Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σε ολους. ξερει κανεις αν υπαρχει video converter που να δουλευει σε ν97 και να μπορεις να κανεις αλλαγη φορματ ενος βιντεο μεσω του κινητου?θα ηθελα να το ψαξουμε λιγο το θεματακι γιατι πυστευω θα βοηθεισει

πολλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους. ξερει κανεις αν υπαρχει video converter που να δουλευει σε ν97 και να μπορεις να κανεις αλλαγη φορματ ενος βιντεο μεσω του κινητου?θα ηθελα να το ψαξουμε λιγο το θεματακι γιατι πυστευω θα βοηθεισει

πολλους.

 

νομιζω εχει αναφερθει λιγο παραπανω πως δεν υπαρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. ξερει κανεις αν υπαρχει video converter που να δουλευει σε ν97 και να μπορεις να κανεις αλλαγη φορματ ενος βιντεο μεσω του κινητου?θα ηθελα να το ψαξουμε λιγο το θεματακι γιατι πυστευω θα βοηθεισει

πολλους.

 

Σόρρυ κιολας αλλα δεν νομίζω ότι υπάρχει γιατί θα είναι τελείως ασύμφορη... Το κινητό θα ζεσταίνεται πάρα πολύ και θα τελειώνει η μπαταρία σε λίγα λεπτά...

Η μετατροπή φορματ είναι κάτι που απαιτεί μεγάλη υπολογιστική ισχύ. Εδώ σε έναν φορητό για μια ταινία , και θέλει αρκετά λεπτά εώς και πάνω από ώρα. Φαντάσου σε κινητό...

Link to comment
Share on other sites

γιατι χανονται τα ποστ μου παντα?

 

κανενα προγραμμα για mp3 edit υπαρχει? το mp3 editor s60v3 δεν μου τρεχει καθολου δε ξερω γιατι... εβαλα και python αλλα μπα.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατι χανονται τα ποστ μου παντα?

 

κανενα προγραμμα για mp3 edit υπαρχει? το mp3 editor s60v3 δεν μου τρεχει καθολου δε ξερω γιατι... εβαλα και python αλλα μπα.

 

1.Να ρωτας στο αναλογο θεμα :!:

2. Εγω γιατι βλεπω την ερωτηση σου εδω ???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2898632#post2898632

:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σωστοοοοοοοοοοοοος.................... ://// (δε βρηκα ακομα mp3 editor ομως!!)

 

επισης εχω μια αλλη απορια. αυτο το μενου για τις ρυθμισεις εγκατεστημενων εφαρμογων που ειναι???? απο κει που απενεργοποιεις το screen keyboard στα παιχνιδια κλπ...

 

εγω εχω μονο αυτα τα μενου:

 

ρυθμισεις -> ρυθμισεις εφαρμογων -> (εδω εχει κατι μονο με τις προεγκατεστημενες)

 

ρυθμισεις -> διαχειριση εφαρμογων -> εγκατ. εφαρμογες -> (απο κει μονο απεγκατασταση)

........................................................-> αρχεια εγκατάστασης -> (καμια εφαρ. προς εγκατ)

........................................................-> ρυθμισεις εγκαταστασης -> (εχει 3 επιλογες ασχετες...)

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος φιλος αν μετα το ''χακαρισμα'' της συσκευης διμιουργουντε προβληματα στο λογισμικο και την λειτουργεια του? Εχω κανει ''χακ'' στο ν97 μου και παρατηρησα οτι δεν δουλευει πια η ''ενημερωση λογισμικου'' και η ''ληψη''.....καθως βλεπω και μικρα προβληματα που δεν υπηρχαν πριν σε σχεση με τα widget....

Αν κανω ''χαρντ φορματ'' θα χαθει το χακαρισμα??

Ευχαριστω!

