Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο.

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά.

Είτε θα κάνεις αυτό που λες, είτε έχοντας επιλέξει ένα τουλάχιστον αρχείο με αυτό τον τρόπο, στο αμέσως επόμενο θα κάνεις διπλό ταπ και αυτόματα θα εμφανίζεται ένα μενού με ελάχιστες επιλογές όπου μέσα σε αυτές θα είναι και το Επιλογή/Εξαίρεση.

 

υπαρχει το pencil στο μαγαζακι...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά το δουλευει κανεις με mac;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους . Έχω το 5800 και σχεδόν από τότε που το πείρα μου στέλνουν κάτι μηνύματα και χωρίς να κάνω κάτι με χρεώνει πάνω από 4 ευρώ . Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει .?

dim2 για να μη σε χρεωνουν αυτες οι εταιρίες με sms παρα τη θέλησή σου, δοκίμασε να στείλεις SMS με τη λέξη STOP (οπως τη βλέπεις, κεφαλαία αγγλικά) στο νούμερο που σου στέλνει.

 

sorry για το off-topic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις σήμερα αγόρασα ένα 5800. Αφού άρχισα να το περιεργάζομαι, πήγα στην κάμερα, έβγαλα μια φωτό και την έσβυσα. μετά από κάμποση ώρα έκανα ακριβώς το ίδιο αλλά... δεν μου δείχνει πλεόν κάτι όταν πηγαίνω στην κάμερα, εμφανίζει δηλαδή τα κουμπιά και το τετραγωνάκι, αλλά όλα μαύρα. κι όταν πατάω να βγεί φωτό μου βγάζει μετά από λίγο ένα μην που λέει, Μη αναμενόμενο σφάλμα. Επανακκινήστε το τηλέφωνο.

 

όσες επανεκκινήσεις και να κάνω, δεν βλέπω προκοπή. έχετε καμμιά ιδεά αν μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου για να στρώσει ;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες.. :)

 

Γνωμη μου ειναι να κανεις hard format στην συσκευη και μετα format στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη. Για να μαθεις πως μπορεις να το κανεις αυτο θα πρεπει να διαβασεις το S60 5th Edition Platform FAQ εαν αργοτερα δημιουργηθει το ιδιο προβλημα καλυτερα να αγορασεις μια sandisk διαβασε τα παρακατω posts και θα καταλαβεις:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2938870#post2938870

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πριν από λίγο το τηλεφωνάκι μου και ενώ έκανε πλοήγηση τα έφτυσε!

Το έχω γράψει και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229531&page=38

Αν κανένας φίλος είχε ποτέ το ίδιο πρόβλημα ας το γραψει.

Αύριο θα το πάω στο ΝΟΚΙΑ store και ο θεός βοηθός!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το ανοιξεις χωρις την καρτα μνημης?

 

Υ.Γ.

Δεν χρειαζεται να κανεις ιδια ερωτηση και σε αλλα θεματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το ανοιξεις χωρις την καρτα μνημης?

 

Υ.Γ.

Δεν χρειαζεται να κανεις ιδια ερωτηση και σε αλλα θεματα.

Φυσικά το έκανα. Τίποτε. Προφανώς θα είναι πρόβλημα του hard. Θα δούμε.

Πάντως μετά από ένα hard format που του είχα κάνει, είχα παρατηρήσει μια αστάθεια στην λειτουργία του τηλεφώνου και τώρα έφαγε την τελειωτική.

Ρε τι πάθαμε:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις κανοντας hard format αλλα να ξερεις οτι θα χαθουν τα παντα απο την μνημη της συσκευης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω. Τελικά από αυτή την βλάβη δεν θα ξεφύγουμε χωρίς απώλειες. Δεν έχω και πολλά πράγματα για χάσιμο στην μνήμη της συσκευής.

Θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. τελικά έβγαλα και ξανάβαλα την κάρτα μνήμης και όλα οκ. :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι, να ρωτήσω 2 πραγματάκια,

 

μου έβαλαν από τη Wind τους χάρτες για το gps. για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα θα μπει κάπου και χρεωθώ τί ακριβώς πρέπει να κάνω ;

 

απενεργοποίησα τη χρήση διακ. εντοπ. θέσης.

