Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3720 Classic


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες πήγα στο Public στο Σύνταγμα για αγορά συσκευής και το είχε στα 145 ευρώ. Αποφάσισα να το αγοράσω αλλά τις ζήτησα να μου το ανοίξει πριν το πάρω. Η κοπέλα μου το άνοιξε αλλά η συσκευή όχι μόνο ήταν παραεισαγωγής, δεν είχαν κάνει καν τον κόπο να του βάλουν ελληνικά. Αν είναι δυνατόν!!! Πως τα πουλάνε αυτά στον κόσμο;

 

Και το ίδιο ακριβώς διαπίστωσα για το Nokia 6303, μιας και αυτό ήταν η πρώτη μου επιλογή.

 

Πάντως, σαν κατασκευή φαίνεται πάρα πολύ γερό, το πληκτρολόγιο φαίνεται βολικό καθώς τα πλήκτρα είναι αρκετά μεγάλα χωρίς να είναι σκληρά. Για 40άρι είναι μεγαλούτσικο αλλά σίγουρα, για την κατηγορία του είναι ιδανικό. Θα ήθελα να το δω και ανοιχτό για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα στο Public στο Σύνταγμα για αγορά συσκευής και το είχε στα 145 ευρώ. Αποφάσισα να το αγοράσω αλλά τις ζήτησα να μου το ανοίξει πριν το πάρω. Η κοπέλα μου το άνοιξε αλλά η συσκευή όχι μόνο ήταν παραεισαγωγής, δεν είχαν κάνει καν τον κόπο να του βάλουν ελληνικά. Αν είναι δυνατόν!!! Πως τα πουλάνε αυτά στον κόσμο;

 

Και το ίδιο ακριβώς διαπίστωσα για το Nokia 6303, μιας και αυτό ήταν η πρώτη μου επιλογή.

 

Πάντως, σαν κατασκευή φαίνεται πάρα πολύ γερό, το πληκτρολόγιο φαίνεται βολικό καθώς τα πλήκτρα είναι αρκετά μεγάλα χωρίς να είναι σκληρά. Για 40άρι είναι μεγαλούτσικο αλλά σίγουρα, για την κατηγορία του είναι ιδανικό. Θα ήθελα να το δω και ανοιχτό για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα της συσκευής.

 

υποθετω οτι τελικα δεν το αγορασες.αν το επαιρνες θα μπορουσες να του περασεις εσυ τα ελληνικα,γιατι δεν το πηρες τελικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ποτέ μου συσκευή παραεισαγωγής και δεν πρόκειται να το κάνω ούτε τώρα ούτε ποτέ. Δεν έχει σημασία ότι πολύ εύκολα του περνούσα ελληνικά, είμαι εντελώς αντίθετος με την λογική των καταστημάτων αυτών. Είναι υποχρεωμένοι να ενημερώνουν τους υποψήφιους αγοραστές ότι η συσκευή δεν έχει ελληνικά ή, αν έχει, ότι θα χαθούν με αναβάθμιση μέσω του nsu, και δεν το κάνουν.

 

Θα το πάρω (ή αυτό ή το 6303) από αλλού με ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ποτέ μου συσκευή παραεισαγωγής και δεν πρόκειται να το κάνω ούτε τώρα ούτε ποτέ. Δεν έχει σημασία ότι πολύ εύκολα του περνούσα ελληνικά, είμαι εντελώς αντίθετος με την λογική των καταστημάτων αυτών. Είναι υποχρεωμένοι να ενημερώνουν τους υποψήφιους αγοραστές ότι η συσκευή δεν έχει ελληνικά ή, αν έχει, ότι θα χαθούν με αναβάθμιση μέσω του nsu, και δεν το κάνουν.

 

Θα το πάρω (ή αυτό ή το 6303) από αλλού με ελληνικά.

