Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Μπορείτε να μου πείτε πως θα συγχρονίσω το κινητό με το Microsoft Outlook για να πάρω τις επαφές για να τις βάλω και στο iPhone?

 

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις το Nokia Pc Suite στον υπολογιστή σου και ακολούθως να συνδέσεις με το καλώδιο το Ν97 στον υπολογιστή. Μόλις σου βγάλει στο κινητό τι είδους σύνδεση να επιλέξεις θα πρέπει να πατήσεις "Pc Suite" στο κινητό σου. Ακολούθως θα πας εκεί που έχει πράσινο κάτι κύκλο και λέει "συγχρονισμός". Μέσα εκεί στις επιλογές θα επιλέξεις "κατεύθυνση" από κινητό προς outlook.

 

Μολις δεις ότι περάσανε οι επαφές στο outlook σύνδεσε το iphone και ψάξε κάπου στις επιλογές για επαφές,συγχρονισμό ή κάτι ανάλογο (δεν το έχω μπροστά μου).

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις το Nokia Pc Suite στον υπολογιστή σου και ακολούθως να συνδέσεις με το καλώδιο το Ν97 στον υπολογιστή. Μόλις σου βγάλει στο κινητό τι είδους σύνδεση να επιλέξεις θα πρέπει να πατήσεις "Pc Suite" στο κινητό σου. Ακολούθως θα πας εκεί που έχει πράσινο κάτι κύκλο και λέει "συγχρονισμός". Μέσα εκεί στις επιλογές θα επιλέξεις "κατεύθυνση" από κινητό προς outlook.

 

Μολις δεις ότι περάσανε οι επαφές στο outlook σύνδεσε το iphone και ψάξε κάπου στις επιλογές για επαφές,συγχρονισμό ή κάτι ανάλογο (δεν το έχω μπροστά μου).

Παιδιά καλησπέρα.Μπορείτε να μου πείτε πως θα συγχρονίσω το κινητό με το Microsoft Outlook για να πάρω τις επαφές για να τις βάλω και στο iPhone?

Θα κάνεις αυτό που σου είπε ο sleon και μετά θα συνδέσεις το iphone με το iTunes και θα επιλέξεις να συγχρονίσει το Outlook για να περάσει τις επαφές σου.

 

δεν ξερω αν εχει ηδη δημοσιευτεί......:)

δοκιμασα σημερα ενα πρόγραμμα το οποιο απελευθερώνει τουλάχιστον 6 με 7 mb ΡΑΜ στο n97 mini......:blink:

λογικα θα το κανει και στο ν97....!!!

με το ιδιο προγραμμα και ενα κάρο εφαρμογές μεσα στο κινητο καταφερα να κανω το κινητο να εχει 56 mb ram εως και 58 στην επανεκκίνηση.....:blink:

το πρόγραμμα λεγεται ramblow...

το δοκιμασα και με ανοιχτο τον opera και ειχα πανω απο 40 mb ram!!!!!!!!!!!!!!!:)

Το ποστ σου θα μεταφερθεί στο σωστό θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανεις φιλοι μου πως απενεργοποιειτε το ακουστικο?παω ρυθμισεισ,τηλεφωνο,εξαρτηματα κιαι μου εχει μεσα ως προεπιλογη τα ακουστικα και δεν μπορω να τοβγαλω,δωστε καμια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Σε ποιο ακουστικό αναφέρεσαι;Η προεπιλογή που βλέπεις στις ρυθμίσεις είναι για εξωτερικά ακουστικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

gaster φιλε τι λεει το gps σου εξακολουθεί να δουλευει σωστα....?:)

διαβαζα σημερα σε διαφορα forums οτι τα νεα μοντελα του ν97 ειναι διορθωμένα σε αυτο το θεμα....αν και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΣ εξακολουθεί να εχει προβληματα...:lol:

ειμαι περιεργος να δω εγω πως θα το παρω πισω το κινητο...και τι θα αλλαξουν...

σημερα πηρα και παλι την pixelmania και μου ειπαν καλο πασχα.....το κινητο σας θα ειναι ετοιμο τον αλλο μηνα...:lol:

απο τα καλα χριστουγεννα φτασαμε στο καλο πασχα...ελπιζω να μην φτασουμε και στο καλο καλοκαιρι.....