Μενού > Εφαρμογές > Τοποθεσία και Εντοπισμ. θέσης > Διακομ. εντοπ. θέσης > Χρήση διακ. εντοπ. θέσης.

 

αυτό είναι ; πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να είμαι σίγουρος ;

 

και κάτι ακόμα γιατί δεν το βρίσκω ούτε στο manual. πώς μπορώ να βάλω ειδοποίηση για τα γενέθλια των επαφών ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί και ποιο πίσω . Βρίσκεις το ultimate voice recorder , και το κανεις εγκατάσταση .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

φιλε dim αυτο το ξερω,ελεγα μηπως υπηρχε κατι στο 5800 μεσα, αλλα και το ultimate ειναι μονο για 7 μερες λεει.
Link to comment
Share on other sites

φιλε dim αυτο το ξερω,ελεγα μηπως υπηρχε κατι στο 5800 μεσα, αλλα και το ultimate ειναι μονο για 7 μερες λεει.

 

Το εχω ξαναγράψει αλλά για να μην ψάχνεις: κατά τη διάρκεια μιας κλήσης πατάς Μενού-Εφαρμογές-Εγγραφή-και το πλήκτρο με την κόκκινη βούλα (record), η συνομιλία αποθηκεύεται σαν κλιπ ήχου και τη βρίσκεις στο Μενού-Έκθεση-Κλιπ ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορώ να μπαίνω στο hotmail και να ανοίγω τα συνημένα αρχεία που υπάρχουν στα mail?

 

Και κάτι ακόμη.Κατέβασα από το μαγαζάκι το Ultimate voice recorder που το είχα και στο Ε65 αλλά δεν μου δουλέυουν οι συντομεύσεις δηλαδη τα #0, #7.

 

*** Ομάδα Διαχείρισης: ***

Χρησιμοποιησε την Τροποποίηση μηνυματος,εάν

θέλεις να προσθέσεις κάτι !

 

******

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορώ να μπαίνω στο hotmail και να ανοίγω τα συνημένα αρχεία που υπάρχουν στα mail?

 

Ναι μια χαρουλα μπορεις. Απλα κανε τις απαραιτητες ρυθμισεις και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

 

είναι αδύνατο να κάνω firmware update se 3.1 ούτε από το κινητό ούτε συνδέοντας το υπολογιστή μέσω του ovi suite κάνει update και στις 2 περιπτώσεις αναφέρει

ότι δεν υπάρχουν νέες εκδόσεις ... pls help

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

 

είναι αδύνατο να κάνω firmware update se 3.1 ούτε από το κινητό ούτε συνδέοντας το υπολογιστή μέσω του ovi suite κάνει update και στις 2 περιπτώσεις αναφέρει

ότι δεν υπάρχουν νέες εκδόσεις ... pls help

Πήγαινε στην σελίδα http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update/can-i-update, βάλε το product code σου που αναγράφεται κάτω από την μπαταρία και δες τι έκδοση θα σου βγάλει. Αν σου βγάλει την τελευταία, δηλ την ν31.0.008, τότε δοκίμασε ξανά μέσω Over the Air ή το Nokia Software Updater.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορώ να μπαίνω στο hotmail και να ανοίγω τα συνημένα αρχεία που υπάρχουν στα mail?

 

Ναι μια χαρουλα μπορεις. Απλα κανε τις απαραιτητες ρυθμισεις και θα εισαι οκ

 

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργησει το gps του 5800 πρεπει να χρεωθω ? η ειναι δωρεαν η πλοηγηση ?

 

Διάβασε προσεκτικά αυτό και θα πάρεις απάντηση ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ty για την απαντιση ,το βρηκα ^^

 

Παιζει mp4 το 5800 ? καπου ειδα ναι και καπου οχι..

επισης υπαρχει καλωδιο που να συνδεει απευθειας το κινητο με το ηχοσυστημα μου για αναπαραγωγη μουσικης απο το κινητο κατευθειαν στα ηχεια ?

Link to comment
Share on other sites

Ty για την απαντιση ,το βρηκα ^^

 

Παιζει mp4 το 5800 ? καπου ειδα ναι και καπου οχι..

επισης υπαρχει καλωδιο που να συνδεει απευθειας το κινητο με το ηχοσυστημα μου για αναπαραγωγη μουσικης απο το κινητο κατευθειαν στα ηχεια ?

 

Ναι και ναι!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...