Jump to content

Αλκοολούχα ποτά


zaza
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι το αγαπημένο σας ποτό? Σε περίπτωση κοκτέιλ, το βασικό συστατικό  

294 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι το αγαπημένο σας ποτό? Σε περίπτωση κοκτέιλ, το βασικό συστατικό

    • Ουίσκυ
      52
    • Βότκα
      64
    • Κρασί (λευκό, κόκκινο, ρετσίνα, σαμπάνια και όλες οι παραλλαγές)
      23
    • Ούζο
      7
    • Τσίπουρο
      11
    • Τεκίλα
      17
    • Ρούμι
      27
    • Μπύρα
      44
    • Άλλο (λικέρ, κονιάκ, άψινθος κ.α.)
      24
    • Δεν πίνω αλκοόλ
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 713
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος που να μην πίνει καθόλου αλκοολούχα ποτά;:O Εμένα δεν μ'αρέσει τίποτα κι όταν βγαίνω έξω έχω πάντα ν'αντιμετωπίσω ειρωνικά σχόλια από τις παρέες μου και όταν πέφτουν σφηνάκια έρχομαι σε πολύ δύσκολη θέση.Αλλά τι να κάνω αφού δεν μ'αρέσει καθόλου το αλκοόλ :p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μην πίνει καθόλου αλκοολούχα ποτά;:O Εμένα δεν μ'αρέσει τίποτα κι όταν βγαίνω έξω έχω πάντα ν'αντιμετωπίσω ειρωνικά σχόλια από τις παρέες μου και όταν πέφτουν σφηνάκια έρχομαι σε πολύ δύσκολη θέση.Αλλά τι να κάνω αφού δεν μ'αρέσει καθόλου το αλκοόλ :p

Εγώ, αλλα εχω κατι χρονια να βγω με ανωριμα ατομα που μπορει να ειρωνευτουν κατι τετοιο

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αλλα εχω κατι χρονια να βγω με ανωριμα ατομα που μπορει να ειρωνευτουν κατι τετοιο
Δυστυχώς όταν είμαι σε μεγάλες παρέες που είναι και γνωστοί γνωστών-πολύ συχνά δηλαδή-δεν μπορώ να το αποφύγω.Εντάξει,εννοείται ότι τα πολύ κοντινά μου άτομα δεν με ειρωνεύονται ούτε έχουν κάποιο κόλλημα με αυτό,αλλιώς θα έπρεπε να ερευνήσω τη σχέση μου με τους φίλους μου σε βάθος :confused:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μην πίνει καθόλου αλκοολούχα ποτά;:O Εμένα δεν μ'αρέσει τίποτα κι όταν βγαίνω έξω έχω πάντα ν'αντιμετωπίσω ειρωνικά σχόλια από τις παρέες μου και όταν πέφτουν σφηνάκια έρχομαι σε πολύ δύσκολη θέση.Αλλά τι να κάνω αφού δεν μ'αρέσει καθόλου το αλκοόλ :p

 

Me too!

Σπάνια θα πιώ αλκοόλ! Απλά δε μ'αρέσει... Βέβαια καμιά φορά το τραβάει κ ο οργανισμός μου αλλά πολύύύύύύύύύύύύύ σπάνια :)

Βασικά κάποιος φίλος/φίλη δε μου έχει πει ποτε κάτι, αλλά και να μου πει δε με νοιάζει... Όπως αυτός/αυτή θέλει να πιεί, εγώ δε θέλω!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι αν πινεις αλκοολουχα ποτα ή οχι αλλα σε τι ποσοτητα πινεις.....

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι αν πινεις αλκοολουχα ποτα ή οχι αλλα σε τι ποσοτητα πινεις.....

