Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα το πρωι ,το αποχωριστηκα γιατι το πουλησα,παμε για αλλα.

AΚΥΡΟΝ ,δεν τα βρηκαμε στον διακανονισμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα εχει κανει κανενας αναβαθμηση για την v12 μεσω fota?συνδεω το κινητο μεσω wifi αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση γιατι?

 

Όπως σου είπε ο Μιχάλης:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247151&page=120#1786

H νέα αναβάθμιση V12.0.024 διατίθεται μόνο μέσω NSU... όπως και η προηγούμενη και αυτό γιατί υπήρχε πρόβλημα στην υπηρεσία FOTA, φαίνεται και παρακάτω στο επίσημο readme:

 

" * Following cases have been corrected and/or improved

- Fix for browser cache consuming more than specified in C drive

- Battery indictor showing wrong status (2-3bars) when charging completes

- Firmware over the air (FOTA) setting correction

- User interaction to device while FOTA may cause need for user to power on/off

- Fix for calendar entry lost

- Fix for mail that may get duplicated

- Fix to resolve GPRS access point selection even if WLAN access point is available

- Fix to not to ask user to do new profile while there is already one available

- Fix to display messaging application correctly when theme effect is set to ON

- Fix for Ovi store client may not properly installed if user has a client already installed earlier version

 

* Applications changes

- Ovi store application is now updated "

 

Το πρόβλημα διορθώθηκε μ' αυτήν την αναβάθμιση στις ρυθμίσεις FOTA, οπότε η επόμενη θα διατεθεί και μέσω FOTA.

Link to comment
Share on other sites

Nokia N97 SW Update Shows ‘Install Before Phone Software’

 

http://thenokiablog.com/wp-content/uploads/2009/08/nokia_n97_update.jpg

 

http://thenokiablog.com/2009/08/25/nokia-n97-update-phone-software/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nokia N97 SW Update Shows ‘Install Before Phone Software’

 

http://thenokiablog.com/wp-content/uploads/2009/08/nokia_n97_update.jpg

 

http://thenokiablog.com/2009/08/25/nokia-n97-update-phone-software/

Το εγκατέστησα χθες το βράδυ! Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που θα μας βοηθήσει... Υποτίθεται ότι η επόμενη αναβάθμιση λογισμικού έρχεται "mid September".

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα χθες το βράδυ! Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που θα μας βοηθήσει... Υποτίθεται ότι η επόμενη ανάθμιση λογισμικού έρχετε "mid September".

 

Θα δειξει. Προφανως ειναι προυποθεση για το επομενο FOTA update

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακομα δεν εχω κανει την αναβαθμιση 11.το χω με την πρωτη.θα το παω αυριο νοκια να μ κανουν αναβαθμιση.ελπιζω να μην χρειαστει να το κρατησουν μια μερα ολοκληρη
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακομα δεν εχω κανει την αναβαθμιση 11.το χω με την πρωτη.θα το παω αυριο νοκια να μ κανουν αναβαθμιση.ελπιζω να μην χρειαστει να το κρατησουν μια μερα ολοκληρη

 

γιατι δεν το κανεις απο μονος σου ευκολα και γρηγορα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι δε πιανει το κολπο με το συρμα.. γενικα το gps ειναι ακυρο. κοβεται πολυ συχνα. και η πυξιδα ειναι επισης αχρηστη και δυσλειτουργικη.

 

και τα παω καλα με πατεντες.. εβγαλα κολλες εβαλα συρμα αλλα μαλλον τα ιδια. τεσπα. το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα απο τοτε που το πηρα 10 μερες και ειναι υποψηφιο για σκοτωμα μαλλον. θα δειξει.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι δε πιανει το κολπο με το συρμα.. γενικα το gps ειναι ακυρο. κοβεται πολυ συχνα. και η πυξιδα ειναι επισης αχρηστη και δυσλειτουργικη.