 

Να προσθεσω πως εχω την τελευταια ενημερωση λογισμικου περασμενη.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο που ρωτησες ισχυει μονο για java.Πανε στις εγκατεστημενες εφαρμογες,και αν εχεις κατι java περασμενο,πας πανω,επιλογες και θα δεις αυτο που ψαχνεις.Οσο για τα γραφομενα σου στην αρχη,νομιζω οτι η ειρωνια σου ειναι απαραδεκτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο που ρωτησες ισχυει μονο για java.Πανε στις εγκατεστημενες εφαρμογες,και αν εχεις κατι java περασμενο,πας πανω,επιλογες και θα δεις αυτο που ψαχνεις.

 

thanks!

 

Οσο για τα γραφομενα σου στην αρχη,νομιζω οτι η ειρωνια σου ειναι απαραδεκτη.

 

? λυπαμαι αλλα δεν ειχαν καμια απολυτως δοση ειρωνιας. απλα ειπα "σωστος" και η φατσα ηταν ακριβως η φατσα που ειχα στη μουρη οταν καταλαβα τη @@@@ μου οτι ειχα ποσταρει σε αλλη κατηγορια.

 

το παρεξηγησες εντελως!

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος φιλος αν μετα το ''χακαρισμα'' της συσκευης διμιουργουντε προβληματα στο λογισμικο και την λειτουργεια του? Εχω κανει ''χακ'' στο ν97 μου και παρατηρησα οτι δεν δουλευει πια η ''ενημερωση λογισμικου'' και η ''ληψη''.....καθως βλεπω και μικρα προβληματα που δεν υπηρχαν πριν σε σχεση με τα widget....

Αν κανω ''χαρντ φορματ'' θα χαθει το χακαρισμα??

Ευχαριστω!

 

Να προσθεσω πως εχω την τελευταια ενημερωση λογισμικου περασμενη.

 

και εγω εχω την τελευταια, περασα μετα το χακ και δεν εχω προβλημα σ αυτα που λες μολις το τσεκαρα εκανα ληψη και εγκατασταση του ngage. ουτε στα widget παρατηρησα κατι.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος φιλος αν μετα το ''χακαρισμα'' της συσκευης διμιουργουντε προβληματα στο λογισμικο και την λειτουργεια του? Εχω κανει ''χακ'' στο ν97 μου και παρατηρησα οτι δεν δουλευει πια η ''ενημερωση λογισμικου'' και η ''ληψη''.....καθως βλεπω και μικρα προβληματα που δεν υπηρχαν πριν σε σχεση με τα widget....

Αν κανω ''χαρντ φορματ'' θα χαθει το χακαρισμα??

 

Αν κάνεις hard reset θα χαθούν τα πάντα. Η συσκευή σου θα είναι όπως ακριβώς την αγοράσες.

 

Με το χακ δεν επιρρεάζεται τίποτα. Δεν είναι φυσιολογικό να έχεις αυτα τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος φιλος αν μετα το ''χακαρισμα'' της συσκευης διμιουργουντε προβληματα στο λογισμικο και την λειτουργεια του? Εχω κανει ''χακ'' στο ν97 μου και παρατηρησα οτι δεν δουλευει πια η ''ενημερωση λογισμικου'' και η ''ληψη''.....καθως βλεπω και μικρα προβληματα που δεν υπηρχαν πριν σε σχεση με τα widget....

Αν κανω ''χαρντ φορματ'' θα χαθει το χακαρισμα??

Ευχαριστω!

 

Να προσθεσω πως εχω την τελευταια ενημερωση λογισμικου περασμενη.

 

Και σε μένα δε δουλεύει πια (μετά το hackάρισμα) η ενημέρωση λογισμικού... Μου λέει ότι ο διακομιστής δεν αποκρίνεται! :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Κανε φορματ σε τηλέφωνο, μαζική μνήμη και κάρτα μνήμης (χωρίς να σώσεις στο αντίγραφο τις ρυθμίσεις) και θα επανέλθει.
Link to comment
Share on other sites

Κανε φορματ σε τηλέφωνο, μαζική μνήμη και κάρτα μνήμης (χωρίς να σώσεις στο αντίγραφο τις ρυθμίσεις) και θα επανέλθει.