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;Πήρα σήμερα το κινητό μου πίσω.Μου άλλαξαν το πορτάκι της κάμερας καθώς και το κάλυμα του φακού και την κεραία του gps.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:Έχει βγεί έκδοση 21.0.102;Γιατί αυτήν έχει εγκατεστημένο το κινητό μου και είναι στις 01-02-2010.Υπάρχει όμως και σε Ελληνική έκδοση;Επειδή είδα στο internet ότι αναφέρεται σε άλλες χώρες κάτι για ΕΜΕΑ κ.τ.λ.

 

edit:Τελικά όντως έχει βγεί καινούργια έκδοση.Δοκίμασα να τσεκάρω και με το Nokia Softwrae Updater και μου δίχνει πώς η τελευταία έκδοση είναι η 21.0.102 και δεν μπορώ να την επαναγκαταστήσω διότι την διαθέτω ήδη.Αυτό μου λεέι το Software Updater.Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει hack για την έκδοση αυτή;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε gaster παλι τρεχάματα εχεις...?

καλα δεν στα ειχαν φτιαξει αυτα...???

παναγια μου...με αυτο το κινητο...ελεος...:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια παρατήρηση.Όπως είπα προηγουμένος αφού πήρα το κινητό πίσω με το νέο λογισμικό 21.0.102,έκανα hard format,και στην C και στην E.Έχω εγκαταστήσει 24 εφαρμογές συμπεριλαμβάνοντας και τους χάρτες Ovi,Ovi Client,Ovi Store κ.τ.λ. και έχω στην C αυτή την στιγμή 56,4MB ελεύθερο χώρο.Αλλά κοιτάξτε πώς έγινε αυτό.Εγκατέστησα τα Ovi Maps Beta απο το site Nokia Beta Labs.8ΜΒ είναι το αρχείο.Έπειτα έβαλα τους Ελληνικούς χάρτες με το Map Loader.H beta έκδοση δεν μου φάνηκε και τόσο κατανοητή αφού δεν έδιχνε το σήμα του gps.Εκτός αν ήταν μια κόκκινη βούλα που αναβόσβηνε.Όταν εγκατέστησα αυτά λοιπόν,στις εγκατεστ.εφαρμογές είχε εγκατεστημένα τα εξής:Nokia Ovi Maps,Ovi Maps Wi/Fi Networking Και Χάρτες Ovi(Έτσι ακριβώς στα Ελληνικά γραμμένο).Αφού δεν έβγαλα άκρη με την beta έκδοση.Την απεγκατέστησα και μαζί της διαγράφηκε αυτόματα και η εφαρμογή Ovi Maps Wi/Fi Networking.Αφού πήγα ξανά να τσεκάρω τις εγκατεστημένες εφαρμογές έβλεπα ακόμα τους Χάρτες Ovi(Γραμμένο στα Ελληνικά όπως είπα).Δοκιμάζω λοιπόν να μπώ στους χάρτες.Και έδιξε κανονικά τους χάρτες καθώς και την φωνιτική καθοδήγηση πιάνοντας σήμα κανονικά.Αφού κοίταξα να δώ τον χώρο στην C μετά από αυτά,έχω 56,4ΜΒ ελεύθερα.Απλά το ανέφερα γιατί δεν μου ξανα έτυχε κάτι τέτοιο Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

- Στο κινητό μου Ν-97 είχα ελεύθερη μνήμη 29 MB. Δεν είχε κανένα πρόβλημα, αλλά από αυτά που διάβαζα αποφάσισα και γω να του κάνω format στην μνήμη του (Ε), πρώτον για να μάθω πως γίνεται και δεύτερο και κυριότερο για να ελευθερωθεί χώρος στην μνήμη του. Πράγματι με τον κωδικό *#7370# έγινε format , μου ζήτησε ημερομηνία - ώρα και βλέπω ελεύθερο χώρο 56 ΜΒ. Κάνοντας έλεγχο για την έκδοση λογισμικού του κινητού μου μετά από το format βλέπω ότι έχω το τελευταίο.... Στην συνέχεια επανέφερα με το suite τις ρυθμίσεις και τις επαφές μου. Το garmin εμφανίσθηκε από μόνο του και εγώ εγκατέστησα το sygik. Αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν η ελεύθερη μνήμη να πάει 36 ΜΒ και αναρωτήθηκα....

