Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δικο μου ειναι γερμανικο αμα κανω την αναβαθμιση θα χασω τα ελληνικα?

γινεται απο το σπιτι η το παμε σε νοκια?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικο μου ειναι γερμανικο αμα κανω την αναβαθμιση θα χασω τα ελληνικα?

γινεται απο το σπιτι η το παμε σε νοκια?

Ναι θα τα χάσεις αφού δεν έχει Ελληνικό product code. Για να περάσεις Ελληνικά ακολουθείς τον παρακάτω οδηγό, Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής. Tα Ελληνικά product code είναι Nokia N86-1 (RM-484): 0580492 (Indigo) / 0580687 (White)

Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα τα χάσει τα Ελληνικά αλλά θα πρέπει να περιμένει να γίνει διαθέσιμη η αναβάθμιση και μέσω Over the Air. Μέχρι στιγμής είναι διαθέσιμη μόνο μέσω Ovi Suite και NSU.

 

EDIT Στο link που δίνει ο nervous λίγα ποστ πριν αναφέρει ότι είναι διαθέσιμη και μέσω over the air. Οπότε ας δοκιμάσει και με αυτό τον τρόπο ώστε να γλιτώσει την διαδικασία αλλαγής product code.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ακομα παντως στο NSU δεν μου βγαζει την εκδοση 20 ουτε και στο site οταν βαζω τον κωδικο για να δει αν υπαρχει καινουργια εκδοση
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εκανα και εγω τυην αναβαθμιση, ολα οκ...

με την μπαταρια τισ μπορει να γινει??

δεν κραταει πολυ, σε 1 μερα τελειωνει!!!

και ξαφνικα απο πολλες γραμμες πεφτει σε 2-3...

υπαρχει καποια λυση??

και καποια στιγμη μου εβγαλε ενα "μισοφεγγαρο" μεσα στο συμβολο της μπαταριας?? τι σημαινει αυτο? και πως ξαναβγαινει???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ειναι η κατασταση εξοικονομησης ενεργειας, που ενεργοποιειται οταν πεφτει η σταθμη της μπαταριας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ :)

 

Όχι δεν θα τα χάσει τα Ελληνικά αλλά θα πρέπει να περιμένει να γίνει διαθέσιμη η αναβάθμιση και μέσω Over the Air. Μέχρι στιγμής είναι διαθέσιμη μόνο μέσω Ovi Suite και NSU.

 

EDIT Στο link που δίνει ο nervous λίγα ποστ πριν αναφέρει ότι είναι διαθέσιμη και μέσω over the air. Οπότε ας δοκιμάσει και με αυτό τον τρόπο ώστε να γλιτώσει την διαδικασία αλλαγής product code.

 

εγω και τις 2 αναβαθμισεις που εχω κανει στο Ν86,Over the Air (μεσω 3G )τις εχω κανει :)

 

παντως εκει που περιμενα καποια βελτιωση,(σημα τηλ και bl conectivity)δυστυχως ειναι μια απο τα ιδια....:O

και το σημα αντε να πεις ειναι η cosmote,αλλα για το bl??:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καποιο προβλημα η συσκευη σου με το bluetooth? εισαι ο μονος που αντιμετωπιζεις αυτο το προβλημα. το κοιταξες σε καποιο νοκια σοπ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καποιο προβλημα η συσκευη σου με το bluetooth? εισαι ο μονος που αντιμετωπιζεις αυτο το προβλημα. το κοιταξες σε καποιο νοκια σοπ?

 

οχι φιλε μου...δεν πηγα σε κανενα Νοκια shop...

 

και μου κανει τα ιδια με 4 διαφορετικα bl hands free...;)

 

δεν μπορει να φταινε ολα...:confused:

 

off topic

 

αλλα τι μου θυμισες...:confused:

 

η τελευταια φορα που πατησα σε τετοιο μαγαζι ηταν πριν ...10-12 χρονια...

και το αποτελεσμα ?παραλιγο να αφαιρεθει η αντιπροσωπεια απο αυτον που ειχε το νοκια club στην χαλκιδα....αν δεν ειχα αποσυρει την μηνυση....