 

Πιστεύω πως το format δεν θα έπρεπε να είναι λύση! Πραγματικά, αν έχω ένα τηλέφωνο που χρειάζεται format κάθε λίγο και λιγάκι... το βάφω μπλε και το ρίχνω στη θάλασσα!!! :lol:

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ format και το φυλάω για να το κάνω όταν θα έχω κάποιο πολύ πολύ σοβαρό πρόβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε με τις ενημερώσεις λογισμικού ούτε με τίποτα άλλο, μετά το hack. Ψάξτε μήπως συμβαίνει κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο αλλη μια απογοητευτικη διαδρομη με το GPS , οπου στα καλα καθουμενα με εβγαζε σε κατι δρομους 200 μετρα μακρυτερα , αποφασισα να δοκιμασω το GPS FIX

http://www.symbian-freak.com/tunning/n97gpsfix/nokia_n97_gps_antenna_hack.htm , και επιτελους η κατασταση ΕΦΤΙΑΞΕ , η ακριβεια του ειναι εκπληκτικη πλεον .

πραγματικα πριν ειχα απογοητευτει , οσοι εχουν χρησημοποιησει το gps σε μια πραγματικη διαδρομη , που πραγματικα δεν ξερεις του δρομους (και οχι απο το γραφειο στο σπιτι) , τοτε θα ξερουν οτι πραγματικα το gps ηταν εντελως δυσλειτουργικο, και ολα αυτα γιατι η νοκια δεν μπορουσε να φτιαξει λιγο καλυτερα την κεραια του gps, ασ μας χρεωναν ρε παιδι μου, 10 ευρω παραπανω , τοσα λεφτα δωσαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το format δεν θα έπρεπε να είναι λύση! Πραγματικά, αν έχω ένα τηλέφωνο που χρειάζεται format κάθε λίγο και λιγάκι... το βάφω μπλε και το ρίχνω στη θάλασσα!!! :lol:

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ format και το φυλάω για να το κάνω όταν θα έχω κάποιο πολύ πολύ σοβαρό πρόβλημα!

Όπως το βλέπει κανένας. Εγώ κάνω φορμάτ σε κάρτα και τηλέφωνο ανα τακτά χρονικά διαστήματα για να καθαρίζει από διάφορες σαβούρες που εγκαθιστώ συνεχώς. Δεν λέω ότι εγκαθιστώ συνέχεια ότι βρω μπροστά μου, αλλά κάνω αρκετές δοκιμές με διάφορες νέες εφαρμογές που κυκλοφορούν, πολλές από τις οποίες, μετά την απεγκατάστασή τους, αφήνουν κατάλοιπα.

 

Από την άλλη, η διαδικασία επαναφοράς των δεδομένων μετά απο φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα, είναι απλούστατη διαδικασία. Δεν χρειάζεται να τα τραγικοποιούμε όλα.

 

Εγώ πάντως, μετά από κάθε νέα εγκατάσταση, προτείνω φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα χωρίς την επαναφορά των ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο αλλη μια απογοητευτικη διαδρομη με το GPS , οπου στα καλα καθουμενα με εβγαζε σε κατι δρομους 200 μετρα μακρυτερα , αποφασισα να δοκιμασω το GPS FIX

http://www.symbian-freak.com/tunning/n97gpsfix/nokia_n97_gps_antenna_hack.htm , και επιτελους η κατασταση ΕΦΤΙΑΞΕ , η ακριβεια του ειναι εκπληκτικη πλεον .

