Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3720 Classic


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθω απο το πρωι να το αναβαθμισω στην 9.10 μεσω του NSU αλλα ενω αναγνωριζει το κινητο και ξεκιναει την διαδικασια μου βγαζει σφαλμα συνεχως και σταματαει :(

 

Και εμένα αυτό μου βγάζει φίλε! Παίζει ρόλο αν δεν έχεις το απλό καλώδιο και έχεις αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για τα μηδενικα ενας φιλος το ανεφερε μονο και αυτι υπο προυπουεσεις. για το πορτακι της μπαταριας τι εννοεις?

 

εννοώ αυτο το σύστημα με το κέρμα, είναι της προκοπής ή θα έχω προβληματα?

 

http://unboxing video

για τον shadowman, 3:30

 

ευχαριστώ για το βίντεο, αν και το λινκ είναι νεκρό, αλλά είδα παρόμοια στο youtube λογικά...

 

καμία πραγματική φώτο θα θέλα από κάποιον χρήστη

Link to comment
Share on other sites

εννοώ αυτο το σύστημα με το κέρμα, είναι της προκοπής ή θα έχω προβληματα?

 

το συστημα δουλευει αψογα. το πορτακι κλεινει πολυ καλα και δεν περναει μεσα τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτό μου βγάζει φίλε! Παίζει ρόλο αν δεν έχεις το απλό καλώδιο και έχεις αυτό?

Εχω δοκιμασει με δυο CA 101, αλλα τζιφος. Δεν εχω αυτο που αναφερεις φιλε. Μαλλον δεν φταινε τα καλωδια, αλλα εχει μουλαρωσει το NSU με το συγκεκριμενο μοντελο, γιατι ξαναπερασα το λογισμικο σε ενα 6233 και σε ενα 3600 slide και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα κατασκευής (πλαστικά και κούμπωμα της πλάτης) πως πάει?Που κατασκευάζεται?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα κατασκευής (πλαστικά και κούμπωμα της πλάτης) πως πάει?Που κατασκευάζεται?

 

το δικο μου ειναι απο ουγγαρια. το κινητο ειναι στιβαροτατο και καλοφιαγμενο. το δε κουμπαμα της πλατης σαν πορτα χρηματοκιβωτιου:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να ακούσει μουσική με ακουστικά? Δεν περίμενα τόσο καλό αποτέλεσμα από ένα τόσο φτηνό "σαραντάρι" (φυσικά όχι με τα δικά του ακουστικά, αυτό θα ήταν ανέκδοτο. Χρησιμοποιόντας καλά after market και τον κατάλληλο προσαρμογέα για να μπει mini jack στο micro jack). Ανεβάζοντας τα μπάσα από τον ισοσταθμιστή και επιλέγοντας τη διεύρυνση stereo, η απόδοση είναι καλή. Με αρκετή ένταση, σχετικά καθαρό ήχο και πολύ λιγότερο θόρυβο από τα παλιότερα s40. Παρατηρείται βέβαια μια δυσανάλογη αύξηση των υψηλών συχνοτήτων σε σχέση με τις χαμηλές κατά την αύξηση της έντασης, όμως περίμενα τα πράγματα στον τομέα του ήχου να είναι τραγικά, δεδομένου οτί έχω συνηθήσει να ακούω μουσική από το πολύ καλό σε αυτόν τον τομέα 5800xm. Γενικά το τηλέφωνο με έχει αφήσει έκπληκτο σε πολλούς τομείς, αναλογικά με την τιμή του και το συστήνω ανεπιφύλακτα με βάση τα όσα έχω δει ως τώρα. Μόνη ενοχλητική παραφωνία για την ώρα, αν και νωρίς ακόμη για να βγάλω ολοκληρωμένα συμπεράσματα, η πεισματική άρνηση του NSU να το αναβαθμίσει, όπως προαναφέρθηκε άλωστε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κ εγώ το 3720, αλλά δυστυχως την πρώτη - ναι την πρώτη - μέρα εμφάνισε μια γρατζουνιά απο το πουθενά - σε σημείο εμφανές... Το πήγα στο μαγαζί που το αγόρασα (e-shop) για πιθανή αντικαταστάση αλλά τίποτα... Λοσ πούλος...