Σωστά,αλλά δεν νομίζω ότι το ερώτημα μου ήταν εντελώς άσχετο.Μήπως θεωρείς ότι αν άνοιγα νέο θέμα με τίτλο "Πίνετε αλκοολούχα ποτά;" δεν θα το ένωναν με αυτό εδώ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά,αλλά δεν νομίζω ότι το ερώτημα μου ήταν εντελώς άσχετο.Μήπως θεωρείς ότι αν άνοιγα νέο θέμα με τίτλο "Πίνετε αλκοολούχα ποτά;" δεν θα το ένωναν με αυτό εδώ;:confused:

 

:lol: :lol:

 

Δεν καταλαβες τι εννοω μπερδεψες τα λεγομενα μου.:happy: Οταν εγραψα "θεμα" δεν εννοουσα το "τοπικ".... απλως ηθελα να δειξω οτι συμφωνω με την αποψη σου οτι δεν χρειαζετε να ειρωνευομαστε καποιον που δεν πινει καθολου επειδη δεν του αρεσει...γιατι αν το κανουμε αυτο θα πρεπει να ειρωνευτουμε και αυτον που αδειαζει 5 μπουκαλια μονος του!!!!!!!!:) :) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

 

Δεν καταλαβες τι εννοω μπερδεψες τα λεγομενα μου.:happy: Οταν εγραψα "θεμα" δεν εννοουσα το "τοπικ".... απλως ηθελα να δειξω οτι συμφωνω με την αποψη σου οτι δεν χρειαζετε να ειρωνευομαστε καποιον που δεν πινει καθολου επειδη δεν του αρεσει...γιατι αν το κανουμε αυτο θα πρεπει να ειρωνευτουμε και αυτον που αδειαζει 5 μπουκαλια μονος του!!!!!!!!:) :) :)

LoL εντελώς παρεξήγηση λέμε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ fun της..http://www.villevalla.studorg.liu.se/sortiment/duvel.jpg και φτιαχνει και ωραιο κεφαλι :dizzy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από μπύρες η αγαπημένη μου είναι η aventinus.:)

Προτιμώ τις σκουρόχρωμες γενικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε club συνηθως παιρνω τεκιλα sunrise!Μου αρεσει η γευση της... και ειναι και απο τα καλυτερα ποτα κατα την αποψη μου!

Επισης πολυ ωραιο και δροσερο ειναι και το Pina Colada δοκιμαστε το!

Η μπυρα δεν μου αρεσει η μοναδικη που πινω (πολυ σπανια βεβαια) ειναι η Carib (με λεμονι) αλλα δεν ειμαι fun της μπυρας....

 

Apo mena TEQUILA!

 

Jose Cuervo klp!

 

 

:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Eγω προτιμω Σαμπουκα η αλλιως κανενα red bull η shark!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Eγω προτιμω Σαμπουκα η αλλιως κανενα red bull η shark!

16 χρονων και αντεχεις και πινεις sampuca.επισης το red bull και το shark,δεν ειναι αλκοολουχα ποτα και δεν ειναι και τα καλυτερα να πινεις σε τοσο μικρη ηλικια.ενα κουτακι ρεντ μπουλ ειναι ισοδυναμο με 4 φραπεδες σκετους :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sampuca πινω σπανια σε κανενα club,αλλα μου αρεσει πολυ!:rolleyes:

Αυτο με το red bull και το shark δεν το ηξερα θα τα σταματησω να τα πινω.:confused:

Δεν ειμαι και κανενας μπεκρης με παρεξηγησατε! :O

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Giati na mhn antexei?

Emena mou aresei h tequila . omega,sierra klp ! :):):) :D:D:D

Apo mpures h pilsner urquell arketa alla spania th briskei kaneis.

Alla pinw kai botkes whiskey gin kai oti allo katsei. :P:P

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

16 χρονων και αντεχεις και πινεις sampuca.επισης το red bull και το shark,δεν ειναι αλκοολουχα ποτα και δεν ειναι και τα καλυτερα να πινεις σε τοσο μικρη ηλικια.ενα κουτακι ρεντ μπουλ ειναι ισοδυναμο με 4 φραπεδες σκετους :blink:

Δεν ειναι και βαρια η σαμπουκα!!

Εχει και ωραια γευση! Συνισταται σε σφηνακια!!;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Sampuca πινω σπανια σε κανενα club,αλλα μου αρεσει πολυ!:rolleyes:

Αυτο με το red bull και το shark δεν το ηξερα θα τα σταματησω να τα πινω.:confused:

Δεν ειμαι και κανενας μπεκρης με παρεξηγησατε! :O

 

