Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! ηθελα επισης να ρωτησω τι ενδειξη δειχνει ενα ολοκαινουργιο κινητο νοκια οταν πατησουμε το lifetime; δειχνει 00000:00 ή καποια λεπτα οπως στα αυτοκινητα που ποτε δεν το παιρνεις ποτε με 0 χλμ!

 

Υποθέτω πώς πρέπει να δείχνει 00000:00, καθώς δεν είναι λογικό να έχει γίνει κλήση όσο ήταν στο εργοστάσιο! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτησουλα..Σαν προεπιλεγμενη σύνδεση εχω επιλέξει αποκλειστικα το διαδικτυο.

Με αυτο τον τροπο ομως δουλευει το A-GPS ???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα..Σαν προεπιλεγμενη σύνδεση εχω επιλέξει αποκλειστικα το διαδυκτιο.

Με αυτο τον τροπο ομως δουλευει το A-GPS ???

 

Ναι, φυσικά και δουλεύει! Αρκεί να είναι σωστές οι ρυθμίσεις φυσικά. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις το λεω γιατι το A-GPS παιρνει δεδομενα απο το GPRS και εγω εχω επιλεξει απο τις συνδεσεις μονο το διαδικτυο. Απο τις ρυθμισεις του gps εχω επιλεξει να χρησιμοποιει το a-gps απλα επειδη το εχω κανει ετσι δεν ειμαι σιγουρος αν δουλευει...
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις το λεω γιατι το A-GPS παιρνει δεδομενα απο το GPRS και εγω εχω επιλεξει απο τις συνδεσεις μονο το διαδυκτιο. Απο τις ρυθμισεις του gps εχω επιλεξει να χρησιμοποιει το a-gps απλα επειδη το εχω κανει ετσι δεν ειμαι σιγουρος αν δουλευει...

 

Α μάλιστα! Σου απάντησα παίρνοντας σαν δεδομένο ότι στην ομάδα Διαδίκτυο υπάρχουν και οι ρυθμίσεις του δικτύου σου. Αν δεν τις έχεις, όχι, δε θα δουλέψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πώς πρέπει να δείχνει 00000:00, καθώς δεν είναι λογικό να έχει γίνει κλήση όσο ήταν στο εργοστάσιο! ;)

 

το παίρνω σαν απάντηση μέχρι κάποιος να απαντήσει στα σιγουρά! να σαι καλά φιλαράκο μου!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

το παίρνω σαν απάντηση μέχρι κάποιος να απαντήσει στα σιγουρά! να σαι καλά φιλαράκο μου!

 

(Δεν ξέρω πόσες φωτό με στρασάκια πρέπει να βάλω στην υπογραφή μου για να σταματήσουν να με θεωρούν αρσενικού γένους!!! :p:lol::lol::lol:)

 

Το έψαξα λιγάκι και βρήκα αυτό:

 

If you want to reset Life Timer counter on your Nokia just download files attached and follow my instructions. First, you will need USB cable for your phone. Also PC Suite must be installed because you'll need Nokia cable driver. The latest version of Nokia PC suite has cable driver which isn't good so download driver which is attached and install it instead driver which comes with PC suite 6.86 or later. If you don't install proper cable driver the Nemesis will show an error while reading or writing EEPROM (Electrically Erasable Programmable Read Only Memory).

So, let's start:

- Install nemesis service suite

- Install Nokia connectivity cable driver attached (this is necessary only if your PC Suite is one of latest versions)

- Connect phone via USB

- Open Nemesis and click on magnifying glass on the right

- Click on "phone info" icon and "permanent memory" tab on the lower right near "FBUS info" tab

- Click on "write" button

- Then choose to open the "Lifetimer.pm" file which you extracted somewhere before and wait for the moment

- That's it! Reboot the phone and type *#92702689# and SURPRISE! Now you have 0 hours of talk

 

Που σημαίνει ότι μάλλον ούτε ο μετρητής είναι εντελώς αξιόπιστος, δυστυχώς. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

το παίρνω σαν απάντηση μέχρι κάποιος να απαντήσει στα σιγουρά! να σαι καλά φιλαράκο μου!