Ξενέρωμα να αγοράζεις ένα υποτιθέμενα "ανθεκτικό " τηλέφωνο και να την πατάς απο μια ηλίθια και ανεξήγητη γρατσουνιά... Η οθόνη κατα τη γνώμη μου (ποιότητα κατασκευής) αν και είχα διαβάσει ότι είναι αντιχαρακτική κτλ αποδείχτηκε μεγάλη πατάτα... Keep away!

Link to comment
Share on other sites

και δεν τους στέλνεις ένα εξώδικο?ειδικά αν δηλώνουν ότι η οθόνη είναι αντιχαρακτική.

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

και δεν τους στέλνεις ένα εξώδικο?ειδικά αν δηλώνουν ότι η οθόνη είναι αντιχαρακτική.

 

τι να πω... όταν ένα κινητό μου το διαφημίζουν ως το σουπερ ανθεκτικό, και σε μια απλή γρατσουνιά φαίνεται η όποια "ανθεκτικότητα" του τότε κρίμα για τη νόκια...

Link to comment
Share on other sites

και δεν τους στέλνεις ένα εξώδικο?ειδικά αν δηλώνουν ότι η οθόνη είναι αντιχαρακτική.

 

ειλικρινα πιστευεις οτι θα βγει κατι? συμφωνω απολυτα με την προτροπη σου, αλλα ποιο θα ειναι το αποτελεσμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την πάτησα... οπότε γενικώς μην τρώτε "παπά" περι ανθεκτικών κτλ κινητών... Ένα άλλο ερώτημα, έχει κάποιος απο εσάς εγκαταστήσει το nokia ovi suite για pc? Το έβαλα , συγχρονίζεται μια χαρά το κινητό, αλλά δεν μπορώ να κάνω update και εγκατάσταση του τελευταίου firmware...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την πάτησα... οπότε γενικώς μην τρώτε "παπά" περι ανθεκτικών κτλ κινητών... Ένα άλλο ερώτημα, έχει κάποιος απο εσάς εγκαταστήσει το nokia ovi suite για pc? Το έβαλα , συγχρονίζεται μια χαρά το κινητό, αλλά δεν μπορώ να κάνω update και εγκατάσταση του τελευταίου firmware...

 

και αλλοι κατοχοι ειχαν προβλημα με την αναβαθμιση. μεσα σε αυτους και εγω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και αλλοι κατοχοι ειχαν προβλημα με την αναβαθμιση. μεσα σε αυτους και εγω

 

άρα χλωμό να βρούμε κάποια λύση...

Link to comment
Share on other sites

άρα χλωμό να βρούμε κάποια λύση...

 

πρεπει να ειναι προβλημα με το λογισμικο της νοκια. δεν φταινε οι συσκευες μας. πιστευω σε λιγες μερες θα το λυσουνε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια εφτασε στο 1/4 . αμεσως πηρα τηλεφωνο και εκλεισε μετα απο 56 λεπτα κλησης. δεν μου εχει ξανατυχει αυτο το πραγμα με κανενα αλλο κινητο

 

με μπλε δοντι η οχι τα 56 ???

Link to comment
Share on other sites

απο σαρ πως παει ξερει κανεις ???

 

The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.48 W/kg.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ παίδες την Παρασεκευή, το φόρτισα το απόγευμα και ακόμα κρατάει η μπαταρία. Βέβαια είναι ακόμα η 1η φόρτιση αλλα θα δείξει αν όντως έχει καλή μπαταρία..Είχαμε καμμία εξέλιξη με το πρόβλημα της αναβάθμισης στη v 9.10; Πάντως πολύ θετική η εικόνα του σε όλους τους τομείς για συσκευή <150Ε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...