Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι δεν ανοίγει...:(

 

Τοτε ακολουθεις το 3 το πας σε Nokia Shop :rolleyes:

 

με mac το δουλευει κανεις?

 

Μπορεις να μας εξηγησεις τη θελεις να πεις? Εαν αναφεσεσαι στην αναβαθμιση την κανουμε μεσω fota δεν συνδεουμε την συσκευη με το pc:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651202#post2651202

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα την αναβαθμιση και εχω εκνευριστει παρα πολυ. ΤΙΠΟΤΑ δεν αλλαξε, ουτε καμερα update ουτε στην ενταση του ηχου... ΤΙΠΟΤΑ!! Αντε να αρχισουμε να στελνουμε ομαδικα στη ΝΟΚΙΑ παραπονα γιατι μου φαινεται μας δουλευουν κανονικα!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν αντιγραψω ολοκληρη τη καρτα μνηνης στο pc και τα hidden folders και με τη λογικη οτι ολες οι εφαρμογες ειναι εγκατεστημενες στη καρτα , αν κανεις hard reset μπορεις μετα να τα περασεις ολα στη καρτα μετα με ενα απλο copy paste ?? Απο opera mini μεχρι GPS (sygic,n drive kai garmin,που ειναι λιγο ταλαιπωρια)
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξυπνητηρι για τις εργασιμες ημερες και συνηθιζε να καθυστερει 2 εως 4 λεπτα να χτυπησει. Με το νεο fw 31. δεν διορθωθηκε. Αυτο το bug ειναι γενικο ή υπαρχει σε καποιους μονο;
Link to comment
Share on other sites

έχω την έκδοση 20 firmware να βάλω την 30 ή δεν έχει διαφορά? ευχαριστώ

Πλέον η τελευταία έκδοση είναι η ν31.0.008. Καλό είναι να την κάνεις. Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα από την ν20, το πιο σημαντικό είναι η απόκριση της οθόνης και η ταχύτητα της συσκευής.

 

Εχω ξυπνητηρι για τις εργασιμες ημερες και συνηθιζε να καθυστερει 2 εως 4 λεπτα να χτυπησει. Με το νεο fw 31. δεν διορθωθηκε. Αυτο το bug ειναι γενικο ή υπαρχει σε καποιους μονο;

Εγώ πριν βάλω την ν30 είχα διαφορά 2 λεπτών ανάμεσα στο ξυπνητήρι και στην ώρα που έδειχνε. Από χθες χωρίς να αλλάξω κάτι στο ξυπνητήρι και μόνο με το restart που έκανε μετά το firmware update σήμερα δεν είχαν καμία διαφορά μεταξύ τους, την ώρα που χτύπησε το ξυπνητήρι έδειχνε και την σωστή ώρα.

 

Αν αντιγραψω ολοκληρη τη καρτα μνηνης στο pc και τα hidden folders και με τη λογικη οτι ολες οι εφαρμογες ειναι εγκατεστημενες στη καρτα , αν κανεις hard reset μπορεις μετα να τα περασεις ολα στη καρτα μετα με ενα απλο copy paste ?? Απο opera mini μεχρι GPS (sygic,n drive kai garmin,που ειναι λιγο ταλαιπωρια)

Όλο και κάποιο πρόβλημα θα έχεις και ίσως χρειαστεί να κάνεις εγκατάσταση κάποιες από αυτές τις εφαρμογές. Κάποιο άλλο πρόβλημα δεν θα έχεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έτσι στο άσχετο κάνει επανεκκινήσεις? Στο δικό μου σε σπάνιες περιπτώσεις έχω επανεκκινήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ενός σημείου είναι λογικό, γιατί η συσκευή έχει συγκεκριμένη "ποσότητα" ελεύθερης RAM και όταν αυτή η "ποσότητα" δεν αρκεί για να λειτουργήσει σωστά το λογισμικό τότε κάνει restart για ν' ανακτήσει ξανά αυτή την "ποσότητα".

Κάνε την αναβάθμιση πάντως, γιατί αναφέρουν ότι αυξάνει την διαθέσιμη ελεύθερη RAM και κάνει καλύτερη χρήση της.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση θα ήθελα να κάνω πολύ γενική.Εχω ένα Ε65 και με την βοήθεια το forum του έχω βάλει μέσα και εγώ δεν ξέρω τι.Μέχρι και gps για το φουσκωτό μου το έχω κάνει.Θέλω να το αλλάξω και να πάρω αυτό το κινητό.Πολύ γενικά.Το πρωτείνετε.Εχει κάποια αρνητικά.Είναι ποιο γρήγορο από το Ε65 γιατί το μόνο κακό που βρήκα στο Ε65 είναι η ταχύτητά του.
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση θα ήθελα να κάνω πολύ γενική.Εχω ένα Ε65 και με την βοήθεια το forum του έχω βάλει μέσα και εγώ δεν ξέρω τι.Μέχρι και gps για το φουσκωτό μου το έχω κάνει.Θέλω να το αλλάξω και να πάρω αυτό το κινητό.Πολύ γενικά.Το πρωτείνετε.Εχει κάποια αρνητικά.Είναι ποιο γρήγορο από το Ε65 γιατί το μόνο κακό που βρήκα στο Ε65 είναι η ταχύτητά του.

Στο παρον θεμα μπορεις να παρεις πληροφοριες μονο για την συγκεκριμενη συσκευη. Για επιλογη συσκευης συγκρισεις κ.τ.λ. μπορεις να ανοιξεις ενα νεο θεμα στους Διαψιφισμους.