Βρε αν μπορείς και το διατηρείς και να πίνεις με το μέτρο καλό είναι. Έχει σημασία και πως το πίνεις. Αν πάρεις μια τεκίλα και την κανονίσεις σε ένα 10λεπτο τότε έχεις πρόβλημα! :lol: Αυτό με τα Energy Drinks ούτε εγώ το ήξερα! Όχι οτι έπινα. Είσαι σίγουρος γι'αυτο RAVER; Ήξερα οτι είχε καφεϊνη. Αλλά τόση πολλή;! Κάποτε το συνδύαζα με ποτό αλλά δεν ήξερα... Ursus με Red Bull. Μετά έμαθα οτι ήταν τόσο επικύνδυνο που μπορούσες να μείνεις στον τόπο αν κάτι πήγαινε στραβά! Αφού το απαγορεύσανε ύστερα!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Βρε αν μπορείς και το διατηρείς και να πίνεις με το μέτρο καλό είναι. Έχει σημασία και πως το πίνεις. Αν πάρεις μια τεκίλα και την κανονίσεις σε ένα 10λεπτο τότε έχεις πρόβλημα! :lol: Αυτό με τα Energy Drinks ούτε εγώ το ήξερα! Όχι οτι έπινα. Είσαι σίγουρος γι'αυτο RAVER; Ήξερα οτι είχε καφεϊνη. Αλλά τόση πολλή;! Κάποτε το συνδύαζα με ποτό αλλά δεν ήξερα... Ursus με Red Bull. Μετά έμαθα οτι ήταν τόσο επικύνδυνο που μπορούσες να μείνεις στον τόπο αν κάτι πήγαινε στραβά! Αφού το απαγορεύσανε ύστερα!!! :blink:

τοσο πολυ που μετα απο λιγο καιρο βγηκε το shark που ηταν λιγο πιο ελαφρυ.αλλα αυτα τα energy drinks μετα απο μια συστηματικη χρηση θα σου αφησουν εθισμο,εδω καμια φορα το πρωι δεν πινεις καφε και νιωθεις χαλια,φαντασου τι γινεται με αυτα!! :blink:

παντως καλο ειναι οτι ποτο και να πινεις να μην το αναμιγμυεις με (αναψυκτικο,red bull)γιατι χαλαει την γευση και σε χτυπαει και στο κεφαλι μετα απο λιγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sampuca πινω σπανια σε κανενα club,αλλα μου αρεσει πολυ!:rolleyes:

Αυτο με το red bull και το shark δεν το ηξερα θα τα σταματησω να τα πινω.:confused:

Δεν ειμαι και κανενας μπεκρης με παρεξηγησατε! :O

οχι ρε τι μπεκρης να εισαι σε τετοια ηλικια,δεν χρειαζεται να ζηλευεις αυτες τις καταστασεις! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Martini και Malibu [με λίγη κοκα-κολίτσα:p ] που είναι απο τα αγαπημένα μου! Ένα σκαλί πιο κάτω η Stolichnaya με πορτοκάλι ή λεμόνι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ειδα δεν υπαρχει καποιος αλλος σαν εμενα που να μην του αρεσει το αλκοολ ε??

να σας πω ως σημερα δεν εχω πιει ποτε πανω απο 2 ποτα...

η αλη8εια ειναι πως δε μου αρεσει,και απλα οταν βγαινω εξω παιρνω κατι,απλα για να παρω.

απεχθανομαι το ουισκι και την μπυρα.δε μου αρεσει η γευση τους.

αντιθετως μπορω να πιω "ανετα" βοτκα(προτιμω την absolut)με φυσικο χυμο πορτοκαλι,ursus,bailys η κανα κρασακι....

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ειδα δεν υπαρχει καποιος αλλος σαν εμενα που να μην του αρεσει το αλκοολ ε??

να σας πω ως σημερα δεν εχω πιει ποτε πανω απο 2 ποτα...

η αλη8εια ειναι πως δε μου αρεσει,και απλα οταν βγαινω εξω παιρνω κατι,απλα για να παρω.

απεχθανομαι το ουισκι και την μπυρα.δε μου αρεσει η γευση τους.

αντιθετως μπορω να πιω "ανετα" βοτκα(προτιμω την absolut)με φυσικο χυμο πορτοκαλι,ursus,bailys η κανα κρασακι....

και αυτο ειναι το σωστο! ετσι πρεπει να γινεται και να μην παρασυρομαστε,π.χ. επειδη ειναι της μοδας το mohito πρεπει να πιουμε τετοιο!

αλλου του αρεσει η μπυρα,αλλου του αρεσει η βοτκα.ετσι ειναι αυτα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...