 

-Εάν τα έκανα όλα σωστά αξίζει τον κόπο αφού κέρδιζα 7 ΜΒ ?????

- Η μήπως από αυτά που σας περιγράφω, έχω κάνει κάποιο λάθος ????

 

Σας ευχαριστώ.-

 

Υ.Σ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι μετά το format το κινητό είχε το τελευταίο λογισμικό......

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κ εγώ κάτι.. H ελεύθερη μνήμη τηλεφώνου (C:) στο κινητό μου είναι μόλις 1mb....Όλα τα εγκαθιστώ στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης... Γιατί η C: είναι τόσο τιγκαρισμένη? Μπορεί το κινητό να πηγαίνει γρηγορότερα αν κάπως την αδειάσω? Και πως?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο ειναι να εχει τιγκαρει λογω της προσωρινης μνημης του browser που αποθηκευει δεδομενα κατα τη διαρκεια της περιηγησης στο ιντερνετ,με ενα καλο file manager μπορεις να μπεις στο φακελο cache και να διαγραψεις αυτα τα δεδομενα
Link to comment
Share on other sites

αν πάω στον browser- επιλογές και κάνω σβήσιμο δεδομ. εμπιστ?... Δε γίνεται?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

αν πάω στον browser- επιλογές και κάνω σβήσιμο δεδομ. εμπιστ?... Δε γίνεται?

Γίνεται και με αυτό τον τρόπο αλλά καλύτερα να το κάνεις μέσω κάποιου file manager όπως είναι ο X-Plore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

επίσης μια αλλη ερώτηση... Γιατί πάω να ανοίξω τον Opera mobile πχ κ μου λέει "μνήμη πλήρης. κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναπροσπαθείστε"? Δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή...!

Πως γενικά γίνεται να μετακινήσω κάποιες εφαρμογές που αναγκαστικά εγκαθιστώνται στη C: όπως το Ovi Maps, στο Ε:???

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

επίσης μια αλλη ερώτηση... Γιατί πάω να ανοίξω τον Opera mobile πχ κ μου λέει "μνήμη πλήρης. κλείστε κάποιες εφαρμογές και ξαναπροσπαθείστε"? Δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή...!

Πως γενικά γίνεται να μετακινήσω κάποιες εφαρμογές που αναγκαστικά εγκαθιστώνται στη C: όπως το Ovi Maps, στο Ε:???

 

νομιζω πως υπαρχει τροπος σε αυτο που λες αν χακαρεις το τηλ...

καπου ειπώθηκε μερικα posts πιο πανω...

παντως ειναι τρομερο το προβλημα αυτο με την ram και στα 2 97αρια...

ετσι και σερφαρεις με εφαρμογες ανοιχτες(ειδικά εκει...) παγωνουν τα παντα....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

- Στο κινητό μου Ν-97 είχα ελεύθερη μνήμη 29 MB. Δεν είχε κανένα πρόβλημα, αλλά από αυτά που διάβαζα αποφάσισα και γω να του κάνω format στην μνήμη του (Ε), πρώτον για να μάθω πως γίνεται και δεύτερο και κυριότερο για να ελευθερωθεί χώρος στην μνήμη του. Πράγματι με τον κωδικό *#7370# έγινε format , μου ζήτησε ημερομηνία - ώρα και βλέπω ελεύθερο χώρο 56 ΜΒ. Κάνοντας έλεγχο για την έκδοση λογισμικού του κινητού μου μετά από το format βλέπω ότι έχω το τελευταίο.... Στην συνέχεια επανέφερα με το suite τις ρυθμίσεις και τις επαφές μου. Το garmin εμφανίσθηκε από μόνο του και εγώ εγκατέστησα το sygik. Αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν η ελεύθερη μνήμη να πάει 36 ΜΒ και αναρωτήθηκα....

 

-Εάν τα έκανα όλα σωστά αξίζει τον κόπο αφού κέρδιζα 7 ΜΒ ?????