Έτσι είναι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα! Σου απάντησα παίρνοντας σαν δεδομένο ότι στην ομάδα Διαδίκτυο υπάρχουν και οι ρυθμίσεις του δικτύου σου. Αν δεν τις έχεις, όχι, δε θα δουλέψει.

 

Για να ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει ποιες ακριβως ρυθμισεις πρεπει να κανω...?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ 5800? ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΑΡΤΕΣ ΤΟΥ Ν ΝΤΡΙΒΕ, Η ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΣΑΜΠΑ ΧΑΡΤΕΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ??

 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.. ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχήν απαγορεύεται να γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να "φωνάζεις"

Σαν κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του με πολλές δυνατότητες

Όσο αφορά τους χάρτες μπορείς να δεις εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651200#post2651200

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει ποιες ακριβως ρυθμισεις πρεπει να κανω...?:confused:

Το Διαδίκτυο είναι απλά μια ομάδα η οποία περιέχει τα αντίστοιχα Σημεία πρόσβασης.

Για να ορίσεις από ποιο σημείο πρόσβασης θα αντλεί δεδομένα θα πας στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Ρυθμίσεις εφαρμογών > Τοποθεσία > Διακομιστής εντοπισμού > Σημείο πρόσβασης και θα βάλεις το σημείο πρόσβασης GPRS που χρησιμοποιείς ανάλογα με τη κινητή που έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλοι την ομάδα του φορουμ

. Ειμαι καινούργιος στο φόρουμ ,και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το νοκια 5800 . Μήπως γνωρίζετε το αν υπάρχει η εφαρμογή n-Gage για αυτό το κινητό .?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.

Κάνε μια αναζήτηση στα σχετικά θέματα, θα τα βρεις όλα αυτά που ρωτάς.

Έχουν απαντηθεί και διευκρινιστεί πάρα πολλές φορές.

Δες τα περιεχόμενα καθώς και τους κανόνες της ενότητας ώστε να εξοικειωθείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλοι την ομάδα του φορουμ

. Ειμαι καινούργιος στο φόρουμ ,και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το νοκια 5800 . Μήπως γνωρίζετε το αν υπάρχει η εφαρμογή n-Gage για αυτό το κινητό .?

 

Καλως ηρθες :).

Δεν υποστηριζεται το 5800 (ακομα?) απο την πλατφορμα n-gage

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες :).

Δεν υποστηριζεται το 5800 (ακομα?) απο την πλατφορμα n-gage

 

Μιχαλη σε βρισκω αδιαβαστο.:worry:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249918

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε βρισκω αδιαβαστο.:worry:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249918

 

Δεν υποστηριζεται επισημα ηθελα να πω.

http://www.n-gage.com/ngi/ngage/web/gr/en/get_ngage/download.html

To N97, ναι ,υποστηριζεται.

 

Οποτε ,εφοσων δεν συμβαινει κατι τετοιο ,προτιμω να λεω

οτι δεν υποστηριζεται...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ . Για το νοκια ν97 ξέρω ότι υπάρχει , αλλά για το 5800 έψαξε λίγω , και δεν βρήκα τιπατα , και λεεω μιπως εκανα τίποτα λάθος . Παντως σας ευχαριστώ για την απάντηση.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

version 31.0.008 μεσω Fota ετοιμη.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως γνωρίζει κανείς , το αν υπάρχει καμία αναβάθμιση η κανένας τρόπος , έτσι ώστε να βελτιωθεί η κάμερα του 5800?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμισεις δεν βγαινουν συνηθως μονο για ενα συγκεκριμενο ρολο οπως αυτον της καμερας.

Εχω κανει 3ις απο τοτε που πηρα το κινητο και δεν μπορω να σου πω οτι ειδα μεγαλες διαφορες στην καμερα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. έχω μια σειρά ερωτήσεων.

1. γιατί μ μειώνεται η μνήμη τηλεφώνου ενώ τα κάνω όλα στην κάρτα μνημης?

2. η μπαταρία πόσο περίπου σας κρατάει?

3. όταν έρχεται μήνυμα δεν ανάβει η οθόνη?

 

ευχαριστώ

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...