 

Τα posts μας παραμενουν οπως εχουν γιατι ζητας πληροφοριες και για το 5800 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τώρα μόλις το έβαλα να γίνει αναβάθμιση... όταν λέμε χακαρισμένο τι εννοούμε?

 

εντάξει πέτυχε η αναβάθμιση! τώρα έχω την έκδοση 31

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

τώρα μόλις το έβαλα να γίνει αναβάθμιση... όταν λέμε χακαρισμένο τι εννοούμε?

Διάβασε το πρώτο ποστ και γενικά το θέμα S60 5th - Hacks & Patches και θα καταλάβεις το εννοούμε όταν λέμε hack-άρισμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται στην φωτο πιο κατω, παλι προχειροδουλειες εκαναν στην 31...

 

http://www.imageshack.gr/files/ivms3if12knjdvkpc08r_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται στην φωτο πιο κατω, παλι προχειροδουλειες εκαναν στην 31...

 

http://www.imageshack.gr/files/ivms3if12knjdvkpc08r_thumb.jpg

 

Έκανα και εγώ αναβάθμιση και το κινήτο πάει πολύ πιο γρήγορα.... Αυτό που αναφέρεις γίνεται και σε εμένα. Επίσης, μπορεί κάποιος να μου πει πως να βάλω και εγώ άλλες γραμματοσειρές? Δεν το έχω hacked...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το χακάρεις.

Δες το θέμα S60-Tricks & Tips...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

χμμ εχει κανεις το εξης περιεργο προβλημα?

 

τις τελευταιες 3-4 μερες η μπαταρια δεν κραταει καθολου! χωρις να κανω τιποτα εννοειται.

Π.χ το φορτωνω εχθες το απογευμα. Δεν κανω τιποτα μετα. Το βραδυ συνηθως το αφηνω ανοιχτο (αλλα τοσο καιρο δεν ειχα προβλημα) οποτε το πρωι κατα τις 9 εχει πεσει ενα κουτακι.

Λεω ας το κλεισω-ανοιξω μπας και ειναι κανα σκαλωμα, το κλεινω το ανοιγω και εχει πεσει αλλο ενα κουτακι! Το ξανα κλεινω-ανοιγω πεφτει κ αλλο κουτακι! δηλαδη ελεος λεω!

 

Αυτη την στιγμη ειναι στο προτελευταιο κουτακι χωρις να εχει συμπληρωσει 24 ωρες φορτισης και ΧΩΡΙΣ σοβαρη χρηση (ουτε 1 κληση, 5-6 sms, οχι μουσικη,οχι καμερα,οχι εικονες,οχι bluetooth,οχι wifi)

Link to comment
Share on other sites

Θυμασαι αν εχεις κανει καμια εγκατασταση oταν σου παρουσιασε το προβλημα αυτο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

κατι εικονες περασα στην καρτα μνημης και ενα προγραμματακι που δε το εγκατεστησα ομως ακομα επειδη δε προλαβα..
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να έχεις περάσει έτσι θα μείνει και μετά την αναβάθμιση. Δεν θα χαθεί τίποτα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται στην φωτο πιο κατω, παλι προχειροδουλειες εκαναν στην 31...

 

http://www.imageshack.gr/files/ivms3if12knjdvkpc08r_thumb.jpg

 

Να σου πω φίλε μου, η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείς είναι η comic sans ms?? Και στην εικόνα που φαίνονται κάτω η ώρα και η ημερομηνία είναι κάποιο πρόγραμμα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Και στην εικόνα που φαίνονται κάτω η ώρα και η ημερομηνία είναι κάποιο πρόγραμμα??

 

Αυτά δεν είναι μέρος της φωτο, τα βάζει το site...

 

Αποθυκευονται μεσα στο

 

X;\ private\ 1000484b\ Mail2

 

Μπορεις να τα βρεις ευκολα με τον x-plore εαν ακολουθησεις την παρακατω διαδρομη:

Menu\ Tools\ Messaging

 

Ευχαριστώ, τα βρήκα!

 

Είδα όμως ότι τα περιεχόμενα του φακέλου C:\Private δεν είναι προσβάσιμα απ'το X-plore. Μπορώ να δω μόνο τον C:\Private\ 1000484b\ Mail2 μέσω Menu> Tools> Messaging.

 

Bασικά οι φάκελοι C:\Private και Ε:\Private φαίνονται κανονικά στο X-plore αλλά δεν μπορείς να μπεις μέσα.

Άρα δεν μπορώ να δω τους υποφακέλους:

102033E6\MIDlets\

10207114\import\

1000395b\ ή 10003a5b\

10003A73\

101F4668\

101F8530\

10003A3F\import\apps\

101F413C\

101F4CD2\Content\

 

Όλοι οι παραπάνω φακέλοι βρίσκονται στο C (από το Ανατομία του... Symbian OS). Όταν όμως κάνω εγκατάσταση με ρωτάει σε ποια μνήμη να γίνει η εγκατάσταση. Αν επιλέξω την κάρτα μνήμης (Ε), ο αντίστοιχος φάκελος Private έχει την ίδια δομή με αυτή του C (προφανώς χωρίς τον \1000484b\ Mail2);

Και πως μπορώ να έχω πρόσβαση στους Private;

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις προσβαση σε ολους τους φακελους της συσκευης σου πρωτα θα πρεπει να την χακαρεις! Ριξε μια ματια στο αναλογο θεμα..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114

 

Δεν το βγαζει το site. Υπαρχει μια εφαρμογη που κανει αυτη την δουλεια αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της και δεν ξερω εαν ειναι συμβατη με την συσκευη μας. Μπορειτε να ρωτησετε στο θεμα των εφαρμογων :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...