λυνοντας το τηλ να αλλαξει το προβληματικο ακουστικο του,κατασημαδεψε με χαρακιες που δεν ηταν δυνατον να το πιστεψει καποιος οτι εγιναν απο επισημο τεχνικο σε εξουσιοδοτημενο σερβις της εταιρειας....μια ολοκαινουρια συσκευη :blink:

και φυσικα επεμενε οτι τα ειχα κανει εγω πριν του παω το τηλ στο σερβις...

 

επειδη ομως ειχαν προηγηθει πολλα τετοια κρουσματα με αυτο το ατομο σε αλλους καταναλωτες,εβαλα την κοπελα στο ταμειο να τσεκαρει σχολαστικα, και να το σημειωσει στο δελτιο παραλαβης της συσκευης μαζι με τα στοιχεια του κινητου και την βλαβη,οτι ηταν με τα αυτοκολητα και δεν ειχε κανενα απολυτως σημαδι μιας και ηταν ολοκαινουρια....2 ημερων(την προηγουμενη το απογευμα το ειχα αγορασει και την επομενη μερα το πρωι το πηγα στο σερβις...)

 

οταν δεν παραδεχοταν με τπτ οτι ισχυε αυτο που ειχε γραψει η συναδελφος του στις παρατηρησεις για την κατασταση της συσκευης, ξεκινησα με αυτο το χαρτι μια διαδικασια μεσω μειλ και τηλεφωνικων επικοινωνιων με προστασια καταναλωτη,αλφα κοπυ και στο τελος με νοκια φινλανδιας....

και κατοπιν,(αφου ο υπευθυνος εξυπηρετησης πελατων της αλφα κοπυ στην αρχη με εγραψε κανονικα και μαλιστα με ειρωνευτηκε κιολας....)με μηνυση ...

ζητωντας αμεση αντικατασταση της συσκευης και παραδειγματικη τιμωρια του αντιπροσωπου για δυσφημιση της εταιρειας και αναρμοστη συμπεριφορα προς τον καταναλωτη.......

παραλληλα ειχαν μαζευτει και 5 μαρτυρες ακομη,που ειχαν αντιμετωπισει παρομοια προβληματα απο το ενλογω σερβις ...και κινηθηκαμε και κατα αυτου του απιστευτου τυπου....που ακομη εχει το ενα απο τα 2 nokia clubs που υπαρχουν στην χαλκιδα και συνεχιζει να ταλαιπωρει κατα καιρους τους καταναλωτες...

τελος μετα απο παρεμβαση ενος πολυ φιλου μου που τυχαινε να ειναι συγγενης 2ου βαθμου με αυτον τον απιστευτο τυπο του nokia club....αποσυραμε την μηνυση .....

 

σας φαινεται παρατραβηγμενο??αν ειχατε μιλησει εσεις με αυτον......μπορει να τον ειχατε σαπισει στο ξυλο απο την αρχη....

τελικα μου ηρθε καινουρια συσκευη απο την νοκια φινλανδιας απευθειας σε μενα και αλλη μια απο την αλφα κοπυ...

η φαση ειναι οτι κανεις δεν μου ζητησε να παραδωσω την συσκευη που μου κατεστρεψε ο τεχνικος:wacko: ετσι βρεθηκα με 3 συσκευες στα χερια μου :happy:

 

 

 

απο τοτε δεν εχω ξαναπατησει ποτε σε νοκια center/club/shop η οπως αλλιως λεγεται...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κακως αποσυρατε την μυνηση! τετοια ατομα δεν πρεπει να μενουν ατιμωρητα!