 

+1 κι από μένα! Είναι απλά θέμα αρχής να μην δίνουμε τροφή στους απατεώνες την εποχή του πλήρους και ελεύθερου ανταγωνισμού (άλλο παράδειγμα ο Γερμανός). Ίσως για αυτό δεν το έχει φέρει ακόμα η Vodafone και πιθανά να είναι παραεισαγωγή και του Multirama που ήρθε τόσο νωρίς. Μα την αλήθεια το γεγονός με εκνευρίζει αφάνταστα και αν μου τύχαινε (μέχρι τώρα το έχω δει μόνο σε αγορές φίλων) θα τον έκανα ρόμπα τον εκάστοτε προιστάμενο...:mad:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

+1 κι από μένα! Είναι απλά θέμα αρχής να μην δίνουμε τροφή στους απατεώνες την εποχή του πλήρους και ελεύθερου ανταγωνισμού (άλλο παράδειγμα ο Γερμανός). Ίσως για αυτό δεν το έχει φέρει ακόμα η Vodafone και πιθανά να είναι παραεισαγωγή και του Multirama που ήρθε τόσο νωρίς. Μα την αλήθεια το γεγονός με εκνευρίζει αφάνταστα και αν μου τύχαινε (μέχρι τώρα το έχω δει μόνο σε αγορές φίλων) θα τον έκανα ρόμπα τον εκάστοτε προιστάμενο...:mad:

 

και εγω της ιδιας αποψης ειμαι, αλλα σε τι φταιει ο προισταμενος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιός να ακούσει την καταγγελία δηλ? Ο υπαλληλάκος που βγάζει το ψωμί του ή αυτός που είναι υπεύθυνος για την παραγγελία στο μαγαζί του? (έστω κι αν διευθύνει franchise κατάστημα)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιός να ακούσει την καταγγελία δηλ? Ο υπαλληλάκος που βγάζει το ψωμί του ή αυτός που είναι υπεύθυνος για την παραγγελία στο μαγαζί του? (έστω κι αν διευθύνει franchise κατάστημα)

 

σωστο και αυτο, αλλα εχεις την εντυπωση οτι οπροισταμενος μπορει να ξερει τι ειναι παραεισαγωγη?υπαρχουν ασχετοι και ασχετοι εκει εξω που σου ερχεται να βαρας το κεφαλι σου. καλο ειναι λοιπον να περιμενουμε λιγο ακομα για να παρουμε την συσκευη απο εισαγωγη alpha copy. οι βιαστικοι καμια φορα την πατανε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πότε το περιμένουμε περίπου από την alpha copy?

 

αν κρινω απο το ν97, αν μπορει να γινει συγκριση, σε κανενα δεκαημερο το πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά από μια βόλτα που έκανα σήμερα στην αγορά (συμπεριλαμβανομένου και σε nokia shop), ίσως και μέχρι τέλος της εβδομάδας να υπάρχουν κάποια κομμάτια στα καταστήματα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου είπαν στο Πλαίσιο Καλλιθέας οτι θα το έχουν διαθέσιμο από Τρίτη - στα 147 ευρώ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου είπαν στο Πλαίσιο Καλλιθέας οτι θα το έχουν διαθέσιμο από Τρίτη - στα 147 ευρώ

 

αυτη ειναι η τιμη του. θα ειναι αλφα κοπι η παραεισαγωγης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ποτέ μου συσκευή παραεισαγωγής και δεν πρόκειται να το κάνω ούτε τώρα ούτε ποτέ. Δεν έχει σημασία ότι πολύ εύκολα του περνούσα ελληνικά, είμαι εντελώς αντίθετος με την λογική των καταστημάτων αυτών. Είναι υποχρεωμένοι να ενημερώνουν τους υποψήφιους αγοραστές ότι η συσκευή δεν έχει ελληνικά ή, αν έχει, ότι θα χαθούν με αναβάθμιση μέσω του nsu, και δεν το κάνουν.

 

Θα το πάρω (ή αυτό ή το 6303) από αλλού με ελληνικά.