πραγματικα πριν ειχα απογοητευτει , οσοι εχουν χρησημοποιησει το gps σε μια πραγματικη διαδρομη , που πραγματικα δεν ξερεις του δρομους (και οχι απο το γραφειο στο σπιτι) , τοτε θα ξερουν οτι πραγματικα το gps ηταν εντελως δυσλειτουργικο, και ολα αυτα γιατι η νοκια δεν μπορουσε να φτιαξει λιγο καλυτερα την κεραια του gps, ασ μας χρεωναν ρε παιδι μου, 10 ευρω παραπανω , τοσα λεφτα δωσαμε!!!

 

Δεν μπορω να πω οτι μεχρι τωρα ειχα την δυνατοτητα να δοκιμασω το gps σε συνθηκες πλοηγησης. Μου εφτανε το οτι ανοιγοντας ενα προγραμμα πλοηγησης, (εδειχνε οτι) λοκαριζε γρηγορα και μου εδειχνε το σημειο οπου βρισκομουν ακινητος.

Βλεποντας ομως το βιντεο που περιεχεται στο παραπανω λινκ, εκανα και εγω την ιδια δοκιμη και ειδα οτι η ακριβεια θεσης ανεβοκατεβαινε σαν τρελλη χωρις ποτε να μπορει να σταθεροποιηθει καπου. Υπο αυτες τις συνθηκες λοιπον ειναι αδυνατο ουτε σωστος εντοπισμος να υπαρχει, αλλα ουτε και πλοηγηση να γινεται αφου η θεση διαρκως χανεται και επανεμφανιζεται (στο περιπου).

Προσωπικα, αρνουμαι να κανω τα καραγκιοζιλικια που υποδεικνυονται ως λυση, τα οποια ισως οντως να βελτιωνουν την ληψη, δεν διανοουμαι ομως να τα εφαρμοσω σε μια high end συσκευη.

 

Για μια ακομη φορα θα πω κριμα σε οτι αφορα αυτο το τηλεφωνο και ελπιζω απλως η κατασταση να βελτιωθει αν οχι να λυθει με αναβαθμιση. Δυστυχως ομως η λογικη αλλα και η οποια εμπειρια μου, λενε πως αστοχιες υλικου (οπως οι γρατζουνιες στο φακο, η λανθασμενη θεση φλας, η ελλειπης ληψη gps?), δεν μπορουν να αλλαξουν με αναβαθμιση λογισμικου.

Τελικα νομιζω οτι γιναμε δοκιμαστες σε μια γενια συσκευων, που καποιες απο τις διορθωσεις θα ενσωματωσει η Nokia απο το σεπτεμβριο η και αργοτερα στις νεοτερες συσκευες της.

 

Κριμα και παλι.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο αλλη μια απογοητευτικη διαδρομη με το GPS , οπου στα καλα καθουμενα με εβγαζε σε κατι δρομους 200 μετρα μακρυτερα , αποφασισα να δοκιμασω το GPS FIX

http://www.symbian-freak.com/tunning/n97gpsfix/nokia_n97_gps_antenna_hack.htm , και επιτελους η κατασταση ΕΦΤΙΑΞΕ , η ακριβεια του ειναι εκπληκτικη πλεον .

πραγματικα πριν ειχα απογοητευτει , οσοι εχουν χρησημοποιησει το gps σε μια πραγματικη διαδρομη , που πραγματικα δεν ξερεις του δρομους (και οχι απο το γραφειο στο σπιτι) , τοτε θα ξερουν οτι πραγματικα το gps ηταν εντελως δυσλειτουργικο, και ολα αυτα γιατι η νοκια δεν μπορουσε να φτιαξει λιγο καλυτερα την κεραια του gps, ασ μας χρεωναν ρε παιδι μου, 10 ευρω παραπανω , τοσα λεφτα δωσαμε!!!

 

Το σύρμα το ακούμπησες απλά στη παλιά κεραία ή το κόλλησες με καλάι?