 

υπαρχει αλλος browser για την συσκευη μας; αν ναι,απο που μπορω να τον κατεβασω;

η εκπομπη fm δεν λειτουργει στην συσκευη μου,οταν παταω στο εικονιδιο ΄΄εκπομπη fm΄΄ μου βγαζει το μυνημα ΄΄πομπος fm: μη υποστηριζομενη λειτουργια΄΄! μαλλον θα περιμενω την 20 για να δω τι κι αν θα αλλαξει κατι...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα και γω το update μεσω wifi πρωτες εντυπωσεις,αισθητα πιο γρηγορο σε ολες τις λειτουργιες,εκθεση πιο γρηγορη,οι φωτογραφιες ειναι καλυτερες και ο εντοπισμος προσωπου πολυ καλος.Στα προβληματα που εντοπισα,χαθηκε το εικονιδιο της μουσικης και το δειχνει φακελακι,οταν γυριζει η οθονη τα πραγματα ειναι χειροτερα απο πριν δεν κανει εφφε κ φαινεται σαν να κολλα ελαχιστα,αυτες οι πρωτες παρατηρησεις
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Έχει κόψει τα εφέ από την περιστροφή της οθόνης για να γίνει πιο γρήγορη η εναλλαγή. Δεν σημαίνει ότι τα έχει καταφέρει αλλά είναι ένας τρόπος για να την κάνει πιο γρήγορη. Το έχει εφαρμόσει και σε άλλες συσκευές της όπως π.χ. το 5800.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εδω στο Ν97 τα ειχε κοψει ολα τα εφφε,παντως δεν κερδισε σε ταχυτητα καθολου το Ν86 στο γυρισμα της οθονης παρολο που εβγαλαν το εφφε και δουλευει και γενικως πιο γρηγορα το τηλεφωνο
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

ειναι η κατασταση εξοικονομησης ενεργειας, που ενεργοποιειται οταν πεφτει η σταθμη της μπαταριας

 

αυτο γινεται αυτοματα ??

γιατι δεν συμβαινει παντα??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω μεσω wifi εχω βαλει access point to internet ενω μου βγαζει κατι 7907

kb παταω update και δεν γινεται τιποτα

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Έχει κόψει τα εφέ από την περιστροφή της οθόνης για να γίνει πιο γρήγορη η εναλλαγή. Δεν σημαίνει ότι τα έχει καταφέρει αλλά είναι ένας τρόπος για να την κάνει πιο γρήγορη. Το έχει εφαρμόσει και σε άλλες συσκευές της όπως π.χ. το 5800.

 

και εγω το ειχα απενεργοποιημενο απο την 1η στιγμη..δεν βοηθαει καθολου το τηλ αυτη η κατα τα αλλα ομορφη λειτουργια...:O

 

αυτο γινεται αυτοματα ??

γιατι δεν συμβαινει παντα??

αν πεσει η μπαταρια σου κατω απο καποιο σημειο γυριζει αυτοματα σε αυτο το προφιλ,μετα απλα πρεπει να το απενεργοποιησεις μονος σου χειροκινητα.

προσεξε μονο,αλλαζοντας μονο προφιλ δεν απενεργοποιειται;)

 

προσπαθω να κανω μεσω wifi εχω βαλει access point to internet ενω μου βγαζει κατι 7907

kb παταω update και δεν γινεται τιποτα

 

δοκιμασε μεσω pc suite ( πρεπει να εχεις κατεβασει και εγκαταστησει το nokia software updater) μηπως και στο ""διαβασει"" το νεο update με αυτον τον τροπο.

 

κακως αποσυρατε την μυνηση! τετοια ατομα δεν πρεπει να μενουν ατιμωρητα!

ηρθε και μας παρακαλεσε ο πατερας του και θειος του κολλητου μου...απο σεβασμο προς αυτον τον πατερα,το σταματησαμε αμεσως...παρολο που ο γιος του δεν σταματησε ποτε να ειναι εριστικος...

 

υπαρχει αλλος browser για την συσκευη μας; αν ναι,απο που μπορω να τον κατεβασω;

υπαρχουν καποιες εναλλακτικες,οπως ο opera mini,μπορεις να τον βρεις στο επισημο site

http://www.opera.com/mini/

αλλα και απο εδω

http://www.symbian-freeware.com/download-opera-mini-4-2.html

 

 

η εκπομπη fm δεν λειτουργει στην συσκευη μου,οταν παταω στο εικονιδιο ΄΄εκπομπη fm΄΄ μου βγαζει το μυνημα ΄΄πομπος fm: μη υποστηριζομενη λειτουργια΄΄! μαλλον θα περιμενω την 20 για να δω τι κι αν θα αλλαξει κατι...

