Jump to content

Νέο S Class UI (Εντυπώσεις-Προβληματισμοί-Λύσεις)


ddr2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης όταν είμαστε στο τα αρχεία μου και βλέπουμε το εικονιδιάκι μιας εικόνας-φωτογραφίας και πατήσουμε παρατεταμένα πάνω του κάνει ένα ελαφρύ ζουμ.:)

Το ανέφερα ήδη παραπάνω. Πρόταση #12 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ανέφερα ήδη παραπάνω. Πρόταση #12 ;)

:oops:!Το είχα δει αλλά δε καταλάβαινα πως εννοούσες το ίδιο με αυτό που είπα!:stupid::O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς στοιχείο του s class, αλλά στον browser, όταν θέλουμε να αποθηκεύσουμε μια εικόνα, πατάμε ελαφρά πάνω στην εικόνα, βγαίνει ένας μικρός μεγεθυντικός φακός και μας ρωτάει αν θέλουμε να την αποθηκεύσουμε. :)
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Χθες ανακάλυψα άλλο ένα ωραίο! (Μπορεί απλά να ανακάλυψα την Αμερική για 2ην φορά, αλλά είπα να το μοιραστώ μαζί σας εδώ)

 

Ένα πράγμα που μου την έσπαγε είναι ότι όταν τελείωνες αυτό που είχες να κάνεις μετά έπρεπε να περιμένεις να κλειδώσει (κι ειδικά εγώ το είχα στα 20sec - μου την σπάει στα 10sec).

 

Ανακάλυψα λοιπόν ότι αν πατήσεις μία φορά το κουμπί on-off το κινητό κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ανακάλυψα άλλο ένα ωραίο! (Μπορεί απλά να ανακάλυψα την Αμερική για 2ην φορά, αλλά είπα να το μοιραστώ μαζί σας εδώ)

 

Ένα πράγμα που μου την έσπαγε είναι ότι όταν τελείωνες αυτό που είχες να κάνεις μετά έπρεπε να περιμένεις να κλειδώσει (κι ειδικά εγώ το είχα στα 20sec - μου την σπάει στα 10sec).

 

Ανακάλυψα λοιπόν ότι αν πατήσεις μία φορά το κουμπί on-off το κινητό κλειδώνει.

ναι όντως και γω έτσι ήμουν στην αρχή και χάρηκα όταν το βρήκα όμως υπάρχει ένα αρνητικό...Ξεκλειδώνει με τον ίδιο τρόπο....

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ναι όντως και γω έτσι ήμουν στην αρχή και χάρηκα όταν το βρήκα όμως υπάρχει ένα αρνητικό...Ξεκλειδώνει με τον ίδιο τρόπο....

Επίσης, αν κάνεις κάτι και δεν χρησιμοποιήσεις για λίγο την οθόνη και αυτή αρχίζει να "απομακρύνεται" για να κλειδώσει, κάνε ένα γρήγορο tap και θα επανέλθει!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν κάνεις κάτι και δεν χρησιμοποιήσεις για λίγο την οθόνη και αυτή αρχίζει να "απομακρύνεται" για να κλειδώσει, κάνε ένα γρήγορο tap και θα επανέλθει!

όντως μια λεπτομέρια που φένεται απλή αλλά ''σώζει'' όταν κάποιος βιάζεται πολύ!!!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ναι όντως και γω έτσι ήμουν στην αρχή και χάρηκα όταν το βρήκα όμως υπάρχει ένα αρνητικό...Ξεκλειδώνει με τον ίδιο τρόπο....

 

Όταν είναι μαύρη η οθόνη, το πατάς 2 φορές για να ξεκλειδώσει. ;)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

κάπου διάβασα πως παρόλο που το κινητό δεν υποστηρίζει flash video (Arena & Smart) μπορούμε να δούμε τα βίντεο του youtube με το Bolt Browser (unsigned) http://boltbrowser.com/home.html μιας και αυτό τα κατεβάζει πρώτα και μετά τα παίζει στο κινητό. Εγώ το δοκίμασα και δε τα κατάφερα. Ξέρει κανεις άλλος αν υπάρχει τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

κάπου διάβασα πως παρόλο που το κινητό δεν υποστηρίζει flash video (Arena & Smart) μπορούμε να δούμε τα βίντεο του youtube με το Bolt Browser (unsigned) http://boltbrowser.com/home.html μιας και αυτό τα κατεβάζει πρώτα και μετά τα παίζει στο κινητό. Εγώ το δοκίμασα και δε τα κατάφερα. Ξέρει κανεις άλλος αν υπάρχει τρόπος;

Μπορείς να μπεις μέσω κινητού στο http://mippin.com. Εκεί κάνεις αναζήτηση για βίντεο. Επιλέγεις μετά το βίντεο και το κατεβάζεις απευθείας στο κινητό. Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάποια καλή εφαρμογή ή παιχνίδι που μπορούμε να βρούμε και να δουλεύει με S-Class;