Το μήκος του σύρματος;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπει κανένας. Εγώ κάνω φορμάτ σε κάρτα και τηλέφωνο ανα τακτά χρονικά διαστήματα για να καθαρίζει από διάφορες σαβούρες που εγκαθιστώ συνεχώς. Δεν λέω ότι εγκαθιστώ συνέχεια ότι βρω μπροστά μου, αλλά κάνω αρκετές δοκιμές με διάφορες νέες εφαρμογές που κυκλοφορούν, πολλές από τις οποίες, μετά την απεγκατάστασή τους, αφήνουν κατάλοιπα.

 

Από την άλλη, η διαδικασία επαναφοράς των δεδομένων μετά απο φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα, είναι απλούστατη διαδικασία. Δεν χρειάζεται να τα τραγικοποιούμε όλα.

 

Εγώ πάντως, μετά από κάθε νέα εγκατάσταση, προτείνω φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα χωρίς την επαναφορά των ρυθμίσεων.

 

Μα αν δεν επαναφέρεις τις ρυθμίσεις, έχεις ένα σωρό πράγματα να ξανακάνεις, αυτό είναι που δε μπορώ να δεχτώ. Άσε που επαναφέροντας τα δεδομένα, επαναφέρεις και τη "σαβούρα" που έχει μαζευτεί, δε νομίζω ότι αλλάζουν πολλά.

Τελοσπάντων!

 

Για το GPS Fix, πού θα βρω το συρματάκι;

 

UPDATE: Ok, χάλασα ένα παλιό φορτιστή και βρήκα! Θα δοκιμάσω αύριο τα αποτελέσματα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το σύρμα το ακούμπησες απλά στη παλιά κεραία ή το κόλλησες με καλάι?

Το μήκος του σύρματος;

 

κανεις ενα μικρο κυκλακι και το ακουμπας πανω , απλως πρεπει να καθαρισεις καλα την κολλα με λιγο ασετον , ωστε να κανει καλη επαφη, το συρμα ειναι γυρω στα 6 με 8 εκ.

Link to comment
Share on other sites

κανεις ενα μικρο κυκλακι και το ακουμπας πανω , απλως πρεπει να καθαρισεις καλα την κολλα με λιγο ασετον , ωστε να κανει καλη επαφη, το συρμα ειναι γυρω στα 6 με 8 εκ.

 

Νομίζω το έφτιαξα καλά! :happy:

Αύριο το πρωί θα το δοκιμάσω σε κάποια διαδρομή.

Πάντως είχες απόλυτο δίκιο στο ότι το GPS ήταν άχρηστο για πλοήγηση.

Ήθελα μια μέρα να πάω σε μια διεύθυνση που δεν είχα ιδέα που είναι και ήταν απλά αδύνατον να με οδηγήσει, άλλαζε η θέση μου ανά 5 δευτερόλεπτα, ξαναυπολόγιζε τη διαδρομή και εντωμεταξύ εγώ... χανόμουν! :lol:

Ελπίζω να λειτουργήσει αυτό το κολπάκι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

τρελη καταντια για την νοκια να πρεπει να κανεις ενα σωρο αλχημειες για να δουλεψει καλα το gps. απλα με ξενερωνει ως εκει που δεν παει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τρελη καταντια για την νοκια να πρεπει να κανεις ενα σωρο αλχημειες για να δουλεψει καλα το gps. απλα με ξενερωνει ως εκει που δεν παει

 

Ναι, αλλά προνόησε να μας δώσει εύκολη πρόσβαση στην κεραία, για να το φτιάξουμε μόνοι μας! Που το βάζεις αυτό; :D

Εχεις ακούσει για πολλά custom κινητά;:wacko:

Και μετά τόση προσπάθεια, όταν στο τέλος θα δουλεύει τέλεια, δεν θα μας κάνει καρδιά αν το αλλάξουμε με άλλο (και φτού και απο την αρχή!)

:lol::lol::lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...