Jump to content

Αντιγραφή στις εξετάσεις μέσω Bluetooth (και όχι μόνο)


myltistreidia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν όμως η σχολή σου δεν έχει σχέση με κομπιουτεράκια και μαθηματικά τότε τί κάνεις? Περιορίζεσαι στα κλασσικά :(:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι αλλά μετά το ελέγχουν το βιβλιάριο.Δεν γίνεται:(

 

Οταν ειναι να το δουν σκιζεις το σκονακι.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι μια περίπτωση που μία συμφοιτήτρια είχε κάνει σκονάκια σε μικρά χαρτάκια και της έπεσαν κάτω στα πόδια της επιτηρήτριας. Είναι δυνατόν?

Φυσικά έγινε ρόμπα και της μηδένισε το γραπτό

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει η εξής σκηνή σε εξετάσεις του ΤΕΙ:

 

Λόγο έλλειψης θρανίων, γράφαμε 2 άτομα σε κάθε θρανίο.

Είχαμε το βιβλίο επάνω στο θρανίο και απο κάτω είχαμε μια σελίδα Α4 γεμάτη με σκονάκια.

Όπως περνούσε δίπλα μας ο καθηγητής μας λέει: "Ε παιδιά, μακριά το βιβλίο" και βάζει το χέρι του πάνω στο βιβλίο για να το σπρώξει μακριά μας.

Εκείνη τη στιγμή μπαίνει ένας άλλο καθηγητής στην αίθουσα και φωνάζει τον καθηγητή μας. "Γιώργο έλα λίγο να σου πώ"

 

Ο καθηγητής μας γυρίζει το κεφάλι του στον άλλον καθηγητή και ταυτόχρονα μας σπρώχνει το βιβλίο 30 πόντους μακρυά μας, με την κόλλα Α4 να έχει μείνει στην αρχική της θέση!!!

"Ναί Βασίλη έρχομαι" του λέει.

 

Το απίστευτο είναι οτι ο καθηγητής δεν είδε την Α4 επειδή εκείνη την ώρα είχε στρίψει το κεφάλι του, και πήγε να δεί τον άλλον καθηγητή! :D:lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

κλασσικη πατεντα για να αποσπασεις την προσοχη του καθηγητη,ειναι να αφησεις μια εφημεριδα πανω στο εδρανο.....σε μενα εχει δουλεψει ολες τις φορες.Για τουλ 15 λεπτα διαβαζει την εφημεριδα και βγαζεις εκτος εναν απο τους 3-4 επιτηρητες!!!!!Φρονιμο θα ηταν βεβαια να αγορασετε εφημεριδα που πολιτικα αντιπροσωπευει τον καθηγητη.Βεβαια το Βημα ειναι μια καλη λυση για ολες τις περιπτωσεις....Τωρα για σκονακι κλασσικα συνεργειο,δηλ να βγει καποιος απο το αμφιθεατρο τρεχοντας με τα θεματα,και να κανουμε το σταυρο μας οι απο μεσα μηπως βρεθει καποιος εξω που το εχει περασει το μαθημα και βρει τις απαντησεις..Μετα τις στελνει μεσω sms η αφηνει τις απαντησεις στην τουαλετα.Αρκει να σκεφτει ο ΒΛΑΚΑΣ{την εχουμε παθει γιαυτο}να τις γραψει σε μικρα χαρτακια τις απαντησεις και οχι σε Α4,καθοτι οι καθηγητες εδω και χρονια οταν ειναι να πας στην τουαλετα υπογραφουν το σημειο που σταματησες ωστε να μη μπορεις να αλλαξεις τη κολλα σου με αυτη την Α4 που πηρες απο την τουαλεττα...
Link to comment
Share on other sites

Εμείς γράφαμε τεστ Μαθηματικά τη Δευτέρα και σε ένα πρόχειρο χαρτί είχε λυμένη μια άσκηση...Και παει να δει την κολλα και τη γλιστραει και τη φευγει στα ποδια του καθηγητη...Κι αυτος δε καταλαβε τπτ!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει η εξής σκηνή σε εξετάσεις του ΤΕΙ:

 

Λόγο έλλειψης θρανίων, γράφαμε 2 άτομα σε κάθε θρανίο.