 

Και κάτι ακόμα: Προσπαθώ να κατεβάσω τους νέους Google Maps και μου βγάζει αποτυχία ενώ το έχει κατεβάσει. Παίζει κάτι με τη λίστα πιστοποιητικών;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή ή παιχνίδι που μπορούμε να βρούμε και να δουλεύει με S-Class;

 

Και κάτι ακόμα: Προσπαθώ να κατεβάσω τους νέους Google Maps και μου βγάζει αποτυχία ενώ το έχει κατεβάσει. Παίζει κάτι με τη λίστα πιστοποιητικών;

 

Αυτή η έκδοση που έχει είναι η παλιά version Google Maps επίτηδες (κάπου το διάβασα) αν βάλεις την καινούργια δεν την υποστηρίζει..

80
Link to comment
Share on other sites

Αγγίξτε παρατεταμένα το "κουμπί" που βγάζει τον κύβο και θα μπείτε σε ένα μενού "Πολλαπλές εργασίες"

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού, όταν είστε στη "Συλλογή" και βλέπετε μια εικόνα με το κινητό κάθετα, αν σύρετε το δάκτυλο απο κάτω προς τα πάνω εμφανίζει τις πληροφορίες αρχείου, ενώ πρίν έπρεπε να ανοίξετε το μενού και να διαλέξετε πληροφορίες αρχείου! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παντως ενα λαθος της LG ειναι που καταργησε την γραφιδα στο Αρενα.Σε δευκολινει παρα πολυ η γραφιδα σε ενα κινητο αφης.
Link to comment
Share on other sites

παντως ενα λαθος της LG ειναι που καταργησε την γραφιδα στο Αρενα.Σε δευκολινει παρα πολυ η γραφιδα σε ενα κινητο αφης.

Μπορείς να βρείς στο ebay. Απλά γράψε stylus for arena η stylus for capatitive screens

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια jimdem,παρεμπιπτόντως ο γερμανος στην πολη μου πουλαει γραφιδες για nintendo ds λετε να τις δοκιμασω στο αρενα?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια jimdem,παρεμπιπτόντως ο γερμανος στην πολη μου πουλαει γραφιδες για nintendo ds λετε να τις δοκιμασω στο αρενα?

 

Μπά, δε νομίζω να δουλέυει. Πάντως, αν θές δοκίμασε και δες αν δουλέυει (που πιστεύω δεν δουελύει)

Link to comment
Share on other sites

Τη γραφίδα του ipaq που δοκίμασα δεν δουλεύει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η γραφίδα πρέπει να είναι αγώγιμη. Αλλιώς δεν δούλεύει. Είναι η τεχνολογία της οθόνης τέτοια (capacitive). Έχουν βγει γραφίδες για το αρενα. Αν ψάξετε στο νετ θα βρείτε!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οταν μια εφαρμογή δίχνει κολλημένη (αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι) μπορεί να διακοπεί με παρατεταμένο πάτημα του κομπιού ON-OFF. Βγάζει μύνημα αν επιθυμούμε την διακοπή της τάδε εφαρμογής και μετά μας βγάζει στο σημείο που την καλέσαμε.

Στην ουσία, μπορούμε να το δοκιμάζουμε κάθε φορά πριν ξεκινήσουμε να βγάζουμε μπαταρία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πρίν λίγο καιρό, πήρα ένα Crystal (GD900). Εκτός του λιτού start guide δεν βρήκα κάποιο άλλο αναυλτικό manual. Μου έχει ξεφύγει κάτι ή έτσι είναι η LG.

Το ρωτάω γιατί κάποια πραγματα που φάνταζομαι οτι μπορείς να κάνεις, δεν βρίσκω τον τρόπο να τα κάνω (πχ. να δημιουργήσω shortcuts στις οθόνες.

Είναι πρώτη φορά που χρησιμοποιώ τέτοιο UI Και προσπαθώ να καταλάβω την λογική του.

Εψαξα και στο web αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Ευχαριστώ,

Vag.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η γραφίδα πρέπει να είναι αγώγιμη. Αλλιώς δεν δούλεύει. Είναι η τεχνολογία της οθόνης τέτοια (capacitive). Έχουν βγει γραφίδες για το αρενα. Αν ψάξετε στο νετ θα βρείτε!

 

εχεις δοκιμασει γραφιδα και δουλευει:blink::blink: για δωσε ενα link

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα απο το ebay κάτι γραφίδες που είναι για iphone θεωρητικά έπρεπε να παίζουν αλλά δεν...θέλει πολύ μεγάλη πίεση να ασκήσεις.με το δάχτυλο πολύ καλύτερα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...