- Η μήπως από αυτά που σας περιγράφω, έχω κάνει κάποιο λάθος ????

 

Σας ευχαριστώ.-

 

Υ.Σ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι μετά το format το κινητό είχε το τελευταίο λογισμικό......

 

Φίλε μου το λογισμικό που έχεις εγκαταστήσει τελευταία φορά,αυτό θα υπάρχει και πάλι στο κινητό σου μετά απο hard format.Δεν σβήνεται το λογισμικό αλλά μόνο τα δεδομένα και τα "μικρά σκουπίδα".Άν δεν έχεις πολλές και σημαντικές εφαρμογές ώστε να χρειάζονται ξανά εγκατάσταση χρονοβόρα τότε καλό είναι μετά από κάθε εγκατάσταση νέου λογισμικού να κάνεις hard format.Αξίζει τον κόπο όπως έχουμε αναφέρει οι περισσότεροι εδω μέσα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κ εγώ κάτι.. H ελεύθερη μνήμη τηλεφώνου (C:) στο κινητό μου είναι μόλις 1mb....Όλα τα εγκαθιστώ στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης... Γιατί η C: είναι τόσο τιγκαρισμένη? Μπορεί το κινητό να πηγαίνει γρηγορότερα αν κάπως την αδειάσω? Και πως?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογών και βάλε σε όλες τις εφαρμογές σημείο αποθήκευσης το E ή το F. Περισσότερο πρόσεξε τις ρυθμίσεις μηνυμάτων και κάμερας/βίντεο. Προφανώς τα έχεις να αποθηκεύονται στο C, γι' αυτό γέμισε. Αφού αλλάξεις τις ρυθμίσεις, μπες με έναν file manager στο C και μετέφερε στο E ή στο F όλα τα περιεχόμενα των φακέλων Images και Videos. Επίσης, πριν αλλάξεις τη θέση αποθήκευσης των μηνυμάτων φρόντισε να τα σβήσεις όλα. Και άδειασε την προσωρινή μνήμη του browser.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το λογισμικό που έχεις εγκαταστήσει τελευταία φορά,αυτό θα υπάρχει και πάλι στο κινητό σου μετά απο hard format.Δεν σβήνεται το λογισμικό αλλά μόνο τα δεδομένα και τα "μικρά σκουπίδα".Άν δεν έχεις πολλές και σημαντικές εφαρμογές ώστε να χρειάζονται ξανά εγκατάσταση χρονοβόρα τότε καλό είναι μετά από κάθε εγκατάσταση νέου λογισμικού να κάνεις hard format.Αξίζει τον κόπο όπως έχουμε αναφέρει οι περισσότεροι εδω μέσα

 

 

Όπως είπα πρώτη φορά έκανα hard format, δεν γνώριζα ότι μετά από αυτό στο κινητό μένει το τελευταίο λογισμικό. Κατά τα άλλα, μετά από τις εφαρμογές που προανέφερα παραπάνω η υπολειπόμενη μνήμη 35-36 ΜΒ είναι σε λογικά πλαίσια???

 

Ευχαριστώ και πάλι.-

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πρώτη φορά έκανα hard format, δεν γνώριζα ότι μετά από αυτό στο κινητό μένει το τελευταίο λογισμικό. Κατά τα άλλα, μετά από τις εφαρμογές που προανέφερα παραπάνω η υπολειπόμενη μνήμη 35-36 ΜΒ είναι σε λογικά πλαίσια???

 

Ευχαριστώ και πάλι.-

 

Εγώ όταν έιχα βάλει τους χάρτες και κάποιες εφαρμογές έιχα φτάσει σε σημείο να είχα 38ΜΒ.Τώρα όμως αν δείς όπως ανέφερα σε προηγούμενο post έχω εγκαταστήσει 24 εφαρμογές + τους χάρτες Ovi το ovi store κ.τ.λ. και έχω 56.5MB στην C: Αλλά έκανα μια διαδικασία.Την γράφω στην προηγούμενη σελίδα απο αυτήν στο post.Τσέκαρε αν θέλεις.Αλλά δεν σου εγγυόμαι ότι θα έχεις τον ίδιο χώρο.Επειδή εγώ το είχα στείλει για service και μου το έστειλαν πίσω έχω έκδοση λογισμικου 21.0.102 την οποία προφανώς μου έβαλαν εκεί γιατί άκουσα ότι μέσω software updater η τελευταία είναι η 21.0.45.Αν δοκιμάσεις την διαδικασία που έκανα εγώ είναι υπό ευθύνη σου φίλε μου.Στο λέω τώρα για να γνωρίζεις μήπως νομίσεις ότι έκανες τσάμπα hard format αν δεν έχεις διαφορά από πριν