 

και τα παω καλα με πατεντες.. εβγαλα κολλες εβαλα συρμα αλλα μαλλον τα ιδια. τεσπα. το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα απο τοτε που το πηρα 10 μερες και ειναι υποψηφιο για σκοτωμα μαλλον. θα δειξει.

 

Τσέκαρες ότι ακουμπάει το σύρμα επάνω στο μεταλλικό κομμάτι; Κάνε ένα μικρό κυκλάκι για να είσαι βέβαιος ότι έχει επαφή με την κεραία.

Και το υπόλοιπο κομμάτι (6-8 cm) άστο ελεύθερο και καπάκωσέ το με το καπάκι της μπαταρίας.

Εμένα μου άλλαξε αισθητά την ακρίβεια του GPS και μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω άψογα σε μια διαδρομή που όντως δεν γνώριζα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

ναι τα χω κανει αυτα.. ειχε και συννεφια εξω και δε ξερω. θα το ξανατεσταρω μετα και θα αφαιρεσω το συρμα να δω αν διαφερει.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι δυνατον να ψαχνουμε για ευρεσιτεχνιες για να δουλεψει σωστα μια εφαρμογη;

σημερα π.χ. εγω δοκιμαζα και κατι φθηνοτηλεφωνα παλι της νοκια που εχω ετσι για καβατζα,μιλαμε για τηλεφωνα των 100 ευρω που ομως ειναι σκυλια τα εχω 3ετια .

σας πληροφορω οτι με το n97 ειναι αδυνατον να παρω τηλεφωνο απο το σπιτι μου λογω ελειψης σηματος και με τα αλλα επαιρνα κανονικα.

ειναι δυνατον αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

βεβαια αφου το ν97 ειναι για γερα νευρα.

 

τελικα βελτιωθηκε το σημα επιασα ακριβεια μεχρι και 20 μετρα, τερμα ανοιχτος καιρος και χωρις τιποτα απο πανω μου... πριν με τη συννεφια αδυνατον να δουλεψει σωστα.

 

αν δε βγει καποια αναβαθμιση της προκοπης το κινητο θα το πουλησω η θα το χαρισω η ακομα και θα το σπασω. δεν ειναι δυνατον να δινεισ κοντα 700 ευρω και:

 

1. Να μη πιανει το gps και να πρεπει να βαζεις καλωδιο. Ημαρτον. Και να χανει και το σημα. Και με συννεφια ξεχνα το.

 

2. Να ειναι τοσο δυσκολο να φτιαξεις λιστες με τραγουδια, και μετα να κλεινει και ενιοτε ο player

 

3. Να κολλαει το μενου, να πηγαινει σα σπαστικο με την μπαρα κυλισης, να κλεινει εφαρμογες, να κανει επανεκκινησεις, να ΘΕΛΕΙ επανεκινησεις για να δουλεψει κατι

 

4. Να βγαζω φωτογραφιες και να μη τις αποθηκευει, θελοντας παλι επανεκκινηση. Δε το καταλαβαινεις κιολας καπως, απλα δε τις αποθηκευει.

 

5. ΝΑ ΑΣΠΡΙΖΕΙ ΤΟ ΦΛΑΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ στο 80% των περιπτωσεων!!!!! Ειναι χειροτερο απο το να μην εχει καθολου φλας για μενα.

 

6. Η πυξιδα να μη δουλευει ποτε σωστα... αυτο κι αν δε το χω καταλαβει... καλυτερα πας με πυξιδα απενεργοποιημενη παρα με. Ασε που καθε φορα ειναι off και πρεπει να το κουνας σα χαζος.

 

7. σιγουρα ξεχναω κ αλλα..

