Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό το μήνυμα που μου βγαίνει κάθε φορά που πάω να κατεβάσω κάποια εφαρμογή μέσω του browser?
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι εδω και λίγα λεπτά μέλος και εχω ένα δυο ερωτήσεις στο φορουμ, που απότι διαβάζω εδώ και καιρό έχει πολλούς αρτια καταρτισμένους κινιτάκιες, και δεν το εννοώ ειρωνικά.

Αγόρασα πρίν λίγες μέρες ενα BB, τo 8310, κυρίως για να παίζει ο γιός μου παιγνίδια, αν και όταν καταφέρω να τα εγκαταστήσω , -προς το παρόν παίζει τις πετρούλες- και δεν μπορώ ούτε καν τις επαφές του να επεξεργαστώ-σβήσω , μόνο μία μία. Καμία σχέση με software κλασικών κινητών!

Επίσης προσπάθησα να κάνω συχρονισμό με το pc μου και μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατός όσον αφορά τις επαφές γιατί είναι ενεργοποιημένος ο ασύρματος συχρονισμός. Πως γίνεται απενεργοποίηση? Επίσης έχει Agps, μπορεί να δουλέψει χωρίς σύνδεση Ιντερνετ? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλώσόρισες στην παρέα μας..

Να ξεκινήσω από το πρώτο σου σχόλιο, όσον αφορά τα παιχνίδια, για τα οποία δεν προορίζονται τα ΒΒ, τα οποία είναι κυρίως business συσκευες.. Αν ήθελες παιχνιδομηχανή ας έπαιρνες ιPhone όπου και καλύτερα γραφικά έχει & επιλογή για 80,000 τίτλους (περισσότερους ακόμα και από PSP / Game Boy ).

 

Σχετικά με τις επαφές και τα events του Calendar μπορείς να κάνεις τον γνωστό synchronization με το Outlook χρησιμοποιώντας τον Desktop Manager της RIM.

 

Τέλος για να έχεις GPS, αλλά και Blackberry Internet (& Facebook, Gmail, etc) θα πρέπει να εγγραφείς στην υπηρεσία ΒΒ. Για πληροφορίες προγραμμάτων ψάξε στο φόρουμ ή μίλα με τον πάροχο σου.. Αυτά τα ολίγα προς το παρον..!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καιρό ακόμα δηλαδή εεε? Πολύ υποστήριξη στο Gmail βλέπω...

Ειναι πολοι που χρησιμοποιουν το gmail σαν mail provider και μου φαινεται λογικο. Εκτος αν δουμε κανενα Blackberry με Android λειτουργκο:X:blink::shifty:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στο youtube ειδα οτι ΔΕΝ ειναι ιδιαιτερα βελτιωμενο στα ''φλέγοντα'' ζητηματα .... web browsing etc , GPS Navigation....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

επισης γιατι η Verizon ειναι παντα πρωτοπορος στα software update για 9530 ? Η Vοdafone στο 9500 δεν θα επρεπε να ακολουθει απο κοντα τουλάχιστον ???
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να αφαιρέσω το λογότυπο της vodafon που έχει όταν ξεκινά το ΒΒ. ξερή κάνεις να μου πει

1. αν γίνετε

2. αν γίνετε πως?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο δεν γίνεται και δεν υπάρχει και λόγος άλλωστε αφού θα έχανες την εγγύηση σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Βοηθηστε με σας παρακαλω γιατι τα εχω δει ολα με το κινητο αυτο(Blackberry 9000)..... Ενω δειχνει να εχει 398 contacts, δεν μου εμφανιζει τιποτα!!!!! Το βαζω να ψαξει και δεν μου βγαζει τιποτα....και στο μενου εχω επιλεξει και business & personal....

 

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη... Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο δεν γίνεται και δεν υπάρχει και λόγος άλλωστε αφού θα έχανες την εγγύηση σου.

 

debranding δεν λέγεται αυτο? :confused::ninja:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για ελεύθερη από δίκτυα συσκευή, ούτε καν λογότυπο δικτύου δεν αναγράφεται πάνω της, και προφανώς καινούργια και σφραγισμένη εδώ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια....

Σήμερα μου ενεργοποιήθηκε το BIS της Cosmote. Πέρασα μέσα τα email accounts, αλλά δεν μου έρχονται email. Στέλνω από το ένα account στο άλλο, κι ενώ στέλνει κανονικά, δεν λαμβάνω. Σκέφτηκα μηπως φταίει το ότι δεν δημιούργησα στην αρχή email της μορφής ονομα@cosmote.gr.blackberry.com οπότε τώρα έφτιαξα κι ένα τέτοιο και περιμένω. Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό ή πρέπει να ρυθμίσω κάτι άλλο;;;;

Επίσης, υπάρχει χειροκίνητος τρόπος λήψης email; Αυτό το "reconcile" αυτήν τη δουλειά κάνει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσουν 20 λεπτά από το set της συσκευής/ των mail για να λαμβάνεις. Βγάλε μπαταρία και δες ξανά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα για τα 20 λεπτά όντως μου το έστειλε, αλλά μόνο τώρα που έφτιαξα το account της blackberry. Δεν μου το έστειλε για τους άλλους λογαριασμούς που έφτιαξα. Μετά τα 20 λεπτά θα μου στέλνει ΚΑΙ τα email των άλλων λογαριασμών ή αφορά ΜΟΝΟ στον λογαριασμό της blackberry;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε ΒΒ ακομα το OS 5.0 για 9500 ???

 

ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις οπου ''no news, bad news...'':lol:

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Για το Bold2 βγήκε καινούρια official .351 απο την Rogers. Μου φαινεται οι παλιές συσκευές (Bold 9000, 8900, Storm 1) θα παρουν επίσημα OS5 μετα το νεο χρόνο...

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H RIM είχε πει στην ανακοίνωσή της για το 5.0 ότι θα κυκλοφορήσει πριν το νέο έτος.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...