Είχαμε το βιβλίο επάνω στο θρανίο και απο κάτω είχαμε μια σελίδα Α4 γεμάτη με σκονάκια.

Όπως περνούσε δίπλα μας ο καθηγητής μας λέει: "Ε παιδιά, μακριά το βιβλίο" και βάζει το χέρι του πάνω στο βιβλίο για να το σπρώξει μακριά μας.

Εκείνη τη στιγμή μπαίνει ένας άλλο καθηγητής στην αίθουσα και φωνάζει τον καθηγητή μας. "Γιώργο έλα λίγο να σου πώ"

 

Ο καθηγητής μας γυρίζει το κεφάλι του στον άλλον καθηγητή και ταυτόχρονα μας σπρώχνει το βιβλίο 30 πόντους μακρυά μας, με την κόλλα Α4 να έχει μείνει στην αρχική της θέση!!!

"Ναί Βασίλη έρχομαι" του λέει.

 

Το απίστευτο είναι οτι ο καθηγητής δεν είδε την Α4 επειδή εκείνη την ώρα είχε στρίψει το κεφάλι του, και πήγε να δεί τον άλλον καθηγητή! :D:lol:

Μόνο στις ταινίες γίνονται αυτά:!: :lol:

Link to comment
Share on other sites

the best!!!!γράφεις τα ποιο sos που σου έχουν πει σε σημειώσεις στο κινητό ή βγάζεις φωτογραφείες!!!!δε με έχουν ποιάσει ποτέ με αυτό οτ τρόπο!!!!!:D
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ το sony ericsson p1 γραφω με τι γραφιδα τις σημειωσεις μου και με βολευει πολυ....δεν ειχα ποτε μου προβλημα:D

 

απλα ενα ευχαριστω στη sony ericsson:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Η πιο προσφατη ιστορια που εχω,

εδινα για το μεταπτυχιακο σε αγγλικο πανε/μιο

και καπως ειχε κατσει και διναμε κυριακη.ηταν αδεια η σχολη και μονο εμεις γραφαμε.δεν ειχα ανοιξει βιβλιο και μολις μπαινω βλεπω ολους να κρατανε καποια χαρτια.λεω σ εναν τι ειναι αυτα?μου λεει επιτρεπονται σημειωσεις!!!πωωωωωωω τρελαθηκα και αδιαβαστος και χωρις καμια βοηθεια.καποια στιγμη χτυπαει το τηλ της σχολης,το γραφειο ηταν λιγο εξω απο την αιθουσα που γραφαμε.και επειδη η επιτηρητρια μας ηταν η μονη απο το προσωπικο εκει βγηκε εξω και το σηκωσε. δεν καθησε να μιλησει αλλα ισα για ν απαντησει μηπως ειναι κατι επειγον. το βλεπω αυτο και κατα τυχη ειχα στις κλησεις την σχολη μου,ειχα παρει να ρωτησω τι ωρα γραφω.οποτε μετα απο λιγο παιρνω τηλ μολις το σηκωνει το κλεινω.βγαινει αυτη εξω απο την αιθουσα και αρχιζω και σκιζω το βιβλιο που ειχα παρει μαζι.να μαζεψω σελιδες και καλα σημειωσεις. δεν προλαβα με τη μια και μετα ξαναπηρα αλλη μια φορα μετα απο κανα μισαωρο να μην υποψιαστει κιολας.οι γυρω να με κοιτανε καλα καλα ξαφνικα να ξεσκιζω το βιβλιο.τελικα κατι εγραψα δηστυχως αργησα να το παρω χαμπαρι το κολπο και εχασα χρονο!αυτα!

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω πως ειμαι εξοικειωμενος πλεον με σκονακια!:D φετος ειδικα επειδη ειμαι θετικη κατευθυνση κανω συνεχως σκονακια για τα θεωρητικα μαθηματα. γτ δν παλευονται με τπτ.....:p

 

την προηγουμενη δευτερα σε διαγωνισμα αρχαιων ειδα την μεταφραση απο σκονακι, και τα υπολοιπα μου τα ειπε μια κοπελα(θεωριτικης κατευθυνσης) που καθονταν στο διπλανο θρανιο απο το δικο μου.

 

Γινεται να βγαλω με το κινητο (W810 SE) φωτογραφια μια σελιδα και να φαινεται?

