Απλα οι εφαρμογες χρησιμοποιουν παντα λιγο χωρο και απο τον C: ανεξαρτητα απο το που θα τις εγκαταστησεις. Για να δεις πού εγκαθισταται και τι εγκαθιστα η καθε εφαρμογη-παιχνιδι κατεβασε το προγραμμα UnSis.

Μπορείς να μου δώσεις ένα link για download και να μου πεις πώς δουλεύει αυτό το UNSIS?

Ό,τι πληροφορίες βρήκα, λένε ότι πρέπει να κάνεις extract κάποια αρχεία κλπ.

Δηλαδή για όλες τις εφαρμογές μου πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία αλλα μία μία?

Δεν μπορεί να βγαλει αυτα που λες για το πού είναι εγκατεστημένες με ένα report πχ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

Λοιπον...!την κυριακη το πρωι ενω το βραδυ το ειχα κλεισει το 5800 μου σηκωνομαι και το βλεπω ανοιχτο νε ασπρη οθονη και να γραφει νοκια!!

του εβγαλα τη μπαταρια και το ξανανοιξα...αλλα τιποτα!!!!:mad::mad::mad:

μετα του εβγαλα την σιμ και την καρτα μνημης το αφησα 10 λεπτα και μετα ξαναλειτουργησε κανονικα!στη συνεχεια της μερας ομως το ξανακανε!!!!χωρις να ξερω το λογο!!!!!!!!:X:blink::worry:

Σας παρακαλω παρα πολυ μπορειτε να μου πειτε τι γινεται????:(

εχω υπερτσαντιστει!!!!!!!!

 

και ενα δευτερο προβλημα(μαλλον προβληματαρα!!!!!!)εκει που σερφαρο στο κινητο μου κλεινει ο ιστος!!!!!!!(σπαστικο:::::)συνεχεια γινεται αυτο!!!

 

το κινητο μου εχει το τελευταιο firm40. και εχει ελληνικο product code

 

Eυχαριστω προκαταβολικα!!!!παρακαλω βοηθεια!!!

 

φίλε αγγελε και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω τώρα τελευταία, μάλλον τάφτυσε η κάρτα και πάμε για κάρτα και άντε να ξαναγκαταστήσω όλες τις εφαρμογές ,εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις ένα link για download και να μου πεις πώς δουλεύει αυτό το UNSIS?

Ό,τι πληροφορίες βρήκα, λένε ότι πρέπει να κάνεις extract κάποια αρχεία κλπ.

Δηλαδή για όλες τις εφαρμογές μου πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία αλλα μία μία?

Δεν μπορεί να βγαλει αυτα που λες για το πού είναι εγκατεστημένες με ένα report πχ?

 

Εγκαθιστας το UnSis στο PC σου και κανεις add ( ή open δεν θυμαμαι καλα) οποιο αρχειο .sis που εχεις ΟΜΩΣ στο PC σου σαν αρχεια εγκαταστασης. Προϋπόθεση ειναι να εχεις κρατησει τα αρχικα αρχεια .sis στον υπολογιστη σου για να τα δεις. Και σου δειχνει κανοντας analyzing που εγκαθιστα τα αρχειακια των καθε .sis.! google it ή αναζητησε στο help του προγραμματος

 

http://developer.sonyericsson.com/site/global/techsupport/tipstrickscode/symbian/p_unsis_extractandexamine_sisfiles.jsp

 

Download: http://unsis.uw.hu/

 

OFFTOPIC βεβαια...

 

φίλε αγγελε και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω τώρα τελευταία, μάλλον τάφτυσε η κάρτα και πάμε για κάρτα και άντε να ξαναγκαταστήσω όλες τις εφαρμογές ,εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος.

 

Το κινητο λειτουργει σωστα αν αφαιρεσετε την καρτα?

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο λειτουργει σωστα αν αφαιρεσετε την καρτα?

 

 

ασφαλώς και λειτουργει άψογα, απλά δεν θα λειτουργούν οι τυχόν εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει σε αυτήν. :)

Edited by Itchrist86

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις προχθές απέκτησα το 5800 και πολύ χαίρομαι...

 

Έχω μια απορία: Ήμουν συνδεδεμένος με wifi και κατέβαζα κάτι ενημερώσεις.. και χωρίς να ερωτήσει το κινητό αποσυνδέθηκε από το wifi και συνδέθηκε στο net μέσω του δικτύου κινητής...

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να αποφύγω τέτοιες δυσάρεστες εκπλήξεις στο μέλλον;

Ευχαριστώ!

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για όσους ενδιαφέρονται, πρέπει να έχει φέρει η Ηλεκτρονική στοκ. Με πήραν σήμερα για να παραλάβω (μετά από 2 βδομάδες αναμονή) και δεν ενδιαφέρομαι πια (μάλλον παω για N97 mini). Τώρα, αν είναι Alpha Clopy ή παραεισαγωγής...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

 

Ισχυουν δυο περιπτωσεις... ή επεσες σε καλο νοκια στορ και στο αλλαξαν παρολο που εχει αλλο product code ή αλλαξε η νοοτροπια επισημα της alpha copy... το κινητο σου δεν παυει να ειναι παραεισαγωγης. Εχει αναφερθει ξανα οτι πολλα νοκια στορς κανουν δουλεια και με αλλα product codes... Σε ποιο πηγες τυχερε?:X

 

τι να σου πω... μάλιστα του είπα ότι το product code δεν είναι ελληνικό αλλά αυτός μου είπε "έχει κανονικά εγγηύση και μάλιστα υπάρχει και διαθέσιμη αναβάθμιση...Θες να την κάνω και να έρθεις σε μία ωρα?"