 

για την εκπομπη fm δεν ειναι λογικο...μηπως εχεις απεγκαταστησει κατι απο την διαχειριση/απεγκατασταση εφαρμογων που πιθανον να εχει σχεση με αυτο?

καποιος με μεγαλυτερη πειρα στα symbian θα μπορουσε να σου δωσει μια πιο συγκεκριμενη απαντηση σε αυτο...

δεν δοκιμαζεις μια γενικη επαναφορα στο τηλ σου??

 

Λοιπον εκανα και γω το update μεσω wifi πρωτες εντυπωσεις,αισθητα πιο γρηγορο σε ολες τις λειτουργιες,εκθεση πιο γρηγορη,οι φωτογραφιες ειναι καλυτερες και ο εντοπισμος προσωπου πολυ καλος.Στα προβληματα που εντοπισα,χαθηκε το εικονιδιο της μουσικης και το δειχνει φακελακι,οταν γυριζει η οθονη τα πραγματα ειναι χειροτερα απο πριν δεν κανει εφφε κ φαινεται σαν να κολλα ελαχιστα,αυτες οι πρωτες παρατηρησεις

 

απενεργοποιησε την αυτοματη περιστροφη της οθονης.κανει το τηλ πολυ πιο γρηγορο χωρις αυτην την λειτουργια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ειχα απενεργοποιημενο απο την 1η στιγμη..δεν βοηθαει καθολου το τηλ αυτη η κατα τα αλλα ομορφη λειτουργια...:O

Στο 5800 τα έχω ενεργοποιημένα τα εφέ, γιατί μου αρέσουν αν και το γονατίζει λίγο το τηλεφωνάκι (δεν είναι iPhone για να πηγαίνουν τόσο γρήγορα).

 

υπαρχουν καποιες εναλλακτικες,οπως ο opera mini,μπορεις να τον βρεις στο επισημο site

http://www.opera.com/mini/

αλλα και απο εδω

http://www.symbian-freeware.com/download-opera-mini-4-2.html

Υπάρχει ο opera mini 5 και παρόλο που είναι beta είναι πάρα πολύ καλός. Έχει ελλείψεις αλλά πιστεύω ότι μπορεί χρησιμοποιηθεί άνετα. Επίσης ρίξτε και μια ματιά στο skyfire.

 

απενεργοποιησε την αυτοματη περιστροφη της οθονης.κανει το τηλ πολυ πιο γρηγορο χωρις αυτην την λειτουργια ;)

Την περιστροφή οθόνης ποτέ δεν την "πήγα" στα nokia, ήταν πολύ αργή και σπαστική. Την έχω μονίμως off. (Ούτε σε αυτό είναι iPhone :))

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια,καλος φαινεται ο οπερα 5!

 

αν κανω αναβαθμιση λογισμικου χανω επαφες φωτο κλπ κλπ;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια,καλος φαινεται ο οπερα 5!

 

αν κανω αναβαθμιση λογισμικου χανω επαφες φωτο κλπ κλπ;

 

καλος ειναι απλα εχει πολλα κολληματα ακομα. μολιες τον βελτιωσουν λιγο θα ειναι απαιχτος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@liapos7 Όχι δεν χάνεις τίποτα από τα δεδομένα που έχεις στην μνήμη τηλεφώνου ή στον 8άρη flash δίσκο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το nsu δεν βλέπει ακόμα αναβάθμιση μέσο wifi την βλέπει αλλά κολάι στην λήψη καμία γνώμη κανείς? Το τηλ είναι n86-1 (484)
Link to comment
Share on other sites

Κλειστο και ανοιξε το και ξαναδοκιμασε,μεσω ασυρματου την εκανα και γω χθες ολα οκ
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά μάλλον την πατατιά την κάνω εγώ μιας και προσπαθώ μέσο Vodafone live prepay μάλλον θα περιμένω να γίνει διαθέσιμη μέσω nsu μιας και hotspot στην νεμεα=nasa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...