 

και βεβαια! ο κολλητος μου ετσι εκανε περισυ και μαλιστα στις εξετασεις του ιουνιου:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να βγαλω με το κινητο (W810 SE) φωτογραφια μια σελιδα και να φαινεται?

 

ναι, βγαζεις τη σελιδα ολη και μετα κανεις zoom;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ενταξει θα το δοκιμασω κι ο,τι βγει .. ;)

 

ΟΚ

φρόντισε να φωτίζεται καλα το χαρτι ...

επισης να παριμενεις να εστιασει καλα ο φακος

και τελος να εχεις πολυ σταθερο χερι..;)

 

αν ειναι μικρα τα γραμματα καλυτερα ''σπασε'' το κειμενο βγάζοντας 2 φωτογραφίες..

 

αααα, και μην βαλεις φλας απο το κινητο γιατι θα φωτιζει ενα σημειο του χαρτιου και θα ανακλαται το φως και δεν θα φαινεται τι γραφει...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που να κανω την ερωτηση , την κανω εδω μηπως και την δει κανεις...

 

Γινεται να περασω ενα .txt στο κινητο και να το διαβασω απο εκει ?(αγγλικοι χαρακτηρες)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που να κανω την ερωτηση , την κανω εδω μηπως και την δει κανεις...

 

Γινεται να περασω ενα .txt στο κινητο και να το διαβασω απο εκει ?(αγγλικοι χαρακτηρες)

 

φυσικα:) τι κινητο εχεις;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Sony E. W810i :)

Ξερεις πως?

 

εχεις το κειμενο σε txt μορφη και το περνας στο κινητο..αν ειναι το κειμενο στα Ελληνικα πατας ''αρχειο'' μετα πατας ''αποθηκευση ως'' και στην κωδικοποιηση επιλεγεις unicode και το αποθηκευεις..μετα το περνας στο κινητο και ολα οκ:) αν ειναι στα αγγλικα το περνας κατευθειαν στοκ κινητο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχεις το κειμενο σε txt μορφη και το περνας στο κινητο..αν ειναι το κειμενο στα Ελληνικα πατας ''αρχειο'' μετα πατας ''αποθηκευση ως'' και στην κωδικοποιηση επιλεγεις unicode και το αποθηκευεις..μετα το περνας στο κινητο και ολα οκ:) αν ειναι στα αγγλικα το περνας κατευθειαν στοκ κινητο

 

ο φίλος την είπε την απάντηση!! ;)

ΤHE BEST OF ALL!!! πολυ χρησιμο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά όλα αυτά με την χρήση του κινητού, αλλά στην περίπτωση που δεν επιτρέπεται, τι μπορούμε να κάνουμε; :p

Πιο συγκεκριμένα, πανω στο θρανίο δεν επιτρέπεται να έχουμε τίποτα άλλο εκτός το πάσο, το γραπτό, και το στυλό. Όταν πρόκειται για θεωρητικά μαθήματα, δεν νομίζω πως υπάρχει λύση σ' αυτήν την περίπτωση... :confused:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά όλα αυτά με την χρήση του κινητού, αλλά στην περίπτωση που δεν επιτρέπεται, τι μπορούμε να κάνουμε; :p

Πιο συγκεκριμένα, πανω στο θρανίο δεν επιτρέπεται να έχουμε τίποτα άλλο εκτός το πάσο, το γραπτό, και το στυλό. Όταν πρόκειται για θεωρητικά μαθήματα, δεν νομίζω πως υπάρχει λύση σ' αυτήν την περίπτωση... :confused:

το παραδοσιακό σκονάκι που έχει βγάλει γενιές και γενιές επιστημόνων. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά όλα αυτά με την χρήση του κινητού, αλλά στην περίπτωση που δεν επιτρέπεται, τι μπορούμε να κάνουμε; :p

Πιο συγκεκριμένα, πανω στο θρανίο δεν επιτρέπεται να έχουμε τίποτα άλλο εκτός το πάσο, το γραπτό, και το στυλό. Όταν πρόκειται για θεωρητικά μαθήματα, δεν νομίζω πως υπάρχει λύση σ' αυτήν την περίπτωση... :confused:

 

Σκονακι μεσα στο πασο,και οταν ειναι να στο ελενξουν το σκιζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...