τελικά δεν το άφησα αλλά θα το πάω μία από αυτές τις μέρες γιατί έχω απορία να δω τι θα κάνουν μόλις χαθούν τα ελληνικα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

την δευτερα απο την βουλιαγμενης το αφλα κοπυ θα ταν ετοιμο το κινητο μου πηγα σημερα απο κει και μου παν οτι το στειλαν εξω θα ειναι ετοιμο μου λενε τελος της επομενης εβδομαδας...

απο δικα σας περιστατικα συνηθως μας 'πανε' πιο κατω η τα δινουν ;

thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΝΟΚΙΑ 5800 εδώ και 10 μήνες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Το κινητό δεν είναι χακαρισμένο, και έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

Έτσι έκανα και την τελευταία αναβάθμιση η οποία έγινε με επιτυχία και όλα λειτουργούν ΟΚ

Αλλά όταν έσβησα κάποια στιγμή το τηλέφωνο και πήγα να το ανοίξω, άναβε η συσκευή μου έβγαζε το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ έμενε εκεί για κάποια δευτερόλεπτα και το κινητό έσβησε μόνο του.

Έβγαλα μπαταρία κάρτες ξαναδοκίμασα και πάντα τα ίδια.

Άναβε η συσκευή εμφανιζόταν το άσπρο φόντο με το λογότυπο ΝΟΚΙΑ και έσβηνε.

 

Αναγκαστικά λοιπόν αποφάσισα να κάνω Hard format.

Πατάω κόκκινο και πράσινο πλήκτρα κλήσης, πλήκτρο κάμερας και ταυτόχρονα ανοίγω το κινητό

Το κινητό ανάβει μου βγάζει να δώσω κωδικό ΡΙΝ, βάζω κωδικό και το κινητό ανοίγει κανονικά σαν να μην έγινε τίποτε.

Όλα λειτουργούν κανονικά, όλα οι ρυθμίσεις είναι ΟΚ και δεν χάθηκε τίποτε.

Αυτό λοιπόν συμβαίνει συνέχεια.

Όποτε κλείσω το κινητό ή κλείσει μόνο του από μπαταρία αν πάω να το ανοίξω κανονικά ανάβει μου βγάζει το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ και σβήνει

Με τον συνδυασμό των πλήκτρων του hard format το κινητό ανοίγει κανονικά!!!!

 

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι συμβαίνει? Τι είναι αυτό το κουφό?

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να το ανοιγοκλείσεις χωρίς να έχεις μέσα την κάρτα μνήμης και πες μας συνεχίζεο το πρόβλημα. Aν όντως συνεχίζει τότε μάλλον καλό είναι να κάνεις hard format στην συσκυεή και να παρακολουθήσεις αν συνεχίζρι το συγκεκριμένο πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα!!!!!

Εκανα φορματ στην καρτα μνημης..

Πριν ομως εκανα αντιγραφο ασφαλειας και μετα δεν βρηκα τιποτα!!!!δεν ξερω γιατι εγινε αυτο!!καλα ας πουμε τελος παντων γιαυτο!!πηγα να ξανακστεβασω τις εφαρμογες που ειχα απο το ονι και πατησα σε πολλες εφαρμογες και το πληκτρο ληψη ηταν γκρι!!!!!!δεν με αφηνε να το κατεβασω!!!ξερετε τον λογο;;;;;

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του 5800. Όλα καλά, αν και μετά από τόσα χρόνια με κουμπάκια, απαιτείται κάποια εξοικίωση με τη λειτουργία αφής.

Μερικές φορές παίρνει πρωτοβουλία και συνδέεται μέσω δικτύου τηλεφωνίας στο ίντερνετ και όχι μέσω WLAN. Επίσης, δεν έχω καταφέρει να κάνω την εφαρμογή e-mail να συνδεθεί μέσω WLAN. Συνδέεται πάντα μέσω τηλεφωνίας; Καμιά ιδέα - συμβουλή;

Επίσης, δεν μπορώ να βρω πουθενά το Windows Live για το συγκεκριμένο κινητό, αλλά και το Internet Radio, το οποίο χρησιμοποιούσα αρκετά στο Ε51.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by Andreas1980
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του 5800. Όλα καλά, αν και μετά από τόσα χρόνια με κουμπάκια, απαιτείται κάποια εξοικίωση με τη λειτουργία αφής.

Μερικές φορές παίρνει πρωτοβουλία και συνδέεται μέσω δικτύου τηλεφωνίας στο ίντερνετ και όχι μέσω WLAN. Επίσης, δεν έχω καταφέρει να κάνω την εφαρμογή e-mail να συνδεθεί μέσω WLAN. Συνδέεται πάντα μέσω τηλεφωνίας; Καμιά ιδέα - συμβουλή;

Επίσης, δεν μπορώ να βρω πουθενά το Windows Live για το συγκεκριμένο κινητό, αλλά και το Internet Radio, το οποίο χρησιμοποιούσα αρκετά στο Ε51.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

μπες στην αλληλογραφία και πήγαινε επιλογές > ρυθμίσεις >Ρυθμίσεις σύνδεσης > εισερχόμενα e-mail> σημείο πρόσβ. σε χρήση και επιλέγεις την σύνδεση που θέλεις.

 

ξανά πας στης Ρυθμίσεις σύνδεσης και τώρα θα πας στα εξερχόμενα e-mail > σημείο πρόσβ. σε χρήση και επιλέγεις την σύνδεση που θέλεις.

 

για msn, skype κτλ κτλ υπάρχει το fring. όλα σε ένα (υποστηρίζει και κλήση ήχου ;) )

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...