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αχρείαστο το update. Δεν προσφέρει τίποτα καινούριο, παρά μόνο το Ovi Maps 3.03 (που μπορείς ούτως ή άλλως να το εγκαταστήσεις επιπλέον), προφορτωμένους χάρτες (δηλαδή αν δει ελληνικό product code θα σας εγκαταστήσει και τους χάρτες της Ελλάδας, κάτι που βέβαια μπορείτε να κάνετε και μόνοι σας) και προεγκατεστημένο το προγραμματάκι που το Ovi Suite εγκαθιστά στο τηλέφωνο την πρώτη φορά που θα το συνδέσετε με τον υπολογιστή. Άνθρακες ο θησαυρός επομένως.

 

Επίσης, σε μένα δεν το βγάζει, και υποψιάζομαι πως ούτε και θα το βγάλει ποτέ, εφόσον έχω εγκατεστημένο το Ovi Maps 3.04 από το Beta Labs (που παρεμπιπτόντως, αν και beta, είναι αρκετά καλύτερο, και πιο γρήγορο, από το 3.03).

 

Όπως και να 'χει, νομίζω πως το θέμα firmware έχει πλέον κλείσει για το N97, μετά και την 21.0.045, που διόρθωσε τα περισσότερα προβλήματα. Οι τυχόν επόμενες εκδόσεις θα φέρουν μόνο μικρές διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αχρείαστο το update. Δεν προσφέρει τίποτα καινούριο, παρά μόνο το Ovi Maps 3.03 (που μπορείς ούτως ή άλλως να το εγκαταστήσεις επιπλέον), προφορτωμένους χάρτες (δηλαδή αν δει ελληνικό product code θα σας εγκαταστήσει και τους χάρτες της Ελλάδας, κάτι που βέβαια μπορείτε να κάνετε και μόνοι σας) και προεγκατεστημένο το προγραμματάκι που το Ovi Suite εγκαθιστά στο τηλέφωνο την πρώτη φορά που θα το συνδέσετε με τον υπολογιστή. Άνθρακες ο θησαυρός επομένως.

 

Επίσης, σε μένα δεν το βγάζει, και υποψιάζομαι πως ούτε και θα το βγάλει ποτέ, εφόσον έχω εγκατεστημένο το Ovi Maps 3.04 από το Beta Labs (που παρεμπιπτόντως, αν και beta, είναι αρκετά καλύτερο, και πιο γρήγορο, από το 3.03).

 

Όπως και να 'χει, νομίζω πως το θέμα firmware έχει πλέον κλείσει για το N97, μετά και την 21.0.045, που διόρθωσε τα περισσότερα προβλήματα. Οι τυχόν επόμενες εκδόσεις θα φέρουν μόνο μικρές διορθώσεις.

 

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να βγάλουν κι άλλα updates στο μέλλον με το καλό,τα οποία θα καλυτερέψουν και θα σταθεροποιήσουν την λειτουργία και την ταχύτητα του λογισμικού ακόμα περισσότερο.Προς το παρόν όλα φαίνονται καλά και ομαλά για το N97.Αυτή την άποψη έχω εγώ πλέον μετά το service

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτη γιατι δεν μου τιν βγαζει για νατιν κανω update μου λεει οτι δεν υπαρχει πιο νεα??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτη γιατι δεν μου τιν βγαζει για νατιν κανω update μου λεει οτι δεν υπαρχει πιο νεα??

 

Για ποιά έκδοση ακριβώς μιλάς;Εδώ στην Ελλάδα μέσω του Software Updater λογικά η τελευταία που πρέπει να σου εμφανίσει είναι η 21.0.045

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...