Αυτό όμως είναι ΠΟΛΥ λάθος που λες γιατί έτσι επιβραβεύεις τις Ελληνικές αντιπροσωπείες που βάζουν χαράτσι 30-60ευρώ στα κινητά επάνω.Ιδίως η Νόκια που από όλη την Ευρώπη καλύπτει ΚΑΝΟΝΙΚΑ την εγγύηση για 2 χρόνια.

Είναι βέβαια άλλο πράγμα ότι δεν ενημέρωσαν κι ότι δεν είχε Ελληνικά.Εγω που έχω φέρει από Γερμανία μερικές φορές και Ελληνικά έβαλα (με πλήρη αναβάθμιση ,να μην αλλάξει σε επόμενη δική σου)και ελληνικό εγχειρίδιο.Και φυσικά κανονικά όσοι είχαν πρόβλημα με την απόδειξη η εγγύηση και 50 ευρώ φτηνότερο...

Το Μουλτιράμα πάντως δεν εχει παραεισαγωγής .Επίσημα από Αλφα κόπυ παραλαμβάνουμε Τεταρτη,(143 λιανική εγώ-apiastos)απλά αυτοί είχαν παραγγείλει πρώτοι με το που ανακοινώθηκε!;Ετσι πήραν όλη την παρτίδα κι από ένα για δείγμα τα Νόκια κλάμπ.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος που το είδες αφού συμφωνείς μαζί μου; Μιλάς για εντελώς διαφορετική περίπτωση. Άλλο να αλλάζεις product code, να περνάς ελληνικά (ώστε να μην χάνονται αν το αναβαθμίσω στο μέλλον), να βάζεις ελληνικές οδηγίες, να ενημερώνεις ότι είναι παραεισαγωγής και να το δίνεις και φθηνότερα και, άλλο να μην έχει καν ελληνικά και να το δίνεις και ακριβότερα (στο παράδειγμα 7 ευρώ πάνω) από τα nokia shop χωρίς να ενημερώνεις τον πελάτη ότι δεν έχει καν ελληνικά.

 

Αυτό όχι απλά δεν πρέπει να το δεχτείς, πρέπει να απαιτήσεις τα χρήματά σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η τιμη του. θα ειναι αλφα κοπι η παραεισαγωγης?

 

Από ΠΛΑΙΣΙΟ ούτε έχω αγοράσει κινητό εκτός αντιπροσωπείας, ούτε καν έχω ακούσει για κάτι τέτοιο - ναι, τους εμπιστεύομαι...so far

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχει πιασει κανεις στα χερια του να μας πει εντυπωσεις?

 

Το περιεργάστηκα λίγο στο Multirama χθες. Μου άρεσαν τα μεγάλα και ευκολοπάτητα πλήκτρα, το σχετικά δυνατό και καθαρό μεγάφωνο και η οθόνη.

 

Θα το τσιμπήσω :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα λίγο στο Multirama χθες. Μου άρεσαν τα μεγάλα και ευκολοπάτητα πλήκτρα, το σχετικά δυνατό και καθαρό μεγάφωνο και η οθόνη.

 

Θα το τσιμπήσω :)

 

στο multirama στην θεσσαλονικη δεν υπηρχε διαθεσιμο, ουτε καν σαν δειγμα. το παρηγγειλα σημερα και θα το εχω στα χερια μου την πεμπτη μου ειπανε. θα ηθελα πολυ να το περιεργαστω λιγο πριν το παρω αλλα δειγμα ουτε για αστειο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το αγόρασα χτές από nokia shop 148 ευρώ .

Είναι αυτό πού περιμένει κάποιος από μία συσκευή να δουλεύει σε δύσκολο περιβάλλων (Τσιμεντάδικο ).

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το αγόρασα χτές από nokia shop 148 ευρώ .

Είναι αυτό πού περιμένει κάποιος από μία συσκευή να δουλεύει σε δύσκολο περιβάλλων (Τσιμεντάδικο ).

 

σε ποιο χρωμα το αγορασες?στα μουλτιραμα εχουν μονο το γκρι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κατασκευάζεται σε δύο χρώματα σε μαύρο και κίτρινο , εγώ το πήρα σε Μαύρο .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...