 

το κινητο θα πουληθει και θα παρω αιφον ανετα. κι ας εχει πια και η κουτση μαρια.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω νευριασει με μερικα bugs που ειναι ομως σπαστικα,αλλωστε σημερα ηταν να το δωσω αλλα δεν τα βρηκαμε στα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

γεια!! ειδε κανεις πως εναλλασοντε οι επιφανιες στο κινητο αυτουνου με το σιρματακι?πολυ καλο!!! πως το κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Όταν αναφέρεσαι σε κάτι, να προσπαθείς να είσαι πιο συγκεκριμένος για να καταλαβαίνουν και τα υπόλοιπα μέλη σε τι ακριβώς αναφέρεσαι. Αν κατάλαβα καλά, λες για τα εφε που χρησιμοποιεί στο Ν97, ένας χρήστης που αναλύει πόση διαφορά στην λήψη έχει ο δέκτης gps μετά την εισαγωγή του σύρματος.

 

Αν ναι, τότε δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο αφορα το κοπλπο με το συρματακι , πολυ βασικο ρολο παιζεο το παχος στο συρμα , αν ειναι πολυ χοντρο τοτε ισως χαλασει και την ακριβια. Και μετα η τοποθετηση . Πειραματιστε λιγο μεχρι να βρειτε το καταλληλο συρμα
Link to comment
Share on other sites

ωραια τωρα κατι εχει γινει και το κινητο μου ανοιγει με τις 20 φορες, και μετα δε βλεπει τη σιμ κολλαει κλεινει και αλλα τετοια. ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙ

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

file pexth apo to site ths nokia les?

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

file pexth apo to site ths nokia les?

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

σε ποιο θεμα ακριβως αναφερεσε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το κινHτο μου πεθανε.

 

μετα απο κολληματα πολλα, κυριως με αναγνωση σιμ, εκανα 2 hard reset και δεν εγινε απολυτως τιποτα. ακομα και χωρις σιμ δε δειχνει οτι φορτιζει με φορτιστη κλειστο η ανοιχτο, και οταν το κλεισω δεν ανοιγει αν δε βγαλω τη μπαταρια.

 

αν εχει κανεις να προτεινει τπτ αλλιως αυριο παω νοκια service

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μάλλον δεν έχετε καταλάβει είναι ότι το Ovi Maps προορίζεται κυρίως για χρήση ως πεζός, και σ' αυτό κάνει πολύ καλά τη δουλειά του. Αυτό το νόημα έχει και η πυξίδα. Στο αυτοκίνητο είναι προφανές πως δε χρειάζεται, καθώς μπορεί εύκολα το πρόγραμμα να προσδιορίσει την κατεύθυνση στην οποία κινείσαι, αφού το αυτοκίνητο προχωράει μπροστά με τρόπο κανονικό και ομαλό και όχι αλλοπρόσαλα (πχ προχωράω μπροστά, ξαφνικά κάνω στροφή 360 μοιρών και πάω ανάποδα) όπως μπορεί να κάνει ένας πεζός. Στη λειτουργία πεζού όμως η πυξίδα κάνει τη διαφορά. Γυρνάς και γυρνάει μαζί σου και ο χάρτης, ξέρεις έτσι πάντα τον προσανατολισμό σου. Στο αυτοκίνητο, όχι μόνο δε βοηθάει, αλλά μπορεί να δημιουργεί και πρόβλημα, ιδίως αν το τηλέφωνο είναι τοποθετημένο κατακόρυφα (που είναι η συνήθης θέση στο αυτοκίνητο), οπότε η πυξίδα δε θα μπορεί να λειτουργήσει αξιόπιστα. Όπως και να 'χει, ένα κινητό τηλέφωνο δεν προσφέρεται για πλοήγηση στο αυτοκίνητο. Φανταστείτε την ώρα που προσπαθείς να δεις που πρέπει να στρίψεις να σου σκάσει κλήση. Καταστροφή. Αν θέλετε σωστή πλοήγηση στο αμάξι, πάρτε ένα PDA ή ένα PNA. Το νόημα του GPS στο τηλέφωνο είναι να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως πεζός, καθώς το έχεις πάντα στην τσέπη σου. Και εκεί το Ovi Maps λειτουργεί άψογα, χωρίς να έχει ανάγκη από συρματάκια και άλλες πατέντες.

 

Εσύ φίλε που παραπονιέσαι ότι "κολλάει το μενού" και "πηγαίνει σαν σπαστικό", δε δοκιμάζεις να το οργανώσεις με folders και subfolders αντί να έχεις όλες τις εφαρμογές χύμα στο folder "Εφαρμογές"; Θα είναι και πιο βολικό για σένα να τις βρίσκεις. Να ξέρεις πάντως, το iPhone δεν έχει τέτοια δυνατότητα (μαζί με όλα τα άλλα που δεν έχει). Σίγουρα πάντως, το iPhone δε θα σου κλείνει εφαρμογές όταν γεμίζει η μνήμη, κι αυτό γιατί, ούτως ή άλλως, δε σου επιτρέπει να τρέξεις ταυτόχρονα περισσότερες από μία εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

και που ξερεις εσυ "ρε μεγαλε" πως εχω εγω οργανωμενα τα προγραμματα?? γιατι τα εχω (ειχα) πληρως οργανωμενα και οχι χυμα στο εφαρμογες.

 

δε παρεξηγιεμαι μη φοβασαι ;) αλλα επειδη ησουνα και σιγουρος....

 

τεσπα ευτυχως εχω κονε στο πλαισιο και παω τωρα για αμεση αντικατασταση γλιτωνοντας το 3βδομαδο νοκια σερβις.

 

EDIT: ουτε για πεζος δε κανει η πυξιδα λυπαμαι. ειναι -αλλοπροσαλη- (ο καλυτερος χαρακτηρισμος που μπορω να δωσω). και δε το χρησιμοποιω στ αμαξι γιατι εχω μηχανη :Ρ

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερώτηση γιατί δεν τα κατέχω τα νεα κινητά.

Το GPS δουλέυει με το ΝΟΚΙΑ MAPS;Απ'ότι κατάλαβα έχει 3 μήνες δωρεάν συνδρομή.

Μετά πλήρώνεις;Λογικά υπάρχει κάποιο,εχμ,hack, για δωρεάν GPS;

Πρέπει να έχεις σύνδεση στο internet για να έχεις GPS;Απ'ότι κατάλαβα το internet βοηθά για ποιο σωστή τοποθεσία;

Να πω την αλήθεια πάντα NOKIA είχα για είναι σκυλιά (έχουν φάει τρελά σουτ και δεν καταλαβαίνουν τίποτα) αλλά έχω 2-3 χρόνια να αλλάξω κινητό και με αυτά που διαβάζω εδώ αρχίζω να φοβάμαι ότι τα έχει βρει μαύρα η εταιρία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερώτηση γιατί δεν τα κατέχω τα νεα κινητά.

Το GPS δουλέυει με το ΝΟΚΙΑ MAPS;Απ'ότι κατάλαβα έχει 3 μήνες δωρεάν συνδρομή.

Μετά πλήρώνεις;Λογικά υπάρχει κάποιο,εχμ,hack, για δωρεάν GPS;

Πρέπει να έχεις σύνδεση στο internet για να έχεις GPS;Απ'ότι κατάλαβα το internet βοηθά για ποιο σωστή τοποθεσία;

Να πω την αλήθεια πάντα NOKIA είχα για είναι σκυλιά (έχουν φάει τρελά σουτ και δεν καταλαβαίνουν τίποτα) αλλά έχω 2-3 χρόνια να αλλάξω κινητό και με αυτά που διαβάζω εδώ αρχίζω να φοβάμαι ότι τα έχει βρει μαύρα η εταιρία...

 

το συγκεκριμενο κινητο θελει πολυ προσοχη. δεν ειναι για σουτια, πεσιματα και τα συναφη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καλοιος να μου πει που θα βρω τον συνδεσμο συνεχους ροης???? μεσα απο τον real player δεν το βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...